Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156606 puta)

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #120 poslato: 02. Februar 2011. u 10:34 »
Sto se tice skorije buducnosti nema sta da se novo kaze inverziji,magli su odbrojani dani...tako da za vikend i pocetak sledece nedelje verovatno uzivamo u lepom vremenu. Kako cemo dalje? Sta vredi pratiti? Verovatno je primeceno poslednja dva dana da ensembli znaju da skacu iz izlaza u izlaz posle desetog, jedan izlaz izpruze se pertubacije pa mislimo da smo na konju pa od prilike se vidi sta nas ceka, a sledeci izlaz skoro polovina perturbacija u debelom padu i do -15. Sta je uzrok ovome? Uzrok jeste moguci Skadinavski AC koji ako se formira uticace skoro sigurno na nas, pitanje je u kolikoj meri ako nastane block, dali ce krajevi istocno od nas dobiti vecu porciju hladnoce ili mi? Znaci ovde je sve zakopano zbog ovoga su i velika skakanja na ensemblima. Sta vredi sledecih dana pratiti? Pa u svakom slucaju Skandinavski ensembli i njihovo pracenje mozda nam i pomognu da rasvetlimo mogucnosti na nasem podrucju posle 10-tog. Sve u svemu zima se nece tako lako predati!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #121 poslato: 02. Februar 2011. u 11:18 »
Slazem se stobom ptprince vezano za Todorovica ali sobzirom da mu skoro cela nacija veruje i sto je dosta eksponiran trebao je da kaze na primer postoji mogucnost da bude toplije ili hladnije bar malo da se ogradi a ne da tvrdi 100% i normalno ljudi ce poceti da prave planove o izletima i desi se velika greska veati se zima mnogo ranije i koje kriv,naro nije jer nezna desavanja u atmosferi e na to sam mislio!

Pa dobro, to ti je rizik ovog posla. Inače, mislim da on nikad ne tvrdi decidirano da će nekakvo vreme biti 100%, jer je po prirodi stvari profesionalno obazriv čovek. S druge strane, ljudi čuju ono šta žele, a ne ono šta jeste, a kada im se obije o glavu, drugi su im krivi.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže shimezki

  • *
  • Poruke: 95
  • Starost: 57
  • Lokacija: Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #122 poslato: 02. Februar 2011. u 11:20 »
u skoplje pao je pola metar secam se jer mi tad bio rodjendan ... ali taj sneg je onaj mokar glupavi :)

pao je i 21. marta prosle godine u Skoplju, i to dobrih 20 sm. ostao je ziv cak 3 dana. :)
Hoću sneg ove zime...

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #123 poslato: 02. Februar 2011. u 11:40 »
Nije preporucljivo komentarisati svaki izlaz ali moram da prokomentarisem novi izlaz gfs 06z, nema bloka nad britanijom ne u 180h nego u 360h. Cikloni se smenjuju jedan za drugim, pravo prolece nas ocekuje. mozda je glavni zabrazdio ali videcemo ense. :sun

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #124 poslato: 02. Februar 2011. u 11:49 »
Upravu si nisam ni ja ocekivao da ne samo da neizbrise AC nad Britanijom i Skandinavijom nego me iznenadjuje sto ti kazes da je glavni toliko zabrazdio da nepopusta vec dugo vremena mada mislim da modeli jos uvek lutaju jer cas daju hladniju cas topliju varijantu.za vikend ce se znati tacno kavo nas vreme ocekuje do kraja iduce sedmice.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #125 poslato: 02. Februar 2011. u 13:32 »
Ja nekako sve manje nade polažem u petak jer za danas su pre neki dan prognozirali pozitivu, a sad na nekim modelima vidim da je i petak u minusu. Već sam počeo i da se molim Bogu da konačno malo zatopli, više me ne briga kako samo da zatopli.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #126 poslato: 02. Februar 2011. u 15:27 »
Prema najavama danas se magla razbila u zapadnom delu Mađarske. Ne vidim nikakvu prepreku da se kod nas desi isto u petak.




Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #127 poslato: 02. Februar 2011. u 19:09 »
Nama zimoljubcima se uopste nepise dobro!Glavni je neumoljiv u svojoj toploj varijanti tako da neznam sta da mislim.Pre para dana sam bio ubedjen da ce da promeni bar malo pricu jer bi ovo bilo prvi put da drzi jednu pricu 10 dana a mozda i duze.Kao amater cu reci ima dva scenarija:ili je ovo nedaj boze kraj zime ili ce biti jos jedan udar i to je kraj.Jeste da nije za ovu temu ali dok se ameri dave u snegu mi smo u debeloj oskudici cak nas i prolece ocekuje iduce ned.

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #128 poslato: 02. Februar 2011. u 19:45 »
Zima je sasvim dobra sto se tice temperatura do sad,jos jedan snijeg u februaru kao ovaj predhodni da padne i dovoljno od ove zime.Ipak, da je moguce glasati (ali nije) radije bih glasao za najavljeno proljece nego za nastavak ove inverzije,jako je dosadna!!!!

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #129 poslato: 02. Februar 2011. u 19:52 »
Veliko razilazenje glavnog i kontrolnog. Do 9. slozna a dalje...


Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #130 poslato: 02. Februar 2011. u 20:18 »
I EC vidi AC nad skandinavijom i moguc prodor hladnog vazduha oko 12.feb,inace upravu si Dikile kontrolni je najhladniji i ne samo sad nego i par izlaza u nazad i nikako da mu glavni pridje!

Van mreže veles

  • *
  • Poruke: 20
  • Starost: 40
  • Lokacija: Beograd -Zarkovo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #131 poslato: 02. Februar 2011. u 20:54 »
Evo jedne saljive prognoze :)

Dan mrmota: Panksatoni Fil nije video senku, stiže proleće


I.Kešanski | 02. 02. 2011. - 20:10h | Foto: AP | Komentara: 1

PITSBURG - Posle izuzetno hladne zime, Amerikance će obradovati vest da će uskoro stići proleće, bar tako “predviđa” slavni mrmot.
Panksatoni Fil se neće vratiti na spavanje

Panksatoni Fil, slavni mrmot iz grada Panksatoni u Pensilvaniji danas, na Dan mrmota, nije video svoju senku, prenose američki mediji.

 

Pošto se mrmot nije uplašio i vratio u svoju jazbinu, to bi prema legendi, trebalo da znači da je zimi došao kraj.

 

Kao i svake godine, u zoru drugog februara, brojni Amerikanci su se okupili da bi saznali kakvo ih vreme očekuje.

 

Ukoliko je tog dana sunčano, mrmot će ugledati senku, uplašiće se i vratiti na spavanje, a zima će trajati još šest nedelja.

 

Ako bude oblačno, mrmot se neće vratiti u jazbinu, a zima će se ubrzo završiti.

Ovo verovanje postoji u SAD i Kanadi.

 

I u Srbiji postoji slična legenda, pa ako na praznik Sretenje 15. februara dan kada se sreću zima i leto, bude sunčan dan i medvedi se, uplašeni od sopstvene senke, vrate zimskom snu, zima će potrajati još šest nedelja.



http://www.youtube.com/watch?v=yPCrp7qW0SY


Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #132 poslato: 02. Februar 2011. u 21:19 »
A pazi ovu situaciju ako se dogodi,opali prolece u americi a kod nas tek tad zaveje tj,mrmot kod njih nije video senku a kod nas mecka vidi!

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #133 poslato: 02. Februar 2011. u 21:56 »
za mrmota i mečku imate posebnu rubriku -
http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,857.0.html

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #134 poslato: 02. Februar 2011. u 23:59 »

Van mreže 10C-25C

  • *
  • Poruke: 285
  • Lokacija: niš 6km zapadno od centra
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #135 poslato: 03. Februar 2011. u 00:11 »
Kako da ne...
-3C...32C

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #136 poslato: 03. Februar 2011. u 00:18 »
Do sad su se pokazali kao odlicni u dugorocnim prognozama,videcemo dali ce tako i bitii sad.

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #137 poslato: 03. Februar 2011. u 01:01 »
Moze da se desi da imamo povratak zime posle 10, slicno kao pre dve godine, Italijani retko kad grese sad videcemo :kafa:
Ali to je jos uvek rano govoriti, jos nije prosao ovaj nalet zime, koji se bogami nimalo ne sali :zima2

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #138 poslato: 03. Februar 2011. u 07:39 »
Izlaz gfs 00z prava ledara, povratak zime vec od 10.02. Crta blok na britanijom koji omogucava prodor hladnog vazduha sa severa kod nas, ali nazalost bez padavina. Ensi su takodje slozni samo par njih je jedva iznad nule, glavni i kontrolni slozni oko zahladjenja i duboko u minusu. Cekamo Ec ako potvrdi ovo eto nama produzetaka zime, ukoliko negde ostane inverzija nece ni imati otopljenja  :lmao:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #139 poslato: 03. Februar 2011. u 07:45 »
Može da crta šta hoće kad je suv ko barut :D