Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156537 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #1000 poslato: 25. Februar 2011. u 22:00 »
 ^^ ^^ Kopaonik stvarno kao da je ''uklet'' za sneg...sve jače snežne padavine ga zaobilaze.

Jedini spas za Kopaonik su oni Cb-ovi kad nastanu nad morem i prošire se  na celu Crnu Goru  i kasnije na jugozapad Srbije,jedino tad profitira.

Inače ovako 0-la.

ON TOPIC:

U nedelju,tj. prekosutra prelazimo u kratkotrajni plus na visini izgleda.

Ali ipak ima izgleda da umeren istočni vetar spase stvar,još ukoliko ne bude sunca bilo bi super.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #1001 poslato: 25. Februar 2011. u 22:19 »
Da li je na Kopaniku i jednom ove zime palo vishe od 40 cm snega? Tj da li je do sada ove zime maksimalna visina snega na Kopaoniku ispod 40 cm ?? Mislim da ako je tako to sigurno nije zabelezeno u skorijoj proshlosti... Danas je 25 februar,retko se deshava da do kraja februara max visina snega bude ispod 40 cm. Mislim ja pretpostavljam nznm sigurno ako neko zna vishe pa da kaze...
  1990. godine se desilo da tokom tri dana februara uopste ne bude sneznog pokrivaca na Kopaoniku (barem na mestu gde se vrse merenja za stanicu 13378) a tog februara najvisa visina snega bila je samo 30cm. Ovog februara max. visina snega je izmerena bas danas (34cm) pa eto nije "oboren" rekord u "najmanjoj max. visini snega" za mesec februar.