Autor Tema: Decembar 2010.  (Pročitano 156905 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #340 poslato: 07. Decembar 2010. u 20:22 »
Prava zima u celoj Srbiji od 15-20 decembra!

Ukoliko ubuduće ne navedeš izvor na osnovu kojeg ovo tvrdiš, poruka će biti izbrisana.
Ovo je ipak ozbiljan forum, i prognoze koje ovdje izlažemo moraju imati utemeljenja u prognostičkom materijalu, nećemo da gatamo ili predosjećamo. Shvati ovo kao sugestiju. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #341 poslato: 07. Decembar 2010. u 20:29 »
Ok,izvinjavam se...Za b92 govorio je neki meteorolog(nisam mu zapamtio ime),i on je rekao da nas od 15 cekaju temperature koje nece ici u plus,kao i sneg u celoj zemlji.Od 21 ocekuje se malo toplije vreme,a novu godinu cemo docekati bez padavina i sa temperaturom koja je u granicama proseka.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #342 poslato: 07. Decembar 2010. u 20:32 »
Ok,izvinjavam se...Za b92 govorio je neki meteorolog(nisam mu zapamtio ime),i on je rekao da nas od 15 cekaju temperature koje nece ici u plus,kao i sneg u celoj zemlji.Od 21 ocekuje se malo toplije vreme,a novu godinu cemo docekati bez padavina i sa temperaturom koja je u granicama proseka.

Eto, tako.  ;) Šteta što nisi zapamtio ime tom meteorologu, jer malo je ljudi iz struke koji će se usuditi da sa takvom sigurnošću pričaju o prognozi za narednih 20 dana. Hrabro, nema šta. :) Mi, ovdje, muku mučimo sa prognozama za narednih par dana.

Izašao novi WRF-NMM. Za većinu mjesta je smanjio padavine u odnosu na prethodni izlaz, ali je za Beograd povećao. Kada bi se ovo ostvarilo (7mm na temperaturi od oko 0°C), mogli bismo da očekujemo prvi sniježni pokrivač:



padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Na mreži freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #343 poslato: 07. Decembar 2010. u 20:34 »
Prava zima u celoj Srbiji od 15-20 decembra!

alexa, danas je tek 7-mi... Suvise je rano i malo pretenciozno da bi se davale prognoze ovakvog tipa..

Sto se tice padavina u cetvrtak, sada sam siguran. Vojvodina vecinu padavina dobija u vidu kise,a snega ce biti jako malo, cisto da se vidi neka pahulja. Bice jakog sz vetra. Ostatak Srbije malo bolji sto se tice snega, uglavnom ne vise od 10cm sneznog pokrivaca, a sneg bi padao na jugu i jugoistoku do petka poslepodne, kada bi se i tamo razvedrilo.

Prema EC i GFS-u trebalo bi za vikend malo da otopli na visini pa ce ovaj sneg vrlo brzo da se istopi..



Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #344 poslato: 07. Decembar 2010. u 20:41 »
NMM i EC dno dna....
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #345 poslato: 07. Decembar 2010. u 20:41 »
Slazem se,ali ja samo prenosim sta je covek rekao.Bolje da ne bude snega u cetvrtak jer ce se otopiti brzo.Taman da se zemlja prosusi do utorka,pa da se onda lepo zabeli.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #346 poslato: 07. Decembar 2010. u 20:46 »
Slazem se,ali ja samo prenosim sta je covek rekao.Bolje da ne bude snega u cetvrtak jer ce se otopiti brzo.Taman da se zemlja prosusi do utorka,pa da se onda lepo zabeli.

Takvo odlaganje,i razmišljanje nikud ne vodi..

Nemoj sad da padne,nek padne tamo za 6-7 dana...ko zna šta će dotad biti,možda se ovo potpuno ukine.

Prema tome,da ispratimo mi front u četvrtak prvo.

A koliko vidim,neki forumaši su se lako odrekli četvrtka..bez razloga..biće iznenađenja,kao i uvek kad je u pitanju prodor sa severozada.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #347 poslato: 07. Decembar 2010. u 21:38 »
Glupo je pricati da li ce biti snega 31dec.kad je tesko prognozirati vreme i za 3dana . . . . pozzzz od novog clana . . .
E R C I

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #348 poslato: 07. Decembar 2010. u 21:44 »
ERCI u pravu si, dobro se secam jedne godine 31.12,slagao bih kada bih rekao koje, jos sam isao u Gimnaziju, najavili su 30.12 . uvece da ce ujutro na  dan pred Novu godinu biti slabe susnezice i temperatura oko 2 C, tog jutra od pola 9 je padao jak sneg na -2c,kao i u Novogodisnjoj noci, napadao je 38 cm, dodouse u severozapadnoj Srbiji, nesto manje u Beogradu, a na krajnjem Severu nije ni pao, toliko o tome koliko 12 sati ranije su nasi cenjeni meteorolozi iz RHMZ-a mogli da procene i predvide, a mlion je takvih slucajeva u toku godine,inace ne rekoh lokaciju Tamnava-Ub.

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #349 poslato: 07. Decembar 2010. u 21:50 »
Slazem se sa vama dvojicom,prije par dana nisam mogao sve da stignem procitati koje su poruke dolazile na ovu temu,a sada se nesto svi ucutali kao da je propast svijeta,a ja bas mislim da ce ova tema da se usija u cetvrtak od podne,a navece pogotovo... kad snijeg pocne da pada :)...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #350 poslato: 07. Decembar 2010. u 21:58 »
 ^^ ^^

Tako je Beli....  :D :D

To se ceni,optimizam..i treba !
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #351 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:01 »
Tamnavac, to je bilo 31.12.2001god, upravo tako, sneg je u Valjevu padao od samog jutra do popdnevnih sati. Tada sam izmerio 34cm. Bilo je predivno. EC je dao bas visoke teperature sledece nedelje, a u proslom izlazu je npr. u utorak dao -5, a sad +5. stvarno ovolike oscilacije su bezveze. Ne bi me cudilo da vec u sledecem izlazu vrati temp. GFS je konstantan i mislim da ce on ovoga puta bolje pogoditi temp. U dnevniku1 veceras su najvali sneg u nedelju i ponedeljak i formiranje sneznog pokrivaca i temp. ispod nule.


Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #352 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:07 »
stvarno previse oscilaicija kad je prognoza za period od 10dana upitanju . . . .
E R C I

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #353 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:11 »
...a ja bas mislim da ce ova tema da se usija u cetvrtak od podne,a navece pogotovo... kad snijeg pocne da pada :)...

Neće ova tema, nego "Aktuelne vremenske prilike". ;) Kako god da prođemo sa snijegom, vremenska situacija u četvrtak će biti više nego zanimljiva. Biće uzdbudljivo pratiti front koji će se vrlo brzo spustiti sa sjevera do juga zemlje.
Na osnovu večerašnjih izlaza, nisam ni ja pesimista kao sinoć. Bio bih zadovoljan da se makar malo zabijeli, čisto da se prisjetim kako to izgleda snijeg. Davno je bio mart kad ga vidjeh zadnji put. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #354 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:18 »
U ČETVRTAK PROMENA VREMENA: Naoblačenje sa kišom, umerenim do jakim severozapadnim vetrom i padom temperature pre podne zahvatiće severnu, a posle podne celu Srbiju. Posle podne u severnim i zapadnim, a uveče u svim predelima kiša će preći u sneg, pa će se formirati manji snežni pokrivač. U noći razvedravanje na severu. NAREDNIH DANA HLADNO. U petak će duvati umeren severozapadni vetar. Tokom dana oblačno, u brdsko-planinskim predelima sa slabim snegom. U Vojvodini pre podne vedro, posle podne umereno oblačno sa pljuskovima snega. Za vikend oblačno, povremeno sa snegom.
E R C I

Na mreži freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #355 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:22 »
Slazem se sa vama dvojicom,prije par dana nisam mogao sve da stignem procitati koje su poruke dolazile na ovu temu,a sada se nesto svi ucutali kao da je propast svijeta,a ja bas mislim da ce ova tema da se usija u cetvrtak od podne,a navece pogotovo... kad snijeg pocne da pada :)...

Tada ce to biti u delu aktuelne vremenske prilike, nece je ovde biti.. :P :)
Takvo odlaganje,i razmišljanje nikud ne vodi..

Nemoj sad da padne,nek padne tamo za 6-7 dana...ko zna šta će dotad biti,možda se ovo potpuno ukine.

Prema tome,da ispratimo mi front u četvrtak prvo.

A koliko vidim,neki forumaši su se lako odrekli četvrtka..bez razloga..biće iznenađenja,kao i uvek kad je u pitanju prodor sa severozada.

Kimi zima tek dolazi, i ako sad omasi neka omasi, a velika je verovatnoca, bice prilika sigurno da se svi ti promasaji vrate u jan. i feb..( kao i prosle godine..)



Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #356 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:28 »
khm, za citate treba navesti izvor!
/erci nesto kopirao - cini mi se - sa w2w/

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #357 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:31 »
Svidja mi se GFS za cetvrtak, jer se najavljuju konvektivne padavine pri 16 C, a uvece zahladjenje na 1 C... videcemo...

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #358 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:34 »
da beket sa w2w,jel to zabranjeno kopiranje????????
E R C I

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #359 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:38 »
Milose,Freeze hvala na ispravkama,ziv covjek grijesi :/