Autor Tema: Januar 2011.  (Pročitano 150346 puta)

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #840 poslato: 24. Januar 2011. u 08:41 »
EC neodustaje od padavina u petak, kod mene predvidja cak 12mm, bilo bi svega i svacega i kise i snega i ledene kise. Krajem meseca predvidja sneg sa temp ispod nule. Jedino sto mi se nesvidja to su sreda i cetrvtak jer tu predvidja cak +4 i +5

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #841 poslato: 24. Januar 2011. u 09:02 »
Evo kako dva najpoznatija modela vide razvoj situacije u nastavku nedelje. Ja lično mislim da je EC bliži pravom razvoju ali videćemo  još par izlaza kakva je tendencija. Naravno od pozicije ciklona u Mediteranu sve zavisi da li će biti padavina, u kom obiliku i kakve će temperature biti. Sve mi govori da nam sledi uobičajena zimska sitaucija praćena košavom. U toj sitauciji biće uslova u većem delu Srbije za sve vrste padavina, pogotovu na početku. Timočka krajina u takvoj sitauciji ima idealne uslove za lep sneg.

EC


GFS

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #842 poslato: 24. Januar 2011. u 09:22 »
Da da Ecm i dalje tera ono sto je nameracio...e sad ima tu jos nesto za cetvrtak sto se tice severa zemlje, ali otom potom!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #843 poslato: 24. Januar 2011. u 09:33 »
Nigde ne vidim taj (Kimijev) 'Armagedon' od snega u subotu na nedelju. Jedino što će temperatura biti za nijansu niža, ali ne očekujem pola metra snega, čak ni preko 15 cm.

A ja kolega za tvoj kraj i dalje vidim preko 15 cm snega makar i 1 cm preso, gornju granicu nesmem da povucem :)

OK. Voleo bih da si u pravu. Najzad, tebi prognoza ide od ruke, tako mi takmičenja (kao i Milošu, je li).
U svakom slučaju, čekam, pratim i merim. I pamtim gde sam zapisao.

I jesi bio u pravu, bar što se Beograda tiče. Ali, kakav si baksuz, u tvom kraju i nije baš tako, bilo je po mojoj proceni.
Dakle, obojica smo u pravu. Samo treba da razmenimo lokacije. ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #844 poslato: 24. Januar 2011. u 09:36 »
I jesi bio u pravu, bar što se Beograda tiče. Ali, kakav si baksuz, u tvom kraju i nije baš tako, bilo je po mojoj proceni.
Dakle, obojica smo u pravu. Samo treba da razmenimo lokacije. ;)
Da cekao sam barem par cm kod mene, na kraju nista!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #845 poslato: 24. Januar 2011. u 09:39 »
Rado ću ti pozajmiti ceo noćašnji sneg od novih 5 cm. Ma kakvi pozajmiti, ustupam ti ga džabe! :lmao:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #846 poslato: 24. Januar 2011. u 11:19 »
06Z GFS na tragu EC-a,dosta dobar ciklon ali nas promaši i preko Makedonije ode u Bugarsku...sneg bi bio siguran,nema plusa na visini.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #847 poslato: 24. Januar 2011. u 11:23 »
Tako je Kimi gfs vidi ciklon dosta juznije tako da nema uticaja na nas. Treba videti ensi koji su slicni sa EC-om. Velika razlika izmedju dva modela je u prognoziranoj temperaturi u sredu i cetvrtak. posto je ec bolji u prognozi temp. ocekujem da ce se sneg dosta otopiti ova dva dana.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #848 poslato: 24. Januar 2011. u 11:25 »
I drugi ciklon odlazi malo južnije,ali centralni i južni krajevi ipak ugrabe malo snega.

U sredu izgleda neće biti pozitivne temperature,ali u četvrtak na Svetog Savu izgleda hoće,ili će možda košava stvoriti neku inverziju  :-\

Ustvari ček ček u četvrtak tokom dana jedva da ima ikakvog vetra...moguća inverzija  ::)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #849 poslato: 24. Januar 2011. u 12:02 »
Pa nije bas najbolji razvoj situacije krajem nedelje. Nema tu nista specijalo po novim izlazima, par mm padavina, temepartura oko 0C na 2m. Visok pritisak iznad srednje Evrope bas kada ne treba, ne dopusta ciklonima da se krecu severnije pa nas sve zaobilazi.
Dzabe minus na 850mb kada ce na 2m preci u plus. Ako jos bude sunca sneg ce se brzo topiti.
Moguca je inverzija, treba i na to obratiti paznju, ali ne bi dugo trajala.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #850 poslato: 24. Januar 2011. u 12:22 »
06Z GFS na tragu EC-a,dosta dobar ciklon ali nas promaši i preko Makedonije ode u Bugarsku...sneg bi bio siguran,nema plusa na visini.

Još malo korekcije kod amerikanaca i eto lepog snega u južnoj polovini Srbije :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #851 poslato: 24. Januar 2011. u 12:32 »
Sad sam detaljnije pogledao EC i GFS i kad je Beograd u pitanju uopšte ne vidim potencijala za neki ozbiljniji snijeg.
Što se mene tiče, ne mora da ga bude više do kraja zime. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #852 poslato: 24. Januar 2011. u 12:45 »
Miloshe ovde ne pišemo o željama već o mogućem razvoje vremenske sitaucije. Nemoj da te prijavim kod ptprince-a!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #853 poslato: 24. Januar 2011. u 12:55 »
Nije želja, ja sam iznio moje viđenje ove situacije, baš kao što sam i za danas prognozirao 25-30cm još prije nedjelju dana, pa je toliko i palo. :)
Sada kažem manje od 5cm novog snijega u Beogradu.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #854 poslato: 24. Januar 2011. u 13:15 »
Što se mene tiče, ne mora da ga bude više do kraja zime. :)

Miloshe ovde ne pišemo o željama već o mogućem razvoje vremenske sitaucije. Nemoj da te prijavim kod ptprince-a!

Nije želja, ja sam iznio moje viđenje ove situacije

Tebi je, kolega, krivo što Miloš tako olako otpisuje sneg. Prijaviću ja vas obojicu! :lmao:

Došlo krajnje vreme na ovom forumu: snegoljubac koji je rekao 'dosta snega' usred zime. K'o ona reklama za T*****, 'snegoljubac koji je rekao NE snegu...' :rofl:
« Poslednja izmena: 24. Januar 2011. u 13:52 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #855 poslato: 24. Januar 2011. u 13:34 »
Hehh sva sreca pa je jos sve u igri...mislim na padavine, kolko tolko:)


Ova perturbacija 8 mi se svida :lool

Van mreže Igor123

  • *
  • Poruke: 47
  • Lokacija: Skopje
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #856 poslato: 24. Januar 2011. u 14:54 »
06Z GFS na tragu EC-a,dosta dobar ciklon ali nas promaši i preko Makedonije ode u Bugarsku...sneg bi bio siguran,nema plusa na visini.



mislis da ce sneg biti siguran u makedonija ?
jer je temp po visini u minus al je -2 do -4 spored EC...
a inace prognozira sneg od cetvrtak uvece do sreda ...
« Poslednja izmena: 24. Januar 2011. u 15:44 Igor123 »

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #857 poslato: 24. Januar 2011. u 17:14 »
Pa da Igor tako prognoziraju ciklon bice pojuznije tako da dobili bi mi siguran sneg ali Srbija ne bi spored sadasni izlaza modeli ali da sacekamo sutra da vidimo sta cu da crtaju pa nesto konkretnije znacemo.

Van mreže Niki

  • *
  • Poruke: 36
  • Starost: 35
  • Lokacija: Varvarin
  • 18km severno od Krusevca,22km juzno od Paracina
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #858 poslato: 24. Januar 2011. u 17:45 »
Izgleda da nas u petak ocekuje jedan brzopotezni ciklon tako da ne treba ocekivati neke ozbiljnije padavine osim mozda na jugo-istoku zemlje. Mislim da je zanimljiviji cetvrtak,jer mozda probije kosava u juznim i centralnim delovima i onda postoji mogucnost od poplava usled brzog otapanja snega.

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #859 poslato: 24. Januar 2011. u 17:51 »
Pa bas da je to zanimljivo..... ne bi rekao :)!