Autor Tema: Sport  (Pročitano 595789 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4960 poslato: 20. Jun 2024. u 18:49 »
Budimo realni da je mItar dao ono i mi pobedili ne bi nista lose pricali... Igra u napadu nije losa ali u odbrani nas vataju na kontre... Ovaj ne zna drugacije i tu nema nikakav uticaj vrha drzave... Mora Samardzic u ekipu i Birmancevic a napad nikako 2 panja ko do sada... Ovi Saudijci su nazalost zavrsili sa ozbiljnim igranjem fudbala... Al kako je Rade Bogdanovic prozivao sada Piksija ahahah mada i u prvoj posle izjave Tadica...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.200
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Sport
« Odgovor #4961 poslato: 20. Jun 2024. u 19:33 »
Evo gledam Dance i Engleze 70 minut je u toku. Kako god da se završi ovo, mislim da mi Dance ne možemo da pobedimo.Nadigrali su Engleze u svakom segmentu u ovih 70 minuta.
Džabe se mi nešto nadamo, jer su Danci brži i opasniji i jednostavno imaju igru. Mi je nemamo,treba biti realan. Risbo je to lepo analizirao.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4962 poslato: 20. Jun 2024. u 19:43 »
Ako tako gledas, mi smo onda trebali da odradimo slovence jer smo i mi nadigrali Engleze 60 minuta utakmice… oni su samo izvikana repstacija, grupni prolaz hvataju na individualni kvalitet… Fudbal je komplikovana igra i daleko vise od teorije, zato one analiticare sa Rts ne mogu da podnesem, sve sami strucnjaci ali priuceni, a fudbal u zivotu igrali nisu ili jesu ko deca godinu-dve..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4963 poslato: 20. Jun 2024. u 20:01 »
Sa jedne strane nam ne odgovara rezultat, sa druge strane su Danci pokazali da su još ozbiljnija reprezentacija nego što je delovalo protiv Slovenije.
Treba nam pobeda 3 boda, a u nekoj kalkulaciji možda ni to ne bude dovoljno (Slovenija pobedi Englesku i svi imamo po 4 boda).
Ja zaista ne vidim način da nadigramo Dansku. Da pobedimo možemo slučajno (iskoristimo jednu svoju šansu, a Danci ne iskoriste svojih 5). Barem ćemo gledati opušteno bez ikakvih očekivanja i nadanja na osnovu svega viđenog do sada.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4964 poslato: 20. Jun 2024. u 20:04 »
Somi, negde si se preracunao. Ako slovenija pobedi Englesku imace 5 bodova, mi pobedimo Dansku 4 boda, Danska 2 a Englezi ce ostati na 4 bodova i odlucivace gol razlika mi ili oni na 2oj poziciji…

Ali je suludo razmisljati o pobedi Slovenije nad Englezima..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4965 poslato: 20. Jun 2024. u 20:07 »
^^ Zar nije u tom slučaju međusobni skor pre gol razlike? U pravu si, bili bismo 3. sa 4 boda i to bi gotovo izvesno bilo dovoljno za prolaz. U mom skoru što sam računao su Danci dobili Slovence ali nisu. 🙂
Barem je jasnije, sa pobedom 99% prolazimo, sa remijem 1%.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4966 poslato: 20. Jun 2024. u 20:14 »
Tako je, medjusobni skor a gol razlika ako budemo treceplasirani, sto pobedom protiv danske vrlo verovatno cemo biti jedna od boljih ako ne i najbolja treceplasirana ekipa.. Ali nemam cime da potkrepim optimizam za 25.06 ovo je neki nas maximum sa igracima koje nas mister forsira i sa samim selektorom koji je po meni nivo S arabije..

 Ista situacija ko iz Qatara 2022..

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #4967 poslato: 21. Jun 2024. u 08:59 »
Verovatno se prvi put oglašavam u ovoj temi, nisam toliko pasioniran kao vi, ali bitne utakmice (fudbal, košarka, Partizan i reprezentacija) i Đokovićeva GS finala obavezno pogledam. ;)

Imajući u vidu da je ovo prvi put da smo na EP od 2000e, da smo tada i poslednji put prošli grupu na nekom prvenstvu, a sada postoji šansa da prođemo grupu, ovih 1-1 je korektan rezultat. Godinama u nazad bilo je normalno da nas guzi ko stigne sa po 5-6 golova razlike (Argentina, Holandija, Ukrajina...), tako da poraz od Engleske od samo 1-0, i ovih 1-1 sa Slovenijom doživljavam kao solidan uspeh.

A obzirom da nas Slovenci nisu naguzili i da postoji šansa da prođemo grupu, odmah posle utakmice sam kupio karte za meč Danskom i bukirao avio karte za Minhen. ;)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4968 poslato: 21. Jun 2024. u 09:04 »
Slažem se oko svega, manje-više. Ja sve manje pratim sport u globalu, otprilike to što si naveo, uz dodatak da me nijedan klub na ovom svetu ne zanima više u bilo kom sportu. Znači pratim reprezentativni sport i dalje i Đokovića dok još igra i to je to. Košarka mi je na prvom mestu (jedini sport koji barem kad je reprezentacija u pitanju pratim sa istim žarom već 20 i kusur godina), pa fudbal, pa odbojka, sve ostalo jako retko pogledam bez da se mnogo unosim.
I složiću se sa tobom da ovaj rezultat dosadašnji na EP nije neka velika bruka, ali nije ni uspeh. Sećam se kad smo dobili grupu, tada sam sa bratom i ćaletom prognozirao rezultate utakmica. Ovo je bila moja prognoza Engleska-Srbija 2:1, Slovenija-Srbija 3:3 i Danska-Srbija 2:0. Tako da mogu reći da je sve po očekivanjima za sada, možda nisam ubo rezultate ali jesam gol razliku. Nadam se da ću za Dansku da omašim, ali prosto deluju kao previše ozbiljna reprezentacija da bismo im mi predstavljali ikakav problem.
Jedina mi je nada da ćemo konačno jednom odigrati daleko iznad svojih mogućnosti kad je najpotrebnije. Poslednji put se to dogodilo u novembru 2021. kada smo 90 minuta potpuno nadigrali Portugal, zasluženo pobedili i poslali ih u baraž. Sa istim ovim misterom i sa istim ovim igračima. Evo 2 i po godine čekamo da se jedna takva utakmica ponovi, ali nikako da je dočekamo. Jedino uz takvu igru i takav pristup imamo čemu da se nadamo.

Što se tiče kalkulacija, zanimljivo je da i dalje postoji varijanta da prođemo grupu i sa remijem. Prvo što je potrebno je da Englezi dobiju Sloveniju sa barem 2 gola razlike. U tom slučaju bi Englezi bili 1. u grupi sa 7 poena, Danci drugi sa 3, Slovenci i mi sa po 2 boda i istom međusobnim skorom, pa bi gol razlika odlučivala. E onda bi se čekao rasplet u drugim grupama. Potrebno nam je da u preostalih 5 grupa budu barem dva trećeplasirana sa 1 bodom ili 2 boda sa gorom gol razlikom od nas. Evo već u B grupi imamo kandidate za takav skor (Hrvatska i Albanija), pa i u A grupi ako Škoti i Mađari remiziraju što i jeste neki realan odnos snaga. Na prvu zvuči samo kao teorija, ali nije nemoguće.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Sport
« Odgovor #4970 poslato: 21. Jun 2024. u 11:43 »
Evo mog teksta na Facebooku od juče posle utakmice. Puno toga većina nas vidi isto, osim Piksija ...

"Dal nam i dalje nije jasno da Piksi svojom koncepcijom fudbala ubija sve dobro što poseduju ovi momci u našoj ekipi!? Nijedan tim ne može da igra sa dva klasična napadača i pride ofanzivnim srednjakom (naš kapiten) koji ne mogu da učestvuju u punoj meri u odbrambenim zadacima. Zato ostatak ekipe mora da gine 90 minuta i ostaje bez snage za aktivniju ulogu u napadu. U ove dve utakmice pokazalo se da je Samardžić jedini igrač koji može brže sa loptom i može da donese prednost u prostoru. Nadam se da je to i selektor uočio. Što se tiče utakmice sa Danskom nema razloga za bilo kakav optimizam. Ne očekujem, ali nada poslednja umire i možda selektor ipak pomogne ovim momcima da odigraju kako mogu i da nas ne muči još jednom kao u ove dve utakmice. Čak i ako tako bude šanse su veće na njihovoj strani jer su bolji tim od nas ..."

https://www.facebook.com/share/p/uajZyqguTykg7T45/

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4971 poslato: 21. Jun 2024. u 12:04 »
Milose to sto si rekao da smo poslednju dobru utakmicu odigrali u Lisabonu, donekle je tacno zato sto smo posle te imali samo jos jednu kojom sam bio prezadovoljan i gde smo potpuno nadigrali protivnika, a to je utakmica u Oslu u Ligi nacija pred Qatar, kada smo dobili Norvesku i rezultat bio 0:2. Za 40 meseci mandata našega mistera-kikstera to su naše 2 jedine dobre i kvalitetne utakmice.. Sad, utakmicu protiv Engleza ne ubrajam medju te dve, iz prostog razloga sto kod Engleza nesto jos gore se desava nego kod nas u savezu, pljuju ih mediji i ljudi, potpuno su nezadovoljni igrom sto se i pokazalo do sada.. tako da ne mogu da budem siguran da smo mi bili u nedelju toliko dobri nego oni toliko losi..

A tekst Osima sam i ja citao samo na drugom portalu i poprilicno sam zacudjen da ga je B92 izbacio moram priznati.. doduse svakako ne bi bilo nikakve promene, jer nas selektor ima ego ko Aljaska i nista se nece promeniti. Evo ko sme sa mnom da se kladi da u utorak u startnih 11 pocinje ili Gudelj ili Sms i + Tadic? 🤣

Ne znam, jesmo jednu skandinavsku zemlju dobili ali u “prijateljskom” mecu (uigravanje), ali svedska i danska su ko mi i hrvatska kad bi se izvukla neka najrealnija paralela… kladionicarski za utorak, 1&2-4 💪💪


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4972 poslato: 21. Jun 2024. u 12:24 »
Tačno, bila je i ta utakmica, ali ona sa Portugalom je svakako imala veću težinu jer smo nadigrali jednu od najboljih reprezentacija na svetu. Norveška je ipak tu negde u našem rangu i pored Halanda. Nije da nije bilo još par blistavih momenata u misterovoj eri. Setite se samo one utakmice sa Irskom u gostima pre Portugala. Ne znam jesam li ikada u životu gledao utakmicu u kojoj je jedan tim toliko nadigrao drugi a da je na kraju završena remijem. Relan rezultat te utakmice je trebalo da bude barem 0:3 za Srbiju.
A kad ih već hvalimo, treba se setiti još dve velike pobede iz lige nacija od 4:1 protiv iste ove Slovenije i protiv Švedske.

Problemi kreću od Katara, tu se kompletan koncept igre srušio kao kula od karata. Od tada ne možemo da se sastavimo evo već godinu i po dana. Ne smem ni da zamislim kako će sve to izgledati u ligi nacija u grupi sa Španijom, Švajcarskom i Danskom. Najbolje je da dobrovoljno istupimo iz lige A, da se ne blamiramo. :D


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #4973 poslato: 21. Jun 2024. u 12:39 »

Godinama u nazad bilo je normalno da nas guzi ko stigne sa po 5-6 golova razlike (Argentina, Holandija, Ukrajina...), tako da poraz od Engleske od samo 1-0, i ovih 1-1 sa Slovenijom doživljavam kao solidan uspeh.

X

Baš ovo. Nisam ni hteo da ih gledam, ali eto, bio sam prinuđen u obe utakmice. S obzirom da ništa nisam ni očekivao, samo činjenica da nismo kanta za napucavanje je odličan uspeh.
Ćak štaviše, taj centralni deo odbrane funkcioniše u ovom sistemu prilično dobro.


Problemi kreću od Katara, tu se kompletan koncept igre srušio kao kula od karata. Od tada ne možemo da se sastavimo evo već godinu i po dana.

Veliki X.

Ja sam dugo verovao da "interesni" sastav prvog tima nema smisla u reprezentativnom fudbalu, ali gledajući naš tim zaista u to nisam siguran. Ne razumem čak i u tom čestom mešanju karata šta pojedini igrači rade u prvih 11. Sve su to pitanja za mistera veličanstvenog ili još gore one iznad u FSS. O nedostatku bekova, "gušenju" u igri sa dva špica sličnog profila ne bih ni da komentarišem. U redu je da selektor bude autoritet i karakter, ali mislim da toliko neće ili ne želi da vidi probleme to mi je stvarno van svake pameti.

Za kraj, stvarno ali stvarno sramotno ponašanje kod primljenog gola od Slovenije igrača na sredini, posebno Gaćinovića i SMS, mislim stvarno... ::)

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4974 poslato: 22. Jun 2024. u 15:50 »
Ovako ko sto Gruzija vodi u prvom poluvremenu mozemo i mi Dansku da pobedimo  :smartass:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4975 poslato: 24. Jun 2024. u 23:16 »
Stvarno sokantan kraj za Hrvate. Verovatno ne idu dalje... Sutra necemo i mi... Mozda mogu zajednickim avionom kuci...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #4976 poslato: 25. Jun 2024. u 09:52 »
^^ Zaista neverovatan način da u 2 utakmice za redom ispuste pobede na isti način, u poslednjim sekundama. Kao da je odjednom sva ona sreća što su imali na prethodnom svetskom došla na naplatu (npr. ono kad su se jedva provukli protiv Belgije još u grupi jer je Lukaku promašio prazan gol sa pola metra, ili onoliko utakmica na penale u kasnijem delu).
Teoretski su još uvek u igri. Za to im je potrebno čudo. Prvo rasplet u našoj grupi takav da Danci pobede nas (realno) i Englezi pobede Slovence sa više od 2 gola razlike (malo realno) ili da mi dobijemo Dance sa više od 2 gola razlike (hahaha  :laugh:) i Englezi pobede Slovence sa više od 2 gola razlike. I uz sve to da u poslednjoj grupi Turska dobije Češku i Portugal dobije Gruziju.
Sve u svemu, šanse su im još manje nego nama, a bili su tako blizu. U osmini finala bi išli na Švajcarsku.

A što se nas tiče, da li još iko veruje da možemo da prođemo grupu?  :) U razgovoru s ljudima ne vidim trunku optimizma.
Možda uspemo da izvučemo neki remi na sličnu foru koja je viđena već par puta na ovom prvenstvu u poslednjim sekundama. Čak i efikasan remi nam radi posao u slučaju minimalne pobede Engleza protiv Slovenaca. Bilo bi tek ludilo da bude ista gol razlika pa da nas veći broj žutih kartona eliminiše (imamo 7 za sada, Slovenci 5). I uz sve to nam je potrebno da Turci dobiju Čehe. Međutim uz takav rasplet po kom bi u našoj grupi i u grupi B (Hrvatska) trećeplasirani imao 2 poena, Turci bi sa svoja 3 boda i teoretski obezbedili prolazak u osminu finala i verovatno ne bi grizli protiv Čeha. U prevodu, sa pobedom idemo sigurno kao 2. u grupi, u slučaju remija jako teško (tu su nas zeznuli Mađari onim golom u poslednjoj sekundi protiv Škotske).


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4977 poslato: 25. Jun 2024. u 10:38 »
Dodje mi da zaplačem što su našu susjedi ispali… 🙈 bravo komsije, forza Italia! 😂
Lukaku ih na svetskom u Qataru častio, bio njihov 12-i igrač.. 2018 u rusiji isto na penale prolazili, cim je dosla ozbiljna repstacija Francuske, rastaslačeni susjedi…

Prica se da ce biti formacija naših 3-4-2-1, ofanzivni iza špica Samardzic i Tadic.. dva levonoga, iza spica ne znam koliko je pametno, treba misliti na svaki detalj.. medjutim sa jednin spicem, garantovano smo sigurniji sto se vracanja u odbranu tice, neka spica nek vreba malo preko pola kad oni imaju loptu, bar znas da na jednog samo igraca mozes da ne racunas.. Ja isto nisam optimistican, ali mi smi takva reprezentacija da ako nam naidje dan mozemo i Argentinu da stabamo bez problema.. treba imati veru, mozda bude dobar rezultat.. a narod smo cudan, jako cudan, mi nismo narod, mi smo digitroni 🤣🤣 daj vise nek igraju fudbal, pobedi i nema sta da racunas..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #4978 poslato: 25. Jun 2024. u 10:52 »
Ja primenio čuvenu Miloševu taktiku za kišu, pricaj da neće i prizoveš je iz inata da padne... Igrao 1 na Dansku... Dobra kvota braćo skauti   :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #4979 poslato: 25. Jun 2024. u 11:09 »
Ja kad bih igrao, nikad ne bih igrao protiv svojih.. i nisam nikad, koliko god puta bio uveren da cemo izgubiti.. ne znam kako se ponasati, zamisli ulozis 20.000 na dansku i cekas 26.000 plusa, a damo mi gol, sta raditi u tom slucaju, raduju li se tad takvi ljudi, mislim zaista to ne mogu da razumem, a pricao sam i sa drugima ovde iz valjeva kao igracemo na dansku sigurni smo trala la dza bu, reko pa stavi onda 500.000 kad si takio siguran, sta ga mrcvaris onda sa iljadu din, pa navija za dance zbog 10evra.. idi u pm

Ja mogu da predlozim 2 igre, Srbija 2+ golova Pp, i Srbija 2+ golova Dp… to je jedino sto bih mogao da igram i sto valja i kvota, plus imas dvostruki razlog za slavlje.. na prvo je kvota 11, na drugo oko 7…