Autor Tema: Decembar 2010.  (Pročitano 156750 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #820 poslato: 21. Decembar 2010. u 11:53 »
freeze to što si ti napisao nije tendencija nego detaljna prognoza za narednih 10 i više dana, a detaljna prognoza je nezahvalna i za 5 dana. Tako da džaba si lupao po tastaturi. Tendencija je da krajem nedelje dolazi zahlađenje, koje će u nekim krajevima verovatno doneti i malo snega pri kraju padavina. Posle toga  je prilično nejasno kako će se razvijati situacija. Da li će se hladan vazduh duže zadržati nad našom teritorijom ili ne videćemo tek krajem ove nedelje.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #821 poslato: 21. Decembar 2010. u 12:42 »
Polako, ljudi... Svako ima pravo da da svoje viđenje, pa makar i 55 dana unapred. Naravno, bilo bi lepo da savko to i obrazoži, pa makar to bilo i 'imam osećaj...' Nikog nemojte a priori uzimati na zub.
Saglasni smo da će do petka biti decembarskog proleća, a posle, od subote, videćemo. Povratak hladnoće je nešto što bi bilo normalno. S druge strane, svi znamo da svaki senzacionalistički izlaz kasnije biva ublažen, kako to vreme postaje sve bliže. Na kraju, kad to vreme dođe, ništa od senzacije.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #822 poslato: 21. Decembar 2010. u 12:57 »
@ ptprince: amin.

 (i oni apostoli, aliluja... rodi sina Emanuila...) :D

Zasad je jasno, a i normalno je da se vrati stanje na hladnije.Pa  ipak je ovo hladnija polovina godine, zar ne?

 

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #823 poslato: 21. Decembar 2010. u 12:58 »
Ok, slazem se Boce.
Tendencija je barem po modelima da ce  biti nekoliko toplo-hladno perioda, a prognoza, toplo do subote a posle subote hladnije.
Sad, ostatak mog posta je neko previdjanje, ali licno mislim da bi moglo opet malo da otopli verovatno kratkotrajno, pa da zahladni jer pocela je zima i kalendarski, pa mislim da je to normalno..
Bitno je da se sasvim slazem da koliko toliko pouzdana prognoza moze biti max do 3 dana (hm..,mozda i dva), a sve posle je nagadjanje..
Ali bio bih zadovoljan da se prethodni post (moja prognoza) ispostavi tacnom (uostalom bio bi svako ko da prognozu na duze pa pogodi) jer je to znak da nesto i naucih ovde.  ;)

OFF.. Postalo je malo dosadnije na ovoj temi pa reko da malo uzburkam strasti i probudim zimoljupce koji su sad u bedaku.. :D

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #824 poslato: 21. Decembar 2010. u 13:14 »
Polako, ljudi... Svako ima pravo da da svoje viđenje, pa makar i 55 dana unapred. ..


Ako je tako što se onda diže halabuka kad zimoljupci upadnu u euforiju ili bedak, i počnu sa sličnim postovima o tome kako dolazi arktička zima za 200 i kusur sati ili slično. Ali neka im je, kad ne umeju  da pišu proviđenja. Znači red hladnoće pa malo kišice pa posle toga opet sneg a onda malo južine, i onda ...  ???

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #825 poslato: 21. Decembar 2010. u 13:24 »
Ako je tako što se onda diže halabuka kad zimoljupci upadnu u euforiju ili bedak, i počnu sa sličnim postovima o tome kako dolazi arktička zima za 200 i kusur sati ili slično.

Senzacionalizam uz eksremizam i fanatizam.... to je lose! Citaju postove ovde i gosti...
Imao sam priliku licno da se uverim, i zato sam protivnik.
Umerena doza zabluda je prihvatljivija..

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #826 poslato: 21. Decembar 2010. u 13:32 »
Uh kakvo predivno vreme napolju, pravo prolece, kad bi to malo duze potrajalo bilo bi :super: a ne do nedelje. ??? :sunce

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #827 poslato: 21. Decembar 2010. u 13:42 »
Senzacioanlizam, fanatizam i bilo kakva detaljna prognoza tipa za narednih 10 i više dana imaju isti efekat freeze. Zabluda je zabluda, nepostoji umerena doza. Ne branim nikog niti imam nameru da izdvajam nekog. Dobro je kad se nagovesti određen razvoj veremena za duži period (a ti si to umeo da uradiš puno puta) ali loše deluje na posetioce kad se da detaljna prognoza za tako dug period (kao danas što si uradio). Svi znamo da je vrlo mala verovatnoća da se takva prognoza obistini da ne kažem pogodi. Ovo sam rekao zbog svih posetoca koji mogu zdravo za gotovo da uzmu neke najave i prognoze.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #828 poslato: 21. Decembar 2010. u 13:49 »
Korektno, kolega. Slažem se do detalja.

Naravno, ovim se ne zabranjuju mišljenja koja se iznose, već se razdvaja šta je kažiga sigurno, a šta su procene ili 'lepe želje', 'osećaji' i sl.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #829 poslato: 21. Decembar 2010. u 13:56 »
 ^^ :super:
Slazem se.

Off over.



« Poslednja izmena: 21. Decembar 2010. u 14:21 freeze »

Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 31
  • Lokacija: Skopje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #830 poslato: 21. Decembar 2010. u 14:22 »
Moj stav oko vremena o narednom periodu (po ono što vidim i na modelima): je da postupno krajem ove nedelje stiže zahlađenje i nakon toga ne bi treablo da bude neko ozbiljnije zatopljenje (recimo max. temp da bude viša od 4-5C). Za padavine i snega nakon ovaj vikend ne bi se trebalo previše pričati jer je prerano, ali modeli več malo duže crtaju ciklon prema ovim prostorima oko 29-31 Dec...
Ono šta možem da kažem je da u zadnjih 4 godina (2007-2010) u Skopje u periodu od 1.1-7.1 ima najamnje jedan dan sa snegom i skoro uvek je hladno u ovim danima.
Zadnja Nova Godina sa snegom koliko pamtim bila je 2001-2002 kada u Skoplje bilo je skoro pola metar sneg. Pamtim da sam bio 4.razred i sneg bio mi je do koljena :D :D...

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #831 poslato: 21. Decembar 2010. u 14:22 »


Evo ovako to zahladjenje vide Italijani.


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #832 poslato: 21. Decembar 2010. u 14:25 »
Pamtim da sam bio 4.razred i sneg bio mi je do koljena :D :D...

Kada sam bio osnovac, snegovi su mi bili skoro do pojasa.
Nema tih snegova danas...

:D
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #833 poslato: 21. Decembar 2010. u 14:55 »
Zakuva se na "prognozi" dobro a ja bio u odsustvu, niste fer drugari sacekajte me drugi put !  :)

Kada sam bio osnovac, snegovi su mi bili skoro do pojasa.
Nema tih snegova danas...
:D

Ja kad sam bio mali snegovi su mi bili do glave, puzeo sam tada! -)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #834 poslato: 21. Decembar 2010. u 17:23 »
Lep i 12Z GFS..nešto snega u noći subota na nedelju..

A i tamo u nedelju i ponedeljak se valja neki slab ciklon oko južnog Jadrana pa bi moglo biti snežnih padavina..

Po visini u nedelju i ponedeljak ledara.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #835 poslato: 21. Decembar 2010. u 18:18 »
Eto, Sparavalo na prvoj podrzao moju prognozu od danas.. :smartass:

Van mreže shimezki

  • *
  • Poruke: 95
  • Starost: 57
  • Lokacija: Knjaževac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #836 poslato: 21. Decembar 2010. u 20:32 »
Zadnja Nova Godina sa snegom koliko pamtim bila je 2001-2002 kada u Skoplje bilo je skoro pola metar sneg. Pamtim da sam bio 4.razred i sneg bio mi je do koljena :D :D...

off post
Tacno, tako je bilo te godine u Skoplju. :) I nije bilo pola metra, bilo je 65 cm snega, koji se zbog inverzije i guste dnevne magle odrzao skoro do polovine februara.. :D
Bilo ga je i prosle godine, ali ujutru 1. januara - palo je 15 cm i odrzao se 15 dana.

Pozdrav mom bivsem sugradjaninu!
Hoću sneg ove zime...

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #837 poslato: 21. Decembar 2010. u 22:29 »
Da da tacno tako bas od 2001-2002 sneg za nova godina nije palo i togas je imalo dosta puno sneg i se odrzao kako sto je kazao shimezki do skoro kraja februari ali to je bilo nekad takav sneg nema nazao sada i zadnji 8-9 godini so tolika snezna pokrivka....

Inace jos je prerano jas mislim da bi pricali kakvo vreme nas bi ne ocekovalo za vreme nova godina do tad modeli promenicu se jos 100 puta i vise...moze vec za vikenda bi imali nekakvu prestavu kakvo bi moglo vreme da se ocekuje oko nova godina

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #838 poslato: 21. Decembar 2010. u 22:48 »
CustomWeather za Beograd posle 26 decembra crta minuse i povratak zime tako da ćemo biti u minusu u novoj godini!

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #839 poslato: 22. Decembar 2010. u 13:50 »

a rhmz pise da nas od 29tog ceka otopljenje pa kome sad verovati
 ???
E R C I