Autor Tema: Decembar 2010.  (Pročitano 156909 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #260 poslato: 06. Decembar 2010. u 11:05 »
Uhhh koje zatrpavanje,posebno jugozapada zemlje u noći četvrtak na petak !!!  :o  :selam:  :jupi:

Još malo dublja Đenovka nego u prošlom izlazu i eto apokalipse  ??? ???
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #261 poslato: 06. Decembar 2010. u 11:22 »
Da odlično to izgleda za predele južnije od Beograda, kod nas u Vojvodini dok ne stigne zahlađenje većina padavina prođe, tako da će biti vrlo teško za snežni pokrivač, ali biće prilika i za to kasnije. Kao što je Boce rekao, treba prvo i tlo da se ohladi, pa onda može da se uhvati pravi sneg :)

Na mreži freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #262 poslato: 06. Decembar 2010. u 11:46 »
Ni modeli jos uvek nisu sigurni oko kolicine padavina, pa jedan dan daju vise padavina, drugi manje.. Kao sto napisah i juce nista se to nece znati cak do srede.. Mnogo cute bre ovi iz RHMZ-a, pa za ovakvo zahladjenje oni moraju narod unapred :sos: obavestiti!

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #263 poslato: 06. Decembar 2010. u 11:48 »
Od snega gotovo nista na severu zelje, s tim da novi izlaz GFS daje dosta kise i centralnoj Srbiji na pocetku padavina, zahladjenje kasni (ili padavine rane).
Polako ali sigurno paznja mi odlazi na period oko vikenda a i posle toga...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #264 poslato: 06. Decembar 2010. u 11:49 »
^^ ^^ Ne Ciklon,ovde je po GFS-u većina sneg,možda 10% padavina ode na kišu.

Konktetne padavine kreću od 18h a tad je već -4°C po visini,što je više nego dovoljno.

I naravno,hladnoća u prizemlju probija pre nego ova po visini.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #265 poslato: 06. Decembar 2010. u 11:58 »
Mnogo cute bre ovi iz RHMZ-a, pa za ovakvo zahladjenje oni moraju narod unapred :sos: obavestiti!

Da, naročito onaj deo koji je pogođen raznim elementarnim nepogodama u poslednje vreme, i koji zimu ne mogu dočekati pod otvorenim nebom. :(

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #266 poslato: 06. Decembar 2010. u 12:11 »
Od snega gotovo nista na severu zelje, s tim da novi izlaz GFS daje dosta kise i centralnoj Srbiji na pocetku padavina, zahladjenje kasni (ili padavine rane).
Polako ali sigurno paznja mi odlazi na period oko vikenda a i posle toga...
I mene vise interesuje period posle vikenda, bice interesantan i  cetvrtak ali ne bas zbog snega, nego cisto zbog prodora. Onda sledece nedelje i dalje izgleda mesajuca zona, ( ja sam cekao suvji scenario), e sad mozda i ostanemo suvi nije to iskljuceno, sve zavisi od putanje ciklona! Znate kako je ako jedan krene jednim putem, drugi ce istim tim putem:)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #267 poslato: 06. Decembar 2010. u 12:23 »
Sad su već GFS i EC prilično složni kad je u pitanju scenario za četvrtak i petak. Jedna od rijetkih situacija da se EC na kraju priklonio GFS-u.
Konkretno za Beograd, crta se 15-20mm padavina u četvrtak i noći između četvrtka i petka (najveći dio u obliku snijega). Period nakon toga je i dalje pod znakom pitanja. GFS vratio padavine koje je ranije crtao za vikend, EC sad crta novi ciklon od ponedjeljka i utorka na idelanoj poziciji za obilan snijeg kod nas.
Jedan od mogućih scenarija:



Uglavnom, važno je da nam zima stiže, i pred nama je jako zanimljiv vremenski period. Gotovo je i sigurno da će veći dio Srbije ugledati prvi snijeg, samo je pitanje koliko će, kada tačno i gdje pasti.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #268 poslato: 06. Decembar 2010. u 12:30 »
Mnogo cute bre ovi iz RHMZ-a, pa za ovakvo zahladjenje oni moraju narod unapred :sos: obavestiti!

Da, naročito onaj deo koji je pogođen raznim elementarnim nepogodama u poslednje vreme, i koji zimu ne mogu dočekati pod otvorenim nebom. :(

Upravo iz obzira prema tim ljudima, predlažem da se zimoljupci uzdrže od navijanja. Meni ne smeta, urlajte, navijajte, ali želja za snegom i zatrpavanjem će ljudima u nevolji izgledati prilično... šta da kažem, zlonamerna? bezobzirna? Svakako ništa lepo.

Dakle, samo objektivno. Budimo ljudi, ne navijači!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #269 poslato: 06. Decembar 2010. u 12:39 »
Tu si u pravu, ptprince. Zato se i trudim, kao i većina ostalih članova, da iznesem svoje mišljenje bez nekog navijanja ili euforije zato što se crta snijeg. Možda je jedino Kimi malo pretjerao sa jutrošnjom porukom od 11h, ali sam siguran da nije imao nikakve loše namjere. Mlad je, treba ga razumjeti. ;)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #270 poslato: 06. Decembar 2010. u 12:50 »
Nadam se da moj post nije protumačen kao navijački, samo je sad već realnost da će u četvrtak popodne doći do jakog zahlađenja.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #271 poslato: 06. Decembar 2010. u 13:12 »
Novi izlazi za Vojvodinu dosta losiji. Slabe padavine, mozda nekoliko cm snega i to je to.  :cry:
Kada je kisa u pitanju ne moze zaobici Vojvodinu a sto se tice snega sve nas zaobilazi.
Bice bolje nadam se u sledecim izlazima...


Van mreže Danijel-Daca

  • *
  • Poruke: 396
  • Starost: 37
  • Lokacija: Knjazevac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #272 poslato: 06. Decembar 2010. u 14:45 »
 SNEG PADA TEK OD 20.DECEMBRA!!!
Do tada,cekaju nas veoma vetroviti,kisni dani s promenljivim temperaturama.

Beograd- Nista od grudvanja!
Za razliku od veceg dela Evrope,u kojoj su snezne padavine dovele do potpunog kolapsa,nas ce vremenske nepogode ovoga puta zaobici.Sneg se ocekuje tek od 20. decembra,a do tada ce preovladjivati kisa i dnevne temperature do cak 19 stepeni Celzijusa.U Beogradu ce uglavnom biti pretezno kisovito i vetrovito s prosecnom temperaturom do 10 stepeni.Jedino ce na najvisim planinama biti susnezice i manjih sneznih padavina.Jutarnje temperature u celoj zemlji ce biti niske i kretace se u intervalima od nula do dva stepena,a velike temperaturne razlike tokom dana nepovoljno ce uticati na hronicne bolesnike.

Izvor: Kurir

  :lmao:  :rofl:

Mislim sta reci a ne zaplakati na ovakve budalastine!!!

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #273 poslato: 06. Decembar 2010. u 14:46 »
Novi izlazi za Vojvodinu dosta losiji. Slabe padavine, mozda nekoliko cm snega i to je to.  :cry:
Kada je kisa u pitanju ne moze zaobici Vojvodinu a sto se tice snega sve nas zaobilazi.
Bice bolje nadam se u sledecim izlazima...

Nista laky glavu gore, jos ne znamo dok ne pocne da pada. Ovde se iznenadjenja desavaju cesto(malo redje kad je sneg u pitanju)
Bice ga uskoro u celoj zemlji, veoma brzo!

SNEG PADA TEK OD 20.DECEMBRA!!!
Do tada,cekaju nas veoma vetroviti,kisni dani s promenljivim temperaturama.

Beograd- Nista od grudvanja!
Za razliku od veceg dela Evrope,u kojoj su snezne padavine dovele do potpunog kolapsa,nas ce vremenske nepogode ovoga puta zaobici.Sneg se ocekuje tek od 20. decembra,a do tada ce preovladjivati kisa i dnevne temperature do cak 19 stepeni Celzijusa.U Beogradu ce uglavnom biti pretezno kisovito i vetrovito s prosecnom temperaturom do 10 stepeni.Jedino ce na najvisim planinama biti susnezice i manjih sneznih padavina.Jutarnje temperature u celoj zemlji ce biti niske i kretace se u intervalima od nula do dva stepena,a velike temperaturne razlike tokom dana nepovoljno ce uticati na hronicne bolesnike.

Izvor: Kurir

  :lmao:  :rofl:

Mislim sta reci a ne zaplakati na ovakve budalastine!!!

Psssst!!!!

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #274 poslato: 06. Decembar 2010. u 15:22 »
Nista laky glavu gore, jos ne znamo dok ne pocne da pada. Ovde se iznenadjenja desavaju cesto(malo redje kad je sneg u pitanju)
Bice ga uskoro u celoj zemlji, veoma brzo!

U pravu si...uskoro cemo otprilike znati gde ce i koliko biti padavina.

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #275 poslato: 06. Decembar 2010. u 15:32 »
To cemo znati kad se napune radari :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #276 poslato: 06. Decembar 2010. u 15:47 »
A niko ne pominje da se za naredna dva dana crtaju jako visoke temperature za ovo doba godine u Srbiji, ponegdje i do 20°C. Eto prilike da i ljubitelji toplog vremena još malo uživaju, jer ćemo nakon četvrtka i mi zimoljupci konalno dočekati svojih 5 minuta (ili 5 dana, vidjećemo :)).


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #277 poslato: 06. Decembar 2010. u 15:59 »
Miloshe,vidim da se najbolje razumes u ove prognoze,pa jel bi mogao reci koliko ce otprilike kise pasti u Sapcu,Bogaticu i toj okolini u cetvrtak,i kolike su sanse za sneg?

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #278 poslato: 06. Decembar 2010. u 16:01 »
To cemo znati kad se napune radari :)
To sigurno.  :super: :super: :veje

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #279 poslato: 06. Decembar 2010. u 16:10 »
Koliko sam jutros video materijal, posle decembarskog proleća može lako da se desi da posle 10-og bude zima, pa i ciča zima. Neki izlazi ECMWF daju za 15-ti temperature čak i ispod -15 stepeni.

Ono što bih ja protumačio jeste da treba biti umeren i odmeren kada se pojave ovako smeli izlazi. Malo je verovatno (no, dešava se, prošle mi godine) da se dese ovakvi preokreti.

SNEG PADA TEK OD 20.DECEMBRA!!!
Do tada,cekaju nas veoma vetroviti,kisni dani s promenljivim temperaturama.

Beograd- Nista od grudvanja!
Za razliku od veceg dela Evrope,u kojoj su snezne padavine dovele do potpunog kolapsa,nas ce vremenske nepogode ovoga puta zaobici.Sneg se ocekuje tek od 20. decembra,a do tada ce preovladjivati kisa i dnevne temperature do cak 19 stepeni Celzijusa.U Beogradu ce uglavnom biti pretezno kisovito i vetrovito s prosecnom temperaturom do 10 stepeni.Jedino ce na najvisim planinama biti susnezice i manjih sneznih padavina.Jutarnje temperature u celoj zemlji ce biti niske i kretace se u intervalima od nula do dva stepena,a velike temperaturne razlike tokom dana nepovoljno ce uticati na hronicne bolesnike.

Izvor: Kurir

  :lmao:  :rofl:

Mislim sta reci a ne zaplakati na ovakve budalastine!!!

Tebi su to budalaštine? Plače mi se nad tvojim komentarom, no suzdržaću suze, znajući da je tvoj komentar čisto navijački, bez mnogo meteorologije ugrađene u ovakvu ocenu.

A lepo sam zamolio da se uzdržimo od navijanja, jer ovakvi postovi će nas dovesti u situaciju da želimo zlo ljudima u nevolji. Mnogo je takvih ljudi u nevolji, ne samo u Srbiji, već svuda gde nas prate: u Crnoj Gori, BiH, Hrvatskoj, pa i Sloveniji. Kraljevački zemljotres je već ostavio dobar broj ljudi bez krova nad glavom, a sam Bog je poslao onako topli novembar! Usledile su obilne padavine, što je dovelo do poplava u dolini Drine, Lima, po Hercegovini... stradaju ljudi, ostaju bez svog imetka, jer se protiv takvih stihija ne može baš ništa. takvi ljudi očekuju pravilne informacije, krajnje objektivne, a kroz ovakve postove kao što je citirani nudi se radost zbog produženja i produbljenja agonije! Kakva sramota! Kakva sebičnost! Da li treba TO da radimo?

Sva sreća, pa je uredništvo foruma ipak lišeno ove ostrašćenosti, jer se radi o (uglavnom) mladim ljudima koji vole meteorologiju, koji su razumni i koji su ostali pre svega ljudi.

Hvala Adminima koji su me lišili moderatorstva nad ovim podforumom, jer bih nemilice brisao sve što nije primereno, od smajlija, preko nepotrebnih i nesuvislih komentara navijačke prirode, pa do čitavih postova.

Još jednom ću pozvati: Ne budite navijači! Ličite mi na one vandale koji ruše sve pred sobom, a kobajagi se nazivaju navijačima.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...