Autor Tema: Decembar 2010.  (Pročitano 156743 puta)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #860 poslato: 23. Decembar 2010. u 08:38 »
GFS i EC jutros povećali padavine kod mene za subotu, i to baš dosta. Sa jednom malom razlikom, da su kod EC-a nešto kasnije padavine, pa određeni deo bi trebao da bude u obliku snega, dok kod GFS-a sa zahlađenjem padavine prestaju.

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #861 poslato: 23. Decembar 2010. u 11:18 »
GFS 06z bas zimski.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #862 poslato: 23. Decembar 2010. u 11:29 »
Ponovo vratio padavine, uz dobar minus. Jos se nista ne zna.

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #863 poslato: 23. Decembar 2010. u 12:51 »
padavine samo u nedelju malo i u ponedeljak,od utorka bi trebalo da bude suvo i hladno,ebiga
 :evil:
E R C I

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #864 poslato: 23. Decembar 2010. u 13:30 »
Samo da nije kise sve bi bilo super. Napolju je vec duze vreme mokro... :crutch:

Uskoro ce poceti kosava, pa ne znam sta ce biti od padavina koje se ocekuju veceras na severu, mada nije ni bitno.
Sutra suvo uz jaku kosavu narocito u Vojvodini


Tokom noci stizu padavine i vetar ce oslabiti. U subotu kisa, moguce i obilnije padavine na jugozapadu i u Backoj. Posle podne stize zahladjenje prvo na severu a zatim i u ostlim prelima. Snega ce mozda biti samo pri kraju padavina u celoj Srbiji. U nedelju suvo tokom dana. Za sada ovako, videcemo sta ce biti od ovoga, mada mslim da nece biti promena.

Dalje jos nista nije sigurno, :!: u nedelju krajem dana stizu nove padavine ali ovog puta sneg koje bi trebalo trajati sve do srede/cetvrtka, kako gde.

 ^^
Gde si ti video da ce od utorka biti suvo...padavine jesu slabe(slicno kao prosle nedelje) ali nece biti suvo...

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #865 poslato: 23. Decembar 2010. u 13:35 »
Video sam na mondo sajtu prognoza vremena da ce biti od utorka suvo sa mrazevima,izgleda da se ni ovog puta necemo puno radovati sto se snega tice
E R C I

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #866 poslato: 23. Decembar 2010. u 15:25 »
Pustite se gotovih prognoza :!:

Kakav mondo kakve gluposti! Pa najlakse je pogledati gotovu prognozu i dati komentar.

Raspored barickih sistema je takav da mozemo da zakljucimo da od vikenda(subota-nedelja)uz padavine dobijamo i znatno hladniji vazduh pa ce temperatura biti u minusu ili oko nule pocev od nedelje pa ko zna dokle.

EC daje nesto topliji scenario na svom meteogramu? To nije toliko bitno jer i on vidi slican raspored anticiklona i ciklona nad Evropom kao GFS pa na osnovu toga mozemo da zakljucimo kakvo nas vreme ocekuje u sledecih 5-6 dana.
Trend je takav da zahladjenje dolazi i ostaje na neko vreme ovde a koliko ce to trajati i da li ce biti snega to cemo jos videti, polako do kraja godine je jos 8 dana.

Necemo da pisemo o topljenju snega koji nije ni pao i nemamo jos ozbiljne potvrde da ce pasti...



Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #867 poslato: 23. Decembar 2010. u 16:02 »
Izgleda da nas za vikend očekuju baš obilne padavine. Ostaje da vidimo koliko će od toga pasti u obliku snega (ako padne)! :-\

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #868 poslato: 23. Decembar 2010. u 17:22 »
GFS06Z za Novi Sad zaista izgleda savršeno ako ste ljubitelj snega i hladnog vremena, a loše ako ste ljubitelj suvog i toplog vremena.



Padavine definitivno još nisu sigurne. Ipak mi deluje malo prevelika količina padavina za tako niske temperature, mislim da će ipak doći do korekcije ili kod padavina ili kod temperature. Inače GFS vidi sekundarni centar ciklona u Rumuniji što uslovljava ove padavine koje se do sada nisu crtale. Zahlađenje i kiša koja će preći u sneg za vikend nisu novost, što se ne može reći za predviđanja situacije početkom naredne nedelje.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #869 poslato: 23. Decembar 2010. u 17:27 »
^^

Joe se iskusno ogradio, svi su navalili na ove ljubitelje snega.
Sto se mene tice, za mene ce biti lepo, ako ne bude lepo, a nece biti lepo ako bude lepo.Pa sad vi vidite.
Jos je prof. Cadez na institu za meteorologiju uveo kategoriju, sta je lepo(zanimljivo) vreme za obican svet, a sta za meteorologe.I to je sasvim legalno, a bogami i legitimno, ako mene pitate.

Mislim da imamo sanse za lep sneg od ovog ciklona koji ce se u ponedeljak i utorak nalaziti iznad krajnjeg JI Evrope.
« Poslednja izmena: 23. Decembar 2010. u 18:45 gencic »

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #870 poslato: 23. Decembar 2010. u 21:17 »
Prošle godine je 25 decembra na jugozapadu Srbije bilo do 24 stepena

A ove godine potpuno drugačija situacija uveče 25 decembra je moguć sneg!

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #871 poslato: 23. Decembar 2010. u 21:26 »
Prošle godine je 25 decembra na jugozapadu Srbije bilo do 24 stepena

A ove godine potpuno drugačija situacija uveče 25 decembra je moguć sneg!

Tako je bilo secam se
E R C I


Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #872 poslato: 23. Decembar 2010. u 21:32 »
A 31-og decembra prosle godine bilo je pljuskova i grmljavine,i tad je temperatura bila oko 20C,mada za temperaturu nisam siguran,ali bilo je dosta toplo za taj period!

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #873 poslato: 23. Decembar 2010. u 21:38 »
EC i dalje crta toplije vreme od utorka....  :nelupaj:

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #874 poslato: 23. Decembar 2010. u 22:24 »
Jedino se RHMZ oslonio na EC, cim konstntno vide otopljenje od srede i po danasnjoj prognozi, dok druge prognoze su skroz drugacije znatno hladnije od ponedeljka pa na dalje. Jos se nista ne zna. :neznam:

Van mreže Sneško_Belić

  • **
  • Poruke: 822
  • Starost: 56
  • Lokacija: Čačak
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #875 poslato: 23. Decembar 2010. u 22:34 »
A 31-og decembra prosle godine bilo je pljuskova i grmljavine,i tad je temperatura bila oko 20C,mada za temperaturu nisam siguran,ali bilo je dosta toplo za taj period!

Da, prošle godine smo napravili roštilj u dvorištu za doček, ali kod nas u Čačku nije  padala kiša, bilo je vedro i i relativno toplo za veče na 31, decembar --- 12 stepeni. Preko dana je temperatura išla do 17-og stepena!
Volim i sneg, ali ipak više volim mooooreeeee :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #876 poslato: 23. Decembar 2010. u 23:48 »
GFS 18Z i dalje kaže sneg u ponedeljak i utorak..

EC suv..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #877 poslato: 24. Decembar 2010. u 00:21 »
Neko ce morati da popusti, ali jako mi je cudno posto GFS ovakav izlaz ponavlja vec ko zna koji put, to su padavine koje bi prilicno dugo trajale i donele lep sneg. Ne znam kome da verujem ovde....

Sto se tice perioda posle utorka, malo cudna situacija za mene jer ne mogu da se setim da sam na karti video toliko rasprostranjen anticiklon nad gotovo citavom Evropom!
Takodje GFS ponavlja takav raspored vec dugo,dugo....

Van mreže 10C-25C

  • *
  • Poruke: 285
  • Lokacija: niš 6km zapadno od centra
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #878 poslato: 24. Decembar 2010. u 00:22 »
Kimi nikad ne odustaje ^^
-3C...32C

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #879 poslato: 24. Decembar 2010. u 00:56 »
Dobro si to primetio ciklon i meni je ista stvar upala u oci, zaista prostran anticiklon nad Evropom ko da je kraj zime  a ne pocetak...  :o  :neznam: