Sto se visine snega tice ne znam kako su je merili ali tu je negde,negde nema nista samo go beton a negde nanosi od metra.Bas me zanima kako se u takvim situacijama meri visina snega,jel postoji neki zaklon ili se uzima prosek?
Snežni pokrivač se meri na reprezentativnom delu okoline stanice. Dakle, prema potrebama osmatranja, dozvoljeno je otići nedaleko od kruga stanice i meriti visinu snega na tri tačke koje bi trebalo da budu udaljene između sebe bar 5-10 metara, ali ne više od 30-ak metara. Smetovi se ne uzimaju u obzir, jer oni nisu nastali samo padanjem snega, već dobrim delom i nanošenjem vetrom sa okolnih mesta i površina. Reprezentativno mesto ne treba, dakle, da bude vetrometina, ali ni zavetrina, jer sa vetrometine sneg se skida, a na zavetrinu se sneg nabacuje. Reprezentaivna površina bi trebalo da bude horizontalna ili najpribližnija horizontali, ako je teren makar malo takav. U Nišu svakako jeste, jer je najveći deo grada kao na tanjiru - ravan. Tvrđava takođe.
Što se same Tvrđave tiče, lokacija stanice jeste malo ušuškana u park šumici, ali nekih 100 metara odatle postoji lepa čistina, nedaleko od šanca koji se nalazi kao granica Tvrđave, prema tom kolskom ulazu u Tvrđavu (severoistočni deo Tvrđave, ako se dobro orijentišem). Taj prostor je idealan za merenje visine snega. Idi, Sale, i vidi i sam. Ko pita, ne skita.