Autor Tema: Januar 2011.  (Pročitano 150413 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #360 poslato: 16. Januar 2011. u 21:34 »
Samo ću reći da je prosek EC-a izvrstan iz izlaza u izlaz :) :)

Samo nikako da to i glavni prihvati..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #361 poslato: 16. Januar 2011. u 21:38 »
Mene samo zanima,da li ce konachno na planinama pasti ozbiljniji sneg,i ako hoce( a nadam se da hoce  :D ) koliko ce ga otprilike biti? ZNam da je sad dosta rano za takve prognoze,ali ovaj forum i postoji da bi vi iskusniji nama koji smo vrlo malo upuceni u meteorologist mogli da kazete vashe prognoze i mishljenje,pa ako neko pogreshi shto je u ovakvim situacijama vrlo lako,nema ljutnje  :D  :D
Bice snega na planinama sigurno...nece niko dati u ovom trenutku tacan odgovor  o kolicini snega kao sto i Milos kaze vec sutra moze biti druga prica.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #362 poslato: 16. Januar 2011. u 21:39 »
niko nije obavezan da čita ili ozbiljno shvata sve što se ovdje napiše

ja sam već dovoljno dugo na ovom forumu i umem da čitam naopako, tj. između redova...

ali podsećam vas da je ovaj forum sve popularniji i da zbog svih tih novih ljudi - nije lepo da ih zbunjujete takvim komentarima -

/nemam ništa protiv da ljudi raspravljaju na svoj način, ali makar neko od starijih forumaša treba povremeno da doda neko razumljivo & rečito objašnjenje/

« Poslednja izmena: 16. Januar 2011. u 21:50 beket »

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #363 poslato: 16. Januar 2011. u 21:50 »
Bice snega na planinama sigurno...nece niko dati u ovom trenutku tacan odgovor  o kolicini snega kao sto i Milos kaze vec sutra moze biti druga prica.
Ok.Znam da je sad gotovo ne moguce dati tachan odgovor,ali chisto pitam na osnovu trenutnih izlaza koliko otprilike moze pasti snega,i Milosh mi je lepo objasnio  :D

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #364 poslato: 16. Januar 2011. u 23:03 »
plase me ovi izlazi,jezgro hladnog vazduha ode daleko na zapad,iznad Francuske,Spanije,Nemacke,generalno zapadne evrope,cak do severne afrike,a topao se izdize iznad Balkana tj Crnog mora,doduse Vojdvodinu i kaci hladnoca, pa da li je sigurno da cemo opste videti sneg,barem mi u Bg-u? :(

Van mreže shimezki

  • *
  • Poruke: 95
  • Starost: 57
  • Lokacija: Knjaževac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #365 poslato: 16. Januar 2011. u 23:07 »
Za Knjazevac sledeci cetvrtak, petak i subotu, ETA i NMA daju totalno razlicite prognoze - jedan daje sneg 30 cm i dobar minus, a drugi preobilnu kisu i oko nule. GFS, pak, daje samo neku sporadicnu kisicu u nedelju. :D
Ajd, sad, budi pametan...
Hoću sneg ove zime...

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #366 poslato: 16. Januar 2011. u 23:08 »
nemoj da bude na severu pola metra snega a na jugu proleće

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #367 poslato: 16. Januar 2011. u 23:14 »
meni je nesto sumnjivo,a i gledao sam prognoze na dosta sajtova ( i stranih i domacih) i nigde ne vidim cist sneg,ima jos vremena do tada,ali se bojim da ce hladnoca pobeci prezapadno.....

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #368 poslato: 16. Januar 2011. u 23:22 »
Ako hladnoca pobjegne pa ne bude uslova za cist snijeg,onda bi ljepse bilo da se zadrzi danasnje vrijeme! :)!!!

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #369 poslato: 16. Januar 2011. u 23:24 »
 ^^ ^^ slazem se :)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #370 poslato: 16. Januar 2011. u 23:42 »
Istrošila se topla vazdušna masa. popustiće krajem nedelje! slabe vajde na jugu za sneg! na severu je moguć


Van mreže Roberto

  • *
  • Poruke: 256
  • Lokacija: Novi Becej
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #371 poslato: 16. Januar 2011. u 23:57 »
a najavljivala se najhladnija u zadnjih...koliko godina,mislim niste vi nego neko...tamo....


Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #372 poslato: 16. Januar 2011. u 23:59 »
 ^^  ^^ I ja se slazem da je bolje da do kraja bude vreme slicno danasnjem, a pretpostavljam da ce biti cak i toplijih dana. Sta znam.. a i bolje, jer suvomrazica retko kome moze da donese radost... a male sanse dajem za neki jak ciklon koji bi doneo obilne snezne padavine....

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #373 poslato: 17. Januar 2011. u 00:03 »
U narednom periodu ce doci do narusavanja prostranog anticiklona iznad Sredozemlja.Na njegovom grebenu koji se pruza ka Atlantiku ce doci do formiranja novog anticiklona, koji ce jacati iznad britanskih ostrva.Istocno od njega hladni vazduh se krece sa severoistoka Evrope ka Mediteranu i u Djenovskom zalivu se formira (klasicni)  ciklon, koji je potomak ciklona koji odmice preko Baltika ka Rusiji.Sa hladnom advekcijom na svim nivoima, formira se prostrana dolina i u prizemlju, ali je kasnije vise izrazena po visini.

Srbija se sve do nedelje 23.01. nalazi sa prednje strane te visinske doline i to je po mom misljenju glavna stavka sto se tice padavina.U pocetku ce biti prisutan ciklon i u prizemlju, pa ce padavine u nasem porucju biti obilnije, a kasnije slabije.Medjutim, imacemo konstantan dotok vlaznosti iz Sredozemlja (sa JZ visinskom strujom), pa ce padavine biti ceste.
Temperatura ce biti blizu nule od petka (za sever zemlje), a za vreme padavina ce biti i malo nize.Ipak, vece su sanse za slinavo vreme, nego za neku sneznu idilu.

To je moja analiza danasnjih modela sveukupno.

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #374 poslato: 17. Januar 2011. u 00:08 »
Toga sam se i plasio, nadam se da jos ima mesta za izmene, ako je vec izvesno da ce se kakva takva hladnoca vratiti, opet i to zavisi od pozicije AC, onda bar neka se i ciklon lepo postavi da zimoljubci dobiju bar kakav takav sneg, a i ja navijam uvek mi je drazi sneg nego to slinavo vreme koji je nevidjeni smor!  :-\

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #375 poslato: 17. Januar 2011. u 00:12 »
^^  ^^ I ja se slazem da je bolje da do kraja bude vreme slicno danasnjem, a pretpostavljam da ce biti cak i toplijih dana. Sta znam.. a i bolje, jer suvomrazica retko kome moze da donese radost... a male sanse dajem za neki jak ciklon koji bi doneo obilne snezne padavine....
Jaoo Lazare prosaraj malo modelima, pogledaj ensemble, pogledaj ense i videces dali ima sanse za jacu ciklonksu aktivnost!
Ljudi dzabe baratamo raznim opcijama...ono sto je sigurno jeste ciklonalna aktivnost od 20-tog pa nadalje, jedino se to vidi, a koliko, sta i gde to su pitanja na koja se trenutno nemogu dati tacni odgovori. Eto jednostavno je ovo realno trenutno stanje...

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #376 poslato: 17. Januar 2011. u 00:18 »
Jaaao gabesz :) ti ko da ne znas da su modeli promenljivi i da idu bukvalno iz jedne krajnosti u drugu secam se decembra ne bese davno modeli su crtali zatrpavanja pa ja dobih jedva 1 cm snega i to je sve od pocetka zime... mozda ima sanse za jaku ciklonsku aktivnost ali kakve su sanse da ti cikloni donesu bas meni padavine ne zaboravi da na ovom forumu postoje i ljudi iz Kragujevca na primer iako smo u manjini.

A i to je moje misljenje imam pravo na njega, ovo ovde gde pisem se zove prognoza za januar kolko ja znam a ne citanje karata i modela za januar.... imam pravo da prognoziram a da se moja prognoza ne poklopi  u potpunosti sa modelima Ensi-ima itd. naravno da se moje prognoze odnose na gledanje modela, ne gledam u pasulj, ili kristalnu kuglu, ali mogu ponekad neki izlaz da uzmem sa rezervom i da malo procitam izmedju redova...
« Poslednja izmena: 17. Januar 2011. u 00:31 lazar »

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #377 poslato: 17. Januar 2011. u 00:27 »


Pogledajte temperature u Beogradu od 26 decembra do danas bukvalno prelazak iz zime u proleće! u poslednje vreme zime u Srbiji sve češće imaju smenjivanje prolećnih i zimskih talasa...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #378 poslato: 17. Januar 2011. u 00:30 »
Jaaao gabesz :) ti ko da ne znas da su modeli promenljivi i da idu bukvalno iz jedne krajnosti u drugu secam se decembra ne bese davno modeli su crtali zatrpavanja pa ja dobih jedva 1 cm snega i to je sve od pocetka zime... mozda ima sanse za jaku ciklonsku aktivnost ali kakve su sanse da ti cikloni donesu bas meni padavine ne zaboravi da na ovom forumu postoje i ljudi iz centralne Srbije iako smo u manjini.
Pa pazi ciklonalna aktivnost je 80%...zato sam i reagovo, druga je stvar kako ce pojedini delovi nase zemlje da profitiraju to je pitanje...kako rekoh padavine su dosta sigurne, pitanje je gde koliko, sneg ili kisa...i to je to. Sto se tice ljudi iz centralne a i juzne Srbije vidim puno puta pisete da smo mi na redu i tako dalje...pa ajmo ljudi pa ne upravljam ja ili drugi i treci vremenom, pa jel mozemo  da uticemo na to gde ce pasti sneg?

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #379 poslato: 17. Januar 2011. u 00:40 »
 ^^ ^^ U pravu si i ne kazem da mi mozemo da uticemo gde ce pasti sneg, narocito su nezgodni mediteranski cikloni jer se sa njima nikada ne zna gde ce i koliko doneti snega, ali nisi ti mene dobro razumeo ja sam vise onako hipoteticki rekao da ja licno do kraja zime ne ocekujem neki jak ciklon za moje podrucje - Kragujevac eto da se ogradim da ne bude zabune jer istini za volju i nisam pogledao posledni izlaz GFS -a ili EC-a tako da nisam mislio konkretno na ovu situaciju koja je jos uvek neizvesna jer dzaba mi ciklonska aktivnost ako mi donese kisurdacu a nekome sneg ovo je jaaaaako nezgodna situacija i veliki trening zivaca sto se tice razvoja situacije ove zime, osecam se kao na lutriji... to je sve sto mogu da kazem...