Autor Tema: Novembar 2010  (Pročitano 96524 puta)

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #320 poslato: 23. Novembar 2010. u 10:32 »
Taj neko je mislio na Beograd. Nisam siguran da je taj neko (ako misliš na mene) pominjao Kop. Molim te, nađi ako jesam, i ja zovem Joea! ???

Ma znam da nisi pominjao Kop.
Ma ja sam samo mislio analogijom, tipa ako u ovim uslovima pada sneg na Kopu, onda u sutrasnjim moguce da padne i u nizim predelima.  Mislim da je po visini hadniji vazduh stigao pre nego sto su modeli predvidjali. Ako se nastavi trend, i ako bude padavina sutra mislim da ce centralna Srbija dobiti bar malo snega. Za Beograd sumnjam jer ce padavine verovatno prestati.
Vratiće se magle u London!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #321 poslato: 23. Novembar 2010. u 10:35 »
Mislim da je po visini hadniji vazduh stigao pre nego sto su modeli predvidjali.

Hladan vazduh nadire prvo u prizemlju, pa onda po visini.
Topli vazduh prvo nadire po visini, pa onda u prizemlju.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #322 poslato: 23. Novembar 2010. u 14:00 »
Znam ja to... Njegovo pominjanje je bilo više u nekom kontekstu poruka, a ne nečeg drugog što si možda pomislio.
Neka njega, neka puno radi... Ko zna, možda će i da se vrati na forum. Možda više voli fejs od foruma. Svako ima pravo da bira ono šta voli.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #323 poslato: 23. Novembar 2010. u 15:55 »
Ovih dana sam pratio "državne prognoze" Srbije, Hrvatske, Mađarske i Rumunije.  ::) Očigledno je da i oni "lutaju" kao i modeli koje pratite, jer se prilike menjaju iz dana u dan. Jedan dan imamo sneg, drugi susnežicu a treći kišu.  :o Ponekad imam utisak da gledam neku drugu prognozu a ne istu od juče.  :neznam:
Mislim da ćemo imati po koju pahulju i u nižim predelima ovog vikenda ... za nešto drugo ne bih se usudio reći!  :blahblah:

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #324 poslato: 23. Novembar 2010. u 16:23 »
Imali smo skoro ceo topao novembar a sada ćemo imati samo par hladnih dana pa onda opet toplo...nemam reči selim se u Oslo  :lmao:

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.378
  • Starost: 35
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #325 poslato: 23. Novembar 2010. u 16:39 »
Sad sam pratio na b92 vreme,oni ne najavljuju nikakvu susnezicu... Svi kontraju, pa neka prodje i ova nedelja pa cemo videti da li ce da bude mesovito kisa/sneg, ili samo kisa.
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #326 poslato: 23. Novembar 2010. u 17:03 »
Nema nista od snega ovoga puta definitivno, za vikend 6-7 stepeni, na jugu bi moglo biti i za koji stepen toplije. Te temerature su po meni jesenje a ne zimske. Za sneg ali onaj pravi jos cemo cekati. Pre par dana je bas delovalo da ce i zahladjenje biti jace ali i od njega nista posebno.


Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #327 poslato: 23. Novembar 2010. u 22:32 »
EC i nije tako los kao sto izgleda na meteoramu.Mislim da otopljenje nece biti dugotrajno.Glavni vidi plitku ali prostranu ciklonu koja je istocno od nas.Ona sprecava priliv hladnog vazduha sa NE i drzi juzna strujanja.Posto ta ciklona nastaje u 168 satu pitanje je da li ce ona postojati.Ova ciklona sa Gibraltara mora da se izivi i tu vise nista ne moze da se promeni.Njena sitna pa i krupnija pomeranja putanje nece previse uticati na vreme kod nas.Bitno je da se po kartama postavlja anticiklon dosta juznije oko  Biskajskog zaliva.E to je pretpostavka zimske situacije.Kako ce sredozemlje reagovati u toj situaciji,otom potom,vazno je da Atlantik ne pusta pipke na kopno.Mala pomeranja na istok i to je to.Setite se samo karti od pre par dana i situacije za ovaj vikend.Nista sto ne udje u 100 sati pa i manje nije sigurno.

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #328 poslato: 24. Novembar 2010. u 00:25 »
Mnogo bolji izlazi i GFS-a i Ec. Bar za sad.

Evo analiziram najnoviji GFS izlaz i vidim ciklon kojeg GFS vidi odavno i koji po GFS u 144 satu ulazi u Mediteran iz Atlantika.
Potom se krece po meni neodrzivom putanjom, duz francuske obale do Djenovskog zaliva, a ztim nastavlja put posred Alpa ka srednjoj Evropi. I setim se da je ptprince pisao prosle godine o tome i ne budem lenj i pronadjem ono sto je napisao. Boldovao sam deo koji je po meni znacajan. Logicno mi je da se taj ciklon krece kroz Mediteran a ne kako crta GFS da prelazi preko Alpa.



od ptprince:

"Leti cikloni vole kopno, a zimi vodu."

"Od Van Bebera (polovina XIX veka) naovamo, poznate su putanje ciklona iznad Evrope. Cikloni koji se formiraju nad Atlantikom mogu da dođu u naše krajeve iz Biskajskog zaliva preko Francuske i Alpa (putanja V). Ovde se, zbog specifičnosti Đenovskog zaliva (voda i Alpi na zavetrenoj strani i sa strane), putanja račva na tri moguće putanje: jedna ide na severoistok sa seevrne strane Alpa (Va), druga ide niz Savu i Dunav (Vb), a treća ide niz Jadran (Vc). Leti je najčešća putanja Va, a zimi Vc, iz navedenih razloga (zagrejanost podloge).
Uz te ciklone, postoje i cikloni koji ulaze između južne Španije i Maroka (kao kroz Gibraltar) i Mediteran i idu duž Mediterana preko Tirenskog i Jonskog mora na istok, na Levant. I tu ima varijacija na temu, pa se putanje račvaju ka Crrnom moru (gde 'umire' i ciklon sa putanje Vb). Svaki anticiklon iznad Španije će efikasno blokirati put takvim siklonima kojih ima više zimi nego leti.
A Atlantik? Pa odatle cikloni češće putuju ka Severnom moru, u Baltik. Ima i putanja severno od Britanskih ostrva, pa uz obalu Norveške na severoistok.

Dakle, manite se Atlantika. Gledajte šta od toga može da 'okine' Mediteran i tamošnju ciklogenezu. Takođe, zimi pratite svaku ciklonalnu aktivnost u Mediteranu."
Vratiće se magle u London!

Van mreže Kick ball

  • *
  • Poruke: 25
  • Starost: 44
  • Lokacija: Negotin
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #329 poslato: 24. Novembar 2010. u 03:21 »
Ma cela Evropa će dobiti zimu početkom decembra samo mi ćemo uživati u temperaturama oko 20 stepeni zajedno sa grčkom nemam reči!

zapadna evropa nema da se brine stiže im hladan vazduh a nama šipak  :neznam: trebaće dosta vremena dok hladan vazduh pogura topao gde mu je mesto onda tek kod nas stiže zima budimo realni!

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #330 poslato: 24. Novembar 2010. u 03:27 »
Ma cela Evropa će dobiti zimu početkom decembra samo mi ćemo uživati u temperaturama oko 20 stepeni zajedno sa grčkom nemam reči!

zapadna evropa nema da se brine stiže im hladan vazduh a nama šipak  :neznam: trebaće dosta vremena dok hladan vazduh pogura topao gde mu je mesto onda tek kod nas stiže zima budimo realni!

Ne bih rekao topao vazduh se dosta istrošio u novembru bilo je preko 20-ak toplih dana! ako bude otoplilo početkom decembra ne verujem da će taj topao period dugo trajati! eventualno nedelju dana! biće zime treba biti optimista!

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #331 poslato: 24. Novembar 2010. u 08:18 »
Karte jutros bolje kod skoro svih modela koje sam pogledao.To se narocito odnosi na period posle 1.12. jer je otopljenje smanjeno na samo dva,tri dana.


Van mreže slovenka

  • **
  • Poruke: 1.872
  • Starost: 38
  • Lokacija: Prebold / Miklavž pri Taboru / Slovenija
  • I Love Winter and Summer!!
    • CIKLON.SI
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #332 poslato: 24. Novembar 2010. u 08:28 »
slazem se s Darkom nista ne brinite i pogledajte kako i koliko se karte menjaju :oboze: ;) ovako nesto nisam jos vidjela :super:
ove zime cemo svi uzivati, nesto mi govori hehee :D ;)
I LOVE WINTER AND SUMMER!!!

CIKLON.SI

http://ciklon.si/

http://ciklon.si/forum/

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #333 poslato: 24. Novembar 2010. u 08:53 »
slazem se s Darkom nista ne brinite i pogledajte kako i koliko se karte menjaju :oboze: ;) ovako nesto nisam jos vidjela :super:
ove zime cemo svi uzivati, nesto mi govori hehee :D ;)
Da da Slovenka ti verovatno :)
Evo na primer vikend,izgledalo je juce da bi moglo malo za snezit par cm u Vojvodini toko petka noci, ali evo...susnezice bi moglo biti i to je to, naravno to kazem prema sadasnjem izlazu,ali sada vec ne treba cekati velike razlike.




Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #334 poslato: 24. Novembar 2010. u 08:57 »
Boze gospode u sta se pretvorio ovaj deo foruma  :bang: ... Nekada su se ovde mogle procitati i ozbiljnije prognoze,a sada uglavnom navijanje,proricanje,navijanje... Na sta vise lici to? Sintagme "treba biti optimista" ,"nesto mi govori","nadam se" ...mislim zaista!
Sta je cudno sto snega nije bilo niti ce biti ovog novembra? Cemu histerija i ova prose*avanja vise? Nije vam ovo Sibir,mozda zaista fanatici treba da razmisle o selidbi u Oslo.
Ja bih voleo da do kraja decembra bude +20C,pa ne pistim sad od srece sto ce pocetkom decembra naleteti topliji talas,niti smaram ako neki izlaz to promeni,skrati,odlozi...
Izvinjavam se moderatorima na ovom offu (mada ovo vise nisu Prognoze,vec navijanje,zelje,cestitke i pozdravi  :lmao: ,pa ne znam ni da li je off)

p.s. i jos ovo u zadatom stilu "da Bog da bilo -50C do juna meseca i 3m snega,ako ce vas to smiriti"  ;D

Van mreže slovenka

  • **
  • Poruke: 1.872
  • Starost: 38
  • Lokacija: Prebold / Miklavž pri Taboru / Slovenija
  • I Love Winter and Summer!!
    • CIKLON.SI
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #335 poslato: 24. Novembar 2010. u 08:59 »
Da da Slovenka ti verovatno :)
Evo na primer vikend,izgledalo je juce da bi moglo malo za snezit par cm u Vojvodini toko petka noci, ali evo...susnezice bi moglo biti i to je to, naravno to kazem prema sadasnjem izlazu,ali sada vec ne treba cekati velike razlike.





A sta je rekao Bastardi za Balkan?? dali to nisi citao, prosle godine je on dosta pogodio pa zasto ne bih i ove problem je bio sa đenovskim ciklonama koje su imale takav put, da je vama dosta puta topao vazduh dolazio, ali ove godine mislim da ce biti i dosta ciklona koje ce prolaziti juznije, za vas idealno... pa tek je novembar sada
I LOVE WINTER AND SUMMER!!!

CIKLON.SI

http://ciklon.si/

http://ciklon.si/forum/

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #336 poslato: 24. Novembar 2010. u 10:06 »
Nekada su se ovde mogle procitati i ozbiljnije prognoze,a sada uglavnom navijanje,proricanje,navijanje... Na sta vise lici to? Sintagme "treba biti optimista" ,"nesto mi govori","nadam se" ...mislim zaista!
Izvinjavam se moderatorima na ovom offu (mada ovo vise nisu Prognoze,vec navijanje,zelje,cestitke i pozdravi  :lmao: ,pa ne znam ni da li je off)

U pravu si...

Danas suvo na severu dok ce na jugu jos uvek biti sasvim slabe kise, povremeno. Vec sutra krajem dana stizu nove padavine ali slabije, dok ce u petak krajem dana biti jacih padavina ili susnezice uglavnom u Vojvodini i na zapadu Srbije dok ce juznije od Beograda to uglanvom biti slaba kisa.
« Poslednja izmena: 24. Novembar 2010. u 10:54 laky »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #337 poslato: 24. Novembar 2010. u 10:49 »
Boze gospode u sta se pretvorio ovaj deo foruma  :bang: ... Nekada su se ovde mogle procitati i ozbiljnije prognoze,a sada uglavnom navijanje,proricanje,navijanje... Na sta vise lici to? Sintagme "treba biti optimista" ,"nesto mi govori","nadam se" ...mislim zaista!
Sta je cudno sto snega nije bilo niti ce biti ovog novembra? Cemu histerija i ova prose*avanja vise? Nije vam ovo Sibir,mozda zaista fanatici treba da razmisle o selidbi u Oslo.
Ja bih voleo da do kraja decembra bude +20C,pa ne pistim sad od srece sto ce pocetkom decembra naleteti topliji talas,niti smaram ako neki izlaz to promeni,skrati,odlozi...
Izvinjavam se moderatorima na ovom offu (mada ovo vise nisu Prognoze,vec navijanje,zelje,cestitke i pozdravi  :lmao: ,pa ne znam ni da li je off)

p.s. i jos ovo u zadatom stilu "da Bog da bilo -50C do juna meseca i 3m snega,ako ce vas to smiriti"  ;D

Palmark, moj si čovek! Slažem se sa tobom do poslednje reči!

Hvala Stefanu što me je poslušao i skinuo mi moderatorski položaj na ovom podforumu. Bio bih u iskušenju da svašta posečem i tako napravim štetu forumu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #338 poslato: 24. Novembar 2010. u 15:28 »
Palmark, moj si čovek! Slažem se sa tobom do poslednje reči!

Hvala Stefanu što me je poslušao i skinuo mi moderatorski položaj na ovom podforumu. Bio bih u iskušenju da svašta posečem i tako napravim štetu forumu.

Neki dan si izjavio da je navijanje na minimalnom nivou, ti si bar covek koji na forumu vazi za onog koji cvrsto stoji iza svojih reci...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #339 poslato: 24. Novembar 2010. u 15:40 »
Ja se bas i ne slazem u potpunosti sa Palmarkom. Prvo sto mi se ne svida upadanje u forum, koriscenje ruznih reci. Sa onim sto se slazem jeste da su neki stvarno malo preterali, i svoje zelje preneli u ovaj topic, a znamo da vreme ne slusa nase zelje  :rofl:.