Prva stvar koju treba uzeti u obzir je tačnost samog senzora meteo stanice. Ona može da varira i do +-1C.
U ovo sam se licno uverio postavljajući tri senzora u istu meteo kućicu i razlika je bila +0,4C i +0,9C u odnosu na "tačni" odnosno izbaždareni senzor.
Kod meteo stanica povezane na određeni softver u PC ova greška se može anulirati određenim podešavanjima u softveru (Weather Display na primer).
Znači prvo treba odrediti, odnosno znati grešku konkretnog senzora, a potom i imati informaciji o tačno izmerenoj temperaturi za datu lokaciju, što ni malo nije lako utvrditi ako u blizini nema neke od pouzdanih (tačnih) meteo stanica.
U konkretnom slučaju senzor se nalazi na terasi na visini od 8m od zemlje i još na 1,5m od betona.
Na takvom mestu ni laboratorijski termometar nebi izmerio korektnu temperaturu vazduha koja bi se izmerila da je senzor postavljen po meteorološkim pravilima (meteo zaklon na 2m visine, iznad travnate površine i desetak metara udaljen od objekata), odnosno izmerio bi tačnu temperaturu koja je na toj terasi gde se nalazi.
Najveći problem je što je senzor postavljen u neposrednoj blizini objekta i betona koji su veliki akumulatori toplote, pa će razlike biti sve veće i veće što je spoljna temperatura niža.
Ako se ne varam, u mreži AMS SerbianMetea, na AMS Užice, termo senzor je postavljen na terasi, pa se može primetiti da podaci sa te stanice nisu korektni, odnosno nisu relevantni za to mesto. Konkretno u ovom trenutku AMS Užice meri +3,4C, a po podacima RHMZS u Užicu je -3C.