Autor Tema: Januar 2011.  (Pročitano 150324 puta)

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #980 poslato: 27. Januar 2011. u 22:22 »
Sa onog istog sajta koji je dosad ubo i sneg i onaj minus -16 od prekljuce u Vrscu :D

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #981 poslato: 27. Januar 2011. u 22:27 »
Jer realno to su mrazevi minusi preko noci,a to za Vrsac nije nista novo u kombinaciji vedre noci i magle,uostalom vec par puta u zadnjih 5-6 godina -25 ili -24 ko dobar dan u Vrscu :D

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #982 poslato: 27. Januar 2011. u 22:37 »
Niže od onih -16 neće sigurno ići, najverovatnije od -10 do -15, ali samo u vedrim i tihim noćima, što je retkost za Vršac...

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #983 poslato: 27. Januar 2011. u 22:42 »
I to je sasvim uredno sto se mene tice,taman da osecaj zime i ovog obilnog snega imamo par dana vise,smrzne na -15 preko dana -3 -4 i taman da se odrzi,nazalost Dejo u zadnje vreme i nas kaci vedre noci pa imamo suvomrazice,mada oblaci put Karpata i Rumunije nadju svoj put i uvek dobijemo solidne porcije snega :D

Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 31
  • Lokacija: Skopje
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #984 poslato: 28. Januar 2011. u 00:42 »
Prognoza kaže da sneg bi trebao početi nočas najprije u jugozapadnom delu MK(Ohrid, Bitola...) U zapadnom i u južnom delu MK trebalo bi biti obilan sneg tako da biče pravo zatrpavanje u tim krajevima :D :D , osobito u severna Grčka...   
Sutra o tome o delu Aktuelno vreme  :kafa:

Van mreže veles

  • *
  • Poruke: 20
  • Starost: 40
  • Lokacija: Beograd -Zarkovo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #985 poslato: 28. Januar 2011. u 00:55 »
Pozdrav svima na forumu  :-*
Posto ne znam da prognoziram,moj doprinos ovoj temi u vidu clanka koji je izasao u blicu  :D

Mraz i sneg do 10. februara
M. Š. | 28. 01. 2011. - 00:02h | Komentara: 0

BEOGRAD - Hladno i suvo vreme, praćeno mrazom i povremenim snegom, kako kažu meteorolozi, u Srbiji će se zadržati do 10. februara.

U pojedinim delovima zemlje sutra i prekosutra očekuje se slab sneg, ali on neće bitnije uticati na trenutnu visinu snežnog pokrivača. Snežne padavine očekuju se i 3. februara.

 

Prognoza kaže da će se jutarnje temperature do 10. februara u Srbiji kretati od minus deset do minus četiri stepena. Izuzetak su 30. i 31. januar i 1. i 2. februar kada se očekuje da će jutarnje temperature iznositi od minus 18 do minus osam stepeni.

 

- Maksimalne dnevne temperature u ovom periodu u većem delu Srbije kretaće se oko nule, odnosno stepen dva ispod ili iznad nultog podeoka. Ova temperatura u ravničarskim delovima i u Beogradu od nedelje može biti niža za stepen, dva, budući da se od tog dana očekuje česta pojava magle - kaže Nedeljko Todorović, meteorolog Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

 

Todorović dodaje da se nagoveštaj prestanka hladnog talasa očekuje posle 10. februara, kada ćemo ući u nešto topliji period sa temperaturama iznad proseka za ovo doba godine.

 

- Maksimalne dnevne temperature tada će se popeti na pet do 10 stepeni, ali to ne znači da do kraja februara neće biti ponovo hladno - kaže Todorović.

Van mreže weathor

  • *
  • Poruke: 18
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #986 poslato: 28. Januar 2011. u 01:20 »
Evo kako se ocekuje u Vrscu u narednim danima,hladno uz izuzetno jake mrazeve :D 5-Day Forecast   Customize Your Icons!
Friday   Saturday   Sunday   Monday   Tuesday

28° F | 6° F  petak
-2° C | -14° C

30° F | -7° F  subota
-1° C | -22° C

26° F | 12° F  nedelja
-3° C | -11° C

26° F | -7° F  ponedeljak
-3° C | -22° C

30° F | 1° F
-1° C | -17° C utorak
Scattered C
Сувише

Овде из GFS
Vrscu GFS

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #987 poslato: 28. Januar 2011. u 12:55 »
Narednih dana, najvjerovatnije od nedjelje, sve veće šanse za temperaturnu inverziju, maglu i nisku oblačnost, prvenstveno u Vojvodini.
Do toga će dovesti porast vazdušnog pritiska (jačanje anticiklona nad centralnom Evropom), porast temperature u višim slojevima atmosfere, izostanak značajnijeg vjetra u prizemlju, i jako izračivanje pri vedrim noćima do tada.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #988 poslato: 28. Januar 2011. u 15:13 »
Veliki pozdrav svim clanovima ovog foruma :-*

Upravo citam ove vase postove i vidim dosta kritikujete RHMZ Srbije. Posto ovaj forum pratim vec duze vreme kao gost i isto tako vasu prognozu vremena, primecujem takodje da i vi gresite u izdavanju iste.
Evo na primer danas niste najavali ovu kosavu koja u Pomoravlju duva svom zestinom i pravi mogu slobodno da kazem vejavicu na putevima. Za vozace prilicno teska situacija pogotovu kada se vetar ne najavi. Stvarno nisam ocekivao ovoliki vetar danas, niko ga nije najavljivao. :o

Toliko, primite ovo kao pozitivnu sugestiju nista licno protiv vas. Forum je po meni odlican ima tu dosta toga da se nadje, a i nauci za ljubitelje meteorologije kako sto sam ja.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #989 poslato: 28. Januar 2011. u 15:22 »
Pozdrav Boki, dobrodošao na forum!  :-*
Naravno da je svaka dobronamjerna kritika ili sugestija više nego poželjna. :)
Tačno je da niko za danas nije pominjao pojačan vjetar, ali ne bih se složio da košava duva svom žestinom, već uglavnom slabim do umjerenim intenzitetom (ako izuzmemo Crni vrh gdje je uvijek nešto jača). Ipak, slažem se da je s obzirom na negativne temperature trebalo upozoriti na mjestimične vejavice.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #990 poslato: 28. Januar 2011. u 15:36 »
Evo na primer danas niste najavali ovu kosavu koja u Pomoravlju duva svom zestinom i pravi mogu slobodno da kazem vejavicu na putevima. Za vozace prilicno teska situacija pogotovu kada se vetar ne najavi. Stvarno nisam ocekivao ovoliki vetar danas, niko ga nije najavljivao. :o
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/produkt.php?num=4&pro=sfc_w10 Na ovom linku se moglo videti da će u Pomoravlju biti pojačanog vetra!  ;)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #991 poslato: 28. Januar 2011. u 15:44 »
^^ Taj model je jako precizan kad su pitanju vjetar i padavine, ali je za temperature loš. Uglavnom crta više temperature od realnih.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #992 poslato: 28. Januar 2011. u 15:50 »
Eh da sam znao pa da pogledam tu kartu na vreme. Ne znam ovde bas na jake udare (ne non-stop) duva tipicna varijanta hladne kosave.  :zima Mnogo je hladan vetar prava zima nema sta.
To je prolazno i ocekujem da vetar vec veceras skroz stane, ali bas sam se iznenadio skoro niko nije najavio.

Van mreže joca@

  • *
  • Poruke: 17
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #993 poslato: 28. Januar 2011. u 17:01 »
da li je ovo sve za ovu zimu sto se tice snega. . . ..

Van mreže Miki-NS

  • **
  • Poruke: 615
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #994 poslato: 28. Januar 2011. u 17:06 »
 ^^ Pa ko to moze da zna???
Ali evo, ja mislim da cemo videti jos snega u februaru, jer pazite, zima traje do 22. marta!  ;)
Tako da pitanja poput ovog mesec ipo dana pre kraja zime bas i nisu nesto konkretna...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #995 poslato: 28. Januar 2011. u 17:18 »
Pozdrav za komsiju Bokija. Nije ovo neka jaka kosava, na momente ima malo jacih udara. Ali je prosek 3-4m/s, bar kod mene u ravnici u Paracinu, ti si ipak u planinskom delu pa je vetar mozda jaci.

Drago mi je da se broj clanova iz Pomoravlja povecava( Varvarin, Jagodina, Cuprija( Senje), Paracin). Nadam se da cete cesce izvestavati o vremenu iz vasih mesta, kako bi drugi forumasi uvideli velike razlika na malom prostoru..

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #996 poslato: 28. Januar 2011. u 20:54 »
Komsija Dikile  :-*

Pa bas kao sto si i reko ja sam ovde podno Kucajskih planina, u pravu si da ovde dosta vise duva nego u gradu, isto je tako i u Cupriji duva manje. Ova gornja sela i u tvojoj i u mojoj opstini su poznata po izuzetno jakoj kosavi. Kod tebe Dikile najvise duva u Izvoru i sva ta sela tamo prema Cestobrodici.
Ali kao sto sam i reko ovo danas je prolazno, sva sreca da nije duze potrajalo.

I meni je drago naravno, evo ja sam ako se nevaram prvi clan iz opstine Cuprija.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #997 poslato: 28. Januar 2011. u 21:23 »
U Beogradu do kraja meseca jutarnje će biti oko -10

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #998 poslato: 29. Januar 2011. u 19:19 »
Od sutra krece celodnevna magla, narucito u Vojvodini.

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #999 poslato: 29. Januar 2011. u 19:34 »
Nisam bas siguran, jedino ako kosava prestane da duva eto nama i Vojvodini magle, mada je kod mene prekjuce bila celodnevna magla a danas do podneva.