Autor Tema: Sport  (Pročitano 595804 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5380 poslato: 08. Avgust 2024. u 23:23 »
Izjava o sudijama iz Paname, ono preko pola i koraci...  :grin:
https://direktno.rs/sport/ostali-sportovi/543795/nemanja-majdov-izjava.html
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5381 poslato: 08. Avgust 2024. u 23:40 »
Teško će se zaspati noćas, ne mogu da verujem i dalje koliko smo bili blizu najveće pobede još od 2002. godine. Ljudi koji ne prate previše košarku uopšte ni ne shvataju koliki bi podvig bio da smo uspeli da pobedimo ovo. Da smo samo i tu poslednju četvrtinu odigrali na istom nivou kao i ostale tri. Eh, šta bi bilo...
Uz sav respekt prema svim sportistima koji predstavljaju našu zemlju na Olimpijskim igrama, za mene je košarka ipak neka druga dimenzija. I da smo ovde uzeli zlato (a sigurno bi uzeli da smo ovo pobedili), ovo bi bilo nešto što se pamti za ceo život. Kao i ta 2002. što mi je celo veče navirala iz sećanja.

Ovako, šta da se radi, idemo dalje. Nažalost, posle svega ovoga biće jako teško vratiti se u formu za borbu za bronzu, ali naša jedina sreća je što su i Nemci po pitanju motivacije za tu utakmicu trenutno na sličnom nivou jer su i oni sebe videli u finalu.

Ništa, život ide dalje... A biće još ovakvih utakmica.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5382 poslato: 08. Avgust 2024. u 23:45 »
Mi sad možemo da pričamo da je bilo ovo, da ne Gudurić dao trojku za +17, da je Dobrić pogodio otvorenu trojku. U poslednjih par minuta smo ostali bez energije, jer tamo imaš 10 igrača u rotaciji gde ne znaš ko će da eksplodira. I opet su stari šrafovi iz te mašinerije bili pogubni po nas.
Slažem se sa Bartom, nikada nisam bio istovremeno i ponosan na naše košarkaše i tužan/ljut jer smo ih imali. Pa kod njih je jedan Tejtum ( MVP playoffa) grejao klupu. Da smo samo još njega imali u timu, mi bi večeras dobili ili Bodorogu da izmisli 2+1. Jokić se polomio ,čitav meč se borio sa Embidom, Dejvisom, Adebajom. Svaka mu čast, i njemu i Bogiju, ma svima. Dali su sve što su imali -_-
E sad biće gadno sa Nemcima. Pitanje je sa kakvom energijom ulazimo u meč i sa koliko motiva. Da pogodim kao na poluvremenu protiv Australije ili kao prognoziranje dobrih četvrtina sa Amerima  😬 Ili ćemo spremiti osvetu za Sp i razbiti ih sa 20+ ili ćemo izgubiti 10ak razlike bez neke veće borbe..

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5383 poslato: 08. Avgust 2024. u 23:48 »
Moramo da prihvatimo da je ovo nas najjaci tim u ovom trenutku i da vise nikad nece biti ovakav. Tako da ovakvih utakmica vise nece biti u to sam siguran. Bar ne protiv amera.
Za 4 godine ce svi biti stariji, Bogdan ce imati 36 jokara 33-34, tad tesko da moze neki uspeh da se zamisli.. velika kradja pre svega, koraci i ono preko pola, pa onih 6 poena u jednom napadu.. sve sudije usrale, mamicu im zlotvorsku jebem.

Evropsko jedino ako budu svi igrali, bi trebalo da osvojimo a ono je sledece godine. Najjaci smo tim u Evropi 100%.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5384 poslato: 08. Avgust 2024. u 23:52 »
Ma idemooo za bronzu breeeee!

Miloše, zaboravi kako je teklo, ne vredi da se cimaš :) svaki poraz je poraz, svaka pobeda je pobeda, seti se toga i seti se kako si mi pričao da ti je bolje da se borimo za bronzu.. Ne vredi, ovo je poraz kao i svaki drugi na kraju priče, kad sudija svira KRAJ, ne gleda se kako je tekao meč, već šta kažu rezultatske brojke. I tako će ti biti lakše. :)

Idemo za 🥉🥉🥉!!!!  :comeon:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5385 poslato: 08. Avgust 2024. u 23:59 »
Tesko ce se spavati ali mora...
Milose mora se reci da 2002 to nije bio najjači sastav Merikanaca dok ovo jeste... Nije bila cela petorka najboljih... Šek, Kobi, Karter, Kid, Garnet, Mekgrejdi itd ne mog se setim ko jos sve nije bio...
Zamalo da ovo bude istorijsko veče.
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5386 poslato: 09. Avgust 2024. u 00:03 »
Izjava o sudijama iz Paname, ono preko pola i koraci...  :grin:
https://direktno.rs/sport/ostali-sportovi/543795/nemanja-majdov-izjava.html

Ovde su neke životinjke umešale svoje prste...  :grin: :grin: :grin:

Dan kad ona skače, ne igrajmo više košarku, pre neki dan smo jedva preživeli, danas nije moglo.. :grin:  :laugh:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5387 poslato: 09. Avgust 2024. u 00:08 »
Ćuti kad se danas zavrsilo njeno takmicenje, dimamo sansu za bronzu :grin:
Eram primetio sam da volis te takmičare i takmičarke iz Afričkih zemalja... Jel ima neki poseban razlog?
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5388 poslato: 09. Avgust 2024. u 00:15 »
Pa Afrika je potlačeni kontinent.. Kontinent robova, namučeni kontinent.. Moram da da podržim Afriku.. ✊🏽 :)

Isto su ovako Brazilke danas u odbojci imale Merikanke u šaci na kraju izgubile..  :cry: Kad sam to gledao rekoh joj nisam trebao, samo da nas ne zadesi ista sudbina i tako i bi..

Onda sam pred sam naš meč video kako je Letsile Tebogo iz Bocvane potukao na 200 m dva Amera, za zlato.. Da ste me videli samo kako sam vikao "Bravoooo" :grin:, i tad rekoh ma ovako ćemo i mi da ih dobijemo (otprilike je isti omer u favorizovanju) i krneulo je dobro, ali ništa ipak.. :cf:

Jedino Poljaci isprašiše Amere u odbojci u polufinalu, svaka im čast..  :laie: :morning:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5389 poslato: 09. Avgust 2024. u 00:44 »
Ja nisam verovao da možemo da pobedimo ni posle prve četvrtine, ni u onom trenutku u drugoj četvrtini kad smo imali +17. Nisam verovao ni kad smo na poluvremenu imali +11. Videli smo protiv Australije da je to prednost koja se brzo istopi.
Počeo sam da verujem kad smo u finišu treće četvrtine onom trojkom Gudurića uz faul sa tankih +6 ponovo došli na velikih +15. Ušli u poslednju četvrtinu sa +13. Tad sam prvi put sanavijačima u nekoj polu-neverici rekao - Ljudi, mi ovo dobijamo.
Retko kada smo padali u poslednjoj četvrtini i tu gubili prednost u važnim utakmicama. Ali kako je ta četvrtina krenula, videlo se u kom smeru će sve ići.
I lako je sad pričati šta bi bilo kad bi bilo. Da nije dosuđen Jokiću 4. faul i da nije Amerima nepravedno dodeljen napad nakon tog faula, da je ušla ona Dobrićeva trojka za +5 na dva minuta do kraja, pa da nije odmah potom jedva srećno ušla ona Karijeva poslednja za prvo vođstvo Amera, da su u poslednjim minutima više igrali Avramović i Gudurić umesto Micića i Dobrića, da je odmah napravljen faul u poslednjem napadu Amera...
Mnogo toga tu sad ima šta bi bilo kad bi bilo, ali tako je kako je i ne može biti drugačije. Ceo svet je večeras navijao za nas i video kako to izgleda kad se jedna mala zemlja hrabro suprotstavi ubedljivo najvećoj sili u košarci.

Voleo bih da grešim, ali ne znam kada će se ponovo ukazati ovakva šansa za naših života.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5390 poslato: 09. Avgust 2024. u 00:46 »
@Baaaaaaaart

Koala podelila moj story na IG!!!  :comeon: :thumbup: :grin:


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5391 poslato: 09. Avgust 2024. u 02:13 »
@Baaaaaaaart

Koala podelila moj story na IG!!!  :comeon: :thumbup: :grin:



Čiji si ti mali? Ili Kom duzmu prase?
Dvoumim se izmedju ta dva opisa ove fotografije  :rofl:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm


Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5392 poslato: 09. Avgust 2024. u 10:00 »
Nista bolje nisam ni jutros. Ko je juce umro, spasio se. Oka sklopio nisam. Slike utakmice pred sobom celu noc. A u pm. O Bože. Samo da me vaterpolo danas ne otera u grob.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5393 poslato: 09. Avgust 2024. u 10:30 »
Šta ima vaterpolo @valjevac da te otera u grob, kad nisi očekivao ni grupa da se prođe...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5394 poslato: 09. Avgust 2024. u 10:50 »
Šta da se radi, samo neka su nam sportski uspesi i neuspesi najveća briga u životu i dobro je. 🙂
Ni ja ne mogu da se oporavim još, a ni drugi ljudi sa kojima sam se čuo a da su sa jednakom žustrinom navijali i nadali se.
Već sam više puta u ovoj temi pominjao te ranije utakmice koje su mi teško pale. One dve sa Italijom i ona sa Argentinom, kad sam pre svega osećao razočaranje zbog igre naših. Ona dva finala sa Slovenijom, pa sa Nemačkom prošle godine kada je i samim plasmanom u finale ostvaren uspeh, a u oba slučaja je pobedio za nijansu bolji tim. Tu je više bila tuga nego razočaranje, žal za propuštenom prilikom. E i ovo sinoć je bilo kao ta finala, samo jedna još viša dimenzija.
Način kako je utakmica tekla od početka do kraja, način na koji je izgubljena... Hiljadu tih pitanja "zašto" i "šta bi bilo kad bi bilo". Za koju godinu ćemo se ove utakmice sećati kao one u kojoj smo dobro namučili "drim tim", a mogla je ostati kao jedna od najvećih ili najveća pobeda u istoriji srpskog kolektivnog sporta.

Uh vaterpolo.. pravo da vam kažem ne znam hoću li imati snage ni da gledam. Čuvam živce za tu sutrašnju utakmicu za bronzu. Ako ništa drugo, momci su nakon svega zaslužili medalju i doček na balkonu. Biće teško oporaviti se, motivisati se. Ali ajde, još to, pa da svi zajedno odmorimo od sporta neko vreme.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.625
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Sport
« Odgovor #5395 poslato: 09. Avgust 2024. u 11:27 »
Biće univerzumska nepravda ako Bogdanović ne uzme bar jedno zlato sa reprezentacijom. Eto prilike na evropskom sledeće godine, samo da Jokić igra.
Što se tiče OI LA 2028, moguće da ćemo za nijansu imati jači sastav nego danas, ako uspeju do tada se formiraju Jović, Topić i Đurišić. Najstariji tada bi trebao biti Bogdanović sa 36 godina, Jokić sa 33, ne bih rekao da su to problematične godine za obojicu, imaćemo šansu na njihovom terenu da probamo opet, a bolji sastav od ovoga sumnjam da oni mogu poslati.

Kajak baš podbacio, neće nas i gotovo...

EDIT: Hvala i Pešiću što je pustio Jokića da igra 38 minuta, barem za tim nećemo žaliti, znamo da smo dali svoj maksimum... falila je samo jedna trojka da uđe u poslednjoj četvrtini, imali smo 0/8... valjda nebo zna zašto nam nije dozvolilo da pobedimo.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5396 poslato: 09. Avgust 2024. u 11:46 »
Sve si lepo rekao Ziko, Evropsko cemo uzeti samo pod uslovom da igra Jokic, u evropi smo najjaci vise nemam dileme - kako god se sutrasnji mec zavrsio - jer treba uzeti puno faktora: nasi su igrali posle nemaca, vise su se istrosili sto fizicki sto emotivno i psihicki, ovakav poraz im je tesko pao i pitanje je kakvi ce biti pre svega glavom spremni za sutrasnji mec pa po meni on nece biti merodavan i ako izgubimo. Jedino ne znam na Oi 2028 da li ce se svi odazvati, da li ce svi biti spremni itd.. daleko je puno a mnogo faktora utiče, ne znam ni Bogdanovic dal ce moci sa 36god fizicki da parira u odbrani itd.. bukvalno cak i mnogo amerikanaca pise kako smo mi zasluzili da pobedimo sinoc, znaci ceo svet je video nepravdu - pa neka je njima na cast ovakva pobeda…

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5397 poslato: 09. Avgust 2024. u 11:54 »
Kako krenulo i ove 2 medalje ima vratimo...
Dobar ovaj rvač, 2 pobede bi ga odvele u finale ali tesko je to protiv najboljih boraca na svetu...
Eram ona sto skace Koala ovaj sad sto se bori Sava dog, Sava kuče  :confused: Bas dobra imena imaju u Burkinu Faso  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5398 poslato: 09. Avgust 2024. u 13:01 »
 :rotf: :rotf: Sava kuče

Sawadogo je prvak Afrike jbg...
Ali sada sa Merikancem, 2. nosiocem, nadam se da može...

Izvukla se Perišićka bio je baš težak meč...sad sa 11. na turniru Tajlanđankom, idemoooo... :comeon: :comeon:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5399 poslato: 09. Avgust 2024. u 13:06 »
Dobri ovi kosooki Albanci u rvanju... :rofl: