Autor Tema: Decembar 2010.  (Pročitano 156766 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #800 poslato: 19. Decembar 2010. u 14:17 »
Gledajući temperature,u jutarnjim satima ledena kiša je moguća  i na jugozapadu Srbije,gde padavine prvo počinju..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #801 poslato: 19. Decembar 2010. u 14:41 »
U kosavskom podruciju tesko da ce biti ledene kise i magle... WRF i eta crtaju slabiju jugoistocni vetar i veceras i sutra jaci za vreme padavina!

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #802 poslato: 19. Decembar 2010. u 14:51 »
 ^^
Najveca verovatnoca za celodnevnu maglu je u utorak i to u Backoj, u ostalim predelima postoji mogucnost za slabu kisu tada, posebno u centralnoj i juznoj Srbiji. U sredu bi kosava pocela da duva i u Backoj pa bi i temperatura znacajnije porasla. Ipak ako se ostvare trenutne prognoze nekih modela neki delovi Vojvodine bi imali tmax3 cak do srede kada bi kratkotrajno otoplilo i tamo. Videcemo da li ce tako stvarno i biti.
Kako god bude, sav sneg bi do subote trebao da se otopi, cak i na planinama. 

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #803 poslato: 19. Decembar 2010. u 19:12 »
Kod mene na Kopaoniku neće biti inverzije da me spasi. Moguće je da od utorka budem među toplijim lokacijama u Srbiji. :(
Samo da ne bude duvao jugo snjegožder, i biće dobro.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #804 poslato: 20. Decembar 2010. u 01:37 »
Kakvo zatisje! Bice vremena i u ovoj nedelji, ne klonite!

Evo ja mislim (nemoj odmah da me pojedinci uzmu na zub) da cemo do NG imati jos jednu sansu za "zimu".
Pre vise od nedelju dana rekoh nesto protiv hladnoce i snega za buduci period(ovaj sto stize) pa sam za kratko vreme postao ne bas omiljena osoba na forumu.
Sada se usudjujem i dajem prognozu da ce se do kraja ove godine uspostaviti polje visokog pritiska nad zapadnim Atlantikom a da ce nama stici opet nesto hladniji vazduh pa bi mogli imati jos snega u ovoj godini(onako grubo receno).
Nadam se da necu pogresiti bas kao i pre 8-9 dana...
Sreca forum sve pamti...

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #805 poslato: 20. Decembar 2010. u 01:54 »
ima li gdje statistika vjetrova od 23 septembra pa do danas,za podrucje balkana.koji su nas najvise vjetrovi posjecivali ove jeseni,kao predhodnih.recimo interval od 1990 pa do ove godine.i moze li se ista na osnovu toga zakljuciti u pogledu dugorocnih prognoza.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #806 poslato: 20. Decembar 2010. u 09:58 »
ima li gdje statistika vjetrova od 23 septembra pa do danas,za podrucje balkana.koji su nas najvise vjetrovi posjecivali ove jeseni,kao predhodnih.recimo interval od 1990 pa do ove godine.i moze li se ista na osnovu toga zakljuciti u pogledu dugorocnih prognoza.

Može da se napravi takva statistika, ali nema mnogo smisla to raditi za ikakvu prognozu vremena i iskoristiti neku analogiju koja bi se tu eventualno pojavila.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #807 poslato: 20. Decembar 2010. u 13:43 »
Rhmz prognozira slab sneg za nedelju,ali vec od ponedeljka prestanak padavina i porast temperatura,tako da izgleda i ovog 31decembra ostasmo bez snega
 :cry:
E R C I

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #808 poslato: 20. Decembar 2010. u 13:51 »
Posle nedelje 26. decembra se nista jos sa sigurnoscu nezna. Gfs vidi otopljenje ali ne u tolikoj meri kao sto to vidi EC. Jedno je sigurno a to je zahladjenje 25.12 sa slabim snegom. Cak gfs posle kratkotrajnog  otopljenja 27. vidi ponovo zahladjenje....ali to ne vredi jos uvek komentarisati.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #809 poslato: 20. Decembar 2010. u 14:25 »
Pratim diskusije i na jednom drugom forumu kao i ovde naravno, i oni sto tamo pisu je bas suprotno od ovoga sto je napisao Ljubostinja.. Oni kazu da Gfs model vidi pravu zimu od nedelje, a vi pricate o nekom otopljenju posle nedelje po istom tom modelu, kome verovati. ??? :neznam: :o

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #810 poslato: 20. Decembar 2010. u 14:42 »
Sale, evo pogledaj Ensambl GFS i videces da je gotovo sigurno otopljenje posle 27-og, s'tim sto bi to bilo kratkotrajno.

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #811 poslato: 20. Decembar 2010. u 14:49 »
Iz mog nekog iskustva, kada je glavni ispod kontrolnog, gotovo uvek se sve prikloni glavnom. Ali zato ove padavine dole gde je usamnjen glavni (cist sneg po njemu), to tesko da cemo videti. Ova situacija je dosta daleko, tako da cu neku analizu ostaviti iskusnijima, ovo je samo moje iskustvo sa ensemble :)


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #812 poslato: 20. Decembar 2010. u 14:56 »
Ma ok, nebi me cudilo da vecerasnji izlaz nacrta skroz nesto suprotno, to ce se menjati jos 100 puta.

Ove poslednje zime su nikad gore, a ne gine nam da i ova bude takva.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.522
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #813 poslato: 20. Decembar 2010. u 19:38 »
^ poslednje dve zime su pomeni bile prave zime,a takvih nije bilo još od sredine devedesetih ako se ne varam

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #814 poslato: 20. Decembar 2010. u 21:29 »
Ponovo po vec ustaljenom principu u poslednjih par meseci EC se priklanja GFS-u sto je do skoro bilo nezamislivo,naravno kada pricamo o Evropi.Snezni ciklon koji je ucrtao GFS jos prvim jutrosnjim modelom i dalje je na snazi a EC ga smestanjem i putanjom jos popravlja.Jeste daleko ali cini se da je ove zime na duze staze GFS mnogo sigurniji.
Evo kako EC vidi naredni vikend u Zrenjaninu


A ovako GFS



Naravno meteogram ne predstavlja sinopticnku situaciju ali verujem da su svi koji ovo citaju pogledali origanlne izlaze modela.

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #815 poslato: 21. Decembar 2010. u 09:10 »
Izgleda da su se forumasi uspavali, a od subote nas sasvim izvesno ocekuje prava zima. Jutrosnji EC se priklonio gfs i umanjio otopljnje za pocetak sledece nedelje.

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #816 poslato: 21. Decembar 2010. u 10:37 »
Ensemble katastrofa...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #817 poslato: 21. Decembar 2010. u 10:40 »
Ensemble katastrofa...
Mislim da ovakav post nema nikakvu vrednost, pogotovo za goste foruma koji žele da pročitaju prognozu!   :?:

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #818 poslato: 21. Decembar 2010. u 11:35 »
Cini se da se posle ove kratkotrajne stabilizacije uz juzinu i iznadprosecne temperature ocekuje zahladjenje oko kat.bozica prvo uz kisu a posle i uz malo snega. Posle toga ponovo nesto malo toplije uz tmax oko 5-6, i suvo pa onda, za NG tem oko proseka  ili malo iznad uz mogucu kratkotrajnu kisicu, a nakon toga postepeno zahladjenje svakim danom po malo..
Za sada tedencija je takva, videcemo kako ce to sve ispasti.
Mislim da neki veci sneg do kraja ove godine nije realno ocekivati prema sadasnjim prognozama..

EDIT: Hehe svim snegoljupcima se pretpostavljam svidja GFS6z ( i meni ), ali ipak mislim da to nije nista vise no Wallpaper.. :D
« Poslednja izmena: 21. Decembar 2010. u 11:45 freeze »

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Decembar 2010.
« Odgovor #819 poslato: 21. Decembar 2010. u 11:41 »
Po gfs 06z oko 30.12 se crta zatrpavanje snegom. Otopljenje po visini ukinuto tako da bi padavine bile uglavnom u obliku snega. Stvarno bi bilo lepo da nas za novu godinu obraduje jedan obilan sneg. :selam: