Autor Tema: Sport  (Pročitano 595850 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5140 poslato: 30. Jul 2024. u 17:56 »
Pregaziše nas Slovenci kao plitak potok. To je i bilo donekle očekivano ali nada poslednja umire.
Meni su Slovenci fenomen, tako mala zemlja od 2 miliona stanovnika, a u svakom ekipnom sportu toliko bolji od nas. Ne pamtim kada smo ih poslednji put pobedili u bilo kom sportu, a da je bila neka važna utakmica.
Odbojkašima ovako ostaje nada da nekako pobede Kanadu pa kao treći u grupi prođu u četvrtfinale, ali jasno je da je to maksimalan domet ove generacije.
Od ekipnih sportova, ostaje nam još da se nadamo za odbojkašice i košarkaše.

Vidim u košarci Francuzi se muče protiv Japana na poluvremenu, samo +5. Meni to i nije toliko iznenađenje.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5141 poslato: 30. Jul 2024. u 18:23 »
@Miloš

Ne verujem da je rečeno osveta, a i d aje, to je vrv stavljeni u taj kontekst - revanš..
Prema toj ekipi svi moramo gajiti simpatije, ne znam d ali znaš kakav je to rat tamo bio, to su strahote koje svet nije viđao.. :( to je ekipa sastavljena mahom od izbeglica iz J. Sudana od kojekude.. Svaka im čast na volji, želji, borbenosti.. :)

Izgubi Kosovo za bronzu u džudou sada, ova muškarača, od Hrvatice.. A Slovenka uzela zlato..

Svaka čast našim strelcima za ZLATO!!  :comeon:

A Miloše, nećemo ni košarkašice ipak da otpisujemo.. :) imamo i basket 3 X 3, večeras protiv SAD!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5142 poslato: 30. Jul 2024. u 18:37 »
Eram na b92 pise da osvojilo bronzu tzv Kosovo....
Realno jos se koprcamo u kosarci ali i tu kada dodje do smene generacije odosmo mi u prosek... Slicno i kod odbojkasica, sada imamo ekstra talenat u Tijani Boskovic i nekoliko veoma dobrih igracica... Vaterpoliste da i ne komentarisem realno od Tokija mi svi vidimo ko da igramo rukometne utakmice, da odbranu nemamo jer nemamo kvalitetne igrace sem Mandica i tako to ide... Eee 15 golova od Japana primili...
Sve se okrece braco skauti ne moze nista vecno... Ko je bio gore ide dole i obrnuto...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5143 poslato: 30. Jul 2024. u 18:45 »
@Bart

Vidi ti Kerberke vaskrsle, prošla u 1/4 finala, da se ne omrsi Kerberuša kakvom medaljom?!  :grin:
Vekićka izbacila Coco Gauff, nosačicu zastave za SAD, nije mala stvar..  :grin:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5144 poslato: 30. Jul 2024. u 18:49 »
Ja uživo gledao kao da Hrvatica pobedila..  :oboze:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5145 poslato: 30. Jul 2024. u 18:53 »
Ja uživo gledao kao da Hrvatica pobedila..  :oboze:
Gledali Var u dzudo i ustanovili da pre vazarija pobednickog poteza Rvatice, Rvatica napravila neku trecu gresku tj opomenu i automatski poen ovoj drugoj i pobeda... Lepte bas zaje?an ovaj dzudo...  :)

Kerberka nema los zreb ali ocigledno ima i motivaciju, ona izgubi od Monike Pig finale na pretproslim OI ako se secam dobro... Vekicka izgleda u zivotnoj formi al nisam ocekivao da pobedi Goficu...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5146 poslato: 30. Jul 2024. u 20:03 »
Ne znam da li ne znate pravi razlog, ali cu da napomenem da je ugašen najbolji evropski klub Vkp, žvalavi ga ugasio.. to je klub koji je pravio vrhunske igrače, i ovo su posledice toga. Zato u vaterpolu nećemo biti ništa ni u buducnosti i ja sam trenutno čovek koji namerno navija protiv nas i u vaterpolu i u fudbalu, jedva čekam španiju što u vaterpolu u četvrtak, što u fudbalu u septembru.. ali baš mi je drago da je tako najiskrenije, gde vodja podkopa tu trava vise ne raste. 🙂🙂

Naravno, za 5-6god kad odu Bogdan, Jokara, Milutinov i ostali što drže poslednje šrafove košarke, isto će nas nakantati ko stigne… slaćemo u budućnosti 5-10 ljudi na OI ko naše komšije preko Drine💪💪💪 Sport ne sme da stane! 🙂

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5147 poslato: 30. Jul 2024. u 21:00 »
I KK Partizan je pravio vrhunske igrače ali sada je druga situacija, jednostavno nema vise tolikih talenata, ista situacija i u vaterpolu... A da je ugasen najbolji vaterpolo tj nista se nije uradilo da opstane klub, od strane znate koga je istina...
Deca bre bulje u telefone, televiziju i net, retko koga zanima sport i evo rezultata, tj ako neko slučajno ispadne super. U drugim razvijenijim msm pre svega sredjenijim zemljama je drugacije, sredjen sistem i kad se neko usmeri zna se sta se radi sa njim...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #5148 poslato: 30. Jul 2024. u 22:16 »
 ^^ Takva je budućnost našeg sporta, sistemski se loše radi i ne vidim trenutno način da se to ispravi u narednim godinama pa i decenijama..
Deca VK Partizana vežbaju u bazenu bez vode  :fight: Bruka i sramota pogotovo što tu ne trebaju silni milioni da bi se došlo do rezultata! Ostali naši  klubovi koji sada igraju LS u vaterpolu ( da ih ne nabrajam) vodeći igrači su stranci. Šta dalje reći na temu vaterpola...
U košarci se traže instant rezultati od oba kluba u EL,uzimaju se osrednji  stranci . Naše mlade koji nešto vrede uzima Mega koja ih odmah gura prerano na draft i tamo postanu grejači klupa i naravno nema napretka. Osim Jokare koji je jedan u milijardu  :grin:
Odbojka u slobodnom padu takodje. Reče naša legenda Vanja Grbić, da pojedini košarkaši i fudbalski treneri govore deci od malih nogu da je odbojka sport za devojčice  :huh:
Rukomet je odavno u kanalu, kao i fudbal pa njih u ne razmatram mnogo.
Pojedinačni sportovi će jedino kad kad doneti po neku medalju sa OI
Zaključak: Voleo bih da grešim ali poslednjih 20/30godina su zlatno doba našeg sporta( osim fudbala i ajd i rukometa) Odbojkaši si bili u samom vrhu početkom ovog veka, vaterpolo unazad 20/30godina uvek u vrhu, kao i košarkaši, pa onda na sve to imaš Noleta, a takvih sportistu i čoveka više nikada nećemo iznedriti. A sada sledi pad, kroz 5 do 10 godina ćemo se samo sećati uspešnih generacija i bićemo srećni ako se neka ekipna i plasira na završna takmičenja. Nadam se da sam sebe razuverim ali klizimo ka tome

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5149 poslato: 30. Jul 2024. u 23:02 »
Bravo za naše basketaše, 22:14 protiv SAD!   :laie:

Sutra Nemanja Majdov u džudou, srebrni sa svetskog ove godine, nadam se medalji!  :comeon:

Đovak u podne po planu igranja na Koepher-a!  :comeon:

@Bart

Bože me sačuvaj, čudi me da hrvatska delegacija nije uložila žalbu na žalbu...  :/

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5150 poslato: 30. Jul 2024. u 23:34 »
Pa nije jer su bili vec spremni za home :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5151 poslato: 31. Jul 2024. u 10:43 »
Ne znam da li ne znate pravi razlog, ali cu da napomenem da je ugašen najbolji evropski klub Vkp, žvalavi ga ugasio.. to je klub koji je pravio vrhunske igrače, i ovo su posledice toga. Zato u vaterpolu nećemo biti ništa ni u buducnosti i ja sam trenutno čovek koji namerno navija protiv nas i u vaterpolu i u fudbalu, jedva čekam španiju što u vaterpolu u četvrtak, što u fudbalu u septembru.. ali baš mi je drago da je tako najiskrenije, gde vodja podkopa tu trava vise ne raste. 🙂🙂

Nažalost, znam iz prve ruke da je ovo živa istina jer je jedan moj dobar prijatelj  u mlađim danima trenirao vaterpolo za VK Partizan i sećam se da je pričao posle prošlih olimpijskih da je to poslednja medalja koju smo osvojili u vaterpolu i da se on sistematski urušava u našoj zemlji. Ili u prevodu, a da ne zađem previše u političke teme koje su zabranjene na javnom delu foruma - gde politika pusti korenje, tu trava više ne raste.  :confused:
Nisam nikad bio ljubitelj vaterpola, nije mi ni zanimljiv ni atkraktivan sport za gledanje, ali sam se radovao svakom uspehu naše prethodne dve neverovatne generacije u tom sportu (iako su mi se u međuvremenu neki od tih ljudi ogadili, pretpostavljate i koji). Šteta, šteta...

Što se tiče košarke, nešto me uhvatila nervoza. Taj Portoriko je ipak dobio Italiju i Litvaniju u kvalifikacijama, koje igraju sličnu košarku kao mi. U odnosu na svetsko su ipak pojačani za Alvarada koji je odličan igrač. Igra im se bazira na šutu za 3 poena, a poznato je da protiv nas svi dobiju posebnu inspiraciju kad je šut spolja u pitanju. Oni u proseku pogode 15-20 trojki, ali mislim da ne mogu da nam pariraju u reketu nikako. Bitno je samo da ne krenemo u neku jurnjavu sa njima i da ne padnemo kad oni naprave neku seriju trojki. A šut će im stati pre ili kasnije. Protiv Južnog Sudana su u prvom poluvremenu sve pogađali, pa su u drugom stali. Mi smo objektivno bolji za 20-30 poena, ali sko budu gađali trojke preko 50%, može sve da krene u suprotnom smeru. Očekujem sličnu utakmicu kao onu pripremnu protiv Japana.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5152 poslato: 31. Jul 2024. u 12:34 »
Bravo za Lazara Kovačevića i finale u trostavu!  :comeon:
Nadamo se medalji sutra!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5153 poslato: 31. Jul 2024. u 15:45 »

A Miloše, nećemo ni košarkašice ipak da otpisujemo.. :)

U pravu si bio. Ja sam se razočarao i igrom i odnosom prema igri i ponašanjem pojedinih košarkašica protiv Portorika, ali evo odigrale su fenomenalno protiv favorizovane Kine. Od početka do kraja bez greške i u odbrani i u napadu, bez padova u igri. Obezbedile četvrtfinale što je već samo po sebi uspeh. Bravo devojke! :tu:
Jedna zanimljiva brojka. Košarkašice su protiv Kine trojke gađale 7/11 (64%) , a košarkaši protiv USA 9/37 (24%).

Valjda je ovo bila uvertira u dobru utakmicu košarkaša.  :comeon:


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #5154 poslato: 31. Jul 2024. u 15:50 »
Al poraz Šadrine... Jel ikome jasno zasto... Kako u preglasavanju se svi odluče za ovu drugu... A na rezultatima sajtu pisalo da Šadrina pobedila i posle pola sata promenili...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5155 poslato: 31. Jul 2024. u 16:03 »
Budite realni, ko je mogao da ocekuje pobedu Kine protiv Srbije.. to je kao da igraju Real Madrid i Zeljeznicar iz Sarajeva 🤣 al kladionice koje su stavile 1.28kvotu na Kinu, to mi je apsurd apsurda.. iskusno navlačenje

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #5156 poslato: 31. Jul 2024. u 16:18 »
Pa vidi, ovi iz FIBA kad su sastavljali tzv. "power rankings" odnosno listu favorita su Srbiju stavili na 10. mesto favorita,  a Kinu na 6. Nije to bez neke. Ja priznajem da žensku košarku ne pratim mimo reprezentativne pa svoja očekivanja baziram po tim listama. Ali ako pogledaš taj isti "power rankings" za muškarce vidiš da je lista verovatno onakva kako bismo sastavili i mi ovde na forumu.  :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5157 poslato: 31. Jul 2024. u 16:26 »
Al poraz Šadrine... Jel ikome jasno zasto... Kako u preglasavanju se svi odluče za ovu drugu... A na rezultatima sajtu pisalo da Šadrina pobedila i posle pola sata promenili...

Ovo je vrlo upitno. Nije mi jasno.  :cf: :confused:
Sigurno je kineska delegacija uložila naknadni prigovor..
E zato su naše košarkašice isprašile Kinu..  :laie:

Krivo mi za Majdova..

Bravo za Đovaka!!  :comeon:

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Sport
« Odgovor #5158 poslato: 31. Jul 2024. u 16:31 »
Ne pratim ni ja zensku kosarku, ali ipak mi u Srb imamo strucan kadar za kosarku - bilo ona muska bilo zenska - ja od toga polazim.. srbija je srbija u kosarci i onda mi je bilo smesno da neko moze da zamisli da nas dobije Kina - mislim prvenstveno na Fibu. Pazi ni za musku konkurenciju se ne slazem u potpunosti, samo dve izmene bih napravio.. izrotirao bih nas i Nemce po toj rang listi, jer je to tek smejanje iskreno, oni su precenjena reprezentacija po mom misljenju.. eto voleo bih u cetvrtfinalu da se sastanemo sa njima ali ovaj put sa svim zdravim igracima (Dobric) tu je i Jokara a i ostali da budu na 100%, i nemce tresemo ko africku sljivu 🤣

Ma oni iz tih organizacija veze nemaju, samo pogledaj FIFA sta radi.. pa njima je godinama Belgija u top 5 a jedno  bas duze vreme su bili i 1. pozcicija na rang listi, i onda se covek zapita na osnovu cega? Ama bas nista uradili nisu, oni sa takvim igracima i reći ću uredjena (uredjenija) drzava od nas, spadaju u bizarniju repku od nas 🤣

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #5159 poslato: 31. Jul 2024. u 16:32 »
@Bart

Sad vidim da je ova Kineskinja što igra sa Kerber sada 1/4 finale, ona Kineskinja iz top 10, finalistkinja Australian open-a ove godine.. Bogami Kerberka se zainatila..  :O

A šta misliš za Alcatraz - Tommy Paul 1/4 finale, 3:2 za Alcatraza do sada u mečevima, prošle godine ga Paul dobio jednom, da li može da ga iznenadi?
« Poslednja izmena: 31. Jul 2024. u 16:42 mareeram »