Autor Tema: Sport  (Pročitano 599181 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.929
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Sport
« Odgovor #600 poslato: 11. Decembar 2008. u 13:22 »
Posle tako dosadnih prvih 45' da  :bang:
i sumnjam da bi se vratio
Mrzim dosadne fudbalske utakmice  :evil:
Premier league  je zakon  :)

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.027
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #601 poslato: 11. Decembar 2008. u 13:24 »
Ne znam jel' gledao ko sinoć Ligu šampiona... Lion - Bajern je bila sjajna utakmica ! :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Sport
« Odgovor #602 poslato: 11. Decembar 2008. u 14:11 »
Posle tako dosadnih prvih 45' da  :bang:
i sumnjam da bi se vratio
Mrzim dosadne fudbalske utakmice  :evil:
Premier league  je zakon  :)

Pa zato su i dosadne što svi u Srbiji gledaju premijer ligu. Umesto ljudi da idu na stadione i povećavaju budžet našim klubovima, oni povećavaju budžet Engleskim klubovima jer zbog velikog interesovanja se redovno otkupljuju direktni prenosi.
Takvi smo mi sve naše je budžavo i loše, ali strani proizvodi su zakon. Zato tako i živimo.
Ja recimo ne mogu da svatim lokale u Novom Sadu koji nemaju u ponudi piće koje se proizvodi u Srbiji. Bruka i sramota. Naravno omladina se loži na to. Fensi je koristiti strana piva, to su fensi lokali, strana pića su zanimljivija i bolja i na to se "ribe" lože, a kada je u pitanju moda onda su grandovci zakon nećemo ni da pogledamo preko ograde. Sve suprotno. I šta dovbijaš. Plavuše u minićima koje piju bavariju.  :-[
Nikada mi nećemo odrasti kao narod, uvek ćemo biti seljaci  :(


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.929
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Sport
« Odgovor #603 poslato: 11. Decembar 2008. u 14:21 »
e sad ga malo izokrenu naopako Joe
nemoj da mi kažeš da publike ne bi bilo više na našim stadionima kada bi i kvalitet fudbala bio bolji
Pa ne dolaze igrači zbog gledaoca nego gledaoci zbog igrača i prikazane igre
glavni uzrok slabe posećenosti jeste katastrofalnasituacija u domaćem fudbalu ali šta je tu je
Biće bolje gore možda i ne može
za neke druge stvari se slažem ali nije više za ovu temu o sportu

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Sport
« Odgovor #604 poslato: 11. Decembar 2008. u 14:36 »
Ne razumem se mnogo u fudbal, bar ne kao nekada, ali imam da na ovo kažem: kakvi fudbaleri, takav i fudbal.
Ne mogu da zaboravim kada sam pre neki mesec gledao anketu među klincima o fudbalu. Evo kako je to otprilike izgledalo:

- Za koga navišaj?
- Za Partizan!!!
- A koji ti se fudbaler najviše sviđa?
- ... ne znam...
- Dobro, a ko je najbolji fudbaler po tebi?
- Boja!

Sve što valja, otišlo je i pre nego što je 'prohodalo'. A ne mora da bude tako. Imali smo i košarku, vaterpolo kao još imamo, a tenis neću ni da pominjem, jer svi ti naši velikani srpskog tenisa dolaze u Beograd poslom, a ne kući.
Ipak, najvažniji je sportski duh. Sve ga je manje, ali ima par bastiona sportskog duha. Jedan od njih je i ovaj forum (opet).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.027
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #605 poslato: 11. Decembar 2008. u 15:06 »
Taman tako što kao Ptprince kaže, sve što valja ili je valjalo u sportu je otišlo odavde...

Ja priznajem da i ja pratim daleko više strane lige od domaće, naročito Premijer ligu... Šta ću kad televizija u Crnoj Gori nije prenosila ni crnogorsku, a kamoli srbijansku ligu... Bilo mi je daleko da putujem da bi gledao utakmicu, tako da do prije pola godine nisam znao ni jednog Zvezdinog igrača, iako sam govorio da navijam za Zvezdu...
Sada, kad sam ovdje, mislio sam da neću propuštati ni jednu utakmicu, a bio sam samo na jednoj... Opet su mi zanimljivije strane utakmice... Zašto je tako ne znam, možda je navika, možda stvarno nekvalitet domaćeg fudbala...


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Sport
« Odgovor #606 poslato: 11. Decembar 2008. u 17:40 »
e sad ga malo izokrenu naopako Joe
nemoj da mi kažeš da publike ne bi bilo više na našim stadionima kada bi i kvalitet fudbala bio bolji
Pa ne dolaze igrači zbog gledaoca nego gledaoci zbog igrača i prikazane igre
glavni uzrok slabe posećenosti jeste katastrofalnasituacija u domaćem fudbalu ali šta je tu je
Biće bolje gore možda i ne može
za neke druge stvari se slažem ali nije više za ovu temu o sportu

Kako ga izokrenu naopako pa to je to, nisi me razumeo. Lige u Sloveniji, Hrvatskoj, Makedoniji su lošije od naše ali su mnogo bolje posećene, samo nama ne odgovara naše. Ne volimo reprezentaciju, ne volimo naše klubove, ne volimo našu ligu...

Evo primer FK Vojvodine, baš sam razmišljao:
Kada bi stadion Vojvodine bio posećen uvek kao na utakmici juče, Vojvodina bi mogla od prihoda od ulaznica da plaća fudbalere i radnu zajednicu cele godine i ne bi morala da živi od prodaje igrača, tj da svake godine mora da proda najbolje igrače da bi imala za plate fudbalerima.  Ostajali bi najbolji fudbaleri, kvalitet lige bi porastao, ...
Fudbalskim klubovima su glavni prihodi od sponzorskih ugovora i prihoda od ulaznica. Dok su ovi prihodi nedovoljni uvek će sve što je najbolje odlaziti i uvek će svi kukati kako nam je liga nekvalitetna i plaćati pretplatu RTS-u da bi im puštao premier ligu...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Sport
« Odgovor #607 poslato: 12. Decembar 2008. u 09:27 »
Slažem se, Joe. U kriznim vremenima 'povučena je noga' za prebacivanje para od kojih fudbal živi. Pune se samo džepovi fudbalera, a klupski fondovi od prodatih ulaznica skupljaju paučinu. Tako je pojeo ćar vajdu.
A to da ne volimo reprezentaciju... Pa, ja sam kao neki patriota. Volim Srbiju, pa ma kakva ona bila. Činim za svoju zemlju šta je u mojim mogućnostima (putem svog profesionalnog angažmana). Predstavljam je najbolje što umem u susretima sa drugim ljudima. I bolelo me je što se zviždalo na 'Hej Sloveni...', jer smatram da je himna, kakva god da je, dužna poštovanja, bar iz pristojnosti (obaška što sam malo stariji, pa imam lepa sećanja vezana za vreme kada je ona bila poštovana). Sada se, izgleda, ljudi okupe da otpevaju 'Bože pravde', jer je to in (volim i ovu pravu himnu, da se razumemo), a ne iz nekog poštovanja prema svojoj zemlji (iako će takvi najglasnije da kliču 'Srbija, Srbija...' a ne znaju ni šta će da urade za tu Srbiju kojoj kliču, osim da ponekad nešto sruše u besu).

Kako god da bude, okrenimo se malo našem sportu, sportskom ponašanju, toleranciji i korektnosti. Mi na ovom forumu smo pokazali da se i to može. Opet mi je postalo uživanje ostavljati postove.

Izvinjavam se ako mislite da je ovo off. I meni se učinilo da pre treba da ode u Chat... ali neka je tu gde je. Vratimo se sportu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Sport
« Odgovor #608 poslato: 12. Decembar 2008. u 12:35 »
Takođe Peđa, ni ja nikada nisam zviždao ne himnu "Hej Sloveni" iako je nisam prihvatao kao našu himnu pošto sam ja iz mlađih generacija, ali sam imao poštovanja jer kakva je takva je predstavljala je našu državu. Novu himnu "Bože pravde" volim i pevam je na utakmicama. Mislim da svako treba da bude ponosan na svoje simbole. Volim svoj grad i svoju državu. Veoma sam patriotski nastrojen od lokala do globala.  :D Svako treba da voli svoje. Na ulici je in mrzeti domaće filmove, mrzeti domaći fudbal, mrzeti domaću muziku, mrzeti domaće proizvode... Zaista bih voleo neki psiholog da mi objasni kada je to nastalo i zašto.

Što se tiče premier lige super je to fudbal, ali ima jednu bitan nedostatak. Ne mogu  da se motivišem da navijam ni za jedan klub sem ako ne uplatim tiket.  ::) Kako da navijam za neki klub koji ne predstavlja ništa moje. Mogu samo da navijam za naše fudbalere koji igraju tamo da budu što bolji. Zar nije svrha sporta takmičenje i podržavanje jedne strane kada ga posmatraš. Kada ne navijaš ni za jedan klub na terenu onda je dosadno. Hoću da kažem da je meni utakmica kada igra Vojvodina svaka zanimljivija kakva god da je od utakmice premier lige, kao što mi je utakmica kada igra naša reprezentacija svaka zanimljivija nego kada igraju međusobno druge reprezentacije.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Sport
« Odgovor #609 poslato: 14. Decembar 2008. u 15:07 »
Sada ćemo videti koliko vredi naša liga. Upravo je počela utakmica Srbija-Poljska. Za Srbiju igraju samo fudbaleri naše lige. Čak trojica iz Vojvodine u pravoj postavi koliko vidim.

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.027
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #610 poslato: 19. Januar 2009. u 13:17 »
Evo, da malo oživim ovu temu... Počeo je Australian open 2009.
U prvom kolu, i Novak i Ana i Jelena su zabilježili ubjedljivu pobjedu... Od svih troje se očekuje dosta na ovom turniru, a naročito od Novaka koji brani titulu.

:first:


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Sport
« Odgovor #611 poslato: 22. Januar 2009. u 15:33 »
Prati li neko rukomet?
Nadam se da ce Srbija danas dobro odigrati protiv Saudijske Arabije i da nas sreca prati da prodjemo dalje!
Evo Dosadasnjih rezultata:
Srbija-Egipat са 30:22
Danska-Srbija 37:36
Srbija-Brazil 30:32
Srbija-Norveska 27:26


Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.027
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #612 poslato: 22. Januar 2009. u 16:19 »
Pratio sam sve utakmice do sada... Baš sam se iznervirao kad smo izgubili od Brazila i Danske, ali mi je isto tako bilo drago kad smo sinoć pobijedili Norvešku...
Vjerovatno ćemo i sada rasturiti Saudijsku Arabiju. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Sport
« Odgovor #613 poslato: 13. Februar 2009. u 20:18 »
Sam tekst dovoljno govori.
Ovaj klub je ponos grada Zrenjanina.   :first:



Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Sport
« Odgovor #614 poslato: 15. Februar 2009. u 19:26 »
POBEDIO PROLETER UBEDLJIVO!
Vise informacija nesto kasnije. . .

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Sport
« Odgovor #615 poslato: 16. Februar 2009. u 10:23 »
Evo jos informacija:



Mozda dodam i koji snimak,kad okacim na you tube
« Poslednja izmena: 16. Februar 2009. u 10:33 jocozr »

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Sport
« Odgovor #616 poslato: 16. Februar 2009. u 14:53 »
I jos. . .  :)

Inace Marko Popivoda stanuje kod mene  ;)  :P
A sa svim igracima Proleter Naftagasa sam i vise nego dobar.
Gorjan Spahic je car  :first:
Nikola Radakovic je kapiten tima,a Ognjen Jokic (sin trenera) je najmladji.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Sport
« Odgovor #617 poslato: 16. Februar 2009. u 19:30 »
Obecao sam!
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=D3PXRPc9xEA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=D3PXRPc9xEA</a>
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-pvB2qkLMvs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-pvB2qkLMvs</a>
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5IDKihWd-PA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5IDKihWd-PA</a>
 ^^   :rofl:

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Sport
« Odgovor #618 poslato: 07. Mart 2009. u 10:40 »
Ovde mozete procitati moj kompletan izvestaj sa utakmice Zupa-Proleter: http://www.zrsport.rs/index_files/Rukomet.htm
A danas se u Beogradu sastaji Crvena Zvezda-Proleter Naftagas.
Idem tamo naravno sa igracima  ;) ;)  :smartass:

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Sport
« Odgovor #619 poslato: 07. Mart 2009. u 13:16 »
Partizan sets crowd record at Belgrade Arena!
http://www.euroleague.net/news/i/45551/180/item

Prisustvovalo 22.567 gledalaca  :selam:


najlepsi potezi veceri
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nFz1HQ3gsdE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=nFz1HQ3gsdE</a>
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.