Autor Tema: Decembar 2010.  (Pročitano 156894 puta)

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #480 poslato: 11. Decembar 2010. u 13:12 »
jas mislim za otopljenje bice nakon 20 kako kazu modeli ali rano je jos tako da moze to da se promeni i sada nam ide period od nedelja dana so sneg treba to da analiziramo koliko imacemo.....

evo u makedonije metrolozi su najavile danas da imacemo nedelja ispuneta so dosta sneg obilnije snezne padavine nas ocekuje sutra popodne i u ponedeljak,vtornik imacemo lokolno slabi snezne padavine i sreda obilnije snezne padavine iz stvaranje sneznog pokrivaca u celoj makedonije...

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #481 poslato: 11. Decembar 2010. u 18:26 »
Oko 16h je poceo da pada,evo sada je vec zabeleo.Ima ga oko 4cm.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #482 poslato: 11. Decembar 2010. u 18:30 »
Izvinjavam se,ima ga oko 3cm,pogresno sam otkucao!

Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.201
  • Starost: 30
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #483 poslato: 11. Decembar 2010. u 18:33 »
Oko 16h je poceo da pada,evo sada je vec zabeleo.Ima ga oko 4cm.

To trebas da stavljas na aktuelne vremenske prilike..

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #484 poslato: 11. Decembar 2010. u 19:40 »
Sutra ce u svim predelima ce doci do kratkotrajnog otopljenja. "Najtoplije" trebalo bi biti na zapadu, u Backoj i u centralnim predelima, dok ce otopljenje biti najblaze na istoku Srbije i u Banatu.
Novo zahladjenje stize oko 17-18h i prvo ce zavhatiti Vojvodinu gde ce biti umerenog vetra, a tokom noci i ostale predela. Tokom dana padace sneg, susnezica a ponegde je moguca i kisa. Od ponedeljka ledeni dani i provejevanje slabog snega u celoj Srbiji.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #485 poslato: 11. Decembar 2010. u 20:35 »
Baš će da otopli prvog kalendarskog dana zime baš baksuz!

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #486 poslato: 11. Decembar 2010. u 20:42 »
a sta je ovo poslije 23-eg, izgleda opet neko zahladjenje,na sjeverozapadu srbije i nece bas toliko otopliti,jesam li ja dobro vidio ili.... nemam pojma,hehehe :)

Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.201
  • Starost: 30
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #487 poslato: 11. Decembar 2010. u 20:46 »
  ^^  ali daleko je to...
dotle moze da se izmeni prognoza 20 puta..

Van mreže Zvrle

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Vračar
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #488 poslato: 11. Decembar 2010. u 20:47 »
U poslednje vreme zime u Srbiji su sve lošije: bude nedelju dana hladnog vremena pa onda dve tri nedelje toplog pa opet samo nedelju dana hladno! ne mislim bukvalno ali otprilike je tako!

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #489 poslato: 11. Decembar 2010. u 20:52 »
Beli de ti ode na 23. hahahah :D cekaj jos ne znamo ni kakvo ce biti otopljenje za sledeci vikend...

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #490 poslato: 11. Decembar 2010. u 20:57 »
Pa nesto mi ovo zvuci sve slabo..nadao sam se veceras snijegu,sad izasao napolje on se pravo topi,a danas se nije topio,a prognoze za neki snijeg su slabe narednih dana,pa se onda nadam nesto od 23-eg da ce biti neke zime :)!! pozzz

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #491 poslato: 11. Decembar 2010. u 21:01 »
Polako, ima nekih novina u poslednjem izlazu i GFS-a i EC-a. Otopljenja ce biti to je sigurno ali kao sto je gencic primetio mozda nece dugo potrajati.
Ima nade za anticiklon nad Atlantikom...


Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #492 poslato: 11. Decembar 2010. u 21:14 »
Sta mislite kolika ce sutra temperatura biti u Bogaticu?

Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.201
  • Starost: 30
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #493 poslato: 11. Decembar 2010. u 21:23 »
Sta mislite kolika ce sutra temperatura biti u Bogaticu?

Pa koliko sam ja mogao da vidim,u tom delu zemlje celu noc ce padati sneg,dok ce ujutru doci do razvedravanja,posle podne ce doci do novog naoblacenja i padace kisa...
T/min iznosice 1°C
T/max 6°C

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #494 poslato: 11. Decembar 2010. u 21:31 »
Modeli non stop menjaju scenario i za narednu nedelju tako da to otopljenje moramo da gledam samo kao tendenciju a nikako da ga detaljno proučavamo. Samo se plašim da ne izvisimo od bar malo snega u toku dolazeće nedelje.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #495 poslato: 11. Decembar 2010. u 23:24 »
Otopljenje je po mom misljenju, laickom naravno, sigurno, pocev od narednog vikenda. Koliko jako i koliko dugo ce trajati, ne zna se naravno sigurno ali ovaj deo foruma tice se prognoza,( doduse najvise za narednih 5-7 dana), ali ja cu sebi dati slobode i slobodno reci da licno mislim da do ponovnog formiranja bloka nad atlantikom nece skorije doci, i da su izlazi GFS-a koji to pokazuju u stvari oni losiji izlasci.. Otoplice, naicice par jacih ciklona, doneti jos onoga cega nam je puna kapa-kise, e sad jedino ne verujem da ce biti toplo onoliko koliko je bilo par dana pre nailaska ovog fronta u cetvrtak..
Volim sneg i zimu,ali ako treba da bude suva hladnoca, to mi nije potrebno, tako da bas volim sto ce ovom hladnom talasu uskoro doci kraj! Na kraju krajeva ljudima koji su pretrpeli stetu od zemljotresa, pa nedavno i od poplava ova hladnoca je samo jos jedan udarac na samopouzdanje i ono malo zelje za zivotom koje im je ostalo!
Neka ova hladnoca sto brze prodje, a za sneg bice vremena u januaru i februaru. :kafa:

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #496 poslato: 11. Decembar 2010. u 23:30 »
Ne predaji se tako lako :), i ja sam pogodjen tim nepogodama(poplavama) voda jos oko kuce,al volim zimu i snijeg,cijelo vece izvirujem gledam pada li,i sad me kisa razocarala totalno,al opet se nadam da ce iduce sedmice biti snijega,i da nece biti nekih jacih otopljenja!!!Zima ide sav ovaj narod mora biti svjestan da se to ne moze odloziti!

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #497 poslato: 11. Decembar 2010. u 23:43 »
Otopljenje je po mom misljenju, laickom naravno, sigurno, pocev od narednog vikenda. Koliko jako i koliko dugo ce trajati, ne zna se naravno sigurno ali ovaj deo foruma tice se prognoza,( doduse najvise za narednih 5-7 dana), ali ja cu sebi dati slobode i slobodno reci da licno mislim da do ponovnog formiranja bloka nad atlantikom nece skorije doci, i da su izlazi GFS-a koji to pokazuju u stvari oni losiji izlasci.. Otoplice, naicice par jacih ciklona, doneti jos onoga cega nam je puna kapa-kise, e sad jedino ne verujem da ce biti toplo onoliko koliko je bilo par dana pre nailaska ovog fronta u cetvrtak..
Volim sneg i zimu,ali ako treba da bude suva hladnoca, to mi nije potrebno, tako da bas volim sto ce ovom hladnom talasu uskoro doci kraj! Na kraju krajeva ljudima koji su pretrpeli stetu od zemljotresa, pa nedavno i od poplava ova hladnoca je samo jos jedan udarac na samopouzdanje i ono malo zelje za zivotom koje im je ostalo!
Neka ova hladnoca sto brze prodje, a za sneg bice vremena u januaru i februaru. :kafa:

Bas zvucis samouvereno, kao da stvarno nece brzo da dodje do ponovnog zahladjenja posle ovog otopljenja za vikend (ako ga uopste i bude) daleko je to mnogo, modeli stalno menjaju stvari, ko zna sta ce biti.

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #498 poslato: 11. Decembar 2010. u 23:49 »
licno mislim po pogledu na karte,da bi sutra moglo biti snijega,mozda i obilnog,ako pak nebude,onda ga nece biti jer poslije 20 po kartama slijede kise,slucaj slican ovom prije ovoga trenutnog zahladjenja.a i onako niske temperature poslije 13  kao sto su neki modeli predvidjeli,nesto nevjerujem da ce se ostvariti ako nebude snijega sutra.e sad sto nam slijedi jeste da vidimo sta ce sutra biti,i da ispratimo anticiklon sa sjeveroistoka.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #499 poslato: 11. Decembar 2010. u 23:56 »
Bas zvucis samouvereno, kao da stvarno nece brzo da dodje do ponovnog zahladjenja posle ovog otopljenja za vikend (ako ga uopste i bude) daleko je to mnogo, modeli stalno menjaju stvari, ko zna sta ce biti.

Kada modeli nanjuse otopljenje, to je gotovo sigurna stvar..
Ne predaji se tako lako :), i ja sam pogodjen tim nepogodama(poplavama) voda jos oko kuce,al volim zimu i snijeg,cijelo vece izvirujem gledam pada li,i sad me kisa razocarala totalno,al opet se nadam da ce iduce sedmice biti snijega,i da nece biti nekih jacih otopljenja!!!Zima ide sav ovaj narod mora biti svjestan da se to ne moze odloziti!

Svestan je taj narad toga, naravno, ali kao sto ti gledas u nebo, hoce li koja pahulja, tako i oni koji nemaju vise dom (ima i takvih) gledaju i pitaju se hoce li ponovo otopliti, ne bi li nastavili zapoceto..