Autor Tema: Avgust 2008 - III dekada  (Pročitano 115870 puta)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #200 poslato: 28. Avgust 2008. u 12:27 »
Dok je kod vas dosta nestabilno kod mene uglavno duzi suncani periodi temperatura 28*C,ja sam se izgleda izmedju dve vatre

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #201 poslato: 28. Avgust 2008. u 12:27 »
Sad ga je opasno razlomilo! Eh, da mogu da snimim zvuk, pa da ga okačim...  :( Sve živo vibrira kada udari!
Akustična koagulacija radi svoje. Nebo se otvara za novi pljusak.

Dok je kod vas dosta nestabilno kod mene uglavno duzi suncani periodi temperatura 28*C,ja sam se izgleda izmedju dve vatre
Nije, dikile, kod tebe sve to tek treba da bude posle podne.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #202 poslato: 28. Avgust 2008. u 12:29 »
Baš tako dikile ali verovatno je pitanje trenutka kad će i kod tebe proključati  :)
kao što reče ptpince dobijaš svoj deo popodne

E sad kad ogreje sunce kod mene i krene isparavanje biće neizdrživo  :P

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #203 poslato: 28. Avgust 2008. u 12:51 »
Grmi sve jače i bliže. Jača oblak sudeći po radarskim snimcima.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #204 poslato: 28. Avgust 2008. u 12:55 »
Grmi!
Inace sudeci po izvestajima RC a ne samo radarskim slikama,najjaci oblaci su na zapadu Srbije.Onaj sto je uveliko stigao kod nas iz Crne Gore,i onaj na zapadu Srbije!
Tamo ima olujnog vetra,kao i sugradice.Podataka o gradu za  sada nema
takt:26.1C kod mene se menja vreme,bice nesto!Vetar sve jaci,temp. sve niza

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #205 poslato: 28. Avgust 2008. u 12:58 »
Kiša, grmljavina, odsustvo vetra, sparina, dosta teško vreme. T 24.4C,pritisak 1003mb, u padanju tokom noći...

Protivgradne službe su u pripravnosti i dejstvuju u čitavom Sremu...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #206 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:06 »
Kod mene žurka gotova... T je 18.7°C. Značajnog vetra nije bilo, dakle slab ili nikakav. Još grmucka u daljini, a u neposrednoj blizini u nailasku nema više ničega do daljeg.
A sada insajder stupa na scenu: Padavine u proteklom vremenu u okolini Beograda su bile:
Barajevo 0.2
Dušanovac 0.6
Jakovo 1.0
Makiš 2.0
Petlovo Brdo 2.8
Beograd - Hala Pionir 0.2
Beograd - Košutnjak 6.4
Ripanj 1.0
Umka 0.2
Zemun 1.6

Dakle, kod mene najviše!
« Poslednja izmena: 28. Avgust 2008. u 13:18 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #207 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:15 »
Trenutno i dalje uglavnom suncano 29*C

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #208 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:19 »
... a da Palmark drži svoj komp izvučen iz struje.

Upravo tako,ptprince!
Kod mene je bilo zestoke grmljavine vise od sat vremena!
Pocelo je da grmi jos pre 10h,oko pola 11 je pocelo sa kisom uz sve jacu grmljavinu,da bi izmedju 11h i 12h bilo nekoliko jakih provala oblaka neprestano uz zestoku i neprekidnu grmljavinu!
Ovo je definitivno bila grmljavina godine,gromovi su pucali na svakih 20-ak sekundi u neposrednoj blizini,a tutnjava gotovo da nije ni prekidala!
Prava steta sto je dan jer bi bilo fantasticnih slika munja!
Cak ni oblaci nisu bili za slikanje,nebo je jednolicno,sivo...ali eto,nekad izgled prevari,he,he...
Nikad ne bih pomislio da ce ovakva grmljavina biti iz takvog neba!
I sad jos uvek grmi,manjim intezitetom i snago,ali ja zaista ne pamtim kad je ovako grmelo bez prestanka satima!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #209 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:22 »
Prava steta sto je dan jer bi bilo fantasticnih slika munja!
Cak ni oblaci nisu bili za slikanje,nebo je jednolicno,sivo...ali eto,nekad izgled prevari,he,he...
Nikad ne bih pomislio da ce ovakva grmljavina biti iz takvog neba!
I meni je žao. Taman sam se napenalio da fotkam, ali uslovi za fotkanje munja su bili bezveze.

I sad jos uvek grmi,manjim intezitetom i snago,ali ja zaista ne pamtim kad je ovako grmelo bez prestanka satima!
Zato, da ne bi bile nezapamćene grmljavine, ti je pribeleži, pa se seti da postoji kada pomisliš da je nezapamćena. Nezabeležena je nešto manje klimava garancija. ;)

Izgleda da nisi imao previše padavina, Palmark? Vidim, kod Srbe je bilo 0.5 mm...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #210 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:24 »
pljusak uz umerenu grmljavinu,pojacan vetar takodje!
a glavno tek dolazi...i to iz pravca zapadne Srbije i Crne Gore  ;)

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #211 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:27 »
Ne mislim da nije nikad ovako grmelo,ali ove godine svakako nije!
Zaboravih da napisem da sam krenuo da brojim udare groma u neposrednoj blizini (bljesak-zvuk na par sekundi ili cak istovremno),ali da sam odustao negde posle 50 izbrojanih udara,posle cega je bilo jos doooosta,doooosta istih...

Grmljavina je bila toliko frekventna,da je bilo cak rafalnih udara groma,sve jedan za drugim  ???

A zanimljivo da u toku pljuskova nije bilo ni vetra ni grada,ali zato je grmljavina zaista za pamcenje!
Jos mi odzvanja u usima  ???
Ne znam kako bi se ovo tacno moglo nazvati-oluja svakako nije,a pljusak sa grmljavinom opet zvuci mnogo blago...
Mozda grmljavinska nepogoda (ili je to sinonim za oluju,sta bi rekli meteorolozi?)


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #212 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:30 »
Ha, evo još podataka o padavinama.
Borča 1.2
Makiš sada ima 4.4
Pionir sada 1.2
Zemun sada 8.6... preteče me!

Ne mislim da nije nikad ovako grmelo,ali ove godine svakako nije!
Zaboravih da napisem da sam krenuo da brojim udare groma u neposrednoj blizini (bljesak-zvuk na par sekundi ili cak istovremno),ali da sam odustao negde posle 50 izbrojanih udara,posle cega je bilo jos doooosta,doooosta istih...

Grmljavina je bila toliko frekventna,da je bilo cak rafalnih udara groma,sve jedan za drugim  ???

A zanimljivo da u toku pljuskova nije bilo ni vetra ni grada,ali zato je grmljavina zaista za pamcenje!
Jos mi odzvanja u usima  ???
Ne znam kako bi se ovo tacno moglo nazvati-oluja svakako nije,a pljusak sa grmljavinom opet zvuci mnogo blago...
Mozda grmljavinska nepogoda (ili je to sinonim za oluju,sta bi rekli meteorolozi?)

Pa ono slažem se da je grmelo svojski... mada za tako nešto nema posebnog naziva. Tvoja terminologija je sasvim prihvatljiva!
Kad pogledam radarske slike, god tebe je baš bilo zaselo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.522
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #213 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:33 »
to se chesto deshava.. jutros mozda nije bilo bash toliko jako,ali se secam da je ranije nekoliko puta bilo takvih grmljavina

Van mreže MILANCE

  • *
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Aleksinac (okolina)
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #214 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:36 »
Ima li uslova da ova oblacnost stigne i do Radaskog centra Krusevac, posto moj cale radi na protivgradnim stanicama pa da zna dali ce biti uslova za dejistvo.......

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #215 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:38 »
wow kakva detonacija gore u oblacima....tj. malo daleko od mene
ali kao da je pala BOMBA!
Ima li uslova da ova oblacnost stigne i do Radaskog centra Krusevac, posto moj cale radi na protivgradnim stanicama pa da zna dali ce biti uslova za dejistvo.......
za sada ima uslova,oblak iz Cg bi mogao nesto da donese i vama,mada za sada cisto sumnjam

Van mreže MILANCE

  • *
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Aleksinac (okolina)
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #216 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:43 »
Upravo sada sam pogledao radarsku sliku u izgleda da se krece ka istoku i jugoistoku.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #217 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:44 »
Ima li uslova da ova oblacnost stigne i do Radaskog centra Krusevac, posto moj cale radi na protivgradnim stanicama pa da zna dali ce biti uslova za dejistvo.......

Po radarskoj slici RC Kruševac, nema ničega u okolini Kruševca na najmanje 50 km. Međutim, zapadno, čak u Čačku, nalaze se prvi odrazi koji, mislim, neće uticati na pojavu grmljavine u kruševačkom kraju. Ali nastajanje oblaka nije isključeno, a to se na radarskim slikama ne vidi. Uslova ima... još kako!

wow kakva detonacija gore u oblacima....tj. malo daleko od mene
ali kao da je pala BOMBA!za sada ima uslova,oblak iz Cg bi mogao nesto da donese i vama,mada za sada cisto sumnjam

Ma nek' puca, nije strašno. Evo, mi smo ovde to preturili preko glave. Gasi komp i čujemo se kad sve to prođe, za nekih sat vremena.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #218 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:44 »
A kod mene i dalje neprestano grmi i grmucka,mada izgleda da ponovo pojacava!
Takt: 22C vlaznost 89%,nema vetra,oblacno i tmurno

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Avgust 2008 - III dekada
« Odgovor #219 poslato: 28. Avgust 2008. u 13:45 »
U Novom Sadu je neprestano grmelo više od pola sata ali je palo tek kiše da se pokvasi asfalt i digne prasina. I dalje se čuje grmljavina u daljini.

Milanče mogu ti pomoći ovim linkom
http://www.sat24.com/frame.php?html=zoom&xas=440&yas=320

i sledećom informaciojm koju sam dobio iz radarskog centra Samoš o stepenu uzbune kod njih:
"Uskoro ce stepen 4 uzbune,sto znači da bih trebalo biti vetra preko 15m/s i grada"