Autor Tema: Januar 2011.  (Pročitano 150411 puta)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #300 poslato: 14. Januar 2011. u 21:23 »
Nije nesto sjajno ni za Beograd sto se tice padavina, a jug bi dobar deo padavina barem u pocetku dobio u vidu kise, pa bi imali postenu bljuzgavicu..
Sve je to jos daleko barem sto se padavina tice, dok je jedino zahladjenje vrlo izvesno.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #301 poslato: 14. Januar 2011. u 21:55 »
Ma neka pada sta hoce samo da bude malo zanimljivije, ovo dosadno vrema bas ubija..Nit smrdi nit mirise.

Van mreže Emir

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 47
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #302 poslato: 14. Januar 2011. u 23:55 »
Po GFS 18Z, blok preistočno postavljen, nema željene aktivacije Sredozemlja, ostajemo suhi... :doh: Nadam se da će već naredni izlazi blok vratiti malo zapadnije. Onda bi se mogli nadati snijegu, inače će biti suho i hladno... :kafa:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #303 poslato: 15. Januar 2011. u 00:00 »
Ma vratiće se sve na svoje u sledećem izlazu... ;)

Sigurno je glavni zabrazdio.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #304 poslato: 15. Januar 2011. u 01:45 »
Samo da ne bude suvulja i suvomrazica..

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #305 poslato: 15. Januar 2011. u 01:48 »
Ne treba ocekivati jasnu situaciju do pocetka sledece nedelje sto se padavina tice jer je to mediteranski ciklon a svi znamo sta je sve on u stanju da priredi...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #306 poslato: 15. Januar 2011. u 10:53 »
Polako se stvar okrece na vodenicu snegoljubaca.Gotovo je izvesno formiranje anticiklona iznad Istocnog Atlantika, a koji nece biti postavljen suvise istocno, cime ce biti dozvoljena ciklogeneza u Sredozemlju.Takav scenario u principu, daje ono sto kada kod nas imamo obilan sneg, u gotovo celoj zemlji.Naravno, detalji oko toga koliko ce biti snega i gde i da li ce negde biti i mesavine sa kisom, jos cemo videti.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #307 poslato: 15. Januar 2011. u 11:21 »
6Z GFS već se vidi da ne valja,kao i jutrošnji EC..

Džabe nama što ostane prostor za ciklogenezu u Sredozemlju,kad hladnoća ide zapadnije..

EDIT:Dа,prednja strana ciklona,makar u početku,kiša i južina.

Ali čini mi se da je ovo nerealan scenario,tj. ovako severno postavljen ciklon.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #308 poslato: 15. Januar 2011. u 11:39 »
Ma ne vredi se baviti jos konkretno sa ciklonom, jedino tolko da ima sanse dace biti...a drugo ne vredi nista reci. Ovaj 06Z opasan snegurdaca teska na severu...menjace se dana u dan bice raznih scenarija.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #309 poslato: 15. Januar 2011. u 11:44 »
Yeap, sada po 06z opasan sneg na severu, jug samo opasna kisurina, i tek pri kraju padavina bljuzga.. Neverovatno kako se to brzo menja. Sto kaze Gabesz sa padavinama se nikada ne zna, a da ce zahladniti, gotovo sigurno hoce. Ipak primetan je trend u poslednja dva izlaza GFS-a ponovnog pomeranja zahladjenja, ovog puta za dan ipo.. :-\



Jasan prikaz,umereno hladnije na severu, umereno toplije na jugu zemlje, a ispod.. lasta..
« Poslednja izmena: 15. Januar 2011. u 12:34 freeze »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #310 poslato: 15. Januar 2011. u 11:53 »
Ipak smiruju ENSI EC-a,sve je tu na mestu što se tiče zahlađenja i padavina.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #311 poslato: 15. Januar 2011. u 12:08 »
Dobra stvar je sto je i EC poceo da crta kakve takve padavina za sever zemlje oko 20. januara, za sad drzi temperaturu previsoko ali to ce se korigovati jos.
Oba modela vide ciklon za ciklonom tu izmedju 21. i 23. januara i to bi mogla biti sansa za snezne padavine ako do nas prodre dovoljno hladan vazduh, zavise gde ce se postaviti blok na Atlantiku.
Jedino sto mi se ne svidja je konstantno pomeranje zahladjenja, takav trend se nastavlja iz izlaza u izlaz....


Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #312 poslato: 15. Januar 2011. u 12:27 »
Polako se stvar okrece na vodenicu snegoljubaca.Gotovo je izvesno formiranje anticiklona iznad Istocnog Atlantika, a koji nece biti postavljen suvise istocno, cime ce biti dozvoljena ciklogeneza u Sredozemlju.Takav scenario u principu, daje ono sto kada kod nas imamo obilan sneg, u gotovo celoj zemlji.Naravno, detalji oko toga koliko ce biti snega i gde i da li ce negde biti i mesavine sa kisom, jos cemo videti.
Ovako nekako bi to izgledalo u Beogradu!




Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #313 poslato: 15. Januar 2011. u 13:22 »
Ali čini mi se da je ovo nerealan scenario,tj. ovako severno postavljen ciklon.

Nije tu nista nerealno. Ovaj 06z izlaz je jos dobar kakvih je bilo prethodih dana.

Formirace se verovatno neki ciklon iznad Sredozemlja ali jos uvek ne znamo gde. Mislim da ce to biti kod Djenovskog zaliva. Posto je formiranje AC kod Britanije vec sigurno, hladan vazduh sa severa spustice se do Alpa i juznije a tada se u vecini slucajeva formira Djenovki ciklon...bitan je i polozaj AC, da ne bude previse istocno zbog spustanja hladnog vazduha sa severa. Mada moguc je i neki slabiji ciklon iznad srednje Evrope.
Ovo su jos uvek sve moguce situacije, tako da sta god da modeli pokazuju nije sigurno, barem ne jos nekoliko dana. Zbog toga se jos uvek ne radujem ovom izlazu GFS-a.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #314 poslato: 15. Januar 2011. u 13:34 »
 ^^ ^^ Nerealan je zato što postavlja ciklon znatno severnije...

Nema tu mesta za Đenovku pored onakvog anticiklona iznad severne i zapadne Evrope.

Realniji je centar u južnom Jadranu u ovakvoj situaciji.

No,lutaće ciklon i u narednim izlazima,pa nema smisla sad o tome nešto detaljno razmišljati.

A i ruku na srce,mi smo na redu za ozbiljniji sneg.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #315 poslato: 15. Januar 2011. u 13:43 »
Oho kakav je ovo fight?:) Pa ljudi otimate se za sneg a jos nista sigurno nije:)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #316 poslato: 15. Januar 2011. u 13:51 »
Hhahahahah Gabesz nije nikakav fight  :) :)

Evo je ta situacija po GFS 06Z..tesno je tu za Đenovku,očekujem da već 12Z spusti malo južnije ciklon  :)

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #317 poslato: 15. Januar 2011. u 14:06 »
Meni se najizgledniji cini ovaj scenario sa 3B metea.
Link: http://www.3bmeteo.com/giornale-meteo/meteo+tendenza-+torna+il+freddo+dopo-10803

Prvo ovo:



a potom:

Vratiće se magle u London!

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #318 poslato: 15. Januar 2011. u 14:07 »
fight...nikako   ??? ???
Ja sam zadovoljan sa :sun i temperaturom od oko 10C. Meni je vec dosta zime, a ima jos dva meseca. :( Kisa na 2-3C, sneg(jos i moze proci nekako), bljuzgavica... neeeee opet!!!
Vreme je da padne veci sneg juznije a najpre na Kopaoniku, ali nema koristi od toga sto cu ja ili neko drugi to reci.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #319 poslato: 15. Januar 2011. u 14:19 »
U italijansku prognozu 3B meteo zaista imam puno poverenja, dve zime su skoro nepogresivi toliko ih bar ja pratim. Situaciju koja se ocekuje pocetkom trece dekade predvideli su oko NG a to je tada bio veoma dalek period.
Medjutim gledajuci njihova predvidjanja cini mi se da ce hladan vazduh otici malo zapadnije od nas, dolina koja ce se popunjavati hladnocom sa severa nas ne bi zahvatila vec mozda samo zakacila a takav scenario je i u poslednjem izlazu predvideo GFS. U takvoj situaciji sever zamlje bi verovatno imao povoljnu temperaturu za snezne padavine dok bi juznije bilo dosta toplije.

Ne svidja mi se takva situacija ali ko mene pita.
Prodje vise od pola zime a nijedan "mediteranac" nije doneo sneg centralnim i juznim krajevima, tesko da ce proci citava zima u takvom rasporedu barickih sistema...

@mladene ispravi svoj post da bi imali pregledniju prognozu Italijana, mislim da nam puno toga govori.

Edit: mladen ispravio ja zakasnio, izvinjavam se  :-X