Autor Tema: Sport  (Pročitano 595786 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5100 poslato: 26. Jul 2024. u 22:40 »
I meni je glavni utisak bio da je za vreme ceremonije otvaranja u Parizu palo više kiše nego u Žitakami tokom celog jula, a u Parapustinji u junu i julu ukupno.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5101 poslato: 26. Jul 2024. u 23:21 »
Da za Nadala se jos ne zna. Opasan je Zveki ali ko zna, na Oi obično bude dosta iznenadjenja...
Eram sećas se kad kod zena osvojila zlato Monika Pig? Gde je sad, uopšte posle tih OI?  :confused:

Jao jeste, to je bilo u Brazilu 2016..nema je ni od korova..

Ala su uboli dan za otvaranje, POTOP... A Sena uzburkana, samo sam čekao da se neki od onih manjih čamaca koje su dali mahom afričkim reprezentacijama, izvrnu u reku..  :facepalm:

Zanimljiv je koncept bio, ali ipak mi je falio stadion, barem na kraju, nisu OI, OI, bez stadiona..  :morning:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5102 poslato: 26. Jul 2024. u 23:47 »
Kiša za nas bila glavna atrakcija, pala vise nego u julu i u Ništakami...  :grin:
Trebali daju Goberu da zapali plamen, on bi to promasio ko slobodna bacanja sto promasuje  :grin:
https://www.si.com/nba/2024/01/15/rudy-gobert-brutal-free-throw-left-russell-westbrook-clippers-bench-hysterics
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5103 poslato: 27. Jul 2024. u 14:32 »
@Bart

Prvo kolo Naomi Osaka - Angelique Kerber, to bi nekad bilo finale..  :D
Isto ako bude Đovak - Nadam drugo kolo..  :grin:


Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5104 poslato: 27. Jul 2024. u 17:14 »
Meni je najveći utisak na ceremoniji otvaranja bio peder bal kao da gledam Evroviziju, satanizam u svom punom sjaju.

Nolo pustio onog mučenika jedan gem, čoek gospodin ljudina.. Čmadal ako pobedi Madjara surtra, biće počišćen od Noloa slicno 😂

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5105 poslato: 28. Jul 2024. u 09:35 »
Danas zanimljiv sportski dan.

Evo upravo počinje brat Mikec i nadamo se prvoj medalji. 🙂 Čovek koji svake 4 godine osvoji olimpijsku medalju, a u međuvremenu ne postoji.

Kasnije vaterpolisti, pa odbojkaši i košarkaši istovremeno, pa košarkašice. Sutra Nole-Nadal, biće zanimljivo. 🙂

Juče sam uglavnom pratio mušku košarku. U suštini bez većih iznenađenja. Možda je Brazil namučio Francusku više nego što se očekivalo, a i Grčka Kanadu. Nekako mi deluje da su Španci tu najtanji tim u grupi A.

Što se tiče naše utakmice sa Amerima, nadam se reprizi utakmice iz grupne faze iz Ria 2016. Oni se nisu proslavili u poslednje dve pripremne i ne igraju u punom sastavu, a mi smo digli formu.
Poraz sa malom razlikom bi bio takođe odličan rezultat jer povećava šansu da budemo najbolja drugoplasirana reprezentacija u slučaju očekivanih ubedljivih pobeda protiv Sudana i Portorika.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5106 poslato: 28. Jul 2024. u 09:46 »
Urekoh Mikeca. Zadrhta ruka i ni blizu medalje. :(


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5107 poslato: 28. Jul 2024. u 11:18 »
Kakve veze ima poraz sa što manjom razlikom, ako pobedimo preostale dve utakmice? Mislim da si pobrkao nešto, prolaze 2 najbolje trećeplasirane (jure što manju koš razliku poput Španije juče) a drugoplasirani su drugoplasirani i prolaze svakako 😅

Koliko sam čitao a pitanje je dal je istina, tvrde portali da Embiid opet nece igrati na Jokaru (bolestan šatro) i Entoni Dejvis takodje… nesto sumnjam u te navode, ko će im igrati centra onda… a Kevin Durent će igrati 99%, trenirao je cele nedelje, kažu da je spreman… ajde videćemo sta ce biti na kraju..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5108 poslato: 28. Jul 2024. u 11:34 »
Ima veze. Ne znam jesi li čitao kako se rangiraju reprezentacije u daljoj fazi. Prave se četiri šešira. U prvom su dve najbolje prvoplasirane, u drugom najgora prvoplasirana i najbolja drugoplasirana. Onda u trećem preostale dve drugoplasirane i u četvrtom dve najbolje trećeplasirane.
U slučaju da budemo najbolja drugoplasirana (koš razlika od +50 recimo) imamo lakši žreb i dobre šanse da ponovo izbegnemo Amere do finala, Nemačku ili Kanadu do polufinala. Možemo u četvrtfinalu dobiti Brazil ili Grčku. A četvrtfinale je najvažnija utakmica na ovom turniru.
I meni je trebalo vremena dok pohvatam ovaj novi sistem.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5109 poslato: 28. Jul 2024. u 11:46 »
Čitao jesam, ali nisam najbolje pohvatao priznajem, sad sam razumeo. Onda si u pravu da bi bilo najbolje ako već izgubimo da bude sa što manje razlike, videćemo Pešićevo razmisljanje - dal se trošiti maximalno na Amere i ako znaš da je mala šansa da ih pobediš ili čuvati snagu i mogućnost ne daj Bože da se neko danas povredi za naredne 2 utakmice… Ja imam utisak da ćemo ići na pobedu (znaci maximum) ali videćemo kasnije šta će se i kako pokazati..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5110 poslato: 28. Jul 2024. u 12:06 »
Dobra stvar kod takvog sistema je baš to što se ne ostavlja nikome prostora za ikakve kalkulacije, tipa ono biranje protivnika koje često obesmisli poslednje kolo grupne faze.
Ja verujem da ćemo ići svom snagom na Amere, kad ako ne sad. Čuvanje igrača ima smisla u pripremnim, sad već pun gas pa šta bude.

Gledam Portoriko - Južni Sudan. Prvo poluvreme ujednačeno, ali skroz drugačiji stil igre. Portoriko ono tipično jurcanje sa puno trojki, Južni Sudan već idu na snagu sa mnogo ofanzivnih skokova i koševa iz reketa. Portoriko je baš imao peh da im se 3 sekunde pred pauzu povredi najbolji igrač. Kako god, bilo šta osim dve ubedljive pobede protiv i jednih i drugih bi bilo veliko iznenađenje. Očekujem slično kao na svetskom prošle godine.

Evo počinju vaterpolisti, oni su veliki favoriti protiv Japana.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5111 poslato: 28. Jul 2024. u 13:06 »
Vaterpolo sto igramo sad, nema veze sa onim od pre par godina.. naravno smena generacija, ali ovi se nisu uigrali vec 2-3 godine dubioza klasična.. Tuga bozija, svuda gde se uplela politika sport propada…


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5112 poslato: 28. Jul 2024. u 18:12 »
Očekivano Ameri sa lepom prednošću na poluvremenu.
Evo pišem na poluvremenu, naši su odlično odigrali prvo poluvreme i nema šta da im se zameri ako ovako odigraju i drugo.
Prosto, iz prilično mlake igre Amerike u napadu je odskočio Djurent koji sa svojih 35 godina nije promašio ništa i ima već blizu 30 poena. I to je njihova glavna prednost što uvek imaju barem jednog igrača čiji će individualni kvalitet odskočiti i prelomiti.
Naši stvarno svi na nivou, Jokić odigrao možda i najbolje poluvreme ikad za reprezentaciju. Možda su podbacili do sada Milutinov i Bogdan.
Ako nađemo način da zaustavimo Djurenta, možda se možemo nadati i preokretu, ali nisam optimista. Neka ostane ovakva razlika do kraja i odlično.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #5113 poslato: 28. Jul 2024. u 18:49 »
Užasna treća, Ameri na +20.

Napad zatajio, bez idejee, bespotrebno mašenje slobodnih, 5-6 šuteva preslabih da i do koša i table dobace.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5114 poslato: 28. Jul 2024. u 19:05 »
Šteta za Strahinju Bunčića, mogla je bronza u judo, dobro se borio imao je 3 pobede.. Sa Kazahstancem za bronzu je bilo preteško, ovaj ga oborio dobrano i ćao.. Šteta..ali zato Distria Krasniqi sa Kosova srebro, znao sam, imaju par vrhunskih džustkiinja i uložili su puno tu..

 I za Mikeca, bio prvi u kvalifikacijama.. Ali dobro..  :)

Jao šteta za odbojkaše, kako su se borili sa Francuskom...  :confused:

Bravo za vaterpoliste!!  :comeon:

Dobi Južni Sudan Portoriko...

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5115 poslato: 28. Jul 2024. u 19:09 »
Ne bih se usudio da cestitam vaterpolistima ali dobro.. jedvita pobeda protiv japana po meni nije za pozdrav..

Kosarkasi drugo poluvreme katastrofa u odnosu na prvo.. Bogdan kapitenski nevidvljiv, sutevi za 3 istroseni a grčeviti u strahu - ništa gore.. ne znam samo cega se plaše, otud i 9/35 sto je jadno.. Ocekivana pobeda amera, ali +26 je po meni neozbiljno.. nisam video preveliku želju kod naših.

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5116 poslato: 28. Jul 2024. u 19:15 »
Svaka pobeda je za čestitke @valjevac, bolje je valjda uzeti bodove na pobedu nego izgubiti ili remizirati.. Svako ko je na olimpijskom je sa razlogom tu.. Što kaže legenda Marina Maljković, idemo korak po korak, napadamo svaki meč, ne potcenjujemo nikoga..
Neka je sa srećom košarkašicama protiv Portoriko večeras..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5117 poslato: 28. Jul 2024. u 19:35 »
Sve što sam napisao za prvo poluvreme ne važi za drugo. Na kraju gotovo identičan rezultat i identična razlika kao u onoj pripremnoj. To je očigledno realan odnos snaga i ne treba očekivati ništa drugačije ni ako se sretnemo ponovo u nokaut fazi. Bitna stvar je što se ne možemo sa njima sresti pre polufinala sve i da upadnemo u četvrti šešir.
Ovako, treba brzo zaboraviti i idemo dalje. Nema opuštanja protiv Portorika i Južnog Sudana, nema unapred dobijenih utakmica.
Meni je recimo bilo simptomatično kako smo svaku četvrtinu imali pad u poslenjih minut-dva. Da je svaka četvrtina trajala po 8 minuta, ovo bi bila egal utakmica. Kao da je falilo koncentracije ili snage u ključnim momentima.

I šteta velika za odbojkaše, ali i oni su pokazali da mogu da igraju, ali biće teško da prođu grupu.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5118 poslato: 28. Jul 2024. u 19:55 »
Sve sto treba da se zna o danasnjoj utakmici i partiji milutinova i jos nekih i idejama u igri bez jokica

Sa jokicem na terenu 81 81

Bez njega 3-29

Covek nije igrao cetvrtinu i po prakticno, mi smo dali za to vreme 3 poena.

Pesic mora da vidi da ovaj mora da igra 35+ minuta, pa Ker drzi onu masinu lebrona sa 40g na terenu duze maltene, a kakvu klupu oni imaju, a kakvu mi. Milutinov protiv nba igraca izgleda kao operisan od kosarke sorry, Micic nista, Bogdana nije hteo sut.

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5119 poslato: 28. Jul 2024. u 20:09 »
Sad sam i ja video tu statistiku.. Covek izvodi igraca koji igra u Nba u proseku 35min, kod nas igra 20’. Ponavlja se greska sa Euro2022 protiv Italije, kada je sedeo na klupi dok su zabari istopili prednost i potom istu napravili… Bogdan je igrao stidljivo, Milutinov drvo, guduric zlocin koji traje… plasim se Juznog sudana igraju dosta brzu i jaku kosarku..