Autor Tema: Decembar 2010.  (Pročitano 156919 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #360 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:40 »
da beket sa w2w,jel to zabranjeno kopiranje????????

Nije zabranjeno kopiranje, samo treba navesti izvor. U ovoj temi je poželjno da svako iznosi svoje mišljenje o prognozi, a za preuzete prognoze postoji tema: http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,671.0.html

Milose,Freeze hvala na ispravkama,ziv covjek grijesi :/

Opušteno.  8)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #361 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:40 »
da beket sa w2w,jel to zabranjeno kopiranje????????

Nije, ali ima tema za takve prognoze:

http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,671.0.html

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #362 poslato: 07. Decembar 2010. u 22:55 »
Svidja mi se GFS za cetvrtak, jer se najavljuju konvektivne padavine pri 16 C, a uvece zahladjenje na 1 C... videcemo...
Bice zanimljivo, jos kakav ce vetar duvati,  :popcorn: narocito u Vojvodini!!!!
Verovatno ce biti snega u celoj zemlji u cetvrtak ali tesko je reci da li ce se zadrzati zbog kise koja ce padati pre zahladjenja.
Ako se i bude zadrzavao u Vojvodini ce ga biti samo par cm,juznije od Beograda oko 5cm, a na jugozapadu najvise blizu 10cm po GFS-u a i mojoj proceni, na planinama naravno vise. Za vikend vec mnogo bolja situacija, vec ce se sve dovoljno rashladiti tako da se sneg nece topiti a po trenutnim kartama trebalo bi poceti da pada u subotu uvece pa sve do ponedeljka. Tada bi najvise snega trebalo pasti na zapadu Srbije, u Vojvodini ali i ponegde u centralnim predelima.
Za vikend ce temperatura ponegde preci 0C, ali neverujem da ce to uticati na padavine.

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #363 poslato: 07. Decembar 2010. u 23:15 »
Evo nesto sa 3Bmeteo za period 13.12-16.12:



Evo i linka, ima analiza za ceo mesec.

http://www.3bmeteo.com/giornale-meteo/previsioni+meteo+natale-+tendenze-10687
Vratiće se magle u London!

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #364 poslato: 07. Decembar 2010. u 23:15 »


Iz jednih novina

ovo sigurno misle na 8 i 10 decembar

živa istina!  :lmao:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #365 poslato: 07. Decembar 2010. u 23:17 »
Tesko je bilo sta reci a da bude pametno.

Nisam se nadao nekom snegu u cetvrtak(ni sad mu se ne nadam) iako je bilo nagovestaja pre par dana da ce to mozda biti prvi i malo veci sneg, ali sam kao i vecina ljudi sa ovog foruma bio siguran u zahladjenje posle cetvrtka i ledene dane gde bi svi koji vole zimu samo cekali neki ciklon koji bi nam doneo snezni pokrivac.

E kada je bilo jasno da cetvrtak ne moze doneti Bog zna sta, "pojavio se" predstojeci vikend i lepe sanse za sneg s manjim pokrivacem uz naravno ledene dane.
Kako se smo se priblizavali sanse su postojale sve manje i na kraju ni od ledenih dana nema nista, samim tim ni od snega.
Zaista ne bi voleo da pada sneg koji ce se brzo topiti i iza sebe ostaviti kisnu idilu sa mnogo bara i vodom koje i tako ima na pretek.

Poslednja alternativa je 15. decembar, e tu ne moze da omane sneg i hladnoca u isto vreme, moze itekako moze!
Zimski izlazi su cesto bajkoviti i veoma lako prevare coveka, na pocetku svake zime se upecam u par zamki  :doh: a onda vremenom dodjem sebi i shvatim da ce se ostvariti zeljeni vremenski uslovi tek kad ih vidim kroz prozor, e to je najbolji model, prozor!

Cetvrtak svakako zanimljiv zbog tog hladnog fronta i svega sto ce ga pratiti(vetar, pad temerature, kisa, sneg...), ako nista drugo bice puno postova u "aktuelnostima".  :-\

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #366 poslato: 07. Decembar 2010. u 23:20 »
Biće zanimljivo kojom jačinom će duvati olujni vetar kada krene promena vremena. Mislim da će dunuti iznenada i veoma jako. Što se tiče padavina nesumnjivo da će to biti kiša u početku koja će preći u sneg. Što padne na frku, padne. Moguće mestimično formiranje manjeg snežnog pokrivača zaista.

Ako mene pitate gotovo sigurno nas očekuje sneg u noći subota na nedelju i nedelja u celoj zemlji uz formiranje snežnog pokrivača.

Namerno bold jer se usuđujem da ovo prognoziram sa priličnom sigurnošću.  ;D

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #367 poslato: 07. Decembar 2010. u 23:21 »

Zimski izlazi su cesto bajkoviti i veoma lako prevare coveka, na pocetku svake zime se upecam u par zamki  :doh: a onda vremenom dodjem sebi i shvatim da ce se ostvariti zeljeni vremenski uslovi tek kad ih vidim kroz prozor, e to je najbolji model, prozor!




Ziva istina! recimo najave lupam sad za 20 decembar -20 a kad se priblizimo 20 decembru onda najavljuju +5 stepeni to dajem samo primer..

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #368 poslato: 07. Decembar 2010. u 23:35 »
Biće zanimljivo kojom jačinom će duvati olujni vetar kada krene promena vremena. Mislim da će dunuti iznenada i veoma jako. Što se tiče padavina nesumnjivo da će to biti kiša u početku koja će preći u sneg. Što padne na frku, padne. Moguće mestimično formiranje manjeg snežnog pokrivača zaista.

Ako mene pitate gotovo sigurno nas očekuje sneg u noći subota na nedelju i nedelja u celoj zemlji uz formiranje snežnog pokrivača.


Namerno bold jer se usuđujem da ovo prognoziram sa priličnom sigurnošću.  ;D

 :super: :super:

GFS 18z bez vecih promena, sto se tice cetvrtka i vikenda.
« Poslednja izmena: 07. Decembar 2010. u 23:51 laky »

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #369 poslato: 07. Decembar 2010. u 23:43 »

a onda vremenom dodjem sebi i shvatim da ce se ostvariti zeljeni vremenski uslovi tek kad ih vidim kroz prozor, e to je najbolji model, prozor!



Pre svega, hvala na cestitci za moj tisuciti post. :D
Mnogo mi je dobar i post i nova profil slika... :P

E sad sto se tice tvojih reci.Lepo bi bilo kada bi covek mogao da zivi i bude srecan kada pada sneg(ako ga voli), kada ne pada da ne mari mnogo i ne iscekuje ga u nestrpljenju.Cini mi se da ljudi kao ti potrose dosta zivaca zimi.I sebe ubrajam u takvu neku kategoriju, mada se trudim da to popravim.Tesko je protiv sebe, kako u dijeti tako i u drugim stvarima.Eh...

A da ne bi ovo bio totalni promasaj od posta da recem da na gfs-u preovladjuje bloking situacija, dok Ec to sve malo ublazava i taj blok i nije tako istrajan.Za nas bi to znacilo za sad ipak jedno sedam dana hladnog vremena, a povremeno je moguc i sneg.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #370 poslato: 08. Decembar 2010. u 00:12 »
Milose,Freeze hvala na ispravkama,ziv covjek grijesi :/


;)
Pre svega, hvala na cestitci za moj tisuciti post. :D
Mnogo mi je dobar i post i nova profil slika... :P

E sad sto se tice tvojih reci.Lepo bi bilo kada bi covek mogao da zivi i bude srecan kada pada sneg(ako ga voli), kada ne pada da ne mari mnogo i ne iscekuje ga u nestrpljenju.Cini mi se da ljudi kao ti potrose dosta zivaca zimi.I sebe ubrajam u takvu neku kategoriju, mada se trudim da to popravim.Tesko je protiv sebe, kako u dijeti tako i u drugim stvarima.Eh...

A da ne bi ovo bio totalni promasaj od posta da recem da na gfs-u preovladjuje bloking situacija, dok Ec to sve malo ublazava i taj blok i nije tako istrajan.Za nas bi to znacilo za sad ipak jedno sedam dana hladnog vremena, a povremeno je moguc i sneg.


Sto se tice izgleda buduceg malo daljeg perioda, rekao bih da je jedino sigurna ona stara " Scio me nihil scire.."ak sam dobro napisao..

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #371 poslato: 08. Decembar 2010. u 00:13 »
Gledajuci prema GFS pred nama je uglavnom vise hladnih(skoro svi) dana nego topli,i to je dobar znak da zima stize,a i snijega valjda ce biti :)!!! laku noc!!!


Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #372 poslato: 08. Decembar 2010. u 11:06 »
Da se prvo pozabavimo sa sutrasnjim danom pa onda idemo dalje. Znaci nikakva novost imamo sutra hladan front kako ce to da izgleda:






Moze se videti dosta izjednaceno po slojevima...! Grmljavina? Pa sto da ne u ovakvoj situaciji ne treba da nas zacudi nista, no ipak ce biti najinteresantniji vetar prolazkom fronta


Padavine, sneg, kisa? Ipak se radi ovde o jakom i brzom frontu, tako da realno ocekivati neki deblji snezni pokrivac ne vredi!

Ajmo dalje, tu je vikend, spominjo sam i ja juce mogucnost snega, razlike koje su bile kod dva globalna modela, noo razlike se tu i dalje. Vredi sacekati 06 GFS da vidimo koje su razlike i dalje, tu najvise mislim na temp na tlu!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #373 poslato: 08. Decembar 2010. u 11:14 »
GFS 06Z malo bolji od prethodnika..

I dalje je to 4-10cm snega u centralnoj i južnoj Srbiji.

Sličan je i Aladin.

Inače,06Z poslušao ENSE i crta  3-4cm u petak uveče zapadnim i centralnim predelima.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #374 poslato: 08. Decembar 2010. u 11:18 »
AA GFS nacrta lep sneg u nedelju i ponedeljak do sredine  dana za centralne predele.

Po visini otopli do -4°C,ali to bi verovatno bilo u prizemlju od -1 do +1°C temperature.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.378
  • Starost: 35
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #375 poslato: 08. Decembar 2010. u 11:20 »
Moze mi neko od ovih sto znaju,kaze za Sabac sutra sto se tice snega? Ovde kod nas prema njihovim najavama, u cetvrtak uvece, dok bude padao sneg moglo bi oko 2 cm da napada, ne vise.
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #376 poslato: 08. Decembar 2010. u 11:25 »
Moze mi neko od ovih sto znaju,kaze za Sabac sutra sto se tice snega? Ovde kod nas prema njihovim najavama, u cetvrtak uvece, dok bude padao sneg moglo bi oko 2 cm da napada, ne vise.

Ako i toliko bude, to je maximum. Sumadija i jugozapadna i juzna Srbija ce dobiti do 10cm, a vise planine oko 15cm, i to ti je to.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #377 poslato: 08. Decembar 2010. u 11:32 »
Moze mi neko od ovih sto znaju,kaze za Sabac sutra sto se tice snega? Ovde kod nas prema njihovim najavama, u cetvrtak uvece, dok bude padao sneg moglo bi oko 2 cm da napada, ne vise.
Pazi u ovakvoj situaciji niko ti nemoze nista konkretno reci, naravno manji pokrivac od par cm nije iskljucen, ali kao sto rekoh i u predhodnom mom postu iz ovakve situacije bas i ne treba cekati neko vece zatrpavanje. Eto to je neko moje licno misljenje!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #378 poslato: 08. Decembar 2010. u 11:51 »
Evo karta sa stanjem padavina po Bosni do 18Z,tj. kada dolaze snežni oblaci u Srbiju..

S obzirom na zapadno,a zatim i severozapadno strujanje,jasno da na najjače padavine može računati potez južno od Loznice pa tamo do Zlatibora,a u kasnijem terminu cela jugozapadna Srbija,uglavnom južna Šumadija i podkpaonički kraj:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #379 poslato: 08. Decembar 2010. u 11:57 »
Ja ako budem imao neki snežni pokrivač u narednih nedelju dana biću prezadovoljan. Ono što me sad najviše interesuje jeste period posle 15. decembra kad postoji mogućnost formiranja ciklona u Sredozemlju koji bi mogao doneti konkretnije padavine na istoku Srbije. Do tada će centralni i zapadni predeli imati najviše šansi za zimsku idilu. U četvrtak neće biti bitnijeg snežnog pokrivača ali za vikend i početkom naredne nedelje izgleda da se može nakupiti i do 10cm ponegde.