Autor Tema: Novembar 2010  (Pročitano 96504 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #360 poslato: 27. Novembar 2010. u 13:10 »
Da dodam upozorenje RHMZ Srbije...
Citat
Prognoza vremena
 
SUBOTA, 27.11.2010.
U NEDELJU KRAJEM DANA, TOKOM NOĆI I U PONEDELJAK PRE PODNE U PODUNAVLJU, POMORAVLJU, JUŽNOM BANATU I PLANINSKIM PREDELIMA UDARI VETRA OLUJNE JAČINE, PREKO 17m/s. U NEDELJU POSLE PODNE I U TOKU NOĆI U JUGOZAPADNIM KRAJEVIMA OBILNIJE PADAVINE OD 30 DO 50 LITARA /m2 ZA 12 SATI.
 
Najava je za period od:  12:02 27.11.2010  do: 12:02 28.11.2010

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #361 poslato: 27. Novembar 2010. u 13:26 »
Modeli se baš u žešćoj zabludi...Evo na primer sinoć su i GFS i EC za danas davali maksimalnu temperaturu preko 11°C,EC čak do 13°C,a jutros su se opametili pa su stavili maksimalac od 7-8°C za danas..ihhh pa lako je sada biti pametan.  :-\

^^ ^^ Inače,slažem se sa RHMZ-ovom prognozom za vetar,ali za padavine..stvarno mi nije jasno gde to oni vide od 30 do 50mm  :?: Nijedan model to ne crta.  ::)  :-\

Inače,i sutra će  temperature tokom dana biti slične današnjim,a maksimalna bi vrlo lako mogla da se zabeleži u kasnim noćnim satima kada je prodor topline po visini najizraženiji.  ;)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #362 poslato: 27. Novembar 2010. u 19:14 »
Waaaau!!! Prognoze na ovom forumu postaju sve bolje i bolje, polako poprimaju jednu novu dimenziju profesionalnosti, stvarno sam dosta lepih i korisnih stvari video ovde u poslednjih par meseci i  vidi se da oni koji prognoziraju bilo da su potkovani znanjem iz meteorologije ili jednostavno vole meteorologiju rade to sa puno zara i posvecenosti svaki aspekt je razradjen do tancina cak i kad prognoze nisu tacne uvek se nadje po neki koristan savet iz razlicitih misljenja izvuce se neka sredina znaci..... vise ne pratim na televiziji prognozu vec ovaj forum i dosta ranije saznam izglede vremena sto mi pomaze da se dobro organizujem u zivotu naravno u kombinaciji sa mojom intuicijom i iskustvom jer i ja volim i pratim meteorologiju i pre nastanka ovog foruma, tako da zakljucak ko ne voli sve ovo prosto receno nema pojma koliko ne zna koliko nam vreme direktno i indirektno utice na zivot, bez te dinamike zivot bi nam bio statican.

Svaka cast svima!!!  :super:  :first:

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #363 poslato: 27. Novembar 2010. u 21:50 »
Sutra ce duvati jak vetar u vecini predela Srbije, sa povremeno olujnim udarima u kosavskom podrucju. Posle podne i tokom noci stizu i padavine.

Najaci udari trebali bi biti u Vojvodini. U drugoj polovini noci vetar ce jos ojacati pa ce udari vetra prelaziti 70-80km/h.


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #364 poslato: 27. Novembar 2010. u 22:03 »
Waaaau!!! Prognoze na ovom forumu postaju sve bolje i bolje, polako poprimaju jednu novu dimenziju profesionalnosti, stvarno sam dosta lepih i korisnih stvari video ovde u poslednjih par meseci i  vidi se da oni koji prognoziraju bilo da su potkovani znanjem iz meteorologije ili jednostavno vole meteorologiju rade to sa puno zara i posvecenosti svaki aspekt je razradjen do tancina cak i kad prognoze nisu tacne uvek se nadje po neki koristan savet iz razlicitih misljenja izvuce se neka sredina znaci..... vise ne pratim na televiziji prognozu vec ovaj forum i dosta ranije saznam izglede vremena sto mi pomaze da se dobro organizujem u zivotu naravno u kombinaciji sa mojom intuicijom i iskustvom jer i ja volim i pratim meteorologiju i pre nastanka ovog foruma, tako da zakljucak ko ne voli sve ovo prosto receno nema pojma koliko ne zna koliko nam vreme direktno i indirektno utice na zivot, bez te dinamike zivot bi nam bio statican.

Svaka cast svima!!!  :super:  :first:

Hvala Lazare, u ime svih nas koji se trudimo da ovaj forum učinimo baš onakvim kako si opisao u ovoj poruci! ;)

Sutra ujutru niske temperature. Ponegdje bi čak moglo biti i inverzije i ledene kiše, ako padavine dođu već u prijepodnevnim satima. Poslijepodne košava u pojačanju, a Kimi je dobro uočio da će temperature tokom dana biti u konstantnom porastu u većini mijesta, da bismo već preksutra ponovo imali prilično visoke temperature za ovo doba godine.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #365 poslato: 27. Novembar 2010. u 23:05 »
U Sloveniji se sutra ocekuje 40cm novog snega,u Budimpesti ga ima oko 20cm,a kod nas 10 stepeni,pa kad ce kod nas vise taj sneg?

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #366 poslato: 27. Novembar 2010. u 23:09 »
U Sloveniji se sutra ocekuje 40cm novog snega,u Budimpesti ga ima oko 20cm,a kod nas 10 stepeni,pa kad ce kod nas vise taj sneg?

Mi smo na samoj granici toplog i hladnog vazduha ako se tako može reći!

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #367 poslato: 27. Novembar 2010. u 23:10 »
Alexa u Budimpesti je 5 cm snega, inace strpi se jos malo, i dosadice ti zima, nece bas biti tako toplo ovih dana kod mene je sad 0C, vedro je bez vetra i magle, nijanse odlucuju kakvo ce vreme biti u Srbiji, severnoj doduse, cekamo!

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #368 poslato: 27. Novembar 2010. u 23:20 »
Ok,izvinjavam se ako sam pogresio ali ja sam sad slusao na rts1 da u Budimpesti ima oko 20cm snega...Ja sam iz Sapca,valjda ce uskoro pasti,vise volim sneg nego kisu.

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #369 poslato: 27. Novembar 2010. u 23:22 »
Komsije smo ja sam  iz Uba

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #370 poslato: 27. Novembar 2010. u 23:28 »
Kod vas uvek ima mnogo vise snega nego kod nas,nadam se da ce se to ove godine promeniti.

Van mreže Kick ball

  • *
  • Poruke: 25
  • Starost: 44
  • Lokacija: Negotin
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #371 poslato: 27. Novembar 2010. u 23:29 »
Mi iz Timočke krajine jedva čekamo da kod vas dune košava da bi kod nas zahladnilo   :lmao: smešno ali istinito!


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #372 poslato: 28. Novembar 2010. u 10:25 »
Je li iko primijetio da u utorak postoje šanse za snijeg u Vojvodini, mada nije isključena mogućnost za koju pahulju i južnije? Ja to tek sad vidim.  :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #373 poslato: 28. Novembar 2010. u 10:38 »
Sta je sad ovo,kisa pljusti,a za danas je bilo prognozirano suvo vreme!

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #374 poslato: 28. Novembar 2010. u 10:48 »
Je li iko primijetio da u utorak postoje šanse za snijeg u Vojvodini, mada nije isključena mogućnost za koju pahulju i južnije? Ja to tek sad vidim.  :)
Primetio sam, ali toliko puta su modeli pre 10 dana ukazivali cak i na zatrpavanje u Vojvodini, a kad se taj dan priblizio dobili smo samo jedan blazi potop..
Usled neposredne blizine granice toplog i hladnog vazduha nad Vojvodinom sve je moguce, ali ja ipak mislim da ce se prvi ozbiljniji sneg cekati do tamo negde druge dekade decembra, ali o tome vise u drugoj temi..
Ostatak novembra ostaje pod uticajem nekoliko ciklona, i vrlo cestih kisnih padavina koji sa njima dolaze..
Naravno Vojvodina ce "uzivati" u oko prosecnim ili malo iynad prosecnim temperaturama dok ce ostatak Srbije biti manje vise prolecni.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #375 poslato: 28. Novembar 2010. u 11:32 »
Ali pre utorka je ponedeljak, kada ce temperature u juznim predelima ici i do 20C, a u utorak na severu i severozapadu sneg sa temperaturom oko 1C, a na jugu do 17C. Sutra su u centralnim predelima moguci pljuskovi sa grmljavinom.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #376 poslato: 28. Novembar 2010. u 11:40 »
Pratim ja potencijalni sneg u utorak za Vojvodinu. Ali ništa nije sigurno, mada poslednji izlaz GFS-a crta dosta konkretnije padavine.






Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #377 poslato: 28. Novembar 2010. u 11:59 »
I WRF-NMM kao i ETA model vidi sneg u utorak :veje uglavnom u Backoj, nisam ocekivao ovakvu situaciju, pocecu da menjam misljenje sto se tice snega.






Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #378 poslato: 28. Novembar 2010. u 12:04 »
Zadnji izlaz GFS-a je nestvaran. Crta zadržavanje hladnog vazduha na visini u utorak do kraja dana, uz sasvim solidne padavine. Kao i na karti što je okačio Dejo, i na GFS meteogramu se vidi 5-10cm čistog snijega u Beogradu.
Uželio sam ovakvo analiziranje meteograma:



Stvar je u tome što ovo uopšte nije tako daleko. Ovo je već preksutra. :)



padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Novembar 2010
« Odgovor #379 poslato: 28. Novembar 2010. u 12:39 »
Zanimljiv preokret situacije!
Nisam ovako nesto ocekivao, a i modeli su odjednom promenili sliku.