Autor Tema: Sport  (Pročitano 595783 puta)

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5060 poslato: 17. Jul 2024. u 19:21 »
@Risbo

A Nemačka? Nemačka je dobila SAD na svetskom i posle i nas u finalu..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5061 poslato: 17. Jul 2024. u 19:48 »
Šomi nisi gledao utakmicu i bez ljutnje, ali sve sto si napisao je totalno djubre, jer da si gledao video bi kako smo igrali u 1/4, a ni 2/4 nije toliko loša koliko mi ne pogađamo odlučujuće šuteve recimo za 3, dok oni ne promašiju, jedino je u tome razlika 🙂, i igramo bez Bogdanovica i Milutinova, čuva ih Kari..

Pa vidi, ne ljutim se. Možeš reći da se ne slažeš, ali ipak da je ovo što sam napisao "totalno đubre" i ne stoji baš. :) Jeste da manje pratim košarku u poslednje vreme nego što sam ranije, ali dobro znam šta pišem, dugo sam radio posao vezan za košarku i razumem neke stvari. :)

Evo sada 5 minuta pred kraj razlika blizu +40 za Amere, tako da ima šanse za onih +50 što sam prognozirao.

Ne možeš nikako reći da mi prognoza nije bila dobra:

Mislim da sutra sledi težak poraz od Amerike od nekih 40-50 poena razlike, što dobro dođe da se malo spuste očekivanja.
Objektivno, i sam plasman je uspeh (to je odmah među 10 najboljih reprezentacija sveta). Realno je da prođemo grupu uz Južni Sudan i Portoriko, ali za dalje će trebati dosta sreće.

Ovo što trenutno vidim kad sam ponovo uključio TV je već totalno ponižavanje protivnika i iživljavanje. Gledam one nadmene Amere kako se zadovoljno smeše i posprdavaju. E to teže pada od samog poraza. I neverovatno je kako su uvek protiv nas tako posebno motivisani da nas razbiju sa 40-50 razlike. Od drugih evropskih reprezentacija u našem rangu su i gubili i tesno pobeđivali. Jedino sa nama uvek ovako kao da igraju protiv Zelenortskih ostrva.

EDIT: Na kraju jedini razlog što nije otišlo na 50, nego je ostalo 30-ak razlike je što su za Amere ušli na kraju neki sporedni igrači, koji su samo popunjavali mesto.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5062 poslato: 17. Jul 2024. u 20:00 »
Pa to je valjda za pohvalu što zapinju protiv nas  :D Cene nas i zato pun gas do kraja 👍 Bolje i takav poraz nego da te dobiju sa 20 razlike i da prestanu da igraju.
Pratim dosta košarku, trenirao sam je, gledam redovno i Evroligu i NBA kad stignem. Ne znam dal se iko nada pobedi nad ovim timom USA, bukvalno su sve najbolje igrače okupili. Svetska prvenstva ih ne zanimaju, dolaze sa drugim pa i trećim timom, ali kada je OI gotovo uvek se svi odazivaju. Pa oni ako ćemo realno i sa drugim timom bi se prošetali do zlata. Za jednog Irvinga nije bilo mesta, Bransona itd ...
Ostaje da se vidi ko će biti u finalu, dal ćemo to biti mi, Španci, Nemci, Francuzi ili neko treći  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5063 poslato: 17. Jul 2024. u 20:37 »
^^ Iskren da budem, ne bih voleo još jedno finale sa njima nikako. Čak i da im u grupi pružimo neki ozbiljniji otpor kao u Riu 2016, opet će nas u finalu nakantati kao u tom Riu 2016.
Definitivno ovaj njihov tim ne može nikako da se poredi sa onim sa svetskog prvenstva i to što su ih tada dobili Nemci, pa Kanađani ne znači ama baš ništa. Ovo je još jači tim od onoga iz Ria, a tek da ne pričamo u odnosu na Tokio 2020. Ovo je jedan od jačih sastava sa kojim su Ameri ikad došli na neko veliko takmičenje i jedino bi mogla da ima parira reprezentacija Evrope, sastavljena od najboljih Evropskih igrača.

Rekoh, ne bih voleo finale i još jedno srebro, previše je to srebra. Ovoga puta bih voleo jednu bronzu i to protiv Australije ili Nemačke. Ako naletimo na Amere u polufinalu, biće mnogo motivacije i za to treće mesto. Ali ajde za početak da prođemo grupu. Čekamo vesti o Joviću i Davidovcu, dva jako bitna šrafa.
Mogao bi sastav na kraju biti jako sličan kao na svetskom, samo razlika:
Micić -> S.Jović, Jokić ->Ristić i Pokuševski -> Simanić


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5064 poslato: 17. Jul 2024. u 21:09 »
Kralju ti si napisao komentar na poluvremenu, i ja sam ti na to odgovorio.. ne razumem sta zelis da postignes odgovarajuci posle svih 40min utakmice, da dokazes da si bio u pravu, šta? 🤣 I opet nisi ubo u metu, prvo niti je bilo 40 razlike, niti smo drugo poluvreme igrali sa petorkom sa početka utakmice.. i podseticu jos jedared da nisu igrali ni Bogi ni Milutinov, i Aleksu je odmarao skoro celo drugo poluvreme.. Totalno ti bespotreban komentar posle tekme, šta ja znam… 👍🤪

Evo sad bas gledam, 1/4 i 4/4 smo bili egal.. odvojili su se na njihove šuteve koje su pogađali pogotovo za 3p u 2/4 i 3/4, a mi smo ih promašivali… to je prevagnulo, inače za mene oni nisu nikakav bauk, dopingovana telad od koje 75% ne bi igralo da ih kontrolišu, čik da smeju da nisu američka vnago.. Moze da mi se smeje ko hoce, i neka pogrešim, ali moj utisak je da kad bi im naletela neka reprezentacija koja igra celu utakmicu kao mi 1/4 a bogami i veci deo 2/4 veceras, da bi izgubili niggeri, jer igraju atraktivnu kosarku za one koji se loze na superzvezde i njiOve trojke koje pogađaju.. tralala, da ne duzim..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5065 poslato: 17. Jul 2024. u 21:19 »
Najmanje što mi treba u životu je da se na meteorološkom forumu sa nekim svađam oko sporta. Ok, komentarišemo, iznosimo svoje mišljenje i stavove ali mi se ne sviđa taj ton u poruci. Uopšte nemam nameru da se raspravljam ni oko čega, i ne znam šta želiš da postigneš.

A što se tiče utakmice, ko da je i bitno. Samo nebitna prijateljska utakmica. Koji je domet će se pokazati kad krenu OI. Ova reprezentacija je bez obzira na rezultat zaslužila da navijamo za njih svim srcem i ja ostajem pri tome.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5066 poslato: 17. Jul 2024. u 21:26 »
Definitivno me sprdaš sad.. 🤣 pa ti si odgovorio na moju poruku posle utakmice, a ja sam nju napisao na poluvremenu, i pitah te sta zelis da postignes, da si bio u “pravu”? Moja poruka da ti je komentar djubre je bila napisana na poluvremenu kada smo gubili +14 ali odigrali dve četvrtine odlično, pogotovu 1/4. Ja bas nisam tip koji voli da se svadja sa ljudima verovao ili ne, ne volim samo gorde ljude🙁

Idemo do polufinala bez po’ muke da se ponovim, pa cemo videti na koga tu natrčavamo…💪

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5067 poslato: 17. Jul 2024. u 21:27 »
 ^^ Pa eto, onda ignorišeš komentare gordih ljudi i svi srećni i zadovoljni. :tu:


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5068 poslato: 17. Jul 2024. u 21:30 »
Ali kralju ti si odgovorio na moj komentar, kako da ignorisem, ako svi iznosimo svoja misljenja?

Oh gordosti moja tuzna mladosti.mp3 🙏🙏🙏

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5069 poslato: 17. Jul 2024. u 21:30 »
 ^^ Sad ga i ti @ Valjevac pretera  :grin: Tačno je da ne podležu doping kontroli , što za ostale ne važi ali ne vidim ko može da igra u egalu sa njima. Možda eventualno da smo bivša Jugoslavija, ili da cela Evropa napravi tim.
Realno da bi im donekle parirali fali nam još 3/4 vrhunska igrača, posebno smo tanki na poziciji krila i na pleju. Jokić mora kao u Denveru sve da radi  od 1 do 5 😬

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5070 poslato: 17. Jul 2024. u 21:37 »
Risbo u pravu si, jedina razlika izmedju nas i njih, jeste ta što mi našu 1/4 ne možemo da ponovimo i u 2/4 i u 3/4 i u 4/4, a oni mogu takav tempo da isprate kroz celu tekmu.. jer se naši umore, zato sto nisu dopingovani i kljukani sto bi gospodin Šarenac rekao za Lebrona koristi neke preparate 🤣 Jbg, evidentna je razlika u spremi, zato sam i rekao ako neka reprezentacija ponovi sličnu igru kao naši u 1/4 ali tokom cele utakmice da se igra tako.. mozda jedina to moze Kanada, no šta znam… u sportu je sve moguće, dovoljno je da curry-a ne krene šut a Bogija krene, i tu smo u igri.. 👍

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5071 poslato: 17. Jul 2024. u 21:49 »
I Australija nije loša, nisam video dal je ceo tim Kanade na okupu. Ako jeste onda su realno po snazi tima su ispred nas. USA, Kanada, pa mi, Australija, Španija/Nemačka/Francuska..
Imaju 12 (dopingivani ili ne nebitno) vrhunskih igrača, bek njih 8/9 nemaju dan, ona ostala trojica će imati. Dal to bio Edvards, Buker, Kari, Lebron, Durent, Dejvis, Embid - prosto neko će uvek biti raspoložen za 30+ poena 😬


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5072 poslato: 17. Jul 2024. u 21:59 »
^^ Da, ceo tim im je na okupu, imaju još jači sastav nego na svetskom. Manje-više svi najbolji igrači iz tog sastava + Džamal Marej. Po imenima definitivno prvi tim iza USA. Ali bili su po imenima jači od nas i na svetskom, pa se nisu baš proveli.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5073 poslato: 17. Jul 2024. u 22:00 »
Onu Australiju ako se sastanemo sa njima u cetvrtfinalu ili polufinalu ćemo razguliti 10-15 razlike, zivi bili pa videli.. Mils od četres godina imao svoj dan, bas onda kad nije trebalo - takvo je pravilo 🙂 A kanada je vrlo jaka i svrstal bih prvo Usa, Kanadu pa nas.. pa sve ostale.. dakle takvim bih redom možda mogao i nešto i “naslutiti”, nama bi i bronza recimo bila top, pored ovakvih ekipa 🎻

Ups, Mils 35.. ja mu zaokružio, jer ga odavno pamtim.. al mator je svakako 🤣

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5074 poslato: 17. Jul 2024. u 22:41 »
@Milosh

Izvini, ali preferirati bronzu u odnosu na finale i sigurnu medalju (zlatnu, a u ovom slučaju najvrv srebrnu) je malo.. Hmmm... Čudno, ajde da kažem.. :grin: i to na takmičenju kao što je OI i u ekipnom sportu kao što je košarka, o srebru u košarci na OI, sanjaju nacije koje u sport ulažu kao što je ceo budžet Srbije :grin:.. Ajde da smo mi jedna Francuska na OI, Italija, Velika Britanija, pa kao jedna medalja manje više, šta nas briga..  :grin: daj bre ti to srebro vamo, i da pevamo mi borbene..  :thumbup: :morning:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5075 poslato: 17. Jul 2024. u 22:49 »
Mozda nece da se nervira da nas nakantaju u finalu. Manje razocarenje...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5076 poslato: 17. Jul 2024. u 22:51 »
^^ Pa dva su razloga. :) Prvi što tih srebrnih imamo već u kolekciji (čini mi se 5 poslednjih za 15 godina). Drugi što sa bronzom ipak završavaš takmičenje sa pobedom i slavljem (a ne sa potencijalnim porazom od 30+ razlike kao u Riju). A realno u važnosti nije tolika razlika između srebra i bronze. Naravno da bi zlato bilo jedan od najvećih uspeha srpskog sporta u istoriji, ali treba biti realan, videli smo večeras kolike su objektivne šanse. Da ne kalkulišemo sad dok nije ni počelo, ali da se u nekoj varijanti sastanu USA i Kanada u jednom polufinalu, mi i recimo Francuska u drugom, pa da Kanada izbaci Amere, tu bi već šanse porasle.

A slažem se oko liste najjačih reprezentacija. Tu definitivno po sastavu odudara Amerika, 5 mesta praznih pa Kanada, pa onda mi/Francuzi/Nemci, pa tek blago ispod nas Australija/Španija/Grčka, pa Brazil, Portoriko i na kraju autsajderi (nikako za potcenjivanje) Južni Sudan i Japan.

Neprolazak grupe - veliki neuspeh
Ispadanje u četvrtfinalu - neuspeh, ali zavisi i od protivnika
Polufinale - realan domet i uspeh, takođe zavisi od potencijalnog protivnika
Srebro ili bronza - uspeh i slavlje
Zlato - igra R'N'R cela Jugoslavija :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5077 poslato: 17. Jul 2024. u 22:55 »
 ^^ Ne znam da li si gledao kvalifikacioni turnir u Španiji što je bio, mislim na finale gde se odlučivalo ko ide na OI, ja jesam igrom slučaja, i Španija je jedva dobila reprezentaciju Bahama..  :confused:

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5078 poslato: 17. Jul 2024. u 23:24 »
Evo Miloshe, kako si napisao serija "Selo gori a baba se češlja", tako se pojavio radashin na forumu..  :rofl: :rofl:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5079 poslato: 21. Jul 2024. u 22:19 »
Luda košarkaška utakmica Srbija-Japan i 220 koševa, odavno nisam gledao čudniju utakmicu, iako je prijateljska. Japanci skoro da nisu ni ulazili u naš reket i praktično svaki napad završavali šutem za 3 poena. A onda neverovatan podatak za statistiku - trojke 20/46. Ne znam jesam li u životu gledao utakmicu, pa čak i u NBA da tim da 20 trojki, a i da šutne preko 40. I to nisu bili sve otvoreni šutevi, bilo je tu i nekih iznuđenih trojki iz neverovatnih pozicija. Zaista neverovatni podaci. Nije to samo protiv nas, to im je stil igre. Vidim i protiv Nemačke šutnuli 40 trojki, ali "samo" 12 je ušlo. Ukoliko budu šuterski raspoloženi i na igrama kao večeras, mogli bi ozbiljno da namuče Francusku i Nemačku. Ali ako mene pitate, to što oni igraju je anti-košarka, tzv. run and gun, bez ikakve taktike, timske igre, jake odbrane. Ali često da rezultat.
Naši zato u napadu besprekorno, pucali smo iz svih oružja i skoro svaki napad završili sa poenima. I tih 119 koševa ne znam kada sam poslednji put video (na svetskom protiv Južnog Sudana je bilo 115).
Jedino pitanje koje se postavlja je da li smo mogli jačom odbranom da sprečimo Japance da baš toliko šutiraju. Prva i treća četvrtina su bile odlične po tom pitanju, ali druga i četvrta užas. Kod četvrte se može razumeti jer je već bila rešena utakmica, ali druga je bila baš razočaravajuća.

Loša stvar je što i naši rivali u grupi (Portoriko i Južni Sudan) igraju baš tako. Južni Sudan zamalo pobedio Ameriku uz 100 poena i trojke 14/33, Portoriko bio ozbiljan rival Kanadi uz blizu 100 poena i trojke 14/30. Jesmo razbili i jedne i druge na prethodnom svetskom, ali ovo jesu podaci za glavobolju. Ako im krene šut, moraćemo besprekorno u napadu da odigramo.

A sad o dobrim stvarima. Raduje povratak Nikole Jovića i deluje da će biti skroz spreman do Pariza. Raduje što je i Micić konačno odigrao jednu dobru utakmicu. A pitanje je šta se više dešava sa Gudurićem, da li će taj čovek ikad izaći iz kontra-ritma ili jednostavno nije dovoljno dobar igrač za reprezentaciju.

Ovo je bila onako lepa utakmica "za oko", ali protiv Grčke sutra će se pokazati koliko smo stvarno jaki i koliko možemo.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm