To što je napisano u Novostima je zloupotreba nesreće građana Kraljeva.
Taj tekst je nešto najgore ikad napisano.
Evo šta ide u nastavku:
" Pitanje koje se u poslednje vreme postavlja jeste da li postoji veza između klimatskih promena i zemljotresa? Prema rečima Verice Gburčik, jednog od naših najpoznatijih meteorologa, pojedini stručnjaci zaista vide korelaciju između ove dve pojave, ali ta veza još nije „ozvaničena“ u UN.
Oni koji veruju da veza postoji ističu da se, usled globalnog zagrevanja, ne zagreva samo atmosfera, već i tle, što utiče na rad vulkana, potrese tla itd.
- Jedino sigurno jeste da su prirodne katastrofe sve češće, i, kako je zaključeno na Međuvladinom panelu za klimatske promene, ekstremni prirodni događaji biće još frekventniji i intenzivniji - kaže Gburčikova.
Ona dodaje da će ova zima biti ledena ako bude dugo trajao hladni tip vremena na Atlantiku (poznat u narodu kao „hladna struja“), koji trenutno vlada.
Jedan od prirodnih fenomena koji se kod nas sve češće javlja zbog naglih smena temperature i globalnog zagrevanja su orkanski vetrovi. Krajem 2009. i u martu ove godine vetrovi u Srbiji, Hrvatskoj i Sloveniji „brisali su“ brzinom 90-190 kilometara na sat, nosili krovove kuća, rušili stubove dalekovoda po sjeničkom kraju i Zlatiboru, lomili grane... U Sjenici je za samo 24 sata vetar uspeo da oduva snežni pokrivač od 18 centimetara.
Ni letnje nevreme u avgustu u Kikindi i Čoki nije bilo mnogo bolje: u Kikindi je vetar lomio stabla, a grmljavina izazvala požar na niskonaponskoj mreži, a u Čoki je nezapamćena oluja donela 135 litara padavina za noć, i poplavila vinograde i kuće.
- Međuvladin panel za klimatske promene je upozorio da će naša geografska širina u budućnosti biti ugrožena sušom i pucanjem zemlje, s jedne strane, i bujnim padavinama, zbog kojih će proraditi klizišta, sa druge. Za to bi trebalo sve zemlje da se spreme - kaže Gburčikova.
U najpovoljnijim mogućim okolnostima, ako se smanji globalno zagrevanje i efekat „staklene bašte“, u Srbiji će temperatura do kraja veka porasti za dva stepena. U najgorem slučaju, porašće za četiri do sedam stepeni. Sa poplavama će doći i zaraze, a sa tropskim vrućinama i bolesti koje ovde nisu postojale.
Zato ovogodišnje nepogode i treba shvatiti samo kao uvertiru za žestoke udare prirode sledećih godina, deliću njenog globalnog „odgovora čoveku“. "
Nakon čitanja ovakvih tekstova, čevek stvarno više ne zna koja je donja granica morala. Zašto pojedinci plaše neupućene ljude ljude. Više ne mogu da uključim National Geographic a da ne ide emisija posvećena smaku sveta, na ovaj ili onaj način.Onaj Bastardi možda i jeste šarlatan, ali bar zna do koje granice može da lupeta....