Autor Tema: Sport  (Pročitano 595814 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5040 poslato: 29. Jun 2024. u 22:13 »
Nemci su to, nema nepredvidivih stvari za njih. Kod nas bi se napravilo blato... Izdrzase Danci a i sanse opasne imali... Bolja utakmica od one prosle.
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5041 poslato: 30. Jun 2024. u 23:06 »
Bas steta za Slovačku. Ovi Englezi isti ko mi taktički al igrački bolji... Spanci prvi favoriti po do sada prikazanoj igri. Ali svi znamo da to ne mora nista da znaci, svaka utakmica priča za sebe...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5042 poslato: 14. Jul 2024. u 16:49 »
Mož li Djovak vise od 2 gema u setu pitanje je... Stvarno je ovo uzasan meč ili ovaj Alkatraz predobar...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5043 poslato: 14. Jul 2024. u 17:52 »
 ^^ Kombinacija i jednog i drugog 😬 Prekasno je Novak krenuo, čak na one meč lopte koje je nekako spasio pomislio sam možda će još jedan istorijski preokret. Možda bi i bio da je nekako uzeo ali previše grešaka + Karlos koji je najbolji meč odigrao baš u finalu..

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5044 poslato: 14. Jul 2024. u 18:46 »
Meni opet, to što je u 38. godini, nakon operacije kolena igrao finale Wimbledon-a daje nadu za Pariz..  :thumbup:
Može i srebro, pa da skuplja sve tri medalje, zlato u Los Anđeles 2032. ahaha :grin: ne, bolje sada zlato a tada da dođe opušteno po " svoju nagradicu" u vidu srebra..  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5045 poslato: 14. Jul 2024. u 20:29 »
Ne greje me Sunce za OI... Ovakav meč smo videli i protiv Sinera u polufinalu AO al gde sad bas u finale... Kao da je klonuo protiv njih dvojice...Posle prosle sjajne evo najgore godine,... Na kraju prosle najavljivao napad da sve osvoji, ne valja tako čovek da priča... Imam utisak da će Alkatraz do 30 gs nema mane u igri...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5046 poslato: 14. Jul 2024. u 20:45 »
Hoce do 30GS zato sto nema ko mu da mu se suprotstavi sem Sinnera.. najslabija teniska era, za sve ostale je hteli mi priznati ili ne prejak- odnosno ostali su po meni svi prosecni teniseri bez nekih mogucnosti da mu osujete sportske uspehe… Da se ne lazemo, Novakovo vreme je proslo.. mozda da proba da osvoji Miami ili sl godine AO pa lagana penzijica..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5047 poslato: 15. Jul 2024. u 09:46 »
A ko bi mu se suprotstavio i iz ranije ere? Maksimum nadal na sljaci i to je sve... Jednostavno jači udarci i svi dobri... Lepo Medvedev reko da ne moze sa njim jer mu udarci idu brze 20,30km ili milja tako nesto rekao. Novak pre svega psihicki pao ove godine... Jedina dobra stvar sto Oi na 2 seta pa neka nada postoji... I da se oslobodi pritiska jer nije favorit al opet sljaka...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5048 poslato: 15. Jul 2024. u 10:25 »
Čekamo žreb za OI, da vidimo kako će to da izgleda... :morning:

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5049 poslato: 15. Jul 2024. u 11:19 »
Barte legendo, nisam siguran da smo se razumeli, ali sve vreme sam pisao o Alcarazu, da njemu nema ko da se suprotstavi.. nadal na sljaci to stoji ako si mislio protiv Novaka, ali je proslo to vreme…novak nije psihicki pao, nego fizicki.. moje neko misljenje

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5050 poslato: 15. Jul 2024. u 11:47 »
Valjevac ja sam mislio da ovakvom igracu kao Alkatraz ne bi imao ko da se suprostavi ni iz ranijih era a sada naravno da je tako, nije najslabija ovo teniska era vec mozda najjaci igrac... Npr kad su Djovak, Rodja i Nadal dominirali ko bi mogo igracki da mu se suprostavi... Endi Marej? pogledaj kako prolazi medvedev sa tim slicnim stilom...Berdih, Vavrinka, ma kakvi... JA kazem da ovakvom Alkatrazu samo Nadal u prajmu na sljaci moze da parira, Rodja na travi ne verujem...Djovak nadam se na betonu ali neke stvari vidim na koje ne znam koji bi teniser imao odgovor...Ok Siner zbog takodje svojih jakih udaraca i to sto je kompletan i on igrac ali bi reko ipak nijansu slabiji...
A Djovak mora nadje dobrog trenera inace ovako ne ide...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5051 poslato: 16. Jul 2024. u 20:12 »
Jako loša igra košarkaša u pripremnoj utakmici protiv Australije, ovo ne sluti na dobro. Odavno nas niko nije ovako razbio. Da dozvolimo Milsu od 40 godina da se onako sprda sa nama je stvarno bilo mučno za gledanje.

 Jeste da je Bogdan odmarao, ali ne bi smela da nam se igra svodi na jednog igrača. Mislim da sutra sledi težak poraz od Amerike od nekih 40-50 poena razlike, što dobro dođe da se malo spuste očekivanja.
Objektivno, i sam plasman je uspeh (to je odmah među 10 najboljih reprezentacija sveta). Realno je da prođemo grupu uz Južni Sudan i Portoriko, ali za dalje će trebati dosta sreće.
Ipak su samo pripremne utakmice, ali vidi se da nešto ne štima u igri. Trojke tipa 10%. Fali Stefan Jović, a fali i Nikola Jović. Micić definitivno nije ni blizu S.Jovića kad je igra za reprezentaciju u pitanju.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5052 poslato: 16. Jul 2024. u 20:22 »
Polako samo  :) Dosta smo bili šampioni pripremnih utakmica pa zapnemo kao sa  Italijom nekoliko puta. Bolje sada tresnuti o pod nego kad bude bilo bitno .Drugo, Australija nije naivna reprezentacija, ali svakako naši nisu odigrali ni sa 50%  pritom najbolji šuter Bogdan nije ni ulazio.. Biće sve to dobro ne brini,  mnogo je igrača danas dobilo minute a neće biti u 12 u Parizu.
Ono što je najbitnije, samo da se izbegne USA do finala, jer realno sa svima ostalim ozbiljnijim reprezentacijama bi trebalo da smo bar blagi favoriti. Potreban je svakako Nikola Jović, potreban je i bolji Micić ( što i ne sumnjam da će kliknuti kasnije) Pokusevski da pokaže bar nešto..
Uopšte se nisam razočarao posle ovog poraza jer ovo nije prava slika naše reprezentacije 👍

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5053 poslato: 16. Jul 2024. u 20:54 »
Naravno da si u pravu, i ja tako razmišljam kad se ipak malo slegnu utisci. Ali znaš i sam koliki sam fan naše košarkaške reprezentacije, pa se u svaku utakmicu previše unosim i previše emotivno reagujem. Još uvek mi naviru one dve već čuvene utakmice protiv Italije posle kojih nisam mogao da spavam.
Što se nikako ne može reći za fudbal. Fudbalske utakmice naše reprezentacije na ovom EP sam gledao sa jednako navijačke strasti kao i seriju "Selo gori a baba se češlja".

Možda je kod ove utakmice i najgori utisak ostavilo to što je do tog velikog pada i totalnog raspada naše reprezentacije došlo tek na samom kraju u poslednjih par minuta. Sve do tada je ličilo na nešto, pogotovo u odbrani. Nisu ovi Australijanci ništa posebno kad im je najbolji igrač onaj što mu je frizurica važnija od igre. Jurca ko muva bez glave, glumi pleja sa 2.10 i prodaje lopte ka na pijaci (mislim da je imao više prodatih lopti nego svi ostali Australijanci zajedno). Mils je tu jedini vanserijski igrač, ali ipak u godinama. To je kao kad bi nama i dalje Teodosić bio ključni igrač (mislim da su vršnjaci).
Nije da ne bih voleo da nam dođu u četvrtfinalu jer izgledaju kao tim koji ništa posebno nije pokazao.
A moguće i da su trojke na kraju presudile. Toliko otvorenih promašnih šuteva za 3. Na kraju 3/22. Ne znam jesam li ikada video da neka reprezentacija utakmicu završi sa tako očajnim procentom.

Videćemo kako će to biti sutra sa Amerima. Oni sigurno neće zapinjati kao kad krenu OI, ali stvarno se plašim nekog teškog poraza od 40ak poena razlike koji bi mogao da deluje potpuno demorališuće.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5054 poslato: 16. Jul 2024. u 21:08 »
 ^^ Meni je samo nejasno zašto se igraju prijateljske sa reprezentacijom sa kojom si i u grupi. To mi baš nekako bezveze ..
Mils odigrao utakmicu života, ne verujem da će je ponoviti ali je klasa i u poznim igračkim godinama 👍
Nekako je indolentno odigrano poslednjih 5 minuta i koliko god mi bilo svejedno jer znam da se ne otkrivaju karte na nekom nebitnim turniru ali opet baš je izgledalo loše, brzopleto, pa i nezainteresovano. Imam utisak i da se neki igrači plaše da preuzmu odgovornost, mnogi otvoreni šutevi se preskaču pa se na kraju izabere najteže rešenje 😬

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5055 poslato: 17. Jul 2024. u 08:24 »
Pa Pokusevski je bio sam na sutu za 3 jedno 4-5 puta i nije se okuražio da šutira..to je razlika u odnosu na iskusne igrace.. Imajte u vidu da nisu igrali ni Dobric, ni Bogdanovic - 2 jako bitna igraca u nasoj ekipi, drugo Kari je dao sansu Jaramazau, Radanovu, Poku.. neko od njih mora da otpadne da se razumemo.. i čitao sam da ce se N Jović najverovatnije oporaviti do OI a verovatno i DavidOvac,  tako da nije ni čudo sto je ubacio ove momke..

Opet sve zavisi ko bude veceras kod nas igrao, ako bude full sastav nece biti 40razlike to je sigurno. Kari je namazan, nece bas da pokaze sta sve znamo pre takmicenja pa nije iskljuceno da opet bude mix sastav.. moja neka procena je da dolazimo minimum do polufinala bez po’ muke.. e tu zavisi ko ce nas docekati, ne bi valjalo Kanada imam utisak da bi nam vratili za SP sa kamatom 😄

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5056 poslato: 17. Jul 2024. u 19:01 »
Protiv Amerike se dešava upravo ono čega sam se i plašio. Sa pola gasa se sprdaju sa nama. Nisam gledao prvu četvrtinu, ali ova druga je totalni užas i ako ovako nastavi, biće i preko 50 razlike za Ameriku na kraju. To i jeste neki realan odnos snaga.
Jedina dobra stvar je što se izgleda Marinković nije ozbiljnije povredio protiv Australije.

Sad se nadam da će Ameri makar malo spustiti gas u drugom poluvremenu, jer bilo kakva pobeda od preko 50 razlike bi delovala totalno demorališuće iako je prijateljski meč.

Najgore je što će u prvoj utakmici u grupi biti i još gore, ne mogu ni da zamislim na šta će to tek da liči. Mnogo bi bolji raspored bio da prvo igramo sa Portorikom i Južnim Sudanom. Ovako je pitanje da li možemo uopšte proći i grupu. Proći će kao kolege fudbaleri. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5057 poslato: 17. Jul 2024. u 19:05 »
Šomi nisi gledao utakmicu i bez ljutnje, ali sve sto si napisao je totalno djubre, jer da si gledao video bi kako smo igrali u 1/4, a ni 2/4 nije toliko loša koliko mi ne pogađamo odlučujuće šuteve recimo za 3, dok oni ne promašiju, jedino je u tome razlika 🙂, i igramo bez Bogdanovica i Milutinova, čuva ih Kari..

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Sport
« Odgovor #5058 poslato: 17. Jul 2024. u 19:05 »
Polako Miloše, prva četvrtina je bila dobra, u drugoj je dosta rotirao igrače pogotovo one koji se bore da ostanu na spisku, daleko je to od lošeg, trenutno je problem za 3 poena, Micić se ispromašivao u drugoj četvrtini iz otvorene pozicije, da je pogodio otvorio bi prostor, ovako su više skupili i Jokić je morao sam da ulazi i postajali su laka meta za blokade Dejvisa, sve u svemu pogledaj od početka

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5059 poslato: 17. Jul 2024. u 19:17 »
Pa dobro, rekao sam da nisam gledao prvu četvrtinu, ali ovo što sam video u drugoj je gore od poslednje četvrtine protiv Australije, a i ova treća je počela u istom ritmu. Stvarno ne vidim način da se izbegne neki teški poraz od 50-ak razlike, sve zavisi koliko će Ameri zapeti. Mislim već je 20 razlike a ima još mnogo, mnogo da se igra.
I nije mi jasno zašto Bogdan ne igra ako nije povređen koja je poenta.

Ja sam svakako ugasio TV, teško je ovo za gledanje. Nismo uopšte odabrali dobre rivale za pripremu. Trebalo je da odmerimo snage recimo sa Špancima, Grcima, a ne sa ovim monstrumima.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm