Autor Tema: Jul 2010 - III dekada  (Pročitano 97024 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.527
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #240 poslato: 28. Jul 2010. u 14:47 »
Beograd T=25 C Suncano i pretezno vedro...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #241 poslato: 28. Jul 2010. u 14:55 »
Red sunca, red oblaka i tako u krug. A malopre je bio jedan manji pljusak.

T=22.8°C

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #242 poslato: 28. Jul 2010. u 14:57 »


Imamo jedan malo "jaci" oblak. Uputio se prema meni ali jos ne znam oce li me zahvatiti.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #243 poslato: 28. Jul 2010. u 15:26 »
I u Novom Selu bilo malo kiše,a zatim i kraćeg pljuska....zagrmelo je par puta,ali je jači oblak otišao severnije.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #244 poslato: 28. Jul 2010. u 15:28 »
15-ak minuta je duvao jak vetar. Oblak je oslabio pa pada umerena povremeno jaka kisa koja ce uskoro prestati.

Van mreže Kiraj

  • *
  • Poruke: 385
  • Lokacija: Basaid ,Banat
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #245 poslato: 28. Jul 2010. u 16:51 »
ptprince ,citat:
Primio k' znanju! Mislim da postoji formalna padavinska stanica u Bašaidu, odnosno da tamo postoji saradnik koji beleži padavine za RHMZ, pa sam se, eto, zapitao...
Koliko sam upoznat ima osoba koja radi taj posao za RHMZ.Informaciju od 18. 07 i izmerenoj količini od 103 litre smo dobili baš od te osobe.Ostali kišomeri u selu mere samo 40 ili 60 lit.
Inače kod mene je od 15 i30 do 16 opet padala nenormalnim intenzitetom.Moje selo je naputu Kikinda- Zrenjanin.Iz ovog oblaka za pola sata palo 22 lit.Opet potop.


Uploaded with ImageShack.us
Uspeo sam deo da snimim
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7AVQ4Smu1HI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7AVQ4Smu1HI</a>
A ovako ie izgledao kanal kišne kanalizacije ispred kuće


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #246 poslato: 28. Jul 2010. u 17:51 »
Stigao je taj oblak i do mene ali znatno manjeg intenziteta.Izgleda da je najjace bilo malo zapadnije od grada.Takt 20.3 C

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.522
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #247 poslato: 28. Jul 2010. u 20:17 »
ja sam danas imao samo jedan iznenadni i veoma jak pljusak.. mada mi je možda neki omakao budući da imam građevinske poslove po stanu tako da nisam stigao da pratim situaciju :D

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.527
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #248 poslato: 28. Jul 2010. u 22:10 »
Beograd T=21 C idealno vece :)

Van mreže gabesz20

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #249 poslato: 29. Jul 2010. u 00:35 »
Prelepi oblaci su bili pred vece


Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 806
  • Starost: 61
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #250 poslato: 29. Jul 2010. u 06:57 »
Dobro jutro. ugodnih 18°C , pretezno oblacno.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.928
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #251 poslato: 29. Jul 2010. u 08:06 »
vedro jutro najavljuje lep i sunčan dan
posle duže vremena minimalna temperatura koja priliči Knjaževcu Tmin=11.3°C
Takt=15.6°C
juče palo 0.1mm


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #252 poslato: 29. Jul 2010. u 08:11 »
Koliko sam upoznat ima osoba koja radi taj posao za RHMZ.Informaciju od 18. 07 i izmerenoj količini od 103 litre smo dobili baš od te osobe.Ostali kišomeri u selu mere samo 40 ili 60 lit.

To ti je samo dokaz da je količina padavina za jedan dan iz pljuska merodavna samo za vrlo malo oblast, ne veću od fudbalskog igrališta. Kad su pljuskovi u pitanju, napretku meteorologije ne bi pomoglo ni to da svako dvorište ima kišomer. Koliko puta mi se desilo da moj kišomer pokaže drastično različitu količinu padavina od najbližeg zvaničnog, samo 1.5 km severno od mene, vazdušnom linijom (stanica ispred zgrade RHMZ). Prošle godine, recimo, u junskim pljuskovima, jedna stanica je beležila jedna pola litre, dok druga, 5 km zapadno vazdušnom linijom odatle, beležila je preko 70 litara.
Dakle, kišomera nikad dosta. Kao primer za to uvek navodim Boku Kotorsku, koja obiluje takvim razlikama koje su za nas u ovim krajevima neverovatne.
Drugačije je zimi. Tada prostorne razlike nisu tako velike, pa jedan kišomer lepo reprezentuje teritoriju od recimo 5 x 5 km.
Najzad, mislim da sam ti ovim komentarom otkrio 'toplu vodu', odnosno verujem da to već i sam znaš. No, lepo mi je da popričamo na tu temu.

Jutros je lepo vreme, za opuštene šetnje i uživanja, izvođenje beba u kolica ili sitne dečice za ručicu, za nežno zalivanje bašti manjim količinama vode (priprema za nastupajući povratak vrućeg leta), za čitanje novina, za puko blejanje u predivno plavetnilo neba, bez daška vetra, samo miriše sveže pokošena trava... Ko danas da ide na posao i da rmba? I ko da sedi pored računara, a da mu to nije posao?

posle duže vremena minimalna temperatura koja priliči Knjaževcu Tmin=11.3°C
Priliči i Beogradu, ali u aprilu. :D

Ne znam da li ste primetili, ali trudiću se da svojim opisima Aktuelnih vremenskih prilika ne dam meteorološke podatke (osim ako su stvarno vanredni ili neobični), već uglavnom samo subjektivne utiske. Time vam ne branim da kačite meteorološke podatke (koje ću ponekad da komentarišem), a ja želim da dam doprinos tome samo (ponekad vrlo opuštenim, ali ređe i oporim) komentarima.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže srba

  • **
  • Poruke: 1.928
  • Starost: 57
  • Lokacija: Inđija,115m n.v.
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #253 poslato: 29. Jul 2010. u 08:16 »
Sunčano jutro.
Tmin 14.9mm
T=21.2C

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #254 poslato: 29. Jul 2010. u 08:19 »
Tmin 14.9mm

Koliko je to u °C? :-)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.928
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #255 poslato: 29. Jul 2010. u 08:59 »
Ne znam da li ste primetili, ali trudiću se da svojim opisima Aktuelnih vremenskih prilika ne dam meteorološke podatke (osim ako su stvarno vanredni ili neobični), već uglavnom samo subjektivne utiske. Time vam ne branim da kačite meteorološke podatke (koje ću ponekad da komentarišem), a ja želim da dam doprinos tome samo (ponekad vrlo opuštenim, ali ređe i oporim) komentarima.

Ovo me baš raduje kolega :)
Potrudiću se i ja da se poboljša kominikacija na forumu, u smislu da postoji dijalog a ne bezbroj monologa. Ti nam ubrzo ideš na zasluženi odmor ali se nadam da češ nam se vratiti sa napunjenim baterijama i dobrim raspoloženjem.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #256 poslato: 29. Jul 2010. u 09:33 »
Jutro pretežno oblačno, ali puno prijatnije (toplije) nego prethodnih dana. Uskoro se očekuje razvedravanje i letnji dan kakav ja najviše volim sa temperaturom do 28-29 stepeni.

Tmin=15.5°C
T=21.2°C

Čekam da neko otkrije novitet na sajtu -)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.928
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #257 poslato: 29. Jul 2010. u 10:23 »
čestitke na web kameri i pregledima za T, padavine, vetar :)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #258 poslato: 29. Jul 2010. u 11:04 »
Webcamera je najnovije, pregledi već imaju više od mesec dana. Samo neće WD da izračuna sve, pre svega mislim na poslednji dan juna i prva 2 dana jula.

Sad već prežno sunčano i prijatno toplo. T=24.7°C

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.023
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2010 - III dekada
« Odgovor #259 poslato: 29. Jul 2010. u 11:16 »
Dok svi ljeti bježe na more, ja bježim od mora. :) I evo, već drugi dan uživam u planinskom vazduhu u Kolašinu (oko 1000mnv.)

Ovdje je juče bilo promjenljivo i nestabilno uz jedan kratkotrajan pljusak (palo je manje od 1mm)...
Prethodna noć je bila vrlo hladna uz Tmin od 9.0°C.
Danas sunčano, trenutno 20°C.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm