Autor Tema: Sport  (Pročitano 599068 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.928
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Sport
« Odgovor #3180 poslato: 28. Jun 2018. u 08:55 »
Posle prespovane noći mogu da kažem da je ispadanje sa Svetskog prvenstava u Južnoj Africi 2010. godine bilo puno veće razočaranje od ovog sinoćnjeg. Te sad već davne 2010. reprezentacija Srbije je imala prepoznatljivu igru, imala je selektora koji je izabrao igrače koji su igrali moderan fudbal. I pored toga nekako su se desila dva igranja rukom u našem šesneastercu, nedosuđen penal iz istog razloga nama, stative, prečke, crveni kartoni ... Stvarno su te godine očekivanja bila s razlogom veća, zato je i razočaranje bilo jače. Ovog juna naša reprezentacija nije bila ni blizu modernom fudbalu koji se igra danas. Osim sudije protiv Švajcaraca nemamo nizačim drugim da žalimo u ove tri utakmice. Igra je bila dosadna, spora, sa previše kloniranih igrača na malom prostoru, bez ijednog koji bi odskakao i uneo neku zanimljivost u naš tim. Ali sa ovakvim selektorom glupo je i bilo očekivati nešto drugačije. Ima tu dobrih igrača, daleko od toga, ali iste treba znati ukomponovati u tim koji bi uz neke nove snage mogao da izgleda dosta bolje. Treba nam selektor koji to ume.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.204
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #3181 poslato: 28. Jun 2018. u 09:11 »
 ^^ Bravo za analizu Plavsica sa Sport kluba  :tu: Dok sam čitao tekest imao sam osecaj kao da gledam ponovo utakmicu  :( Prvo poluvreme je trajalo kao večnost, drugo prekratko za popravku onoga sto ne valja.. I kakvo poredjenje sa komsijskom kosarkaskom reprezentacijom, sve potpisujem od reči do reči  :hm:
 ^^ Tako je, nisam ni ja bio za Muslina ali Muslin je ipak trener u odnosu na Djomlu.. Tu imamo mač sa dve oštrice, sa njim bi u formaciji 5-2-3 verovatno prošli grupu ali sta dalje, fudbal se igra i narednih godina.. Ovako imamo situaciju gde nismo prosli grupu ali imamo igrace koji ce biti okosnica narednih godina( Milenkovic koji je odusevio na ovom Sp, Mitar,Veljković, SMS, Zivkovic,Radonja, Luka Jovic, Dmitrović i Rajković, pa i Gacinovic za kog nije bilo mesta, Maksimovica itd itd .. Uz par nesto iskusnijih igraca imacemo sasvim dobru reprezentaciju na duze staze i makar redovnog učesnika narednih EP i SP.. Ovi mladi imaju pobednicki mentalitet i ako se ne pogube u svetu odraslih( kao sa nekima iz proslosti) imamo svetlu buducnost.. Uz naravno nekog normalnog selektora- Veljka Paunovica, Jokana, Stanojevica,Milojevica ili Marka Nikolica, ljude  ipak shvataju savremeni fudbal i koji imaju znanja za nesto više.
A sad mogu na miru i bez nervoze da propratim ostatak SP  :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.554
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3182 poslato: 28. Jun 2018. u 14:19 »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3183 poslato: 28. Jun 2018. u 15:41 »
Danas po meni jedna od najzanimljivijih ako ne i najzanmljivija utakmica treceg kola Senegal-Kolumbija...
Sad da uzivamo u čarima fudbala...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.554
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3184 poslato: 28. Jun 2018. u 16:43 »
@ Bart

Posle ovoga što sam pogledao i pročitao, gore sam postavio link..ne mogu da uživam, plakao sam kao kiša.. :cry:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.554
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3185 poslato: 28. Jun 2018. u 17:57 »
Auuuuu prođoše Japanci na žutaće...ne verujem.. :/
Previše mi je krivo za Senegal... :cry: :cry:
Ali ajde i azijska jedna repka u osmini kad ne može afrička.. :cf:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3186 poslato: 28. Jun 2018. u 19:11 »
@ Bart

Posle ovoga što sam pogledao i pročitao, gore sam postavio link..ne mogu da uživam, plakao sam kao kiša.. :cry:
Ja to vidim kao lep hobi a nije da bez tog albuma ne bi mogao da zivi...  :confused:

Veceras ne toliko zanimljvi mecevi gledano takmicarski mada mozda se bore da izbegnu Kolumbiju, Belgjanci i Englezi, dok u drugom mecu je bitno za nas da Tunis ne pobedi sa dva i vise gola razlike jer cemo onda biti 23. na SP ako sam ja to dobro video a ovako mozemo i do visokog 22. mesta i onda bismo bili iznad Nemaca, Holandjana, Italijana i naravno Merikanaca  :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.554
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3187 poslato: 28. Jun 2018. u 19:26 »
Naravno @ Bart da to nije osnovna zvotna potreba, ali je jako tuzno, da ostala deca u razredu na primer sakupljju slike, a neko ne moze.. :( :cry:

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #3188 poslato: 28. Jun 2018. u 21:01 »
Prođe Kolumbija. Senegal mi je isto bio jako drag, najbolje da su oba tima prošla a da su  ovi Japanci ispali. Ali to je što je..

Engleska-Belgija apsolutno ništa pametno. Igra se veoma oprezno, svaki potez i korak se "meri", dakle sve u svemu vrlo dosadno.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3189 poslato: 28. Jun 2018. u 21:22 »
Prvi tekst tako je, drugi hehe  :)

http://sportklub.rs/Rusija2018/Moskovska-Ruza/a244371-Do-svida-niя-ili-A-Despedida.html

http://sportklub.rs/Video/Tenis/ATP/a244369-Protiv-Del-Potra-je-igrao-Tejlor.Svift.html

Edit: Srecno 22. mesto nase reprezentacije(ako se nisam zeznuo) na svetskom prvenstvu u fudbalu svima koji slave pa i meni  :laugh:
« Poslednja izmena: 28. Jun 2018. u 21:53 Bart »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #3190 poslato: 28. Jun 2018. u 22:15 »
 ^^ Mislim da smo 23. ( kao i 2010. ) zbog više žutih kartona od Nemačke.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3191 poslato: 28. Jun 2018. u 22:43 »
Evo tabele sa Vikipedije pa valjda je tacna...Mi smo iznad Nemaca, mozda jer Nemci imaju crveni karton jedan... Mada pitanje koliko je tacna tabela evo primer J. Koreje i Perua, J. Koreja ima vise datih golova...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm


Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3192 poslato: 28. Jun 2018. u 23:17 »
A zašto su uopšte sklonili Muslina i doveli Krstajića nakon kvalifikacija?? :confused:

Mare, pa nikad niko nije krio, javno je rečeno, da je smenjen zbog ne pozivanja SMS-a.
U Beogradu je svojevremno ubijen Generalni sekretar FSJ Branko Bulatović, svi se toga sećaju. I to zbog menadžerskih poslova oko reprezentacije kad su daleko manje pare bile u igri oko fudbala. Učešće u reprezentaciji na Svetskom prvenstvu je najveća crtica u CV-u fudbalera. A ko prati italijansko prvenstvo mogao je da vidi da je SMS realno prosečan igrač ili nešto malo bolji od toga. Radi ga sjajna marketinška agencija i odlično mu pumpaju cenu. Kao i svojevremeno, a oni stariji se sećaju, "uvaljivanja" tadašnjih bekova Stanojkovića i Spasića kraljevskom Realu (Stanojković za dlaku izvisio). I to sve kroz reprezentaciju. Cela tadašnja Jugoslavija se kidala od smeha.
Krstajić koji NIKAD nije trenirao niti jedan klub, tako je postao selektor, da ćuti i odradi posao. I zato je smenjen Muslin jer je on imao svoje kombinacije. Naravno da nije reč o podmlađivanju reprezentacije, ko je još normalan podmlađivao reprezentaciju na samom Svetskom prvenstvu, a imaš period od 4 godine pre i 4 godine posle za to.
O samom Krstajićevom vođenju utakmica u Rusiji bi se mogla disertacija napisati na temu kako trener ne treba da vodi utakmice. Od same taktike i postavke igrača na terenu, o pogrešnom odabiru igrača (Milenković i Veljković nisu pre ni minut odigrali zajedno, čak ni na prijateljskoj utakmici, a stavljeni da igraju protiv Brazila u tandemu; stavljanje SMS-a na zadnjeg veznog iako on igra ofanzivnog, iza napadača, a izbacivanje klasičnog defanzivnog veznog Milivojevića; izbacivanje Baneta koji je barem bio dominantan u skoku na toj strani, a mi upravo tu primismo gol iz kornera...), od nepravovremenih izmena, do onih katastrofalnih (ubacivanje Rukavine umesto Tadića protiv Kostarike i izbacivanje Milivojevića protiv Švajcaraca) i na kraju taktike protiv Brazila na kojoj je insistirao (mogli ste da čujete i direktno u prenosu) na klasičnom bunarenju na Mitrovića po stilu Engleza pre 30 godina (taj fudbal ne igra više niko na svetu), umesto pokušaja prodora po krilima i centaršuteva na Mitrovića jer je on na taj način jedino opasan.
Ovim i završavam tematiku vezanu za našu reprezentaciju. Realno, niko od njih nije mnogo ni očekivao. A oni su se potrudili da nas na tom polju ne razočaraju.
Pa da za 4 (ili 8 godina) opet odemo na sledeće prvenstvo po sistemu važno je učestvovati.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.554
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3193 poslato: 28. Jun 2018. u 23:21 »
@ Gagi

Nema, u Srbiji brale sve mutljavina do mutljavine.. :(


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.554
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3194 poslato: 28. Jun 2018. u 23:22 »
Auuu pa sta je ovo sa Kosovarima i Mundijalom...U utakmici Belgija - Engleska jedini gol dao je Adnan Januzaj:

Januzaj was born in Brussels, Belgium, where his Kosovar-Albanian family had emigrated in 1992 so his father, Abedin, would avoid being conscripted by the Yugoslav People's Army for the war in Bosnia. Januzaj's father was the eldest of six children from Istok, Kosovo. Januzaj's uncles, Januz and Shemsedin, and aunt Lavi, were members of the Kosovo Liberation Army, which fought for Kosovar independence during the Kosovo War. Since Kosovo declared independence in 2008, Januzaj has regularly visited his extended family there during the summer.

Ts,ts,ts... :facepalm:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3195 poslato: 28. Jun 2018. u 23:25 »
Sms je dobar ali brate ne kolko se pumpa u novinama... Meni bilo logicno sto je zamenio Baneta koji je sporiji i Tosica jer je pokusao sa Veljkovicem koji je igrao na tom Svetskom za mlade sto smo osvojili a i Tosic je trebao da slomi onog Sacirija to je morao da uradi s obzirom na minut utakmice, Ljajic je lepo odigrao ono sto usao protiv Svajcaraca jednostavno dobro drzao loptu  i nije blokirao pod pritiskom sigurna je lopta bila na toj utakmici u njegovim nogaama...A sve ostalo sto je Gagi rekao je tacno pa mi nismo imali uigran tim za SP on tamo trazi pravu postavu...
Nije Krstac toliko bio los sa izborom ekipe koliko smo mi neuigrani i nemamo nekog ko ce da povuce i organizuje napad... Mada i nemamo kao sto neko rece modernu igru, ne znaju sta ce u napadu...
Budimo realni ti Svajcarci ko zna koliko igraju zajedno... Mi opet u rekonstrukciju po bokovima a mozda i Matic ne igra vise...

Hehe Januzaj ih zajepo jer u potencijalno cetvrfinale idu na Brazil a ovamo Engelzi bi posle Kolumbije pitanje da li sa Hamesom isli na pobednika ŠŠ derbija  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.554
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3196 poslato: 28. Jun 2018. u 23:30 »
@ Bart

Na to su Englezi i tipovali...a Januzaj iz Istok mozda hoce da se proda dobro nekom timu, da moze da podmiri novcano golemu familiju u Istok!  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3197 poslato: 28. Jun 2018. u 23:35 »
Englezi u polufinalu  :bang: Podmirio je on do sad sve, ovo od sada bonus...  :facepalm:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.554
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3198 poslato: 28. Jun 2018. u 23:39 »
Englezi u polufinalu :bang: Podmirio je on do sad sve, ovo od sada bonus...  :facepalm:

 :fight: Ma kaki bre! :comeon: :laie:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ru7J48yrz6k" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ru7J48yrz6k</a>

Odigrajmo jedan Colombian dance! ;)




Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #3199 poslato: 29. Jun 2018. u 00:06 »
Mislim da niko u Srbiji pre prvenstva ne bi odbio ponudu da se borimo sa Nemačkom za poziciju :grin:  Nema razloga za nezadovoljstvo  :blush:    :laught:

U našem sastavu 12 igrača je imalo 10 ili manje utakmica za reprezentaciju pre ovog SP.

Hrvati imaju 15 sa preko 30.

Meksikanci imaju 13 igrača sa preko 50, od toga četvorica imaju preko 100 ( Markez i Kvardado po 145. )

Razumem da su ljudi van terena opet sve upropastili, ali ne razumem onoliki nedostatak borbenosti kod naših fudbalera.
Draže bi mi bilo da su se protiv Brazila trudili celu utakmicu pa izgubli 11-0 nego ono što su radili.