Autor Tema: Januar 2011.  (Pročitano 150385 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #420 poslato: 17. Januar 2011. u 20:31 »
..Nadam se sredini izmedju dva modela pa da ni vojvodjani ne budu blago zasnezeni.

na žalost nema sredine. ili ćete vi ili ćemo se mi radovati snegu. :)
priroda će nas  držati u neizvesnosti do poslednjeg trenutka.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #421 poslato: 17. Januar 2011. u 20:36 »
Beograd je nekako uvijek u zlatnoj sredini, pa se mi radujemo situacijama kad Vojvodina i dobije obilan snijeg, a i situacijama kad južna i istočna Srbija prođu dobro. :)
Četvrtak je konačno ušao u 72h. Za sada mi liči na kišu i susnježicu u većem dijelu Srbije, poslijepodne u Vojvodini vlažan snijeg. Petak i vikend su tri dana koje željno iščekujemo.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #422 poslato: 17. Januar 2011. u 20:46 »
Borba titana, EC vs GFS, Vojvodina vs Srbija, kec ili dvojka, a mozda x, pa da BG najbolje prodje.., ajmo kvote, kladionica se otvara, itd itd.. :bang: Ma dajte ljudi, bice kako ce biti. Opustite se, zima ce se vratiti neko vreme i to je sigurno, ostalo je cisto nagadjanje..

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #423 poslato: 17. Januar 2011. u 20:48 »
Ljudi polako, ovo je tek prvi ovakav izlaz Ec-a, već u narednom može da se vrati na staro.Neću da dajem neke prognoze pa da na kraju nema nista, imali smo puno ovakvih situacija sa negativnim ishodom.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #424 poslato: 17. Januar 2011. u 21:40 »
Hmm sutra ujutru ce biti prvi ecm sto ce se gledati!Videcemo...,mada dosta dobro poznajem ecm i vrlo lako moze da bude gotova prica za sever Vojvodine!
« Poslednja izmena: 17. Januar 2011. u 21:58 gabesz20 »

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #425 poslato: 17. Januar 2011. u 23:03 »
Ko Slavi Sv. Jovana neka malo  pomaze i oko spremanja slave a ne samo bice , i gde ce biti, ne radujte se prerano, da posle ne bi pali u depresiju, bice kako ce biti,JOJ STO ME NEKADA IZNERVIRATE-SNEGOLJUPCI- :)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #426 poslato: 17. Januar 2011. u 23:11 »
ja bi voleo da bude treća dekada hladna uz minuse da ne bi bilo da januar bude topliji od proseka!

bitno je da se vraća zima!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #427 poslato: 17. Januar 2011. u 23:21 »
Ima još neku želju? Evo gledam izlaze, kad je ciklon dublji i bliže nama onda su šanse za sneg manje jer povuče više toplote na svojoj prednjoj strani (primer GFS 18z), a kad je obrnuto onda je problem ako ode jako na jug, onda padavine ne dobace do krajnjeg severa (primer EC 12z). Sve u svemu verovatno će i u samom danu biti teško odrediti granicu kiše i snega, a ne 4 dana unapred.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #428 poslato: 17. Januar 2011. u 23:24 »
^^

Nece moci, rakija je sipana i krenulo je opstenarodno kolo ispred kuce.Cak su se i komsije prikljucile, iako ne znaju tacno sta se slavi.     :jupi:

 :lmao: :lmao: :lmao: :lmao:

Skoro dva dana me nije bilo, citam prognoze redom i odjednom vidim da cu dobiti oko 30 cm snega za vikend!
Al kao i sve sto je lepo i ovo je kratko trajalo, svega par postova ispod videh da cu ostati kratkih rukava...

Samo sam pogledao vecerasnji EC i za sad se ne nadam bas obilnim padavinama, mediteranac je to.

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #429 poslato: 17. Januar 2011. u 23:33 »
18Z gfs-a verovatno najlosiji izlaz do sada(zadnjih dana).Hladnoca ostaje zapadnije a centar ciklone severnije.Prednja strana,puno kise i nista sem kise.Sta im rade ovi zimski cikloni,pa to je strasno.A tek nama?Od euforije do otreznjenja,pa u krug.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #430 poslato: 17. Januar 2011. u 23:34 »
Ima još neku želju?

Ovo kad bi se ostvarilo bio bih zadovoljan  :lmao:


Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #431 poslato: 17. Januar 2011. u 23:45 »
Ma ostvarice se,sada vjerujem da ce doci taj cikon kod nas,moja baka prati dane od katolickog do pravoslavnog bozica i racuna kakvo ce biti vrijeme cijele godine, bas sam je pitao kakav ce biti januar i februar rakla je: krajem januara padanje,i cijeli februar ce biti padanja hehehehehhe... :))))),imam sad gfs u kuci ehhehehheheh!!!


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #432 poslato: 17. Januar 2011. u 23:48 »
Pazite jedno poredjenje modela, mada ja ne ocekujem nista posebno. Ovo je izlaz modela za moj kraj.

Ec oko 25mm u vidu snega
NMM preko 40mm
ETA  oko 50mm
GFS  oko 5mm
Ovo je do ponedeljka

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #433 poslato: 18. Januar 2011. u 00:28 »
Glavni izlaz GFS-a topliji oko 3 stepena u proseku za petak i subotu, a znamo da samo 1 stepen razlike po visini može doneti nekome sneg, a nekome kišu. Naravno uskoro će trebati obratiti pažnju i na ostale slojeve, naročito na one oko 925hPa.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #434 poslato: 18. Januar 2011. u 00:50 »
Ajde, ajde. Ja vam stalno svima govorim da ne treba biti umetnik za 2 dana unapred.Ajde, da vidimo.Ko je u pravu EC, Gfs ili neki treci, peti model?
Ne mora ni da bude tumacenje karata strogo.Lepo je sto svi mi vidimo kako ce biti po modelu, ali sad ako se trazi petodnevna prognoza unapred ne smemo da se vadimo, na njegove varijacije. Dakle? :D

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #435 poslato: 18. Januar 2011. u 01:35 »
Ma WRF ce sutra biti u pravu! A realno uzmimo neku sredinu svih modela i dobicemo priblizno tacan scenario.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #436 poslato: 18. Januar 2011. u 07:39 »
Bez dokazivanja, EC jutros najlepši :D Sve je na svom mestu, a i vreme mu je da on nešto pogodi ove zime   :cheers:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #437 poslato: 18. Januar 2011. u 09:11 »
Evo NMM-a od jutros:  :)

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #438 poslato: 18. Januar 2011. u 09:17 »
GFS i ECMWF dosta neusklađeni. GFS nam donosi hladnu januarsku kišu od četvrtka, dok ECMWF postavlja ciklon znatno istočnije i donosi snežne padavine Srbiji. Dok se ova dva modela ne usklade nećemo znati tačnu prognozu vrste padavine.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #439 poslato: 18. Januar 2011. u 09:20 »
GFS i ECMWF dosta neusklađeni. GFS nam donosi hladnu januarsku kišu od četvrtka, dok ECMWF postavlja ciklon znatno istočnije i donosi snežne padavine Srbiji. Dok se ova dva modela ne usklade nećemo znati tačnu prognozu vrste padavine.

Da ti kontriram, Joe? Da vidiš kad bude snega...
Zaista tako i mislim. Sneg koji se predviđao, pa je po GFSu posustao, možda ipak bude. Doduše, to će biti žalibožesnega, jer će biti uz lapavicu, a ne onaj lep, dostojan kalendara.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...