Autor Tema: Nestabilno popodne u Bačkoj Palanci 09.06.2011.  (Pročitano 1797 puta)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Nestabilno popodne u Bačkoj Palanci 09.06.2011.
« poslato: 09. Jun 2011. u 17:15 »
Posle jučerašnjeg dana i jakih oluja koje su protutnjale mnogim krajevima Srbije, a moj kraj obišle, osvanuo je dan koji je već od jutra najavljivao mogućnost nekog razvoja i pljuska koji ovim krajevima neko vreme nedostaje.

Kasno prepodne i prvi sati popodneva na nebu raj za svakog zaljubljenika u prirodu, u ovom slučaju atmosferu i njene igrarije. Prava predivna kumulusijada na nebu iznad mene, a ja obzirom na slobodno vreme koje će uskoro (nadam se) zameniti ozbiljan posao reših da horizont spasim od zaborava i ovekovečim ga objektivom svog fotoaparata.

Kumulusi sa svih strana









Posle nekog vremena primećujem da sa severa kumulusi počinju da jačaju











Nedugo zatim formira se i prvi Cb nedaleko od BP ka severu,



i nastavlja da jača uzdizanjem u visine.





Vidljive postaju i kišne virge, pa ovaj oblak nekome severnije donosi pljusak









Ipak, oblak se raspada pre nego što je doneo kišu mom kraju, a iza njega ponovo vidljivi kumulusi.



Imao sam i jednog nezvanog gosta u kadru. :)



Vraćam se kući prethodno očaram prelepim pejzažima horizonta, ali nedugo posle ove prve ture fotki usledio je razlog i za drugu. Naime, horizont ka jugu postaje sve crnji i crnji, bacam pogled na radar, a tamo imam šta i videti.



Jedan sistem premeštao se sa zapada prema istoku tik južnije od mene, nešto slično kao i juče, ponovo obilazeći pri tom moj kraj a predelima u Sremu donoseći nove jake padavine. Izlazim ponovo na foto turu, a crnilo sa juga, i sunce sa zapada tera me da požurim jer bi možda mogao uvatiti i dugu. Ipak duga je izostala.. :-\, i dalje ne znam zašto, no nije ni bitno. Evo i sličica tog oblaka koji je zahvatio Srem, a kasnije i Bg.

Pogled ka istoku:



Pogled ka jugoistoku:



Pogled ka jugu :o :









U isto vreme jugozapad i zapad još lepši ;D









Eto jedne reportažice bez ikakvih padavina..  ;D

Nadam se da ste uživali! ;)
« Poslednja izmena: 09. Jun 2011. u 17:39 freeze »

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Nestabilno popodne u Bačkoj Palanci 09.06.2011.
« Odgovor #1 poslato: 09. Jun 2011. u 17:28 »
Prelepe slike! Možda ima malo viška "sličnih" slika. Znam da je teško odlučiti se koju staviti ... isti problem imam i ja!  ;)
Pobeže ti "Alex" na sredinu slike na četvrtoj!  :D

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Nestabilno popodne u Bačkoj Palanci 09.06.2011.
« Odgovor #2 poslato: 09. Jun 2011. u 17:44 »
Hvala Ljubiša!
Heheh, u pravu si, teško je odlučiti se, ali ipak je jedna otpala. ;D Potpis zalutao :-\ :rofl: nakon što mi komp zakucao, pa sam jedva spasao prethodni rad na pravljenju ove reportaže i uspešno je završio dodajući nove fotke.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Nestabilno popodne u Bačkoj Palanci 09.06.2011.
« Odgovor #3 poslato: 10. Jun 2011. u 16:18 »
Izostavih jednu, pa neka se nađe, u potpuno prirodnom obliku.