Autor Tema: Decembar 2010.  (Pročitano 156916 puta)

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #380 poslato: 08. Decembar 2010. u 12:11 »
Ja ako budem imao neki snežni pokrivač u narednih nedelju dana biću prezadovoljan. Ono što me sad najviše interesuje jeste period posle 15. decembra kad postoji mogućnost formiranja ciklona u Sredozemlju koji bi mogao doneti konkretnije padavine na istoku Srbije. Do tada će centralni i zapadni predeli imati najviše šansi za zimsku idilu. U četvrtak neće biti bitnijeg snežnog pokrivača ali za vikend i početkom naredne nedelje izgleda da se može nakupiti i do 10cm ponegde.
Isto nekako i ja mislim, jugozapad Srbije moze imati snezni pokrivac u petak ujutru, posle dolazi vikend koji za mene apsolutno jos nije poznat kako cemo proci!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #381 poslato: 08. Decembar 2010. u 12:17 »
Biće posla oko prognoze za tebe Gabesz !!

Uglavnom,slažem se da sutra najviše snega dobija jugozapad,ali i dalje stojim da zapad i centralni predeli dobijaju od 3 pa do 9-10 cm.Sve zavisi..Ipak je ovaj front lutrija :) :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #382 poslato: 08. Decembar 2010. u 12:39 »
Po onome što sam zapazio prethodnih godina najviše snega u centralnoj Srbiji dobiće Ćuprija i Paraćin. Pri prolasku fronta sa severozapada taj deo dobije puno više padavina od svih okolnih mesta. Kao da zadrži sve padavine koje bi trebale preći preko Čestobrodice ka nama u istočnoj Srbiji.

Van mreže FAMAS

  • *
  • Poruke: 19
  • Starost: 37
  • Lokacija: Paracin
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #383 poslato: 08. Decembar 2010. u 12:52 »
Prosle godine paracin nije imao mnogo snega. Kada je Beograd bio skoro zavejan, u Paracinu je bio tek neki cm snega, dok je 2008. godine bilo stvarno opasno. Zatrpao nas sneg u PN.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #384 poslato: 08. Decembar 2010. u 13:01 »
Po onome što sam zapazio prethodnih godina najviše snega u centralnoj Srbiji dobiće Ćuprija i Paraćin. Pri prolasku fronta sa severozapada taj deo dobije puno više padavina od svih okolnih mesta. Kao da zadrži sve padavine koje bi trebale preći preko Čestobrodice ka nama u istočnoj Srbiji.

Ništa Jagodina, kolega? Neće sneg pod palmu? :lol:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #385 poslato: 08. Decembar 2010. u 13:21 »
Po prognozi RHMZ-a za narednih 5 dana svi bi terbali biti zatrpani... :o  :neznam: Necu to dalje komentarisem.


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #386 poslato: 08. Decembar 2010. u 13:27 »
Ništa Jagodina, kolega? Neće sneg pod palmu? :lol:
:rofl:

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #387 poslato: 08. Decembar 2010. u 13:32 »
Ništa Jagodina, kolega? Neće sneg pod palmu? :lol:

Ako mislis na 18 i 19 februar 2009, tada je bila zatrpana cela centralna i juzna Srbija ne samo Paracin, i to je bio samo taj sneg te zime, moram priznati bas je bio fes napadao. I bilo je sneg 25.12.2008 ali to je bilo nesto malo. A prosle zime jesmo imali mnogo manje snega u odnosu na Beograd i Vojvodinu. Razlog je bio stalna i dosadna kosava kod nas.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #388 poslato: 08. Decembar 2010. u 13:36 »
Ja se izvinjavam, promasio sam citat, odgovor je za novog clana takodje iz Paracina  ;D  ;)

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.378
  • Starost: 35
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #389 poslato: 08. Decembar 2010. u 13:55 »
Cekaj,jel ovo sto negde moze biti 10 cm, jel to samo cetvrtak na petak??? Interesuje me, samo neko misljenje, ili trenutna procena, sto se tice vikenda. Jer ovde kod mene su najave da bi moglo u Sapcu do ponedeljka ujutru biti oko 10 cm snega. Verovatno ce onda u Valjevo, i ka juznim delovima biti sigurno 6,7 cm vise nego u Sapcu. Sad mozemo lupati,ali samo pisem neku procenu prema sadasnjim izlazima,sto najavljuju ljudi iz Sapca.
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Na mreži zeljko

  • *
  • Poruke: 196
  • Lokacija: Železnik
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #390 poslato: 08. Decembar 2010. u 14:04 »
Hm... Zanimljiva prognoza RHMZ za sutra. U Beogradu susnezica uz temperaturu izmedju 15 i 17 oC
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/stanica.php?mp_id=13274
Dobro znam, bice ujutru 15, tokom dana do 17 a onda sledi zahladjenje... pa i susnezica (i sneg) krajem dana, ali ipak je ovo malo nejasan prikaz.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #391 poslato: 08. Decembar 2010. u 14:12 »
Cekaj,jel ovo sto negde moze biti 10 cm, jel to samo cetvrtak na petak??? Interesuje me, samo neko misljenje, ili trenutna procena, sto se tice vikenda. Jer ovde kod mene su najave da bi moglo u Sapcu do ponedeljka ujutru biti oko 10 cm snega. Verovatno ce onda u Valjevo, i ka juznim delovima biti sigurno 6,7 cm vise nego u Sapcu. Sad mozemo lupati,ali samo pisem neku procenu prema sadasnjim izlazima,sto najavljuju ljudi iz Sapca.

Pa lepo si rekao to su NAJAVE, sto znaci da svako moze svoje misljenje da da, i pri tome saceka da vidi da li je bio u pravu.. A to koliko ce tacno mm padavina biti narednih dana ne bi ti mogao ni Nostradamus sam reci.. Jednostavno shvati da ovde niko ne zna koliko ce snega tacno pasti, i moze samo da nagadja. Sacekaj ponedeljak pa ces sam videti jel 2 ili 5 ili 7 ili 10cm itd itd itd.. Bice snega od cetvrtka cesto, i to je jedino koliko toliko sigurno.


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #392 poslato: 08. Decembar 2010. u 14:16 »
Čemu možemo da zahvalimo za ovakvu prognozu??? Pre par sati je bilo pitanje da li će biti snega, tj. susnežice sutra i snega u subotu, a sad ...  :sos: :sos: :sos:
Može li neko da objasni!?
Hvala!   :-*

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #393 poslato: 08. Decembar 2010. u 14:25 »
Во петок студено и ветровито со снег
Утре попладне се очекуваат врнежи од дожд, особено во вечерните часови кога ќе има и локална појава на грмежи. Поради продор на многу студена воздушна маса од север во петок ќе има значителен пад на температурата, проследен со силен северен ветер кој ќе достигнува брзина над 100 км/час и врнежи од снег и во пониските места.
http://meteo.gov.mk/

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #394 poslato: 08. Decembar 2010. u 14:27 »
Spored makedonski metrolozi ocekuje je se sneg i za vreme vikenda i za pocetak sledece nedelje tako da poleka no sigurno dolazi zima.....

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #395 poslato: 08. Decembar 2010. u 14:34 »

Pa lepo je videti te pahulje u prognozi. Od petka sneg ce cesto padati, ali to ne mora da znaci da ce padati celog dana.
Do ponedeljka u celoj Srbiji ce biti snega negde vise negde manje. Sto se tice cetvrtka i prolaska fronta, bice tu i kise, susnezice, snega, ponegde grmljavine mozda, a narocito jakog u Vojvodini povremeno olujnog vetra.

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #396 poslato: 08. Decembar 2010. u 15:30 »
da li se zna (ili ce moci do kraja dana) u koje vreme bi odprilike trebali da ocekujemo nailazak fronta u Beogradu? kakve vremeneske prilike se ocekuju pre nailaska fronta,i za vreme njegovog prolaza? posle njega definitivno sneg,ali me intresuju ove dver stvari :)

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #397 poslato: 08. Decembar 2010. u 15:40 »
 ^^
Pa front bi trebalo da stigne do Beograda oko 15h. Pre fronta bice kise uz slab vetar, dok ce odma po prolasku fronta vetar naglo ojacati i kisa ce postepeno prelaziti u sneg. Naravno podrezumeva se da ce temperatura naglo opasti.
Posto je u pitanju jak front, moguca je i grmljavina i jaca oblacnost, ali nije sigurno.

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #398 poslato: 08. Decembar 2010. u 15:44 »
Ok hvala,ja sam ocekivao da ce kasnije stici,to je prilicno rano :).Posto ce biti kise pre fronta,znaci da bi po njegovom prolasku padavine vec mogle da se izmeste,pa da li ce padavine u Beogradu potrajati po prolasku fronta?

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #399 poslato: 08. Decembar 2010. u 16:08 »
Jel zna neko kad ce sneg poceti da pada na jugozapadu???hvala unapred.
E R C I