Autor Tema: Januar 2011.  (Pročitano 150420 puta)

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #240 poslato: 10. Januar 2011. u 23:34 »
od 16 do 21 treba ocekivati najnize jutarnje do -5 i mogucu cjelodnevnu maglu,uz dnevne temperature oko nule.ili malo iznad nule.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #241 poslato: 10. Januar 2011. u 23:54 »
od 16 do 21 treba ocekivati najnize jutarnje do -5 i mogucu cjelodnevnu maglu,uz dnevne temperature oko nule.ili malo iznad nule.

Možda kod vas u Sarajevu ali kod nas teško da će biti magle mislim na Beograd...

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #242 poslato: 11. Januar 2011. u 00:34 »
nama je veliki problem smog,zbog telmorletrane kakanj u blizini.i danas je trebao biti lijep i topao dan kao i juce,ali magla je sprijecila visu temperaturu.zato danas samo 8 stepeni.uzas kako se samo osjeti smrad uglja.jos da nam nije plina nebi se vidjeli :)

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #243 poslato: 11. Januar 2011. u 08:16 »
Jedina stvar koja me trenutno mnogo cudi je izostanak snega na visim planinama (preko 1000m).Da li je moguce da do sad uopste nije bilo ozbiljnijeg snega od nekih 30cm.Izgleda da nije ni na jednoj planini, a da ne pricam sto se nije uopste odrzao.
Nisam siguran koliko je takvih slucajeva bilo u proslosti, ali sam siguran da je malo.

To je jedina stvar koja me nekako drzi sigurnim da ce se zima ipak vratiti.Bilo bi neverovatno da zima prodje gore a da ne bude znacajnijeg snega... cekamo.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #244 poslato: 11. Januar 2011. u 11:43 »
I 6Z daje povratak zime,doduše malo na krivom mestu,jer bi profitirale zemlje zapadvno od nas..

Ali dobro...da se pomere sistemi još nekih 100km i to je  san snova.

Trebamo pričekati ENSE.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #245 poslato: 11. Januar 2011. u 11:57 »
ma doći će zima sigurno nema brige ako ne ove, onda sledeće godine  ;D

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #246 poslato: 11. Januar 2011. u 12:04 »
 ^^  ???

Nema potrebe komentarisati svaki izlaz GFS-a posebno..
Bitno je samo to da on jos uvek nista zvanicno iliti sigurno ne zna, i da svakim izlazom daje drugaciju situaciju tj. AC postavlja uvek na neko drugo mesto i samim tim daje sasvim drugaciju vremensku sliku..
Njusi neko zahladjenje izmedju 18-og i 21-og, a da li ce to tako biti, apsolutno ne mora da znaci, tj. Moz bit, al ne mora znacit..
Ipak sad kad je Bastardi izjavio da se za..bo, sve karte su otvorene! :lmao:

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #247 poslato: 11. Januar 2011. u 12:17 »
Ovaj izlaz GFS-a je prilicno lep sto se tice perioda posle 20.01. Mediteranske ciklone uz priticanje hladnog vazduha.
Medjutim vec naredni izlaz ce verovatno biti drugaciji, tako da ne treba ni komentarisati.
Ono sto je, doduse, tendencija u skoro svim modelima, to je da se nazire povratak zime u trecoj dekadi.
Vratiće se magle u London!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #248 poslato: 11. Januar 2011. u 12:20 »
 ^^ ^^ Tako je Mladene...

Prosek EC-a daje anticiklon iznad Atlanika što nikako ne može biti loše za nas.

I glavni i kontolni GFS-a daju 1040Hpa iznad Britanije...znači sve je jasno  ;) ;)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #249 poslato: 11. Januar 2011. u 12:21 »
ECM ens prosek ispod -5...sve bolje i bolje sanse, ali i dalje ne treba nista konkretno reci.


Van mreže bt-snow

  • *
  • Poruke: 67
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #250 poslato: 11. Januar 2011. u 14:34 »
sansite za povratak na zimata vo 3 dekada se pogolemi i pogolemi samo taka

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #251 poslato: 11. Januar 2011. u 15:58 »
Ma sigurno povraticese zima u tretoj dekadi ja mislim i tako ide sada da imacemo repriza od lansko zimo treta dekada januara i februar prava zima ispolneta so sneg ja mislim da to ponovicese i ova godina videcemo sta ce i kako za 2-3 dana.


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #252 poslato: 11. Januar 2011. u 17:45 »
Opala,evo snega u Srbiji unutar 192-og sata...  :D :D

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #253 poslato: 11. Januar 2011. u 17:46 »
GFS12z uneo zahladjenje u 180 sat. Ipak ponovo centar AC na drugom mestu, i eto nama opet suvog zahladjenja.. Tek u poslednjim satima vidi spustanje jakog ciklona sa severa i priliv jos hladnijeg vazduha i samim tim i dosta padavina.. Interesantan scenario, ali samo jos jedna obicna crtarija, jer sve dok ne bude prikazivao centar AC na priblizno istom mestu necemo znati da li nas ocekuje suvo ili vlaznije zahladjenje. Ipak malo sam sigurniji oko dolaska zahladjenja sada nego sto sam bio prethodnih dana u trecoj dekadi januara iako je jos uvek to prilicno daleko. Videcemo sta kazu ENS-i jos, kao i EC.
Ono sto je najizvesnije to je konacno veci sneg na planinama posle 18-og.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #254 poslato: 11. Januar 2011. u 18:28 »
Za Svetog jovana povratak zime i minusa. to će biti treći hladni talas najverovatnije i najbolji u odnosu na ova prethodna dva!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #255 poslato: 11. Januar 2011. u 19:13 »
vidimo da je glavni najhladniji, treba još dosta izlaza da prođe dok dođemo do konačne odluke.
lepo je videti ovako nešto na kartama modela ali ne treba to odmah i prihvatati bez rezerve


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #256 poslato: 11. Januar 2011. u 19:26 »
Rekoh ti ja Boce prije neki dan da se još uvijek ništa ne zna za zadnju dekadu januara. Još će se to mijenjati.
Ono što za sada možemo reći sa sigurnošću je da nas u narednih nedjelju dana ne očekuje ništa zanimljivo. Period suvog i stabilnog vremena sa temperaturama iznad prosjeka za ovaj dio godine.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Zvrle

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Vračar
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #257 poslato: 11. Januar 2011. u 21:15 »
Ako ne bude zime u trećoj dekadi januara neće je ni biti..

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #258 poslato: 11. Januar 2011. u 23:03 »
Pa bilo bi reda da za Jovanjdan bude i Jovanjskih mrazeva, sto se u poslednjih sedam godina nije desilo ako me pamcenje ne vara a da proverim....., inace cini mi se da od 20-og imamo pravu zimu,sa ispodprosecnim temperaturama i samo jos je ostalo pitanje sa koliko cm snega.

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #259 poslato: 11. Januar 2011. u 23:06 »
Bice zime u trecoj dekadi januara, ali nista spektakularno noci ce svakako biti hladnije sa temperaturama u minusu dok bi se maksimalne dnevne vrtele oko nule, ponegde mozda i u blagom plusu, a sto se tice snega jos uvek se nista zasigurno ne zna modeli se premisljaju, temperaturnih uslova ima, jer sneg moze da pada i na nula stepeni, zato bi u ovoj situaciji bilo idealno da ako pada pada nocu. Ali jos uvek je to neizvesno za nize predele, planine ce nadam se bolje proci.

Gledajuci sadasnju postavku modela, sve je to scenario koji bi kratko potrajao, 3 do 4 dana zasto sto se AC nece dugo odrzati i novo budjenje Atlantika bi nastupilo vec krajem meseca koje ce verovatno zakaciti i prvu dekadu februara.

Naravno da je to daleko ali sve je manje mesta za izmene u korist zime, jer AO ide ka pozitivi - vecina ENSI-a ukazuje na pozitivnu fazu...