Autor Tema: Sport  (Pročitano 595812 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5200 poslato: 02. Avgust 2024. u 23:41 »
^^ Složili smo se još nakon one pripremne da bi nam i pored tog poraza bili rival po meri. Tu utakmicu smo stvarno odigrali na 50% mogućnosti, a oni su imali Milsa koji je odigrao na 200%.
I to je još jedna sličnost sa Rijom, tada su nas dobili u grupi uz Milsa koji je bio igrač utakmice, a sada u pripremnim.
Sećam se da smo ih urnisali u odbrani, dali su nam samo 14 koševa za poluvreme što ne pamtim da se nekad desilo na velikom takmičenju. Milsa nije bilo na utakmici, nestao lik.
Ako se istorija ponavlja, stvarno ne očekujem neke probleme ni sa Južnim Sudanom ni sa Australijom.

E sad eventualno polufinale. Sad čitam da je uslov iz žreba da timovi iz prvog šešira ne mogu da se sretnu u polufinalu, što znači da nam Kanada tu otpada kao opcija i ispada 50:50 Nemačka ili Amerika (ne dajem neke šanse ostalima za polufinale).
Najidealnije bi bilo polufinale sa Nemačkom pa finale sa Kanadom. Šta bi bilo kad bi bilo. :) Opet kažem, prvo Južni Sudan pa će vidimo za dalje. Nije smak sveta ni ako izgubimo pa odmerimo snage sa Nemcima već u četvrtfinalu i smanjimo šanse za Amere u polufinalu.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5201 poslato: 03. Avgust 2024. u 09:59 »
E pa sad ne znam, ako je u polufinalu protivnik Amerika u slucaju da pobedimo Juznu Sudan i Australiju, onda bih ja danas isao da izgubimo.. jer verujem da svi idu na zlatnu medalju ili bar zagarontovanu srebrnu, pa zasto ne iskalkulisati ako vec mozemo, a sa Nemcima isto moze da se igra i da se pobede bez problema… Ne znam sta ce se dogovoriti strucni stab sa igracima, ali kad vec moze da se izmanipulise zreb da se zaobidje mozda i jedini protivnik koji moze da nas dobije, zasto da ne? Kao prosle godine na SP kad je ispalo odlicno sto su izgubili od Italije, i ako ne deluje da su kalkulisali naši, mada i nije nemoguce s obzirom da je Bogi sutirao 1/14 za 3p 🤣

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5202 poslato: 03. Avgust 2024. u 12:20 »
Bilo je i na pretprošlom svetskom. Isto je pitanje da li smo kalkulisali, ali sigurno nismo zapinjali protiv Španije u grupi i izgubili. Pa smo bili zadovoljni u četvrtfinalu sa Argentinom koja je tu barem na papiru bila autsajder u odnosu na nas i nismo se baš proveli.

Ali sad stvarno kad razmišljam. Poraz protiv Južnog Sudana malom razlikom je jedini siguran način da se izbegnu Ameri do finala. Jer ako u četvrtfinalu igramo sa Nemcima, u polufinalu ne možemo sa Amerima. Ali da li vredi rizikovati toliko i svesno ići na težeg protivnika već u četvrtfinalu? Bolje ne. Pogotovo ako su uzme u obzir da je nejasno da li bi nas taj deo žreba sa Australijom u četvrtfinalu vodio ka Amerima u polufinalu.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5203 poslato: 03. Avgust 2024. u 12:23 »
Svaka čast Milici Žabić!!  :comeon:

Devojka se juče borila za bronzu..
Danas 3 pobede u Ekipnom, i to nad Brazilkom koja je juče dobila ZLATO u njenoj kategoriji.. Milici treba dati pare kao da je medalju uzela.. 6 pobeda!!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5204 poslato: 03. Avgust 2024. u 12:33 »
Ovo dzudo mix glupo. Pa nisu iste kategorije protivnici... :confused:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5205 poslato: 03. Avgust 2024. u 12:45 »
Tako je, vidis to svetsko sam i zaboravio, i onda dodje Argentina i uništi nas u cetvrtfinalu.. videcemo kako će igrati naši, a pre njih za 50ak minuta naše košarkašice pokušaće da izbore 1. mesto u grupi kako bi žrebom dobile što lakšeg protivnika, međutima sa druge strane je jaka Španija koja je i blagi favorit.. biće čupavo.

Inače, Alkaraz je sutra veliki favorit kvota je u padu bila je prvo 1.55 pa se spuštala, došla je do 1.40 otprilike trenutno, zavisi od kladionice do kladionice.. to samo znači da je svet otpisao Džokera i već obesio zlato Alkatrazu o vrat, medjutim… hmmm nisam siguran da ce mu biti lako, da ne kazem nesto drugo. 😊🃏🃏

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5206 poslato: 03. Avgust 2024. u 13:30 »
Prvo malo o Novaku koji je već obezbedio medalju. Nije mi baš jasno da se toliko favorizuje Alkaraz. Prvo, Novak na Wimbledon došao bez priprema, 2 dana pred početak je odlučio da igra i bez neke forme je dogurao do finala gde ga je čekao prespremni Karlos. Slušao sam Ivaniševića koji je govorio koliko se zapravo dugo Novak priprema pred GS. Dakle tu je i sam išao preko očekivanja. Na OI je ipak prošao neke pripreme, nije ni u olimpijskom selu, zacrtao je da da 100% sebe i igra odlično. Dal će biti taj nivo dovoljan -videćemo. Trenutno jeste Karlos favorit i rekao bih da su šanse 55-45 ili 60-40%. Kladionice baš favorizuju Španca ponajviše zbog tog finala od pre tri nedelje..
Mislim da naši neće kalkulisati večeras protiv J.Sudana. Plus bi se opasno zamerili braći Grcima koji zavise od našeg rezultata a ipak smo veliki favoriti :) Australija je rival po meri za jedno četvrtfinale, uz naše podizanje forme definitivno smo favoriti. Bilo bi super da se ne ukrštamo opet sa Amerima, jer osećam da bi posebni pik imali na Nemačku, verujem u jedan ozbiljan revanš za prošli SP. Koliko sam shvatio zbog žrebanja, posle Australije bi bili na 50/50 Ameri ili Nemci u zavisnosti od žreba .To će svakako biti ključ za osvajanje medalje 😬

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5207 poslato: 03. Avgust 2024. u 13:50 »
Risbo, kladionice prvo ponude kvote koje one preporučuju, a dalji pad kvota se dešava kada se ta ekipa ili u ovom slučaju pojedinac favorizuje, zato sam spomenuo da svet vec racuna da je Alkatraz osvojio, jer ljudi ocigledno uplacuju i tipuju na njega… naravno slazem se sa ostalim sto si napisao, i ocekujemo Nolo da upotpuni svoju karijeru jedinim odličjem koje mu nedostaje 🃏🎻

Pa samo ne na Amere u polufinalu, poznavajuci nas mentalitet mi smo protiv njih vec izgubili cim prodjemo Australiju.. ali ajd’, videćemo Bože zdravlja sta ce biti..

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5208 poslato: 03. Avgust 2024. u 17:51 »
@Bart

Tako je, baš sam pitao drugaricu džudistkinju, moraju da oforme ekipe, i onda se i pomešaju kategorije, ali jeste glupo..  :confused: Ali Žabićki Vučić ako ne da nagradu, i bez medalje, mislim pobedila je olimpijsku prvakinju koja je prethodni dan uzela to zlato..  :grin:

Aaaa, vidi Portoriko i SAD!! Kuku!  :O

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5209 poslato: 03. Avgust 2024. u 18:02 »
Ne mož' Vekićka izgleda sa Kineskinjom da se nosi danas..
Jbt Kinezi kao da se "našpricaju" nečim za OI...Od njih i Amera, posebno kad nema Rusa, ne moš' pa to ti je. Mada moram se reći da se Francuska opasno pripremila za medalje... Svaka im čast.. Nikad neću zaboraviti 2008. u Pekingu, kad su došle one Kineskinje od 15,16 godina u plivanju, pouzimale zlata i više se nikad nigde nisu pojavile.  :grin: tako se to radi u Kini bato..  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5210 poslato: 03. Avgust 2024. u 18:07 »
Eram a onaj klinja Lebrun...? Dečko razbija :worthy:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5211 poslato: 03. Avgust 2024. u 18:09 »
Ova bokserka iz Alžira što bila muško, prošla dalje i danas, dobila Mađaricu, koju su pitali hoće li izaći u ring nakon što je Italijanka odustala, ona rekla "Jedva čekam da se bijem sa muškarcem" hahahaha Ipak je isprašila ova.  :laugh: :grin:


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5212 poslato: 03. Avgust 2024. u 18:10 »
Eram a onaj klinja Lebrun...? Dečko razbija :worthy:

Na koga misliš?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5213 poslato: 03. Avgust 2024. u 18:14 »
Taj bokser najveća sramota  Oi, vidi se da gradjen ko man.

Stonoteniser Francuz sa nepune 18 god, sutra za bronzu
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5214 poslato: 03. Avgust 2024. u 18:22 »
A sa Šveđaninom što bio u polufinalu, nisam video to ovako na tv, samo na aplikaciji sa rezultatima, pa ne znam..
Prvo je iznenađenje što nije Kina i zlato i srebro, hahah, pa onda sve ostalo..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5215 poslato: 03. Avgust 2024. u 18:24 »
Ne znam koji svedjanin. Neki Fan Kinez valjda ga pobedio
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5216 poslato: 03. Avgust 2024. u 19:03 »
Ne znam koji svedjanin. Neki Fan Kinez valjda ga pobedio

Aha sad sam video, Šveđanin (pravi, nije Kinez za Švedsku  :grin:) je u finalu protiv tog Kineza Fana, a Francuz sa Brazilcem za bronzu.. A iznenađenje je pošto tu obično bude za Kinu i zlato i srebro, kao u ženskoj konkurenciju što je bilo sada..

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5217 poslato: 03. Avgust 2024. u 19:15 »
Pisao sam prošli put ali ajde opet da ponovim  :) Ameri protiv nas igraju pun gas do kraja, nemoj da vas čudi da Portoriko i Sudan manje izgube od nas. Za mene je to veća satisfakcija nego li da igraju nonšalantno i dobiju nas 10 razlike. Na stranu to što veliki broj otvorenih šuteva ne pogađamo. Već spomenut +/- sa Jokicem i bez njega.
Ali i da je igrao svih 40min izgubili bi. Imaju 12 zvezda u timu, uvek će  se naći bar dvojica trojica koji će pogoditi sve. Prošli put Kari, sada Durent, sledeći put će Edwards,Buker nebitno. Za nas turnir tek sada počinje 👍Sad da dobiju dve kako god i da nabiju malo samopouzdanja za nokaut fazu
I na kraju bi tako, i J.Sudan i Portoriko su izgubili sa manje razlike od nas što svakako nije merilo njihovog kvaliteta već motivacija drim tima  :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5218 poslato: 03. Avgust 2024. u 19:17 »
Ameri očekivano sa pola gasa i protiv Portorika. Oni nikad nisu inspirisani protiv tih trećerazrednih ekipa, igraju onoliko koliko im je potrebno za sigurnu pobedu, a da ne ponize protivnika. Na kraju su nas porazili sa najvećom razlikom u grupi, ali srećom ta razlika nam nije napravila problem.

Ja sam miran pred Južni Sudan, pogotovo što ćemo igrati rasterećeno znajući da poraz ne znači eliminaciju.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5219 poslato: 03. Avgust 2024. u 20:29 »
Sjajna partija vaterpolista protiv Francuske, konačno igraju kako se očekivalo. Nakon onog potopa protiv Australije, reklo bi se da dižu formu iz utakmice u utakmicu.
U četvrtfinalu sigurno težak protivnik. Ako dobijemo Mađare verovatno Grčka ili Italija, ako izgubimo najverovatnije Hrvatska.
Videćemo da li će nas prevariti utisak da je četvrtfinale msksimalan domet ove generacije.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm