Autor Tema: Januar 2011.  (Pročitano 150380 puta)

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #680 poslato: 20. Januar 2011. u 20:17 »
EC snezniji sutra ali zato subotu i nedelju dosta suvlji za sever Srbije.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #681 poslato: 20. Januar 2011. u 20:32 »
Zadnji WRF za naredna 72h crta prilično ujednačene padavine, na konstantnoj temperaturi od 0°C. Ovo dođe u prosjeku 2mm na svaka tri sata, što su padavine uglavnom slabog do umjerenog intenziteta (ukupno oko 40mm). Još samo da preživimo ovu kišu do 1h, a onda bi trebalo da krene zatrpavanje:



Sve bi ovo ljepše bilo kada bi temperatura tokom cijelog perioda bila makar 1°C niža, ali šta da se radi... Biće to obilan mokar snijeg.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #682 poslato: 20. Januar 2011. u 20:32 »
EC snezniji sutra ali zato subotu i nedelju dosta suvlji za sever Srbije.

Kako je povecao danas za sutra tako ce i sutra za vikend, mene brine sto ne odustaje od teperature u plusu...

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #683 poslato: 20. Januar 2011. u 20:51 »
Kako je povecao danas za sutra tako ce i sutra za vikend, mene brine sto ne odustaje od teperature u plusu...

Mislim da ce jace padavine spustiti tem. kao sto se vec sada desava gde je poceo ozbiljniji sneg.Nadam se da tem. nece biti problem.A sto se tice kolicine padavina mislim da si u pravu jer je i WRF predvideo konstantne padavine sve do nedelje.
 

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #684 poslato: 20. Januar 2011. u 21:12 »
Miloshe,pa zar u BG-u nije poceo sneg da pada?Kod mene pada od 17h i vec je zabelelo,doduse samo po travi i krovovima,na stazama i gde ima zemlje ne moze da se odrzi.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #685 poslato: 20. Januar 2011. u 21:23 »
Ja sam na osnovu svega shto smo prichali proteklih dana zakljuchio da ce od ovog ciklona koji se formirao na moru prve padavine dobiti jug jugo-zapad tj juzniji krajevi i da ce se shiriti ka severu,ali kod mene je sneg prestao a vidim severnije pada prilichno jakim intezitetom i sad me zanima da li ce se te padavine premesiti na jug ili ce kod mene doci neke nove,poshto su predhodne bile mizerne sa obzirom na ochekivanja. Ako moze da mi objasni neko ko zna i da mi kaze kada otprilike mogu ochekivati nove padavine??

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #686 poslato: 20. Januar 2011. u 21:38 »
Ako je vjerovati WRF-NMM modelu sa preciznom rezolucijom, nove padavine kod tebe tek u drugom dijelu noći i sutra ujutru.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #687 poslato: 20. Januar 2011. u 21:52 »
ok...

Van mreže aleksandrava

  • Poruke: 4
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #688 poslato: 20. Januar 2011. u 23:12 »
Ja sam totalni amater...nemam pojma da citam te karte,zato molim nekog iskusnog a ima vas ovde dosta i ko ima vremena da mi kaze kakva je situacija sto se tice snega za Valjevo,za period do kraja januara....vidim svi pisete da ce sneg padati,zna li se da li ce to biti sneg koji moze da se zadrzi ili ce se topiti,kakve se temperature ocekuju...jako mi je bitno ,ko moze da mi pomogne,planiram da idem na zimovanje na Divcibare sa malim detetom,pa ne bih se bas maltretirala da idem gore ako od tog snega ne mogu mnogo da ocekujem....Hvala vam unapred...nadam se da ce neko naci vremena da mi da kakvu informaciju!!!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #689 poslato: 20. Januar 2011. u 23:22 »
Molim našeg dežurnog prognostičara da mi objasni obilne padavine za sutra na severu. Hvala :)

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #690 poslato: 20. Januar 2011. u 23:23 »
Ja sam totalni amater...nemam pojma da citam te karte,zato molim nekog iskusnog a ima vas ovde dosta i ko ima vremena da mi kaze kakva je situacija sto se tice snega za Valjevo,za period do kraja januara....vidim svi pisete da ce sneg padati,zna li se da li ce to biti sneg koji moze da se zadrzi ili ce se topiti,kakve se temperature ocekuju...jako mi je bitno ,ko moze da mi pomogne,planiram da idem na zimovanje na Divcibare sa malim detetom,pa ne bih se bas maltretirala da idem gore ako od tog snega ne mogu mnogo da ocekujem....Hvala vam unapred...nadam se da ce neko naci vremena da mi da kakvu informaciju!!!

Pa ono sto se za sada zna jeste da bi Divcibare mogle da dobiju dobar sneg ovog vikenda.Ne pricam o kataklizmi ali nekih 20-30 cm je realno.Za zimske radosti vise nego dovoljno.Kasniji period drzi tem. u minusu i pogotovo na planinama nema topljenja snega.Ako ides gore do kraja januara uzivces u svim blagodetima zime i snega.I ponesi tople rukavice  :D
Jos da dodam da je to trenutno stanje ali mislim da sto se tice planine do kraja januara siguran je sneg i minus.

Edit :18z-ista meta isto odstojanje.
« Poslednja izmena: 20. Januar 2011. u 23:43 dusan »

Van mreže aleksandrava

  • Poruke: 4
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #691 poslato: 20. Januar 2011. u 23:53 »
Dusane puno ti hvala....vec sam dva puta ove godine odlagala zimovanje...samo zbog plus temperature koja je specificna za prolece i nedostatka snega...planiramo da idemo za dva tri dana i radujem se ako me gore saceka tih 20-30cm...meni sasvim dovoljno!!!!!!Jos jednom HVALA!!


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #692 poslato: 21. Januar 2011. u 00:13 »
Novi WRF za Novi Sad sličan Beogradskom. Obećava obilan sneg. Mora da ide i sličica za statistiku. Ne viđa se ovo svaki dan.


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #693 poslato: 21. Januar 2011. u 01:12 »
 
Molim našeg dežurnog prognostičara da mi objasni obilne padavine za sutra na severu. Hvala :)

Pa Vojvodina je severni deo zemlje, a u vecem delu Vojvodine ce biti obilnijih padavina, osim krajnjeg severa.

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #694 poslato: 21. Januar 2011. u 04:13 »
dali je moguce da ce se u ponedeljak i utorak temperatura spustiti i do -20,sto se tice sarajeva.potrebno mi je da znam posto imam jednu narancu u vrtu,pa da krenem sa zastitom?

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #695 poslato: 21. Januar 2011. u 06:30 »
Hvala Dikile. Osim linije Sombor - Subotica svugde će biti snežnog pokrivača. Mi ćemo tražiti svoju šansu u subotu, ako i ta mogućnost nije ukinuta u međuvremenu.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #696 poslato: 21. Januar 2011. u 07:56 »
Aladin još jednom nepogrešiv:



=



+



A prema Aladinu ja ću sneg videti noćas i to 2cm.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #697 poslato: 21. Januar 2011. u 09:45 »
Gledam meteograme što ste kačili, jer to mi je najlakše da vidim dosta materijala na jednom mestu. Međutim, iako se sneg vidi, i to vrlo jasno, snežni pokrivač neće biti ubedljiv, jer će dosta da se topi. Tako da ko god računa na 20 cm snega od 20 mm padavina, mislim da se malo precenio. Od toliko padavina može da bude 10 cm snega u vrh glave.
Dalje, izlazi daju konstantan slab sneg za veći dvocifren broj sati. Mislite li da je takva koncepcija održiva? Da su date jače padavine, usudio bih se složiti sa time, Ali, kako su padavine slabe, može vrlo lako da se desi da se količina padavina preceni, te da dođe do podbacivanja količina padavina.
Ne oponiram snegoljupcima. Jednostavno ukazujem na mogućnosti, da se ne zalećete oko hrabrih prognoza kijameta, pa da se posle razočaravate po forumu i opšti utisak o nama postane bljak. Lično, meni više odgovara pošten sneg nego ova us*ana lapavica.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.200
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #698 poslato: 21. Januar 2011. u 11:09 »
Ja sam bio na Miloševoj strani, ali iz jednog drugog razloga - modifikacija kišomera

http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,458.msg98609.html#new






Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #699 poslato: 21. Januar 2011. u 11:21 »
Novi GFS neverovatan. Ako se ovo ostvari Novi Sad će biti zatrpan.  :o Neprekidne umerene padavine vidi do nedelje posle podne. Povećao je padavine u subotu još. Međutim svi ostali modeli visoke rezolucije uključujući i ECMWF kažu prestanak padavina već sutra. Čekam meteogram