Autor Tema: Sport  (Pročitano 599179 puta)

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.026
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #720 poslato: 14. Jun 2010. u 15:33 »
Očekujem najgore, nadam se najboljem. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Sport
« Odgovor #721 poslato: 14. Jun 2010. u 16:06 »
Na kladionicama, koeficijent za konačan rezultat Njemačka-Srbija 6:0, je oko 100. Znači, da uplatim 200 dinara i dobijem 200 evra. :)

Ne razumem se nešto u kladionice, ali ako je koeficijent 100, po meni to izgleda da na 100 dinara uloženih u opkladu dobijaš 100 dinara nagrade. Ne isplati se, nikako! A zvuči mnogo realnije. Šestica ne zvuči nimalo nerealno, već smo dva puta u poslednjih 10 godina imali iskustvo sa šesticom (Holandija, EP 2000 i Argentina, SP 2006).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 36
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Sport
« Odgovor #722 poslato: 14. Jun 2010. u 16:10 »
^^
Ne,ne nikako kvote na utakmice(tj. rezultate koje odigras) se medjusobno mnoze, pa jos sve to sa ulozenim parama i dobija se lepa suma.... :D
Ko da odoli tome... :D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Sport
« Odgovor #723 poslato: 14. Jun 2010. u 16:19 »
OK, hvala na objašnjenju. Nikako nisam pohodio kladionice, pa sam za te stvari skoro nepismen. :redface:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.026
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #724 poslato: 14. Jun 2010. u 16:45 »
Ja vam kažem da se istorija ponavlja... Samo ne znam da li da stavim 6:0 (Argentina) ili 6:1 (Holandija).
Kao što se u tenisu setovi igraju, u 6 dobijenih gemova, tako mi igramo na velikim prvenstvima. :)
Ne zaboravite da je to onaj isti tim. Sve je isto, osim boja dresova.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Sport
« Odgovor #725 poslato: 15. Jun 2010. u 09:51 »
Jes' možda i offtopic, ali jeste li primetili kako je juče bilo u Kejptaunu? Grad je padao vrlo strpljivo uz obilje kiše. Bilo je mnogo više loptica na terenu nego što je bilo potrebno. I sve su veselo poskakivale. ;D
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.026
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #726 poslato: 15. Jun 2010. u 10:31 »
Malo sam proučio klimu Južne Afrike još prije Svjetskog prvenstva. Vjerovatno svi već znate da je tamo trenutno sred zime.
I ko bi rekao da Kejp Taun ima tipičnu mediteransku klimu ? :) Veoma sličnu onom kakvu ima crnogorsko ili hrvatsko primorje. Zime svježe, sa dosta padavina, i čestim hladnim frontovima. Ljeta sušna i prijatnija nego u unutrašnjosti. Tako daleko, a tako slično... :)
Što se tiče unutrašnjosti JAR, to je potpuno druga priča. Gradovi, kao što su Johanesburg i Pretoria se nalaze na velikim nadmorskim visinama (1200-1700m). Tamo su zime prijatne i sušne, sa maksimalnim temperaturama u prosjeku oko 20°C. Ljeta su topija (ali ne mnogo) sa čestim konvektivnim padavinama.

Jeste da je offtopic, ali s obzirom na to što smo do sada vidjeli od fudbala, ova klimatološka tema mi je mnogo zanimljivija. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Sport
« Odgovor #727 poslato: 15. Jun 2010. u 13:06 »
Ko da odoli tome... :D
Svako ko je imalo pametan, ja u takve nazalost ne spadam!

Evo da pridodam jednu vest vezanu za vreme u JAR-u.

Sneg stiže na Mondijal, Srbija i Nemačka po suncu
Blic

Južna Afrika je prvi afrički domaćin jednog Svetskog prvenstva, a ovogodišnji Mondijal mogao bi da bude i prvi na kome će se mečevi igrati dok pada sneg.


Većem delu države koja organizuje takmičenje preti pogoršanje vremenskih prilika, a u narednim danima očekuju se pljuskovi, temperature ispod nule na Celzijusovoj skali kao i snežne padavine.

Opširnije o ovome možete pročitati na Blicsport.rs specijalu posvećenom Svetskom prvenstvu 2010.

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.026
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #728 poslato: 15. Jun 2010. u 15:15 »
Pogotovo zanimljivo zvuči podatak da u Pretoriji i Johanesburgu snijeg pada u prosjeku jednom u 10 godina. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Sport
« Odgovor #729 poslato: 15. Jun 2010. u 23:15 »
Treba biti realan i reci da ce biti tesko igrati sa nemackom i jos teze pobediti ali isto tako treba verovati u pobedu tima ma koliko protivnik bio jak :super: Da znam da cemo da izgubimo ja bih to vreme potrosio mnogo bolje nego nervirajuci se uz TV. Zato, ja se nadam dobroj igri i verujem u pobedu, a vi kako hocete :cheers:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=hgLXjb28Gn4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hgLXjb28Gn4</a>



Ne znamo ni po suvom da igramo, samo nam jos kisa fali :lmao:
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže gabesz20

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Sport
« Odgovor #730 poslato: 15. Jun 2010. u 23:37 »
Pa i ja verujem u pobedu, alli ako i pobede naredne dve utakmice opet lako moze biti da ne idemo dalje, cisto sumnjam da ce Gana na primer izgubiti od Australije:) A ako pobede onda smo otpisani zbog medusobnog skora :( Znaci ova prva utakmica je toliku vazsnost imala  da je to neopisivo!Da igraju Ganjani nereseno sa Australijom i to bi bilo dobro nama ako budemo pobedili Nemce:)

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.026
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #731 poslato: 16. Jun 2010. u 00:21 »
Ovo Svjetsko Prvenstvo je dokazalo da svako svakoga može da pobijedi, ili makar da izvuče neriješen rezultat. Tako da ne možemo sa sigurnošću reći da ćemo da izgubimo, iako su Njemci apsolutni favoriti.
Znači, nada uvijek postoji. A ako bismo tu uzeli 3 boda, bile bi sasvim realne šanse da prođemo grupu, ali mi to trenutno djeluje jako daleko. Samo da protiv Njemaca igraju dobar fudbal, i ništa više se ne traži od njih. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Sport
« Odgovor #732 poslato: 18. Jun 2010. u 00:24 »
Danasnja utakmica je odlucujuca mada ne mora da znaci nista, i s porazom bi mogli dalje iako to zvuci nemoguce. Odlucuje gol razlika sto je u neku ruku dobro.
Verujem da Gana nece pobediti Australiju, nisu nista posebno pokazali protiv nas a pobedili su zbog penala.
Naravno da ne treba ni da idemo dalje ako ne pokazemo da znamo da igramo, nadam se boljoj utakmici i verujem da mozemo da uradimo nesto ali ipak su Nemci veliki favoriti, doduse bila je i Spanija juce, Francuska danas a ni Brazil bas nije razbio S.Koreju....

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.026
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #733 poslato: 18. Jun 2010. u 08:28 »
Vidim da ima još uvijek optimista. :)
Mada, na osnovu svega što sam vidio od 32 reprezentacije koje učestvuju, djeluje mi kao da je jedina koju Srbija ne može pobijediti upravo Njemačka. :(
Tako da bi to bilo veliko iznenađenje... Ipak, bolje da ne prognoziram ništa (osim vremena, naravno :)).


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.026
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #734 poslato: 18. Jun 2010. u 14:22 »
Srbija vodi 1:0 na poluvremenu. :D Nisam mogao da dođem sebi kad smo dali gol.  :jupi:
Biće jako teško drugo poluvrijeme, ali mislim da trenutno imamo veće šanse, s obzirom da imamo i igrača više.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.026
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #735 poslato: 18. Jun 2010. u 15:29 »
Istorijska pobjeda ! :D Tačno je da smo malo imali sreće, ali smo odigrali odlično. U par navrata smo mogli da damo još koji gol (prečka, stativa...).
:hii
Današnji heroj:


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Sport
« Odgovor #736 poslato: 18. Jun 2010. u 20:49 »
Milose bio sam skriveni optimista i sad sam srecan zbog toga jer smo na kraju pobedili, tesko ali ipak se pobedi u zube ne gleda!
Kad je pocelo osecao sam sigurnu pobedu ne mogu to da opisem, ali sam se uplasio posle crvenog kartona jer je to nemcima dalo samo jos vecu snagu i dodatnu energiju.
Sreca nam je bila naklonjena ali protiv Gane nam je okrenula ledje, tako to ide. Ruku na srce mogli smo da im damo jos 2-3 komada, koliko i oni nama.
Nista jos nije gotovo, sve opcije su moguce.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Sport
« Odgovor #737 poslato: 19. Jun 2010. u 13:24 »



 :cheers:
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Sport
« Odgovor #738 poslato: 22. Jun 2010. u 10:44 »
 ^^
 :lmao:
Bože, Bože...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.026
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #739 poslato: 22. Jun 2010. u 11:04 »
Citat

 :first:  :rofl:


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 132.8mm
prosek (Vračar) - 58.6mm