Autor Tema: Mečka Božana, Dan mrmota...  (Pročitano 49399 puta)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #20 poslato: 02. Februar 2015. u 19:57 »
Pa nista... Phil je danas rekao da ce biti jos 6 nedelja zime:

http://www.oregonlive.com/today/index.ssf/2015/02/groundhog_day_six_more_weeks_o_1.html

Sad gruva na srednjem zapadu dok se mi davimo ovde :(

Videcemo sta ce mecka na Sretenje da rekne ;)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #21 poslato: 15. Februar 2015. u 08:45 »
Mecka se probudila jutros, izasla napolje, videla senku, uplasila se i zbrisala nazad sto znaci jos 6 nedelja zime ;)  :ufff:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 201
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #22 poslato: 15. Februar 2015. u 11:59 »
A gde se nalazi ta mečka Božana? Za mečku koja živi na prostorima Timočke krajine onda to ne važi jer nema ni govora o lepom i sunčanom vremenu na današnji dan tako da nema ni senke, što znači eto nama PROLEĆA  :sun
« Poslednja izmena: 15. Februar 2015. u 12:12 mikan74 »

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #23 poslato: 02. Februar 2018. u 19:42 »
Mrmot Fil je rekao: "jos sest nedelja zime u USA!" sto znaci otprilike da mi mozemo da se pozdravimo sa svojim zeljama  :confused: :angry:

http://abcnews.go.com/US/groundhog-day-2018-punxsutawney-phil-sees-shadow-weeks/story?id=52790141

nece nas ni bapske prognoze cak.
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #24 poslato: 15. Februar 2018. u 18:16 »
Mecka se probudila jutros, izasla napolje, videla senku, uplasila se i zbrisala nazad sto znaci jos 6 nedelja zime ;)  :ufff:

Ne znam gde je najbliza mecka, ali otprilike da se jutros probudila i posto nije videla svoju senku, nije se ni uplasila niti vracala u brlog sto znaci da je zimi uskoro kraj.   :D (kao da je bila pa neka zima dosad pa kao nesto treba da se zavrsi i otopli  :O:D

 :sleep:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #25 poslato: 15. Februar 2020. u 11:22 »
Elem... I ove godine mecka je izasla nakratko iz brloga, videla svoju senku, uplasila se i vratila u brlog da nastavi zimski san jer se zima produzava jos 6 nedelja.

Dakle, uzivajte u zimskim radostima, hladnoci, mrazu, snegu jos 6 nedelja  :whistling: :rofl: ko zna, mozda nesto i bude stvarno... vidim da su rane vocke toliko napupele i da ce vrlo brzo prvi cvetovi ovde-onde da se pojave  :O :facepalm:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #26 poslato: 15. Februar 2021. u 20:55 »
Posto nemamo "validnu" i sertifikovanu mecku prognosticarku... pa ne znamo da li je to vrsacka, zlatiborska ili kopaonicka mecka, a posto je mecka primecena jos prosle zime ovde u Palanci, tj okolnim selima i usnimila je kamera za nadzor na jezeru Kudrec, prenecu vam da je jutros izasla, videla svoju senku  i pobegla nazad - znaci zima se produzava jos 6 nedelja.

Jos 6 nedelja "mraza, snega, leda i debelih minusa" :thumbup: ko kaze da ce biti toplo i kisetina ;)

Dakle, glavu gore, svanuce i nama, tj, pasce jedne godine sneg i kod nas  :laught:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #27 poslato: 15. Februar 2021. u 21:09 »
Sofro imamo, nisi informisan... Svake godine neki novi medjed,  prošao kontrolu po hitnom postupku... Mi možemo da biramo i imamo 3 puta više medveda za prognozu zime od komšija... Po tome smo prvi u Evropi  :)
https://www.google.rs/amp/s/www.novosti.rs/amp/vesti/drustvo/965219/medved-uros-izasao-pecine-nije-ugledao-svoju-senku-jasan-znak-kakva-godina-pred-nama-foto

A ima ljudi koji veruju i onim u istočnoj srbiji, tu ne znam sta je prognoza al osećam da bi loše prošao da pitam...  :grin:
« Poslednja izmena: 15. Februar 2021. u 21:29 Bart »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #28 poslato: 15. Februar 2021. u 21:31 »
Bart ja neznam šta čekaš, upotrebi sve moguće veze i pitaj pravog čoveka za ostatak zime šta nas čeka.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #29 poslato: 15. Februar 2021. u 21:48 »
Pokusao sam ja alternativnim kanalima da dodjem do informacija ali nisam uspeo...   :) Ali to stoji da bi već sad znali da li nas čeka još zime... Dok kod ovih medveda nije tolika tačnost, oni su u januaru apdejtovani za ovaj izlaz...  :whistling:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #30 poslato: 15. Februar 2021. u 22:39 »
Nema ga dole medju prisutnim članovima sad ja gleda, treba se organizujemo i svi da mu pošaljemo pp mož ga nateramo da ni rekne još kolko nedelje će zima. Ovako ima se mlatimo po modeli i samo će si nagadjamo oće neće   :rools:. Dobro Vojvodina je otpisana toj si znamo al za nas ostali još ima nade za blic zimu.
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #31 poslato: 15. Februar 2021. u 22:43 »
Neje to Dejco mecka  ;)  mada ima jedan medjed sto ga ronhil zovu pa predvidja oko Grmeca vreme  :blush: Ovo sto ti mislis je "mecka" iz Gornjacke klisure... tamo negde obitava ali Bart ima sigurno bolju informaciju  :laugh:

I da znas... ako te Bart posalje kod Bajadzore po misljenje... nadrljao si  :rofl:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #32 poslato: 15. Februar 2021. u 22:58 »
Dejco vidi se da imaš nekog znanja sa foruma da u Vojvodini neće biti ništa  :grin:
Sofro mnogo strma klisura za njega, on ti je tamo oko Zlotske pećine... Što i objašnjava gde je zimi mada slabiji net tamo pa zato nije prisutan  :grin: A slao sam ja ljude po mišljenje, valjda se jave sami da potvrde i da li dobili odgovor  :D
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.652
  • Lokacija: futog
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #33 poslato: 16. Februar 2021. u 20:17 »
za nas iz vojvodine se ne pika ovo oko mecke,svake godine kad izadje napolje neka mecka iz ZOO vrta, osvrne se oko sebe , vidi sve ravnica, nema vremena za gledanje senki, oma se vraca u svoju ravnicarsku pecinu, da je ne bi ujela baba marta za zadnjicu :rofl: :rotf:.... ova poruka je u licnom sagledevanju zimskih dana  u mesecu koji je pred nama, apsolutno nema veze sa nekim komentarima ,na koje bih se ja nadovezao, i time mozda  uvredio postove clanova na ovu temu :tu:
« Poslednja izmena: 16. Februar 2021. u 20:41 igorkonkolj »

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #34 poslato: 16. Februar 2021. u 20:58 »
Ne znam da li te mečke u vrtu uopšte i spavaju zimski san.. gubi sve to poentu, ali treba poštovati sve narodne običaje naših predaka ( mada ovo nije samo u našoj tradiciji )
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #35 poslato: 16. Februar 2021. u 22:27 »
za nas iz vojvodine se ne pika ovo oko mecke,svake godine kad izadje napolje neka mecka iz ZOO vrta, osvrne se oko sebe , vidi sve ravnica, nema vremena za gledanje senki, oma se vraca u svoju ravnicarsku pecinu, da je ne bi ujela baba marta za zadnjicu :rofl: :rotf:.... ova poruka je u licnom sagledevanju zimskih dana  u mesecu koji je pred nama, apsolutno nema veze sa nekim komentarima ,na koje bih se ja nadovezao, i time mozda  uvredio postove clanova na ovu temu :tu:

Slobodno se nadovezuj... sad me podseti na Grivu i "Vojvodino, Vojvodino, sto si tako ravna..." ali racunam da bar oko Vrske Cuke ima nesto :D makar da doperja iz Rumunije ;) ...

Samo nastavimo dole u Chat-u...   :D
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #36 poslato: 15. Februar 2022. u 08:48 »
Ovdašnja mečka je izašla, videla senku i pobegla nazad. Znači još 6 nedelja kiše i bljuzge.  :laugh: :tu: :facepalm:

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #37 poslato: 15. Februar 2022. u 10:48 »
 ^^ i sve to na +15 stepeni ako ne i više

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #38 poslato: 15. Februar 2022. u 12:29 »
  ^^
Pa da, jos 6 nedelja ovoga sto smo imali dosad a sto se poslednjih godina zove zima jer pada u tom terminu  :oboze:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #39 poslato: 15. Februar 2024. u 11:21 »
Ovdašnja mečka je izašla, videla senku i pobegla nazad. Znači još 6 nedelja kiše i bljuzge.  :laugh: :tu: :facepalm:


Znaci isto kao pre dve godine... lep, suncan dan, mecka izasla, videla senku i pobegla nazad... znaci jos 6 nedelja "zime" to jest "ovoga necega"  :huh:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝