Autor Tema: Sport  (Pročitano 598849 puta)

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3880 poslato: 21. Januar 2019. u 16:47 »
Napisacu veceras samo da dodjem kuci, jer mora da bude poduzi tekst da bude razumljibo svima. Recicu ti da nista apsolutno Kei nije kriv, cak cu ga i pohvaliti, tako da ne brines :grin:.

Inace na AO od ove godine u 5om setu ako je 6-6 se igra takozvani Super Tie Break. Sve je isto kao u normalnom TB osim sot se igrao do 10, a ne do 7 poena.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3881 poslato: 21. Januar 2019. u 17:11 »
realni madridu nisi realan ako mislis na 8:5 sto dali poen Nisigoriju... Tacno se vidi da je ovaj krenuo u drugu stranu i Nisigori hteo da udari u suprotnu stranu i tad se culo aut... Nema tu ponavljanja... Sad sam video na netu taj poen...Nece biti lako sa Nisigorijem ako se ovaj nije umorio jer dosta puta ga vec pobedio pa moze da se zasiti i da mu se ne igra ... Evo izjavio Djovak da se umorio, ocigledno nema kondiciju kao pre nekoliko godina...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ZujHPRlsHsQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ZujHPRlsHsQ</a>
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.553
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3882 poslato: 21. Januar 2019. u 18:43 »
Hmmmm zanimljivo..bas da cujem i mišljenje naseg tenisača, Realnog Madrida.. :hm:
Ja nisam skroz siguran šta je pravedno.. :hm:

A @ Reaal Madrid, ahahahaha zato je to igrano tako..ja pratim na strimu i vidim 7:5 za Bustu iskljucim strim mislim kraj, reko gotovoooooo, ode mi Nishikora, posle kasnije proverim ono pobedio Kei, nisam znao za to pravilo...

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3883 poslato: 21. Januar 2019. u 19:51 »
Prvo u real madrid na spanskom real stoji za kraljevski a ne za realni, tako da ne moram realan da budem :grin: :grin:.  Salim, se malo, a sad realno :grin:.

Upravo zato sto se sudija posluzio emocijama i zbog toga sto mnogim ljudima nije jasno je ovo jedna od najvecih teniskih gresaka, mozda i presedan. Sad cu da vam objasnim temeljno zasto ne zamerite na duzem komentaru.

Ljudima koji odlicno znaju teniska pravila (moj drug je polagao za sudiju, ja ucio sa njim a i 15 godina igrao), znaju tacno zasto jer je u pravilima jasno napisano.

Uglavnom Kei napada u cosak, izlazi na mrezu PCB pokusava pasing, lopta kaci vrh mreze pada na zemlju linijski vice out, Kei odigrava lagan BH u prazno. Poen je zavrsen onog trenutka kada je linijski vikao OUT. PCB trazi challenge za tu loptu i ona je dobra. Tu vise nema procene sudije sta bi bilo kad bi bilo i to pravilo jasno govore. Po pravilima  postoje 2 opcije. 1 da s eponovi poen, 2. da PCB sam da Keiju poen.   Sudija nema u ovakvoj situaciji pravo da ceni po verovatnoci i svom uverenju koliko je realno da Kei uzme taj poen (99%). Onda challenge nema nikakve poente. Da nije trazio challenge- poen za Keija, da je trzio i da je bio out- poen za Keija, sad je trazio i bila dobra - opet poen za keija.  Onog trenutka kada je linijski uzviknuo OUT kamera je pokazala Keijevo kiselo nasmejano lice jer je znao da je dobra i znao je sta ga ceka, (da ce biti nesrecno vracen da umesto zicera, ima ponovo ispocetka da osvaja poen, zbog toga sto je linijski lose video) jer poznaje pravila. 

Pravilo kaze da sudija ima pravo na svoje uverenje u samo jednom slucaju, to je ako se igra poen, igrac tresne jako u liniju linijski kaze out, e ako se pokaze da je dobra, na njemu je da proceni da li uzvikivanje auta poremetilo protivnika i da li bi bez toga mogao da je stigne. NIKAKO za udarac posle OUT-a.   Po ovome sta je ovaj sudija uradio, gurnuo emocije i svoje misljenje ispred teniskog zakona, moze da se napravi paradoksalna situacija. Kei kada je cuo out, mogao je da pusti tu loptu i da krene da se raduje ili da je zvekne u krov da hoce, zamislite da sudija tada da PCB-u poen posle challenga (ekvivalent ovome). Naravno da na to nema pravo.   

 Ovo je isto kao da je Bart meni odigrao u cosak terena, ja bacio neki mrsav lob, ali sudija zvao aut tvoje lopte, hawk-eye pokaze da je dobra i glavni kaze evo poena Bartu mislim da ne bi promasila smec ipak je to lagana lopta. Nema tu procenjivanja, i da se on postavlja ispred teniskih pravila.  Milion puta je bilo situacija da sudije "ostete" tenisere u poenu u kom su imali inicijativu, ali to su teniska pravila. Ovde je danas bilo 98% sanse da Kei uzima taj poen, ali nema procentualne granice osim 100% u tenisu u ovakvim situacijama.  Jer ako bi svaki tako cenio, u svakom mecu bi mogli da imamo to. Danas je malo posle toga Medvedv pogodio liniju, Nole bio na ivici terena, linijski uzviknuo out, ona bila dobra i jbg ponavlja se. Zamisli da je glavni rekao e Nole ja cu ipak njemu da dam, jer je imao inicijativu i imao je 74% sanse da uzme poen, sto je vise od 26%. (U Keijevom slucaju 98%). Toga nema.


Nishikori je morao biti "ostecen" po pravilima i to je to, kao i mnogo puta. Ne sme covek svoje emocije i logiku da stavlja ispred zakona. Isto kao i sto u drzavi ne smes da osudis nekog bez dokaza, koliko je god logicno da je on to uradio.



Znaci da sumiram to je 20 i neko pravilo u knjizi pravila. Sudija moze da proceni da li da ponovi ili da poen igracu, samo u slucaju npr. winnera i pogresnog zvanja linijskog, pa onda da proceni je l' ovaj mogao da stigne ili ne da se nije oglasio linijski. NIKAKO za udarac koji ce uslediti nakon oglasavanja, sto uslovljava automatski prekid poena (tek sledeci udarac, on ima pravo da ceni SAMO ono sto je bilo pre uzvika ne ono sto ce biti, jer to na papiru NE POSTOJI ) i zato je ovo jako grubo povredjivanje pravila i mora na duze hladjenje, ne sme on da uzima pravdu u svoje ruke. Ako cemo tako daj da se ni ne igra, nego ko je favorit ili koga sudija vise gotivi da j odmah da prodje, jer je i ovako vrlo realno da bi dobio taj mec. To je taj banalni primer. Kei je tu loptu mogao nogom da sutne, da je hteo i naravno da ne bi smeo da izgubi poen u tom slucaju.


Bilo je vecih previda sudija, ne radi se o tome. Radi se da je ovde sudija svoje emocije, kao ljudsko bice stavio iznad papira sto ni u kom slucaju nema pravo u tenisu (u nekim sportovima ima, u tenisu ne) i zato je ovo presedan. Isto kao sto se u MotoGP trka racuna ako ima prekida tek nakon 2/3 predjene staze, mozes ti da imas 10s prednosti, ali ako je prekinuta samo krug pre 2/3 nema poena. Nisi imao srece i to je to. Ali tamo cak i ima procena sudija kada da prekinu, u tenisu ne.

Najveci problem je ovde jer ljudi (99% svih koji gledaju) ne znaju (logicno jer su navijaci-fanovi, a nije im to posao) struku u detalje,  i pitace se da li je ovo pravedno ili ne. I to je ono sto kazem, i sudiji je delovalo nepravedno ali u tenisu je to jasno pravilima tako i ne moze covek da sudi po svom uverenju i tome da li nesto fer ili ne. Pritom jako bi mi bilo zao Keija da je izgubi posle ponavljanja taj poen, zbog toga sto je linijski lose video, ali kazem da pohvalim Keija decko nista kriv nije, i on je istog sekunda znao sta ce (mora) da usledi, zato se i kiselo nasmejao (kao i PCB, koji je morao da zove supervizora, koji za te situacije sluzi i jedini je nadredjeni nad sudijom) ali sudija nije to uradio.
« Poslednja izmena: 21. Januar 2019. u 20:03 real madrid »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3884 poslato: 21. Januar 2019. u 20:27 »
Auuu realni mnogo ga siroko opisa, da ne bih citao sve evo u pravu si  :rofl: 
Salim se ja malo, ali realno ko oseca igru ovo je bio Kejev pojen  :grin: I on se nasmejao jer je ocekivao da izgubi ali to bi bilo nepravedno i isto bi se podigla i kuka i motika sto nije njegov poen  :)

I sudija Serhio Ramos  ;) je bio u pravu za svaku opomenu i kaznu Sereni na finalu US opena pa 90% poznatih rekli da nije trebao to da uradi... A Serena je bila izuzetno bezobrazna i presla je svaku meru tada...
« Poslednja izmena: 21. Januar 2019. u 20:39 Bart »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3885 poslato: 21. Januar 2019. u 20:45 »
Naravno Barte, bila bi ogromna steta da je Kei posle izgubio poen i on decko apsolutno nista nije kriv. Evo sad kad sam u detalje objasnio zato gore, napisacu krace u 1 recenici, pa kome nije jasna razlika ili situacija neka pogleda gore objasnjenje.

Sudija davanjem challengea pravi gresku i njegova odluka  da nije late call linijskog, (koji nije bio uz vise puta zaustavljanja na 1:05 moze se videti, kada je uzviknuo out, tacno 15cm lopta bila od Keija koji je krenuo u izmah) nego da PCB ne moze da je stigne, je presedan i tanka granica po papiru izmedju odluke na ivici pravila i grubog povredjivanja istih usled emocija i toga sta je pravedno i realno da ce se desiti (svog uverenja).  On sto je mogao da uradi po pravilima je da ne da PCB-u challenge uz obrazlozenje "it was a late call" i da tako grubo povredi PCB- ali da bude na samoj granici pravila" sto se u principu ne radi, ali u teoriji moze.

P.S. tako je za Serenu, sve je u pravu. Samo sto je tu dozvoljeno sudijama da u specijalnim situacijama istolerisu (mec lopta 50 razmena npr. itd.). Ali nikako nije pogresio, mogao je svakako, mogao je da progleda kroz prste- nije i to je to. Nikakva greska sa njegove strane.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3886 poslato: 21. Januar 2019. u 23:17 »
Da u pravu si ali lako je sada mi da analiziramo, celendz nije imao svrhu maltene...Ali kako je Busta poludeo kad se mec zavrsio ali tako mogu svakom da dodju ti zuti minuti...

A sta cu jace od mene

Direktor kada u Nisu padne vise snega nego u NS, prvo je bacio torbu na sred terena ali to se u ovom snimku ne vidi a ne mog nadjem drugi sto sam video...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_mL4rFEhgZU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_mL4rFEhgZU</a>
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Sport
« Odgovor #3887 poslato: 21. Januar 2019. u 23:28 »
Kei je zasluzio poen,ali ima to glupo pravilo na koje se Busta odazvao i sto je najgore ima pravo

Inace,sto se tice turnira Novak ovo mora osvojiti,bukvalno ima zicer slem,plus ne sme dozvoliti Rafinju da duplira karijerni slem

Keija bi trebalo rutinski,Raona bi mozda zadavao probleme,a Rafinjo je nalozen samo tako,bice gusto

Bart dolazi moje vreme :cf:,pazi se
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Sport
« Odgovor #3888 poslato: 21. Januar 2019. u 23:44 »
@Real - Iako je 21 januar tvoj post je pobednik u 2019 godini  :worthy: . Ne znam cime se bavis ali jesi li razmisljao o komentarisanju tenisa na nekom sportskom kanulu ?
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.553
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3889 poslato: 22. Januar 2019. u 21:24 »
@ Real Madrid

Svaka čast na obrazloženju...mnogo komplikovano to bre.. :laugh:
Ali mislim da mi je jasno, no dosta je i dalje diskutabilno to što kaže Bart..  :hm:
-----------------------------------
@ Bart

Bogami Kvitova se naoštrila da bude broj jedan, evo sad je stigla Halepče plasmanom u polufinale, ...dvostruka je šampionka Wimbledona, a nije imala srece nikad da bude broj jedan..a na primer Pliskova ona pritka za grašak bila broj jedan u dva navrata, a ništa ne osvoji bitno..tako joj se nacrtalo.. :confused:
Tu je i Osaka, diše za vratom na mesto broj jedan, a Bogami i Svitolina nije bez šanse, u igri je.. :hm:
Ode mi Ttitsipče moje u polufinale, sad sa Rafom, uh to je baš zabavno.. :laugh:

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3890 poslato: 22. Januar 2019. u 21:50 »
@Real - Iako je 21 januar tvoj post je pobednik u 2019 godini  :worthy: . Ne znam cime se bavis ali jesi li razmisljao o komentarisanju tenisa na nekom sportskom kanulu ?

Nisam razmisljao BataStevo (hvala na komplimentu btw) jos sam ja mlad, tek napunio 20, planiram sad na jesen da idem na college. O tenisu znam jer sam ga trenirao maltene svaki dan 15 godina. Od svoje 4. do prosle kada sam morao da se vratim u SRB, a posto sam zadnjih 3 igrao ITF turnire to nikako nisam mogao da isfininasiram sa srpskom platom profesionalno igranje i konstantna putovanja sa trenerom. A da bi imalo poente mora da se igra bar 20 turnira godisnje i da se ima dosta $$$.  A nije mi bilo poente da treniram 2-3 puta nedeljno, jer je skupo a nema efekta pa je u neku ruku bacanje para. Sada samo sparingujem i pomazem nekim trenerima po pozivu. Bila je neka ponuda iz Kine da igram tamo ali lose je delovalo (pregovaram za neki angazman u Evropi trenutno, mada tesko, jer ima evo  preko godinu kako nisam profi trenirao). Igrao sam americki fudbal prosle sezone u nasoj ligi da budem makar u kondiciji :grin:.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.553
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3891 poslato: 23. Januar 2019. u 00:50 »
@ Real Madrid

A znas kad si nam prvi put reko da si teniser i da se zoves Nikola, ja pomislio da si ti ovaj nas teniser Nikola Milojevic!  :laught:


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3892 poslato: 23. Januar 2019. u 08:07 »
@ Real Madrid

A znas kad si nam prvi put reko da si teniser i da se zoves Nikola, ja pomislio da si ti ovaj nas teniser Nikola Milojevic!  :laught:
Ahahah i ja isto  :laugh:

Vide li mare sta uradi Pliskova u treci set od 5:1 i 40:15 za Serenu... Mislim nisam ja video al citam vesti...Inace Puj taba Raonica mozda i bolje dosadili mi serveri ali i ovaj Puj opasan ako Djovak prodje dalje...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.553
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3893 poslato: 23. Januar 2019. u 10:01 »
@ Bart

Da, moram čestitati Pritki za grašak ipak, gubila 5:1 od Serene, pa onda na 5:4 za Serenči u trecem seti kad je servirala Pritka, bilo 15:40.. I to je spasla.. :worthy:
Sad na Osaku koja izbi na prvo mesto.. :hm:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3894 poslato: 23. Januar 2019. u 20:04 »
Aaa mare pretis live wta ranking  ;)
Iako je obecavao da ce kraj zenskog dela biti bas uzbudljiv ovo bas i nije ocekivano, nema tu velikih imena...Slabo ce ovo biti medijski propraceno...
Opasan je Puj ali trebalo bi Djovak da prodje a tesko ce Cici sa Nadalom, stari lisac je to i na 3 seta se igra to je prednost Nadala, popravio je tj agresivniji mu je forhend i mislim i da je jaci servis... I mnogo je ljut i naostren cak i u finalu mislim da bi bio favorit...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.553
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3895 poslato: 23. Januar 2019. u 20:16 »
Mozda nema zvucnih imena ali ima bivih GS sampionki i Kvitova i Osaka bi bile potencijalni novi br 1...

Imam onu aplikaciju tennis temple, tu odmah vidim live ranking.. :grin:

Mislim da bi Rođa, Serenči i Venus trebali da odlepršaju sa tura..nikad mi nece biti jasno zasto nekog pamtiti kao gubitnika, ako moze kao šampiona..zar im nije to draže, a kao treba im para sve se bojim..  :laught:

Mada sledeca godina je olimpijska, Rođa hoće da igra OI 100%, nema tituli kao i Đovak

Đovak sa Pujem mora da dobije ako ništa makar na iskistvo, e finale već.. :hm:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Sport
« Odgovor #3896 poslato: 24. Januar 2019. u 11:33 »
Neki komentar za Osaku .
Sta ti je zivot . Pobedis idola  :)
https://m.youtube.com/watch?v=jgimmYHXRIY
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #3897 poslato: 24. Januar 2019. u 11:44 »
Neki komentar za Osaku .
Sta ti je zivot . Pobedis idola  :)
https://m.youtube.com/watch?v=jgimmYHXRIY
Osaka ocekivano jednostavno  kompletnija teniserka...

Sta ti je zivot pobedis idola pa te odere Nadal...Ne mozes prijatelju istom igrom i protiv Rodje i protiv Nadala... Nadal strasno deluje...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.553
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #3898 poslato: 24. Januar 2019. u 12:01 »
Tacno tako, Osaka je kompletnija, a ima i osvojen GS jedan, tako da je opustenija..

E sad sa Kvitovom, mislim da ce tesko, ali otprilike ja mislim da je 60% za Kvitovu, 40% za Osaku!

Ulog im je veliki, igraju za prvi AO u karijeri, za 1. mesto na WTA listi po prvi put i za dobru lovu! :grin:

Iskreno nisam ocekivao da ce Rafa tako da isprasi Cicija..  :O ::)

Neka se dobro cuva Djovak u finalu (pretpostavljam da ce se naci tamo)... :ufff:

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Sport
« Odgovor #3899 poslato: 25. Januar 2019. u 11:08 »
Ubi novak ovog luku puja.svaka čast finale sa Nadalom jos jedan klasik.