Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156610 puta)

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #240 poslato: 05. Februar 2011. u 18:46 »
Kontrolni i glavni su se usaglasili i do kraja meseca mada je to daleko nevide povratak jake zime nazalost ali zato vide budjenje mediterana koji bi nam doneli kisu.Inace,apostrofiro bi kolegi koji je danas reko da se zima vraca 10-tog feb.sigurno kako on kaze,to moze jedino ako se desi da modeli promene pricu totalno do poned.sto je za sada vrlo malo verovatno!Cekamo sta ce reci EC.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #241 poslato: 05. Februar 2011. u 19:12 »

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #242 poslato: 05. Februar 2011. u 19:20 »
Nije to nikakva posebna promena.
Ono sto se izmenilo je period od petka sto je bilo za ocekivati jer je to dosta daleko.
Na zalost ljubitelja zime.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #243 poslato: 05. Februar 2011. u 19:30 »

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #244 poslato: 05. Februar 2011. u 19:46 »
sve u svemu od bice padavina poslije 15.jer kada se uspostavi jak ciklon u podrucju jonskog mora,i kad ide u pravcu blagog sjeveroistoka padavine su neizbjezne,mozda cak i obilnije.sad moze to biti kisa ili snijeg sve zavisi.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #245 poslato: 05. Februar 2011. u 20:09 »
Katastrofa EC ispade hladniji GFS!Smatram da zimpljubci netreba da klonu duhom jer je 12.feb.daleko i bice tu jos dosta promena i smatram da bi trebalo da imamo jos jedan snezni talas do kraja feb.jedino je pitanje kad bi pao.Do kraja zime ima jos mes.ipo i bila bi po meni naucna fantastika da nepadne sneg!

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #246 poslato: 05. Februar 2011. u 20:19 »
Zasto naucna fantastika?? Kao da se to nikada nije desilo.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #247 poslato: 05. Februar 2011. u 20:26 »
Koliko ja Beli pamtim zime nije se desilo da mesec ipo bude bez snega i to mislim na ovaj period feb-mart!Pamti cak i da smo jedne god.pocetkom marta imali -3 a kra.jem +25.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #248 poslato: 05. Februar 2011. u 20:30 »
Pamtim ja i to dobro. Bez problema moze da se desi da ne padne sneg. Ni prvi ni poslednji put.

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #249 poslato: 05. Februar 2011. u 20:42 »
Koliko ja Beli pamtim zime nije se desilo da mesec ipo bude bez snega i to mislim na ovaj period feb-mart!Pamti cak i da smo jedne god.pocetkom marta imali -3 a kra.jem +25.
Desavalo se bas ovaj period,sjecam se da je jedne godine u februaru prasina se dizala za autima,i da od februara nije niako bilo snijega,bar ovdje kod mene... a ne kazem da nece biti snijega,vec moze da se desi da ga ne bude,po meni ima fore jos nekih 15-ak dana da padne pravi snijeg,a susnjezica i bljuzgav snijeg  toga stvarno nisam zeljan...

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #250 poslato: 05. Februar 2011. u 20:48 »
Znate sta ljudi ajde da poslusamo nase iskusnije kolege Bocea,Kimija i drugih koji kazu da je jos rano za neke konkretnije prognoze i da ce se sve znati za par dana jer sve za sad  uzalud pricati sta bi bilo kad bi bilo.

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #251 poslato: 05. Februar 2011. u 20:51 »
Nakon utorka, u unutrašnjosti Istre i Dalmacije te na Jadranu - srijede, temperatura će se ponovno sniziti, pa valja očekivati podjednako hladna jutra kao ona s početka ovoga tjedna, a i najviša dnevna temperatura zraka bit će uglavnom oko prosječne za drugi tjedan veljače – u većini unutrašnjosti od 4 do 7°C, a na Jadranu između 9 i 13°C.
slusao sam sad vrime na HTV-u ljudi kazu lepo do utorka iznadprosjecno toplo od srijede dalji pad temperatue,bar oni nikad nisu pogrijesili.Ljudi su profesionalci,svi smo mi ovde amateri i svako nesto nagadja zujimo i blejimo u te karte a pojma nemamo.Pozdrav
E ako se sa ovom temperaturom  bude vratila zima na velika vrata onda stvarno nam ne treba takva,tako bar Hrvatski meterolozi prognoziraju period poslije utorka


Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #252 poslato: 05. Februar 2011. u 20:58 »
Eto za razliku od Hrvata koji ma je povratak zime temp.4-7 stepeni nasi ipak nagovestavaju povratak zime posle 20-tog pa makar dosla i mnogo ranije!Inace znam da nije za ovu temu ali nam se cika Bastardi ucuto za Evropu,video da se debelo zezno ili je cak i on zbunjen pa nesme da izadje sa novom prognozom.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #253 poslato: 05. Februar 2011. u 21:07 »
Većina varijacija ide ka zadržavanju hladnog vazduha daleko od nas na severoistoku Evrope.
Modeli tako trenutno vide razvoj, da li će biti promena teško je reći. Za sad je sve manje šansi za brz povratak zime. Ali, uvek postoji ali!

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #254 poslato: 05. Februar 2011. u 21:15 »
Slazem se Boce stobom ali daje mi nadu to sto smo i prosle nedelje kukali kako od zime nema nista pa modeli poceli da uvode ovo neko zahladjenje a sve zavisi od polozaja AC nad Sskandinavijom.Drugi recima nemora da dodje ove nek dodje iduce ali nek je bar jos jednom osetimo za rastanak.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #255 poslato: 05. Februar 2011. u 23:45 »
18z slican kao 06z vidi obilnu kisu za iduci vikend i prolece ne samo kod nas nego i u citavoj Evropi.I dalje se modeli bore oko sled.vikenda a i ja se potajno nadam da cemo i pored ovakvih katastrofalnih izlaza za sve snegoljubce videti jos malo zime.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #256 poslato: 05. Februar 2011. u 23:50 »
Za sada jedno je sigurno, a to je da nema zime do daljnjeg.. Vrlo hladan vazduh curi u Atlantik, i stvara odlicnu podlogu za cikogenezu koja ne dozvoljava zimski scenario do daljnjeg.- Aktivan Atlantik.

Zakljucak, zime, barem one zeljene, nema na vidiku do 15-og sigurno, a vrlo izvesno ni do 20-og..

Sto se tice Bastardija, covek povremeno spomene da zime nema do iduce sezone u Britaniji, ostalo mu vise nije bitno sobzirom da je omasio sezonsku, mada verujem da bi se javio da zna da ce neko ozbiljnije zahladjenje zahvatiti bilo koji deo Evrope.. :kafa:

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #257 poslato: 06. Februar 2011. u 00:01 »
Trebo si da kazes da zime zasad nema na vidiku,ali sam primetio da neki modeli poput JMA 12z vide zimu oko 12.feb.jer smatram da je period od 6-7 dana dovoljno dug da modeli promene pricu!Sto se Britanije tice dosta im je zime imali su je i previse sad je red malo na Balkan.I dodo bih jos da su modeli u roku od dva dana skrenuli hladan talas od nas ka crnom moru tako da postoje sanse.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #258 poslato: 06. Februar 2011. u 09:19 »
Jutros svi modeli hladniji,osim GFS-a.

Nešto jača Skandinavka i hladnoća sa severoistoka zahvata i nas.

Videćemo,bitka i dalje traje !
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #259 poslato: 06. Februar 2011. u 10:52 »
Tako je Kimi,EC od jutros mnogo bolji cak nam i cinimi se daje i snezne padavine a GFS vidi hladan vazduh tek 21.feb tako da se sto ti  kazes rat nastavlja!