Autor Tema: Sport  (Pročitano 595791 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5020 poslato: 25. Jun 2024. u 22:57 »
Ok od ovoga je bilo interesantnije gledati farbu kako se susi... Al aca informacija i penal  :bang:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5021 poslato: 25. Jun 2024. u 23:00 »
Ahahahaha penaaaaal!!  :rotf:

Koliko je inače bilo golova u ovoj grupi? 2,3, tako nešto..  :confused:

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.031
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Sport
« Odgovor #5022 poslato: 25. Jun 2024. u 23:05 »
.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5023 poslato: 25. Jun 2024. u 23:19 »
Ahahahaha penaaaaal!!  :rotf:

Koliko je inače bilo golova u ovoj grupi? 2,3, tako nešto..  :confused:
7 na 6 utakmica... Sve došle 0-2
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5024 poslato: 25. Jun 2024. u 23:41 »
Imam utisak da je bilo 3 max..  :laugh:

A što volim ovu krilaticu" "Ali to je fudbal"...  :grin:

Evo Piksi kaže tačno ono što sam kazao: "Bitno je da nas niko nije natovario golovima, da nam se rugaju, smeju, da nas vređaju posle"..  :grin:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5025 poslato: 25. Jun 2024. u 23:59 »
Nije ovo bilo tako loše, bez obzira na epilog. Do sada smo bili ekipa za razigravanje (bušio nas je ko je hteo i kako je hteo), tako da ako sagledamo objektivno rezultat je negde između nije loše i moglo je bolje. :D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5026 poslato: 26. Jun 2024. u 00:07 »
Stefpix..  :grin: :laught:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5027 poslato: 26. Jun 2024. u 09:13 »
Al 5 defanzivna vezna, i danas mi nije dobro zbog toga  :cf:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5028 poslato: 26. Jun 2024. u 10:09 »
Ja nisam razočaran toliko ni rezultatom ni konačnim plasmanom jer nisam ništa više ni očekivao (dao sam pesimistične najave pred početak u ovoj grupi).
Ono što me razočaralo je pristup igri i taktika, pogotovo u ove poslednje dve utakmice.
Najdefanzivniji pristup i najdefanzivnija formacija ikad i nijedan šut ka golu u utakmici gde je pobeda imperativ, to ne mogu da razumem. U poslednjih 20-ak minuta je to i ličilo na nešto, barem 2-3 polušanse, ali tako je moralo od početka.
Reprezentacija smo koja je dala najmanje golova na celom prvenstvu, a malo je falilo da ne damo nijedan.

Toliko o fudbalu. Pitanje je kad ćemo se sledeći uopšte i kvalifikovati na neko veliko takmičenje. Ide smena generacija, tako da će verovatno godine i godine proći.

Sad se prebacujemo na Olimpijske igre.  :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #5029 poslato: 26. Jun 2024. u 10:11 »
Ako je išta bilo pozitivno, to su ove dve stvari. Izgleda da je konačno centralni odbrambeni stub postavljen kako treba, te se isti zaista borio, to im se nema šta zameriti.
Očekivao sam pobedu Danske, međutim večeras se videlo da i oni nisu Bog zna kakva reprezentacija kada oni ili njihov protivnik imaju odnosno nemaju loš dan. Doduše, utisak je bio i da njima odgovara remi, pogotovo u drugom poluvremenu.

Na kraju eto, nismo se obrukali, niko nas nije pregazio, ali opet ostaje gorak ukus da od 3 tima koja prođoše grupu ispadosmo samo mi. Prođe jedna Slovenija, koja je realno slabija reprezentacije od naše, kad se samo setim kad smo ih tukli u onim kvalifikacijama...ali ljudi uigrali ekipu, sistem, znaju šta hoće i žele i to je to. Tako to rade prave reprezentacije. :)

Ne znam šta da kažem. Možda bi najbolje bilo da remont krene od samog vrha FSS pa tek onda nadalje, da Vidić dođe, ali u ovakvoj banani državi pitanje je koliko je to moguće. Za bekove, selektora je sve rečeno, ali se otvara novo pitanja veznog reda i naprosto neverovatnih odluka, tumaranja i čega sve ne u glavnoj spojnici odbrane i napada.

Ono što je činjenica je da igrači koji odlaze na bliski istok mogu slobodno da se otpišu od nekog ozbiljnog igranja fudbala više, jer prosto tamo ritam treninga i rada je miljama daleko od evropskog. To se jasno vidi na Mitru i SMS i tu nikakve priče nema.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5030 poslato: 26. Jun 2024. u 15:32 »
Ono što je činjenica je da igrači koji odlaze na bliski istok mogu slobodno da se otpišu od nekog ozbiljnog igranja fudbala više, jer prosto tamo ritam treninga i rada je miljama daleko od evropskog. To se jasno vidi na Mitru i SMS i tu nikakve priče nema.
U poslednje 2-3 godine upoznao sam nekoliko naših reprezentativaca (fudbal i košarka) i kroz neformalne razgovore/druženja vrlo brzo sam stekao utisak da jednostavno svako od njih posmatra profesionalni sport kao biznis. Za njih nije isto da li će karijeru završiti sa 6, 7 ili 8 cifara net worth-a (USD/EUR). Slava dođe i prođe, i neće im plaćati račune koliko god da su bili "voljeni". Svako od njih je svestan da te prihode koje ima sada više nikad neće imati i zato je njihov pristup "uzmi sve što možeš sada" (nastavak karijere na bliskom istoku, Kini...) iz mog ugla sasvim na mestu.

To što normalni ljudi sport gledaju kroz emocije i žderu se zbog nekog njihovog neuspeha, to je sasvim druga priča koja ne bi trebalo da dotiče ni jednog profesionalnog sportistu koji na sport treba da posmatra kao na biznis i alat za generisanje kapitala pomoću kojeg će omogućiti sebi i svojoj porodici kvalitet života kakav su imali za vreme njegove profesionalne karijere (kroz ulaganje u biznis i druge investicije).

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5031 poslato: 26. Jun 2024. u 17:20 »
Mnogo mnogo puta sam rekao sebi i obecavao, ali nijednom dosledan nisam ostao prema sebi. Od sinoć sam samo u jedno siguran, to je da imaju jednog manje navijača i gledaoca. Mene. Iz valjeva. Sve dok ne dodje do promena za 180 stepeni u savezu, nasu reprezebtaciju u fudbalu vise necu pratiti, a da sam popularan i da imam uticaj neki na medije ili navijace, to bih javno rekao da i fudbaleri bojkotuju reprezentaciju, jer smatram da su oni najmanje krivi zaista… nikad nisam bio navijac nijednog srpskog kluba, evo sad necu biti ni reprezentacije.. bar u fudbalu.. znaci samo DiDžejOković i košarkaši - ali je pitanje samo kad ce se i tu preliti sa stanja u drzavi na igrace, da li ce Oi biti debakl - blizu sam uverenja da hoće - no to ćemo videti, daj Boze da gresim…


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5032 poslato: 26. Jun 2024. u 18:47 »
Šta ćemo sve ovde pročitati, pa zašto onda postoji svetsko ptvenstvo i reprezentacija u fudbalu uopšt? Svašta.. Nema to veze sa odlaskom na istok, ne odlaskom i sl.. I drugi igrači idu na bliski istok, pa funkcionišu u reprezentaciji itekako, ma šta funkcionišu, GINU..I u klubu i u reprezentaciji...i nema veze sa zaradom, dobro možda naši jadni fudbaleri, ne mogu da zarade dovoljno, pošto i nisu dobri fudbaleri jbg..
Pa evo Ronalda u ovim godinama u Saudi Arabiji, a za reprezentaciju ostavlja sve na terenu..


A da ne pričam ovo "Normalni ljudi", šta su profesionalni fudbaleri, tiranousaurusi?  :confused: sakloni i sačuvaj Bože..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5033 poslato: 26. Jun 2024. u 20:44 »
E jesi Eram zanimljiv  :grin: Začas se iznerviraš  :D
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #5034 poslato: 28. Jun 2024. u 11:20 »
Misteru se smeši otkaz, kao i nekim ljudima iz FSS, ali pitanje je da li  je time budak potkačio pravu "žilu kucavicu" problema, deo korenja svakako jeste.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5035 poslato: 28. Jun 2024. u 11:29 »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Tsukuyomi

  • *
  • Poruke: 16
  • Lokacija: JI
Odg: Sport
« Odgovor #5036 poslato: 28. Jun 2024. u 16:59 »
Meh, bice klasika, gubimo od Engleza 2:0 bez ijedne stvorene sanse ali posle casnog i hrabrog otpora, remi sa Slovencima, lozenje pred poslednje kolo, idemo na pobedu aaaa, Danci nas rutinski odradjuju, Piksi prica kako smo nastavili kontinuitet pojavljivanja na velikim takmicenjima, nema sta da zameri ni sebi ni igracima, okrecemo se obavezama u narednim kvalifikacijama.

Zeznuse me Danci, inace bi bilo 3/3. Ocekivano, slabi smo na svim poljima i to je to. Videh juce ngde u Blicu cini mi se da ce kompletan vrh FSS podneti ostavke, samo ce ikebana Dzajic da ostane. U prevodu, ne nadajte se nikakvim sustinskim promenama, postavice opet neke svoje kadrove, mozda nam eventualno zamazu oci sa nekim stranim selektorom koji ima ime a nista nece napraviti.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5037 poslato: 29. Jun 2024. u 21:55 »
Kakva provala oblaka u Dortmundu na stadionu u meču Nemačka - Danska, sve pliva, vodopadi se slivaju sa krova stadiona, munje sevale pre nego su prekinuli meč.. Danas su izdali za Dortmund upozorenje na tornado i oluju, za period kad je meč..

Inače mi brat javlja stalno da je "bolesno" kišno leto, i kasno proleće, u Nemačkoj ove godine..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5038 poslato: 29. Jun 2024. u 21:59 »
Trebali ep da odrze u okolini Zrenjanina ako hoce lepo vreme  :grin:
Al oni Italijani bre gori i od nas... Kakvi su tu nekad igrači igrali a kakvi danas... Del Piero, Toti, Vijeri, Zambrota, Kanavaro, Maldini...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5039 poslato: 29. Jun 2024. u 22:09 »
Ali vidi kako im je dobra drenaža terena, kao da nije padala kiša, a palo Boga oca..  Ovde bi u čamcima nastavili meč, kao u Veneciji bi bilo.. :fishing: svaka im čast..