Autor Tema: Sport  (Pročitano 595811 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5180 poslato: 01. Avgust 2024. u 21:50 »
Polaaaako Miloše, kako kaže Maljkovićka, idemo korak po korak, ne trčimo pred rudu, i jedan i drugi treba da prođu prvi pf ko god da je protivnik, ja mnogo volim Auger-Aliassime! Neka uzme Đovak ZLATO, a Auger-Aliassime SREBRO!  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5181 poslato: 01. Avgust 2024. u 22:40 »
Dobra igra Djovaka ali stvarno zabrinjava povreda. Ne verujem da folirao, nije imalo potrebe imao set osvojen. Cicidog postao redovna musterija. Msm da Ože može da pruži otpor Alkatrazu al tesko da moze i da pobedi. Museti nezgodan jer iskusniji za 2 meča od toga jedan opasan odigrao upravo na sljaci kad sve pogadjao 2,5 seta.
Endi Marej zavrsio karijeru, kao i Andjelka Kerber... Biće i po tome poznate ove OI po tome da dva velika teniska imena završila karijeru...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5182 poslato: 01. Avgust 2024. u 22:56 »
@Bart

Auger-Aliassime sutra igra meč za bronzu u mix dublu, pa odmah posle toga polufinale muškog singla protiv Alcatraza, sad sam video.. To ne valja..  :cry: :cf: ali ajde, videćemo..

Vidi ti Vekićke, možda može i zlato.. Ima 1:1 sa ovom Kineskinjom do sada..  :hm:

Sutra Topićka u kvalifikacijama skoka u vis!! Jedva čekaaaam!  :comeon:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5183 poslato: 01. Avgust 2024. u 23:45 »
Ja msm da je obrnuto. Prvo sa Alkatrazom
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5184 poslato: 02. Avgust 2024. u 00:02 »
Ja msm da je obrnuto. Prvo sa Alkatrazom

13:30 stoji da je muško pf njega i Alkatraza na tereni Filip Šatrije, a mix dubl njegov za bronzu stoji da je 3. meč po redu na terenu Suzan Lenglan gre program počinje u 12:00 h. Tako da biće da si u pravu.. Ali nešto mi to tesan program..  :confused:
« Poslednja izmena: 02. Avgust 2024. u 00:17 mareeram »

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5185 poslato: 02. Avgust 2024. u 07:20 »
Da, nažalost Musseti je opasan na šljaci.. Pogledajte dva puta je Đovak njega dobijao na RG, ali u 5 setova, da se igralo u dva dobijena, Mussetti bi oba puta pobedio, jednom sa 2:0, jednom (ove godine) sa 2:1, a jednom ga je i dobio u Monte Karlu na šljaci, 2:1.. :cf: Mišo, bojim se...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5186 poslato: 02. Avgust 2024. u 11:06 »
 ^^ Replika iz Sabirnog centra  :grin:
Daleko od toga da ce biti lako sa Musetijem ali opet msm da zavisi od Djovaka. Ako bude u elementu onda je bolji ali pitanje i psihicki kako ce delovati ova povreda.
Evo i Topićka se povredi al preskoči 188. Lepte 188 da preskoči, svaka cas...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5187 poslato: 02. Avgust 2024. u 12:44 »
Joooooj Topićka mi urnisa srce.. Imala je više sreće nego pameti da uđe u finale... Loš dan, ali dobro je u finalu može da se preokrene to.. Dešavalo se u atletici da se uđe jedva u finale, a da se uzme medalja..  :comeon:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5188 poslato: 02. Avgust 2024. u 13:25 »
@Bart

Još jedna veteranka u tenisu se ovajdila..Sara Errani (37 godina) je u finalu ženskog dubla, sa Paolini.. Paolini igrala dva finala singla na GS ove godine..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5189 poslato: 02. Avgust 2024. u 14:53 »
 ^^ Cek nemoj prodje ko Paolini na prethodna finala mada sad i nije lose dobila bi srebro...
Alkatraz sa ostali teniseri ko tatko s decu digra...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5190 poslato: 02. Avgust 2024. u 16:30 »
Alkatraz počistio Ožera-Alijasima. Teško da bi mu i Nole mogao parirati ako ponovi ovakvu igru u finalu. Ali Đovaka svakako čeka težak protivnik u polufinalu, pa prvo da sačekamo večerašnji duel.

A koja komplikacija u grupi B u košarci. Očekivano postoje dobre šanse za trougao gde Australija, Grčka i Španija imaju po 1:2. U tom slučaju bi koš-razlika odlučivala i tu bi Australija bila sigurno druga, Grčka treća, a Španci bi bili treći samo ukoliko izgube sa manje od 3 razlike.
Ako Španija pobedi Kanadu, tu koš razlika više ne igra nikakvu ulogu i Španija bi bila prva, Kanada druga, Grčka treća, Australija četvrta.
Grci su skoro pa sigurno treći osim u slučaju minimalne pobede Kanade protiv Španije. Ali, tu je Grcima situaciju dodatno zakomplikovao Brazil koji je ubedljivo savladao Japan i ima bolju koš razliku od njih. Oni su time i teoretski obrzbedili plasman u četvrtfinale.
Od trećeplasiranih najgore stoji Južni Sudan kog bi bilo kakav poraz od nas (osim 2 razlike ili manje) eliminisao.
Mi smo praktično i teoretski obezbedili četvrtfinale jer bismo morali da izgubimo sa više od 20 razlike da bi ispali. A opet sa bilo kakvom pobedom bismo bili u drugom šeširu zbog dobre koš razlike.
Neverovatno zvuči, ali postoje opcije da dobijemo lakši žreb u slučaju poraza od J.Sudana. Čekamo rasplet u preostaleb2 utakmice.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5191 poslato: 02. Avgust 2024. u 21:00 »
Bravooo! Daleko od toga da je bila ovo laka pobeda. Bravo majstore za finale i novu medalju!
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5192 poslato: 02. Avgust 2024. u 21:11 »
Svaka mu čast stvarno, majstorski!  :worthy: Da, bilo je teže nego što bi na osnovu rezultata rekao neko ko nije gledao, ali opet lakše nego protic Cipiripija.  :)
Druga medalja za Noleta u karijeri, druga medalja za Srbiju na ovim olimpijskim. Videćemo hoće li finale biti repriza Vimbldona. Sumnjam, očekujem mnogo neizvesniji meč nego tada. Novak motivisaniji nego ikada, vidi se koliko mu znači sve ovo. Ajmo do zlata majstore!  :comeon:

Uskoro rasplet u košarci. Za sada je samo poznato da su Španci ispali u triler završnici. Nakon utakmice između Nemačke i Francuske za prvo mesto će biti jasnije šta nam je potrebno za koji šešir i ko su potencijalni protivnici.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5193 poslato: 02. Avgust 2024. u 21:15 »
Aaaaaaaaaaaa, bravoooo!!!

Sad na sve ili ništa!! :comeon:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.625
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Sport
« Odgovor #5194 poslato: 02. Avgust 2024. u 21:21 »
Citirao bih Dušana Mandića, pogotovo za naše vaterpoliste koji ginu u bazenu dok politički orijentisani navijači drugog najvećeg srpskog kluba navijaju protiv njih, dok njihove sekcije sportskog društva nastavljaju da uzimaju milione evra od države, u poslednje tri godine predvođeni košarkaškim klubom... Elem, citat: "Ima Boga, Bog sve vidi"

Uvek uz naše, u pobedi i porazu.  :tu:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5195 poslato: 02. Avgust 2024. u 21:34 »
Dobro bre Žiko odakle tebi sad to da navijači legendarnog naseg kluba navijaju protiv nasih? Ja za to stvarno ne znam... A oba kluba uzimaju milione...
Uvek uz nase slazem se al treba biti i realan i videti problem...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5196 poslato: 02. Avgust 2024. u 21:57 »
Ziko pronasao sam se, evo i ja tebi nesto da citiram: “ne osudjuj, da ti ne bude sudjeno”. Nisam navijac nijednog naseg kluba, potpuno neutralan, ravnodusan. Ja kao i 99% ljudi (kao i ti) vidimo sta je problem i znamo sta je problem u vaterpolu, samo sto ti i ostala manjina iz tvojih znanih razloga to izgleda nipodastavate. A tek politiku mesati, totalno sam apolitican - sto za tebe na osnovu uplitanja iste u recenicu,  ne bih rekao..

Navijam samo, i iskljucivo i jedino za reprezentaciju.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5197 poslato: 02. Avgust 2024. u 22:12 »
I Milica Žabić se danas borila za bronzu u džudou, u najtežoj kategoriju, šteta..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5198 poslato: 02. Avgust 2024. u 22:55 »
Navijam samo, i iskljucivo i jedino za reprezentaciju.

Takođe. I zato me smara to večito prepucavanje navijača večitih kad igra reprezentacija. Zamislite kako je nama koji ne navijamo ni za Zvezdu ni za Partizan, ni za bilo koji treći klub dok čitamo ta prepucavanja i prozivanja po komentarima po portalima recimo.

Završena grupna faza u grupama A i B u košarci. Sad je već jasnija situacija. Nemci lakše nego što se očekivalo sa Francuzima, Francuzi su tek u poslednjoj četvrtini izbegli rezultatsku bruku.

Evo ovako. Kakav god da bude rezultat, ne možemo biti ni u prvom ni u trećem šeširu. Gotovo je sigurno da ćemo biti u drugom šeširu zajedno sa Kanadom (osim ako Portoriko ne napravi neku senzaciju i pobedi Ameriku što je ravno čudu).

1) Pobeda protiv Južnog Sudana sa bilo kojom razlikom - drugi šešir i protivnik Australija/Francuska
2) Poraz od Južnog Sudana - četvrti šešir i protivnik Nemačka
3) Katastrofalni poraz od Južnog Sudana sa više od 23 razlike - kući (ali treba li uošte i razmišljati o tome?).

U suštini, teoretski uz nas (i Južni Sudan) još uvek ni Grci nisu sigurni. Njima je potrebno da mi pobedimo Južni Sudan sa preko 2 razlike. Ili ona samo u teoriji moguća opcija, da Južni Sudan nas pobedi sa više od 23 razlike.

Idemo korak po korak, ali najverovatniji rasplet je polufinale Francuska ili Australija 50:50 šanse. U polufinalu mogu da dođu i Amerika i Kanada i Nemačka u zavisnosti od žreba. Videćemo kako će to dalje ići. Jedna sigurna i ubedljiva pobeda bi nam svakako značila i bili bi blagi favoriti u četvrtfinalu.

Basketaši imaju dobre šanse da odu direktno u polufinale. Potrebna je pobeda protiv Litvanije prekosutra.
Odbojkaši nažalost ispali i pre poslednjeg kola.

Ali evo dok pišem poruku kontam da ako ne mogu da se susretnu u četvrtfinalu ekipe koje su već bile u grupi, onda je nama praktično sigurno Australija rival u četvrtfinalu jer ne mogu na Kanadu.

Ako pobedimo Južni Sudan, ovo bi bili parovi:

SAD - Brazil
Nemačka - Grčka
Kanada - Francuska
Srbija - Australija

Ako izgubimo, onda se malo komplikuju stvari.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5199 poslato: 02. Avgust 2024. u 23:30 »
Lepa analiza Milose. Sutra dobijamo minimum 20 razlike, po nekom mom misljenju i proceni, dakle Australija u cetvrtfinalu - ponavlja se Rio 2016 izgleda, tad smo ih izbacili u polufinalu sa +26 razlike uz odbranu koja je godinama nakon toga bila nasa najbolja prikazana u reprezentaciji, sve do Litvanije i Kanade na prošlom SP, kada smo odbrambeno takođe briljirali. Iskreno nikad laksi put do polufinala, Australija je smesna - barem ne bi trebala da bude neki izazov tako ja ocekujem..