Autor Tema: Sport  (Pročitano 595767 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.550
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4820 poslato: 05. Septembar 2023. u 22:36 »
Sve se slažem osim ovoga za Alcaraz-Zverev, tu bi moglo svašta biti čini mi se.. Zverev se doduše namučio pakleno sa Sinerom, premoren je, ali ima 3:2 protiv Alcatraza.. Hmmmm..videćemo.. :hm:

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4821 poslato: 06. Septembar 2023. u 16:37 »
I plasirasmo se mi na Oi u Parizu 2024! 
To su svakako super vesti, ali ono sto ja licno takodje smatram da je odlicna vest jeste da nam je Kanada protivnik u petak...sem prve petorke nemaju apsulotno nista, rotacija slaba...nisu nesto specijalno uigrani a i pod pritiskom su tanki, ne volim Slovence ali iskreno mislim da im je sudjenje danas bilo katastrofa, i da sa 18 na +9 kad su prišli opet Kanadjani nisu imali realizaciju do prvih bacanja iz nepostojećeg faula..

Da rezimiram, pod uslovom da budemo igrali istu odbranu kao juče, ja očekujem pobedu i to mozda čak da ne bude uopšte neizvesno ...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4822 poslato: 06. Septembar 2023. u 19:30 »
Da, sjajna svar je što smo se plasirali na OI, što je uostalom i bio cilj koji je naveden pre početka. To je i dobro što ćemo moći rasterećeno da igramo u polufinalu jer znamo da je cilj postignut. Ipak medalja bi bila šlag na tortu. Igraćemo još dve važne utakmice i ako barem jednu od te dve odigramo na nivou one jučerašnje, možemo do medalje. Jesu i Kanada i Nemačka sa trenutnim sastavima za nijansu bolji timovi od nas, ali to znaći da ne možemo da ih pobedimo pod uslovom da budemo skoncentrisani u odbrani kao juče.
Kanađani su veliki favoriti po kladionicama, ali to ništa ne mora da znači. Kanada ima jednog vanserijskog igrača, superzvezdu, jednog od najboljih košarkaša na svetu trenutno, ali osim njega nemaju više nikog ko može tu da iskoči. Zato mislim da će ključnu ulogu imati Avramović u petak, koji će imati zadatak da udavi SGA, da mu ne da da diše.

Kako bi bilo sjajno da odemo na OI sa punim sastavom. Micić najviše fali, jer pored Jovića mi tu i nemamo pravog pleja u timu. Simanić teško da se oporavi i vrati u formu za manje od godinu dana, pa bi tu na njegovo mesto povratak Kalinića bio idealna opcija (možda i Lučić, mada je već u godinama i izlazi iz forme). Bilo bi lepo da i Pokuševski konačno debituje. Ali ajde da prvo vidimo kako će se ovo završiti.

Što se tiče drugih sportova, ajde da pomenem i da se sutra igra jako važna utakmica u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u fudbalu. Ako pobedimo Mađare koji su nam tu glavna konkurencija, gotovo da smo se kvalifikovali, po prvi put posle 20 i kusur godina.

Nole u polufinalu sa mladim talentovanim Šeltonom, koji je Alkarazov vršnjak. Mogao bi im ćale biti obojici takoreći.  :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #4823 poslato: 06. Septembar 2023. u 20:50 »
Свакако смо циљ испунили, сада је све бонус ако одемо и корак даље превазилазимо и најоптимистичнија очекивања пред СП.
А сад мало о игри, Словенија је ушла у револверашки обрачун са Канадом што је тактички било погрешно. Ми баш треба да играмо обрнуто, да спустимо утакмицу на испод 90/80 поена и ту нам расту шансе за победу.
У поенима из транзиције смо убедљиво први на првенству што нас пре и није баш красило. Један од новитета у нашој игри. Стефан Јовић је сјајни организатор игре и једини прави плеј којег имамо. Сјајне асистенције и преглед терена. Имамо два различита центра која на два различита начина могу да штете противника, Милутинов који се добро отвара из пикенрола ка кошу, јак у дуелу и ту често стварамо предност, насупрот њега Петрушев који се отвара из пика(пикендпоп) на 3 , а уме да погоди. Слично као у Партизану прошле године Лесор и Смајли. Са изменом њих игра и филозофија у нападу се мења. За Аврамовића немам речи, уме некад да се погуби у нападу, али невероватан у одбрани са огромним енергијом игра сваки меч. Кључ са Канадом могу бити и скокови, данас су много лопти покупили под обручима.
Живо ме занима на коју одбрану иде селектор, дал ће ићи на преузимања, човек на човека или повремено и у зону. Пресинг ћемо сигурно играти јер је донело резултат са Литванцима. Канада ће свакако да се ослони на индивидуални квалитет и игру 1 на 1
 ^^ Стварно би могли после 20 и кусур година да напокон одемо на то ЕП  :grin:
А Новак ко Новак, надамо се том финалу и титули, а ту може бити и Алкараз, и Зверев и Медведев  :D Ако му је неки турнир малерозан то је свакако УС опен. Ем што је имао малере и пехове тамо, а и баш доста финала изгубио што је баш атипично с'обзиром да је бетон његова подлога. Идемо на 24ГС , идемо по злато на Филипинима   :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #4824 poslato: 07. Septembar 2023. u 21:31 »
Ne znam šta će biti do kraja sa Mađarima, ali ljudi moji ODBRANA! Pa ovo je kriminalno, aman Piksi šta više ti čoveče radiš?? Ovakve golove je red možda da Burkina Faso redovno prima, ali mi pobogu..

Ne vredi, čuvati živce za košarku.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4825 poslato: 07. Septembar 2023. u 22:14 »
Covek veze nema sa odbranom, ok napad je doveo do nekog nivoa al odbrana ko Harden u Nba al napadački nismo kao on, vise kao JR Smit u najboljim danima... Salu na stranu ovo vise nema smisla...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4826 poslato: 07. Septembar 2023. u 22:16 »
 ^^ Fudbalskim utakmicama naše reprezentacije treba pristupiti kao kad gledaš neku dobru komediju. Onako, sedneš uz kokice i smeješ se.
Jer način na koji mi igramo iole ozbiljnije utakmice protiv iole ozbiljnijih protivnika je tragikomičan. Jeste da su Mađari jači tim i da su bili favoriti, ali deluje kao da se zezaju malo sa nama i da mogu da daju gol kad god požele. Možda je i bolje da se ne kvalifikujemo na to evropsko, jer bismo prošli kao i na svakom svetskom na koje smo se kvalifikovali.

Mi smo jednostavno zemlja košarke i Đokovića. U fudbalu smo na nivou Farskih ostrva i Andore i to treba prihvatili.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4827 poslato: 07. Septembar 2023. u 22:26 »
Odbrana nase fudbalske reprezentacije

Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4828 poslato: 07. Septembar 2023. u 23:00 »
Mi smo ja mislim jedina reprezentacija koja igra sa 3 igrača pozadi..a nema kapacitet za to... drugo, naša sredina je očaj, sms je šminkeraj bitno je da je brčić zašiljio, tadic nevidjen danas, apsolutno nista sem asistencije kod naseg slucajnog gola... Ali pre svega je problem igra sa 3 pozadi, to znam iz iskustva igrao sam jako dugo fudbal... skupe štoperi u zadnjoj liniji a njihova krila rašire pa se recimo prednji vezni ubaci iza ledja štoperu i to se jako teško brani... Selektor je taj naravno koji je za to kriv i odavno sam rekao da zaslužuje da se smeni jos od svetskog...
Ja sam i pre meča rekao da gubimo, i čak kažem ćalu na 1:0 reko mi ovo gubimo 1:2 i tako i bilo...

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #4829 poslato: 08. Septembar 2023. u 00:00 »
 ^^ Немамо бекове па играмо са 3 штопера и са крилима који иду напред и позади а позади се ипак слабије враћају  :grin: То је био проблем и на СП а и сада. Не могу да верујем да не могу да пронађу играче на тим позицијама макар били и осредњег квалитета. Немамо ми капацитет за такву игру али селектор то форсира...
Мађарска никако није била фаворит али су бар дисциплинованији од наших манекена и сплавара. Њима ниједан играч није у неком топ клубу сем капитена Собослаја који игра сад у Ливерпулу.
Реално су ме толико разочарали последњих година да се више и не нервирам док гледам утакмицу  :rofl:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #4830 poslato: 08. Septembar 2023. u 09:32 »
Slažem sa svim i sve ste u pravu, nego mi je neverovatno da ama baš niko od igrača i trenera to ne uviđa ili bar ne pokušava da skrene pažnju da se nešto povodom toga uradi.

Što kaže Bart, u redu sad i možemo da dajemo te golove malo se to dovelo u red, ali Piksi čoveče nije ti ovo  (reprezentacija) neka žnj liga u Aziji da ti samo forsiraš napad i samo napad. Još kaže "nije smak sveta", dobro nije al tako je i za SP pričao, pa za Bugarsku i nikom ništa, sve isto. Oni nas kao da zajebavaju. Igrači tek, Maksimović kaže "Ne mogu da objasnim zbog čega stalno padamo". Pa čoveče ti ili vi očigledno posle svake  utakmice kao da s kruške padate, tako se ponašate.

Što reče Valjevac, svaki gol na istu foru. Ako nije neka kardinalna spetljana greška samih naših igrača međusobno, onda je to proboj s boka od strane protivničkih raširenih krila, ili pas u prazan prostor na bok i onda gol šansa ili još češće ubačena lopta gde štoperi spavaju ili imaju refleks mrtvog konja.

Mislim, neverovatno mi je da to niko ne vidi ili se svi kolektivno prave ludi.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4831 poslato: 08. Septembar 2023. u 12:38 »
Avramooooooović! Pa njega treba staviti u odbranu i u fudbalskoj reprezentaciji, imali bi najbolju odbranu :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm


Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4832 poslato: 08. Septembar 2023. u 12:42 »
Kažem ja da je Avramovic nass najbolji igrac i najveci ratnik... on kad udje totalno druga energija igrača, dečko zrači tako...
Znao sam da ćemo dobiti iskreno bio sam ubedjen, kakvi bre kanadjani pa mi smo za njih u kosarci ono sto je Spanija u fudbalu za nas... Za finale čekamo protvinika, ako budu nemci njih gazimo isto a sa Amerima čupavo...

IDEMOOOOOOOOOOO

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4833 poslato: 08. Septembar 2023. u 14:25 »
Kakva pobeda!!! :worthy: Kad pomisliš da ne može da se ponovi igra kao protiv Litvanije, oni odigraju još bolje. Alal vera momci, četvrta medalja na velikim takmičenjima u poslednjih 10 godina.  :) Još samo da vidimo da li je konačno došlo vreme i za to zlato. Sad svakako navijamo za Nemačku protiv Amera, niko me ne može ubediti da bi nam Ameri više legli.
Ali doktorska diskrecija za Pešića kako je pripremio i vodio utakmicu.  :tu: Bogdanović i Milutinov standardno besprekorni u napadu, Avramović u odbrani, ali veliko priznanje se mora dati i Dobriću i Guduriću koji su iskočili ovoga puta sa brojem poena. S.Jović nažalost nije bio na nivou danas, ali biće u finalu.
Kakva igra, kakav uspeh. Srce mi je puno!  :) Proživljavam ponovo 2002. kada sam se zaljubio u košarku.

Kažem ja da je Avramovic nass najbolji igrac i najveci ratnik... on kad udje totalno druga energija igrača, dečko zrači tako...

Neverovatan je, slažem se. Čak i statistika pokazuje koliko je on bitan igrač koji je praktično prelomio ovu utakmicu.
+/-  sa njim na parketu za 15 minuta +15, sa S.Jovićem za 25 minuta -6. Tu je sve jasno.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #4834 poslato: 08. Septembar 2023. u 15:04 »
Lek za dušu nakon onog nerviranja sa fudbalom. Alal vera momci! :comeon:

Mislim da je i sama FIBA dosta takvih snimaka izbacila u vezi naše reprezentacije i pobede, ali stvarno se stiče utisak neverovatne sloge i timskog duha, na svakoj pauzi. Nemam reči. :worthy:

Prilično sam siguran da su Kanađani odnosno njihova NBA petorka dosta samouvereno ušli u ovu utakmicu, u fazonu dobili smo Slovence dobićemo i ove iako igraju tvrđe, onaj naš tipični kompleks reprezentativni u raznim sportovima. :D
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4835 poslato: 08. Septembar 2023. u 16:41 »
Što je babi milo to joj se i snilo... Švabe su danas pokazale zaista moć u svakom segmentu igre, ne bi ih potcenjivao uopšte, ali mislim da su nam šanse mnogo veće nego protiv amera..

Ne smemo samo dopustiti da se igra ovako brzo, u njihovom ritmu, nego ovaj naš ustaljeni, agresivna odbrana ako treba i faul svaki napad samo da ih umrtvimo i imamo šanse... Jedva čekam raspon kvota da vidim, ili će biti 1.85 na obe strane ili će njih favorizovati...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4836 poslato: 08. Septembar 2023. u 17:04 »
Neocekivano Nemci... Ali  ne treba ih podceniti, pobedio je bolji tim...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4837 poslato: 08. Septembar 2023. u 23:11 »
Idealno je ispalo. Koliko god da su Nemci bili bolji od Amera danas, ja sam siguran da su nam protiv njih bolje šanse nego protiv Amera. Isto sam govorio i kad nam je Litvanija došla u četvrtfinalu umesto već viđene Amerike. Ne kažem da ne bismo i njih dobili, ali bi se možda previše istrošili i ne bi toliko fokusirani ušli u polufinale. Nekako nam je uvek cilj da izbegavamo te Amere što duže i ovo će biti konačno jedno veliko takmičenje na kom nam je i pošlo za rukom da ih izbegnemo do kraja.

A sad malo o Nemcima. Stasali su u jako ozbiljan tim i nije bilo iznenađenje kad su uzeli bronzu na prošlogodišnjem Evropskom. Nekako previše potcenjeni ušli na ovo svetsko gde nisu bili ni među prvih 10 favorita po kladionicama. Međutim, definitivno imaju najbolji tim još od ere Novickog. Tu su nekoliko NBA igrača koji odskaču, pre svih Šruder i mlađi Vagner koji je bez dileme jedan od najtalentovanijih igrača na svetu trenutno. Na ovom prvenstvu su bez poraza, ali pokazali su i svoje slabosti u dve tesne utakmice, naročito protiv Letonije u četvrtfinalu gde su Letonci imali čak i šut za pobedu.
Teško je reći da li je iko čak i blagi favorit. Kada se sve premeri, realno ispada da su podjednake šanse, što čak i kladionice daju ovoga puta. Retko smo to imali u finalima svetskih prvenstava u košarci. Ameri su recimo one 2014 bili toliko jaki da bi savladali i tim sastavljen od najboljih igrača iz svih ostalih reprezentacija. Sad ipak nisu imali takav supertim i po svemu što su pokazali nisu zaslužili to zlato koje su im svi unapred upisivali.
Mi ovakvu šansu odavno nismo imali za to prvo zlato nakon 20 godina. Verujem da možemo ovoga puta, ali sve i da nastavimo sa srebrnim nizom, ovi momci su stvarno pokazali kako se igra za svoju zemlju.  :worthy:


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.550
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4838 poslato: 08. Septembar 2023. u 23:24 »
@ Bart

Gauff-Sabalenka finale.. Preživela Sabalenka nekako Kizovu..
3:2 je za Gauff u međusobnim, ali Sabalenka dobila lako jedini meč ove godine što igrale, 6:4, 6:0.. :hm: :hm:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4839 poslato: 09. Septembar 2023. u 01:31 »
Ne mogu da prognoziram i Gof u formi gledao sam malo njen mec sa Voznijaki... Poboljšala kretanje dosta...
Al sad me zanima dal moze Medvedev nesto...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm