Autor Tema: Sport  (Pročitano 597979 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.552
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4800 poslato: 01. Septembar 2023. u 23:00 »
Bravo za naše odbojkašice!  :laie: :comeon:
Tesno je bilo sa Holandijom, sada finale opet sa Turskom! Uh one razaraju, ali možemo mi to!

@Bart

Vidi ti Caro Wozniacki, ode u 4.kolo, naoštrila se Caro!!  :/ :O

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.552
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4801 poslato: 03. Septembar 2023. u 11:09 »
Italija mi pravi pakao od života..  :cf:
Em da se nerviram kad igraju sa nama, još ću da se nerviram kada igraju sa tamo nekim Portorikom.. Ma daaaj..   :hm:

Svaka čast Južnom Sudani za plasman na OI u Parizu!  :thumbup:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #4802 poslato: 03. Septembar 2023. u 15:32 »
Lagano ovo ide protiv Dominikane. Bio je opet taj mali pad u igri i smanjenje razlike, ali bez ikakvog dužeg šok ili nokdaun efekta.

A protiv Italije, mislim stvarno. Nisam imao živaca da napišem išta. Ja i dalje kažem, čak i sa ovom postavom da Italija nije bolji tim od nas, jednostavno nije. Sa ovakvim timom su bar egal nama, ako nismo bolji. A to kako nas pobeđuju i zbog čega je takav skor, ja zaista nemam objašnjene. Ima tu i nečega do nas i svega naravno, ali da objasnim ne mogu, kao što ne mogu da objasnim npr. kako je Real sad već pretprošle sezone osvojio u fudbalu LŠ. Jednostavno ih sere i to je to.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 703
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4803 poslato: 03. Septembar 2023. u 16:02 »
Sve je do psihe po meni...izadju pred italiju sa negatvinim mislima i mali pad koncenctracije i desi se peh i ispadnes skroz iz igre...  a oni su jako prljavi i namazani, na kraju utakmice sa nama kad igrače idu ka svlačionici i treba da daju izjave, Spissu je komentarisao na njihovom: "tužni svi" i naravno ciničan smeh...ne mogu da ih smislim, samo da ih Ameri nabuše (sudeći po utakmici izmedju njih i litvanije koja vodi)
Ovako da smo igrali protiv italije razbili bi ih, danasnja igra pokazuje zapravo da imamo jako ozbiljan tim sa vrhunskom odbranom i jos boljim napadom... Italija nije jači tim od nas ali eto, objasnjenja nema i ima...kako god to je utakmica iza nas... ja sam optimista sad i za narednu rundu iskreno, ako bude ovakva pozrtvovanost na terenu sa ovakvim samopouzdanjem, polufinale nas čeka...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.023
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4804 poslato: 03. Septembar 2023. u 21:27 »
 ^^ Kad pogledamo konačni rasplet, ispada da je još i bolje što smo izgubili od Italije.  :D Ili da je u krajnju ruku to bila jedna nebitna utakmica koju smo svi previše primili k srcu.

Ja sam bio optimista pred Dominikanu, ali sve je to bilo još mnogo lakše i ubedljivije nego što sam se nadao. Prezadovoljan sam igrom i pristupom, jako dobru utakmicu smo odigrali. Od kad smo se odlepili, Dominikanci nisu nijednom ni pripretili.
Koliko god Litvanci bili jaki, ja sam zadovoljan današnjim raspletom. Na kraju krajeva, oni su pred početak bili taj neki najverovatniji i priželjkivani protivnik u četvrtfinalu.
Šanse su 50:50. Pobeda ne znači samo borbu za medalju već i direktan plasman na OI ako Kanada savlada Sloveniju.
Kako god bilo, nismo se obrukali i ušli smo među 8 najboljih reprezentacija gde nam je i mesto. Sad šta bude bude, neka bude finale sa Italijom. :D


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.552
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4805 poslato: 03. Septembar 2023. u 23:05 »
Ali najjače bi bilo finale Litvanija-Letonija..  :morning: :rofl:

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 703
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4806 poslato: 04. Septembar 2023. u 16:29 »
Momci, kakve su vaše prognoze za sutra protiv Litvanije? Svima je jasno da su šanse realno 50-50, stoga biće zanimljivo..
Ajde da napravimo jedan mini kviz što se tiče te utakmice.. da recimo prognoziramo 3 najbolja strelca u našem timu i konačan rezultat utakmice... Bio bih presrećan ako bar neko isprati, da vidimo kako razmisljamo...

Evo recimo moje prognoze: Milutinov (15p), N. Jović (16p) A. Avramović (18p) - ja razmišljam ovako, zbog taktike koju verujem da će menjati u odnosu na dominikanu i italiju... A konačan rezultat, budući da verujem u našu pobedu: 87-82 za nas..  :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4807 poslato: 04. Septembar 2023. u 20:00 »
91:87 za nas ovo navijački inace realno 90:87  :grin:
Bogdan 21, Dobar 15, Milutin 12
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.203
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #4808 poslato: 04. Septembar 2023. u 20:06 »
Тешко је погодити и у фудбалу а тек у баскету  :grin:
Иначе сам зимус на полувремену утакмице Партизан- Макаби (49:50) лупио јавно на Софа скору чету да ће бити 96:88 , и на крају се обистинило. Прво су мислили да сам хаковао и уметнуо поруку, а после мислили да гледам у будућност  :D
Пххх ајд да пробам 97:91 за нас , навијачки  :) Богдан 19, Милутинов 16, Вања Маринковић 14

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.023
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4809 poslato: 04. Septembar 2023. u 20:56 »
 ^^ Tačan rezultat košarkaške utakmice sam pogodio samo jednom, doduše ne na kladionici već u vajber grupi. To je bilo 94:86 za Italiju protiv Srbije u osmini finala Eurobasketa prošle godine. Sećam se da sam tada napisao da bih uplatio 10 eura da nas Italijani dobijaju tim rezultatom. I nije da sam bio vidovit. Imao sam jak osećaj da Italijani dobijaju, a za rezultat sam se opredelio jer su dve utakmice osmine finala koje su se igrale toga dana pre naše završene identičnim rezultatom. Kakva je samo to koincidencija bila. :) Evo da se prisetite:
https://www.fiba.basketball/eurobasket/2022/games

Sad se ne bih usudio da prognoziram tačan rezultat, ali eto igre radi neka bude 86:82 za Litvaniju.
A od naših igrača kažem: Bogdanović 18, Milutinov 18, Petrušev 14. Biće tu verovatno ravnomerna raspodela.

Imamo zanimljivu istoriju sa njima i nije baš da nam leže iako vodimo 6:5. Poslednji put smo igrali u polufinalu EP 2015. i to je bila jedna jako čudna utakmica sa malo poena, mnogo grešaka, mnogo faulova... Koju smo na kraju izgubili tesno. Ali mnogo se toga promenilo od tada. Od igrača koji su i sada tu, tada su bili Bogdanović i Milutinov kod nas i Valančiunas i Kuzminkas kod njih.
Jedino što bih se usudio da prognoziram sa priličnom sigurnošću je da će biti neizvesno do samog kraja i bilo kakva ubedljiva pobeda bilo koje reprezentacije bi za mene bila veliko iznenađenje. Blagu prednost dajem njima iz jedinog razloga što se mi pogubimo u tim neizvesnim završnicama kad je svaki poen bitan. A očekivati da protiv njih uđemo u poslednju četvrtinu sa +20 ili više je nerealno.
Igraju timski, odličnu odbranu, ne šutiraju previše trojki, ali imaju odlične procente (hoću da kažem da ne forsiraju taj šut za tri kao recimo Italijani). Iako nemaju nijednu superzvezdu osim Valančiunasa, pokazali su se na ovom prvenstvu kao ozbiljno uigran tim. Poslednju medalju su osvojili upravo te 2015 kad su nas eliminisali u polufinalu, od tada su bez nekog uspeha na velikim takmičenjima. Ni ovoga puta pred početak nisu slovili za favorite za medalju, ali očigledno je da podižu formu iz utakmice u utakmicu.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.552
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4810 poslato: 05. Septembar 2023. u 08:00 »
@ Bart

Imamo četvrtfinalne parove, želim tvoja predviđanja! Vreme je..  :grin:

M:

Alcaraz - Zverev
Medvedev - Rubljov

Tiafo - Šelton
Đoković - Fric

Ž:

Gof - Ostapenko
Muhova - Kirstea

Vondrušova - Kiz
Sabalenka - Ženg


Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 703
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4811 poslato: 05. Septembar 2023. u 12:30 »
Šomi samo nastavi sa kontra prognozama, vidim da nam ide onda..  :D

Auuu kakvu smo utakmicu odigrali, ovo je brutalno.. odbrana vrhunski napad jos bolje.. kad razbijes litvaniju 20 razlike znaš da si sila u ovom sportu... ja sam bio ubedjen i znao sam da ce ih neko spustiti na zemlju, pogotovo posle one 2015 kad sko takodje trebali da pobedimo

A da dodam, ja ubodeh da ćemo dati 87


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.928
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Sport
« Odgovor #4812 poslato: 05. Septembar 2023. u 12:47 »
Bravo momci!
Sjajna timska igra, odbrana fantastična, koncetrisani sve vreme što je dalo sjajan rezultat.
Znači videli se da kad igra ceo tim i svako zna svoju ulogu onda je sve mnogo lakše.
Tako da nastave pa kako bude ...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.023
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4813 poslato: 05. Septembar 2023. u 12:54 »
Kakva utakmica, kakav praznik košarke!  :worthy: Stvarno nisam očekivao ovakvu dominaciju. Odigrano do savršenstva do +20, a onda bukvalno svim snagama u odbranu kako i treba. Nema šta, ovo je već jedan veliki uspeh i šta god da bude dalje, kapa dole ovim momcima.
E sad, sa jedne strane navijam za Kanadu i Ameriku jer bi tako obezbedili OI, a sa druge strane ako Slovenija i Italija prođu dalje, rastu nam šanse za medalju, pa čak i zlatnu. Kako god bude, dobro je.

A što se tiče prognoze, drago mi je da sam omašio. Mislim, žestoko sam omašio kad sam rekao da će biti neizvesna utakmica i da je nerealno očekivati da se odvojimo na +20. A ako sam nešto pogodio, to je da će da se Petrušev odvoji kao jedan od najboljih igrača. Računao sam da će svim silama da limitiraju Milutinova i da Petrušev može da iskoči. Ali da da tri trojke, to verovatno ni sam nije očekivao.  :)

Sjajno, idemo dalje.  :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #4814 poslato: 05. Septembar 2023. u 13:01 »
Au kakva tekma! Alal vera, maltene besprekorno odigrano sem možda dela prvog poluvremena. Milina za gledanje.

Mislim da Litvanci ni u ludilu nisu računali na ovako agresivnu odbranu.

Da mi je neko na početku ponudio polufinale, prihvatio bih oberučke tako da je ovo itekako ogroman uspeh. Idemo dalje, da vidimo ko će nam zapasti.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.203
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #4815 poslato: 05. Septembar 2023. u 13:34 »
Потајно сам очекивао да бљеснемо и у некој јачој утакмици  :D Четвртфинале је свакако најтежа утакмица на првенствима јер доноси много а одузима све поразом. Очекивања испуњена, а ако поновимо овако јаку одбрану и паметно и стрпљиво у нападу није далеко ни финале  :grin:

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 703
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4816 poslato: 05. Septembar 2023. u 13:36 »
Petrušev danas kao joker a bogami i Stefan Jović koji je takođe ubacio 3 trojke ako se ne varam... zaista naša ozbiljna utakmica u svakom segmentu, faul svaki je bio pod konac na vreme...
A Aleksa mi je mnogo drago kako decko igra i kako se bori, zaista jedan od najistaknutijih po pitanju požrtvovanosti...

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 703
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4817 poslato: 05. Septembar 2023. u 16:32 »
Baš mi žao naših "komšija" sa Apeninskog poluostrva, na +37 razlike u izgubljenoj utakmici, baš sam se rastužio.. na kraju dana jednu kaprićozu sa kilo kečapa zinat  :)
Eto klasičan primer šta se desi kad si nadmen, bahat i bezobrazan... brzo to dodje na svoje  :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #4818 poslato: 05. Septembar 2023. u 17:02 »
Očekivano, Ameri razbili Italiju. Jeste da su silno bili željni da operu obraz, da "žabarima" nije baš išlo u ovoj utakmici ali ovo je samo dokaz kako njihova reprezentacija nije  apsolutno ništa posebno. Mi samo na neki neobjašnjiv razlog imamo neki bauk ili psihozu od njih, ili što moj drugar reče još odavno oni kao da su naučeni i navijeni kao sat da igraju odnosno kantaju nas. :grin:

Kažem opet, neverovatna sreća i splet okolnosti da ih Litvanija dobije i njih (Amere) izbegnemo.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4819 poslato: 05. Septembar 2023. u 21:59 »
@ Bart

Imamo četvrtfinalne parove, želim tvoja predviđanja! Vreme je..  :grin:

M:

Alcaraz - Zverev
Medvedev - Rubljov

Tiafo - Šelton
Đoković - Fric

Ž:

Gof - Ostapenko
Muhova - Kirstea

Vondrušova - Kiz
Sabalenka - Ženg
Eram ocekivao sam pobedu Gof ali ne ovako ubedljivu, Djovak naravno, Tijafo zbog iskustva  i Alkatraz i Medvedev jer obojica znaju sa svojim protivnicima. Kod zena Muha, Sabalenka i Vondursova...

Bravo za kosarkase, Litvanci se ispraznili i to se mora konstatovati... A pogodnih br poena Bogdanovića  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm