Autor Tema: Sport  (Pročitano 598692 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4280 poslato: 08. Septembar 2019. u 15:22 »
Pricam ja ljudima Spanci opasni bice tesko sa njima ne bre svi mi pricaju ma ce ih oderemo...
Jednostavno ove prethodne utakmice nisu bile pravo merilo jer smo igrali protiv ekipa koje nemaju ili ne znaju da igraju odbranu...Sad kad nas stegli Spanci u odbrani odmah problem...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #4281 poslato: 08. Septembar 2019. u 15:53 »
Koja ovo reprezentacija igra protiv Španije ? :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Sport
« Odgovor #4282 poslato: 08. Septembar 2019. u 16:00 »
Овога сам се и плашио. Много смо се опустили, размазиле нас претходне утакмице са аматерима такорећи. Шпанци играју тврду и брзу игру, то нас је тотално ошамутило. Ево тек пред крај треће четвртине полако хватамо конце, али мислим да нема времена.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4283 poslato: 08. Septembar 2019. u 16:36 »
Esam reko  :) Ma lagano nas dobili... Kad pogledamo mozda su i bolja reprezentacija i po igracima i u ovako okrnjenom sastavu...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #4284 poslato: 08. Septembar 2019. u 17:07 »
Ih sad Bart, ni u snovima na papiru nisu bolja reprezentacija od nas, u koliko god oćeš marki.  :grin:

Druga je stvar kako se to manifestuje na terenu.

Miloš će tu sasvim sigurno biti najpravičniji i najkonkretniji što se tiče analize meča, samo da ugrabi vremena.

Ja ovo više prepisujem prosto "šoku" što kaže Joca. Totalno drugačija ekipa od drugih, sa agresivnim presingom i jakom odbranom. Jednostavno su nas nasamarili, nadigrali kako god hoćete. Nismo imali pravi odgovor na takav pristup i to je to.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4285 poslato: 08. Septembar 2019. u 17:34 »
Nasih 5 najboljih igraca vs njihovih

Rubio bolji od oba nasa pleja
Ljulj vs Bogdanovic, Bogdanovic bolji
Fernandez vs Lucic Rudi bolji i 17 puta iskusniji
Ernangomes vs Bjelica  Bjelica bolji ali kad je u elementu a to danas nije bio slucaj, narocito ima veci kosarkaski iq, mada Ernangomes bolji fizicki...
Gasol vs Jokic... Naravno Gasol pre svega u odbrani a sve pocinje od odbrane a da manemo sto Jokic ima mnogo bolje brojke u NBA, pod jedan tu je do sistema u kom igra i podredjeno je njemu plus koristi to zbog defanzivne 3 sekunde igraci stalno moraju da se krecu dok u ovim situacijama kao sto uradila Spanska repka samo se zbiju redovi i njegova lucidnost ne dolazi do izrazaja, ne moze da kreira...

Spanci imaju tu foru da podizu formu kako tece prvenstvo dok nasi nazalost izgore... Sto rece Raduljantula valjda ove utakmice pre Spanije sluzile za pad forme... Mozda imamo bolju klupu ali i oni imaju igrace uloge koje ispune kad udju, danas kod nas sa klupe Micic i Raduljantula ali i oni neke lake stvari zeznuli u poslednjoj cetvrtini...
I naravno ekipno nasa najbolja odbrana je slabija od njihove...
Ovde ima igraca koji su sa drim timom 2012 valjda igrali neizvesnu utakmicu  i to sa igracima u najboljim godinama su tad bili Amerikanci...

Ja bih voleo da BataSveta da svoj sud i kaze kako su Ćavi i Inijesta uticali na ovaj rezultat jer mozda nemaju dobru statistiku ali oni su mozak ekipe  :blush:
« Poslednja izmena: 08. Septembar 2019. u 17:47 Bart »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4286 poslato: 08. Septembar 2019. u 18:50 »
Prvo morali smo i mi nekad da izgubimo, bolje sad nego u KO. Na pripremama nismo nijednu. Drugo mi se najvise mucimo na utakmicama sa malim brojem poena. Litvanija u BG, Grcka, sad Spanija. Kada ubacimo 80+ ne brinem u principu osim protiv Amera, jer tamo njima dati 90 nije nikakva garancija.

P. S. Barte Gasol od Jokica nije bolji ni kada stavis beginner na 2k pa igras sa Torontom protiv Denvera :grin:. A plus Jokic kod nas obicno igra 4. Dobijamo ih ako se ponovo sretnemo, ubedjen sam. Sada moramo tezim putem. Prvo Argentina pa posle videcemo.  Nema veze dugo smo i izbegavali USA pre finala, vec par turnira.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.553
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4287 poslato: 08. Septembar 2019. u 19:37 »
Pih, baš nas neće danas, kako biju Turkinje...  ::)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.023
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4288 poslato: 08. Septembar 2019. u 20:03 »
Pa ako mene pitate, jednostavno je morala jedna ovakva utakmica. Dobro je ovo i da nas sve malo otrezni i spusti na zemlju, i nas navijače i košarkaše. Svi smo previše bili poleteli. I neverovatno kakav smo mi to narod. Dok smo gazili sve redom, tek poneki komentar po portalima, tu i tamo neka neosnovana kritika. Sad odjednom na hiljade komentara i nijedan podrške košarkašima. Pa sa takvom podrškom, ne treba ni da uzmemo medalju. Sad su svi pametniji od Đorđevića i svi znaju zbog čega smo izgubili od Španije i šta je trebalo da uradimo da izbegnemo poraz. Pritom, ne mislim na komentare na našem forumu, već po portalima, konkretno B92 na kom pretežno pratim sportske vesti.
Španci su nas pročitali taktički i pobedili nas na jedini mogući način na koji nas je moguće pobediti - jakom i besprekornom odbranom. Zatvorili su sve naše igrače osim Bogdana i nije tu bilo mnogo šanse. Na sličan način smo izgubili na pretprošlom evropskom od Litvanije i na poslednjem od Slovenije. U prvom slučaju stari znalci, a u drugom srpski trener koji zna kako diše naša reprezentacija.

I posle svega ovoga smo veliki favoriti protiv Argentine u četvrtfinalu. Jeste da su oni bez poraza došli dotle, ali ruku na srce, nisu ni imali iole ozbiljnijeg rivala. Rusija je neka sasvim druga reprezentacija bez Šveda i Mozgova. Još je rano razmišljati o polufinalu, ali po svemu sudeći tu bi nas čekali Ameri u ovom trenutnom rasporedu (pod uslovom da ih sutra ne izbaci Brazil :)).

Odbojkašice odlične. Neće biti tako lako, ali verujem u zlato! :D


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4289 poslato: 08. Septembar 2019. u 21:04 »

Španci su nas pročitali taktički i pobedili nas na jedini mogući način na koji nas je moguće pobediti - jakom i besprekornom odbranom. Zatvorili su sve naše igrače osim Bogdana i nije tu bilo mnogo šanse. Na sličan način smo izgubili na pretprošlom evropskom od Litvanije i na poslednjem od Slovenije. U prvom slučaju stari znalci, a u drugom srpski trener koji zna kako diše naša reprezentacija.
Bas tako jednostavno nemamo plan B i ono sto i meni smeta sto ljudi nisu realni i ocekuju da ce nam druge reprezentacije davati da radimo sta hocemo u napadu... Svako prvenstvo se osvaja odbranom a budimo realni ova nasa reprezentacija nema neku sad jaku odbranu...

Izgubice nase, jednostavno Turkinje pod adrenalinom zbog domace publike, nase se malo zbunile...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4290 poslato: 08. Septembar 2019. u 21:15 »
Izgubice nase, jednostavno Turkinje pod adrenalinom zbog domace publike, nase se malo zbunile...
Haha kakav sam ja baksuz ali sada pozitivan  :laugh:
Ovo sam napisao na 9:6 za Turkinje

Svaka im cast luda zavrsnica  :worthy:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.023
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4291 poslato: 08. Septembar 2019. u 21:49 »
Ja sam verovao u naše odbojkašice sve vreme. Baš tada kad su Turkinje povele 9:6 sam rekao naglas da će sad naše da prelome.  :D Valjda su nas navikle na zlato.
Ma bravo devojke!  :worthy: :comeon: :nnc:


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.553
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4292 poslato: 09. Septembar 2019. u 02:05 »
Auuu bre šta radi ovaj Medved sunce ti poljubim...  :oboze:

Ma i da izgubi, alal mu majka...  :worthy:

Ajde Medooo...  :comeon:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Sport
« Odgovor #4293 poslato: 09. Septembar 2019. u 06:36 »
@Nema Barte Spanci bunker igrali a Pike i Ramos odlicni  :) . I naravno da je Jokic bolji od Pola Gasola . Ne pricaj svasta  :rofl:
Odlicna odbojkaska utakmica . Ali kako su Turkinje povampirane bile . Svaka cast ko ih je spremao i nabio im toliki adrenalin .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4294 poslato: 09. Septembar 2019. u 07:49 »
Šteta za Medvedeva, ne znam kako ce Djovak s njim u budućnosti ako bude bolji nego što je sada... Ima sve u igri... Nisam gledao, odustao sam na 2:0 za Nadala... Da ga je okrenuo ovo bi bio nevidjen sok za Nadala... A imao šanse u 5. setu...
Sveto mnogo ne znas  ;), Jokic može da bude bolji igrac u budućnosti ali sad 1 na 1 Gasol bolji zbog odbrane...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Sport
« Odgovor #4295 poslato: 09. Septembar 2019. u 09:55 »
Ko ne zna ? Pa ja sam trenirao kosarku od 5 razreda do 2 srednje . Bio sam velika nada kluba iz beton lige  :D
Zavisi Barte ko kako gleda . U sustini bice sve kako treba . Ne vidim zasto bi bio neuspeh i bronzu da osvojimo mada ce protiv Amera biti cupavo .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.203
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #4296 poslato: 09. Septembar 2019. u 10:35 »
Baš u analizi pre meča sa Španijom, sa jednim drugom (bivšim košarkašem) mada i ja sam bivši ( od 3eg do 8og razreda trenirao basket) konstantovavali smo da možemo da izgubimo ako zakaže 10-11 igrača. I baš se to obistinilo, sem Bogdana svi zakazaše. Pronadjoše Španci rešenje kako da nas zaustave. Koliko je loš poraz zbog samopouzdanja toliko je možda i dobar da se max uozbiljimo. Sale mora da u jačim utakmicama drži Jokića na 5ici. Nikako na 4 kad su jači protivnici. A i Špance je baš htelo, razigrali se baš protiv nas. Voleo bih revanš u finalu  :grin: Pa da im vratimo za ovo.
Svaka čast za odbojkašice  :tu:
I za Medvedeva, gledao sam do polovine petog seta, ubedjen sam bio da preokreće ali ipak dobi Nadal. Nisam očekivao tako dobar meč. Medvedev sa ovakvim igrom jedini može da se suprotstavi velikoj trojci  :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4297 poslato: 09. Septembar 2019. u 12:09 »
Au Batasveto nisam znao da si toliko stručan... Koju si poziciju igrao...? 
Što se tiče fudbala naša repka nije najgora, Grčka-Lihenstajn 1:1  :rotf:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Sport
« Odgovor #4298 poslato: 09. Septembar 2019. u 14:05 »
 ^^ Ma strucniji sam od ovih sto rts dovodi da komentarisu  :) . Inace Keselj je isao u istu skolu samnom samo je mladji 2 godine . Isao je i Kolarov . Ista generacija bili , samo je isao u drugi razred . I nikada nije igrao fudbal sa nama a kada izadje na teren da sam sutira sa pola terena je malo preuvelicavam lomio precke .
Igrao sam pleja . Bio sam Krang ekipe  :D . Ali nijedna akcija nije bila za nas plejeve u ekipi . A inace sam u 7 razredu pobedio u onoj akciji trojkom protiv droge i Milos Vujanic ( koji je tada bio anonimus ) mi dao nagradu . Voleo sam da igram odbranu i kolena su uvek bila krvava posle utakmice .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.553
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4299 poslato: 09. Septembar 2019. u 19:36 »
Plasirali se na ovom svetskom prvenstvu za Olimpijadu Argentina i SAD iz Amerika, Nigerija iz Afrike, Iran iz Azije i Australija iz Okeanije.. Ostalo još dva mesta za Evropu, a u igri je 5 repki, Srbija, Češka, Francuska, Poljska i Španija..