Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156532 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #440 poslato: 11. Februar 2011. u 09:31 »
Sve do sledećeg vikenda modeli prilično složni. U nedelju na ponedeljak slabe padavine, verovatno u nižim predelima samo kiša, ali nije isključena pojava i susnežice i snega. Posle toga košavska situacija nagoveštava buđenje mediterana. Timočka krajina će biti hladnija od ostatka Srbije a moguće su i slabe padavine. E onda dolazi kraj nedelje koji će biti interesantno pratiti. EC trenutno vidi lepo pozicioniran ciklon u mediteranu koji bi za vikend dao sneg, ali GFS to gura previše južno tako da bi padavine čak potpuno izostale sa našeg područja. Videćemo kako će se narednih dana modeli usaglašavati.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #441 poslato: 11. Februar 2011. u 09:51 »
Sve do sledećeg vikenda modeli prilično složni. U nedelju na ponedeljak slabe padavine, verovatno u nižim predelima samo kiša, ali nije isključena pojava i susnežice i snega. Posle toga košavska situacija nagoveštava buđenje mediterana. Timočka krajina će biti hladnija od ostatka Srbije a moguće su i slabe padavine. E onda dolazi kraj nedelje koji će biti interesantno pratiti. EC trenutno vidi lepo pozicioniran ciklon u mediteranu koji bi za vikend dao sneg, ali GFS to gura previše južno tako da bi padavine čak potpuno izostale sa našeg područja. Videćemo kako će se narednih dana modeli usaglašavati.
Da da tako nekako, s tim da je su padavine tu vec u cetvrtak!
Tu smo pratimo, ono sto je trebalo reci jeste receno sto se tice od sledeceg cetvrtka, u detalje ulazimo kada mu bude vreme,.

« Poslednja izmena: 11. Februar 2011. u 10:07 gabesz20 »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #442 poslato: 11. Februar 2011. u 09:52 »
Da se vratimo mi modelima EC hladniji od GFS za naredne dane i kao sto je Ptprince rekao od srede EC vidi jak ciklon mada bih voleo da mi neko iskusniji kaze dali bi to za sad bila kisa ili sneg?

Aco, izvadi me iz usta! Šta sam ja to rekao? Ja komentarisao neki izlaz? Ili me neko hakuje, ili sam ja malo šlb...

Ovde dosta ljudi zna moje stavove o prognozi. Poštujem je, ali samo ako ima mere. Takođe, svaku prognozu vremena na dalje od 5-6 dana uopšte niti razmatram, niti čitam, jer nema mnogo smisla. Digne mi se kosa na glavi kada vidim komentare izlaza na 168 sati, da ne pominjem one besmislice na 320, 640 ili 8760 sati.

Preterivanje bilo koje vrste je nešto što ne volim i gde ću uvek biti protiv. Nikada nisam podržavao 'priželjkivanje', niti ću to da radim. Jedino mogu da budem protiv priželjkivanja (a i jesam, jer to nije više meteorologija, već vračarenje i trućanje).

Ja se slažem sa Palmarkom, po cenu da izgubim moderatorski položaj. Zaista, nije neophodno da se komentariše svaki bogovetni izlaz i nešto priželjkuje. Upravo zato sam i tražio da se rešim moderatorstva na Prognozama i Aktuelnim, kako ne bih posekao gomiletinu postova. Uz to, da je bar vreme 'napeto', nego je dosadno (mislim, meni lično prija, ali svaki dan isto uopše te daje dinamiku forumu). Dobro, sutra nešto prolazi, ali ne da nije vredno pažnje, nego je bezveze (jedva da je vredno tri posta unakrst).

Dakle, javna opomena svima, naročito novim članovima. Vodite računa šta je ko rekao ukoliko želite da ga citirate. Ja ću biti grozno energičan ukoliko me neko opet 'citira' da pričam ono šta nisam pričao.

I javna opomena Aci. Kada prođe sledeći run prognoze, uzdrži se pre nego što okačiš još neki post istog tipa sadržine. Razmisli hoćeš kli reći nešto novo, i ako imaš nešto novo, a ti se javi. Ako nemaš šta da dodaš, već da ponavljaš, molim te da ne ostavljaš postove. Razmisli malo i sam: na forumu si prilično kratko, a ostavljaš prosečno 10 (jednako dosadnih) postova dnevno. Da nije malo ... neumereno?

Ontopic. Moje mišljenje je da će zima zadržati mrazeve, ali ne i ledene dane. A ako išta značajno padne u narednih pet dana, smatraću to 'čudom'. Posle... bumo videli. Klimatološki, februar je mesec sa najmanjim prosekom količine padavina, tako da nije ni ovo toliko nenormalno (osim manjka snega na planinama, što jeste malo izvan normale).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže 10C-25C

  • *
  • Poruke: 285
  • Lokacija: niš 6km zapadno od centra
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #443 poslato: 11. Februar 2011. u 12:19 »
Wetter in Niš, Serbien, Republik
°C



16 Tage
Wochenende



11.02.2011
sonnig
-4 / 15°C :popcorn:
» Details
Samstag
12.02.2011
wolkig
0 / 11°C
» Details
Sonntag
13.02.2011
wolkig
-3 / 8°C
» Details
Montag
14.02.2011
wolkig
1 / 8°C
» Details
Dienstag
15.02.2011
wolkig
0 / 7°C
» Details
Mittwoch
16.02.2011
wolkig
-1 / 8°C
» Details
Donnerstag
17.02.2011
wolkig
0 / 10°C
» Details
Freitag
18.02.2011
wolkig
0 / 8°C
Samstag
19.02.2011
wolkig
2 / 5°C
Sonntag
20.02.2011
wolkig
2 / 7°C
Montag
21.02.2011
wolkig
0 / 6°C
Dienstag
22.02.2011
leicht bewölkt
1 / 5°C
Mittwoch
23.02.2011
wolkig
2 / 7°C
Donnerstag
24.02.2011
wolkig
2 / 12°C
Freitag
25.02.2011
wolkig
1 / 8°C
Samstag
26.02.2011
wolkig
0 / 6°C
-3C...32C

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #444 poslato: 11. Februar 2011. u 14:28 »
Hm.. u sta se ovo ovde pretvorilo.. Tuzno.., zaista tuzno. Parada niceg korisnog, sa izuzetkom pojedinih clanova koji su ovde duze vreme, i koji pokusavaju da ukazu kuda ovo ide, na zalost neuspesno za sada.. Pa ovde sada ima svacega, ukratko perfektan primer rapidne degradacije socijalnog sektora prisutan u prezentu..
Pitam se sta vi clanovi koji ne znate da sastavite jednu prosto prosirenu recenicu, koja nece imati gramatickih gresaka, mislite o sebi..? A o clanovima koji su ovaj deo foruma pretvorili u zeljoteku reci necu trositi, jer sam jednom prilikom vec pokusao, bezuspesno..

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #445 poslato: 11. Februar 2011. u 14:39 »
Tokom noci i sutra u Vojvodini i Beogradu je moguca slaba kisa. Tokom noci u Vojvodini ce poceti da duva slab do umeren zapadni vetar. U subotu ce duvati umeren do jak severozapadni vetar u Vojvodini i na istoku Srbije, u Beogradu i Pomoravlju slab do umeren, posle podne u slabljenju. Uz vetar i temperatura ce opasti za 5C prvo u Vojvodini a do kraja dana u svim predelima.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #446 poslato: 11. Februar 2011. u 17:10 »
Citat
A o clanovima koji su ovaj deo foruma pretvorili u zeljoteku reci necu trositi, jer sam jednom prilikom vec pokusao, bezuspesno
To tako vise nece moci. Uskoro resavamo taj problem, reorganizujemo sobu prognoze i tacno ce biti definisane teme za normalnu prognozu i za zelje... ja necu dozvoliti da se degradira ugled ovog sajta, svako ko zeli moze da napravi svoj i da se izbori da dodje do ovoga do cega smo mi dosli, ali preko nasih 5 godina truda niko nece da gazi!!

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #447 poslato: 11. Februar 2011. u 17:15 »
moram se sloziti sa ptprince i Stefano,dugo vec pratim ovu temu,citam svakodnevno par puta i moram reci da je sve manje prognoze a sve vise nekih nepotrebnih stvari,tako da citam postove i pitam se da li cu stici do neke prognoze.....sve se za dalji period prognozira,svi idu u neko vreme 200 +,i naravno svaki dan se menjaju izlazi modela a samim tim i "prognoze" i onda padne razoracenje,pa nadam se da nece biti tako itd.....i ja moram da kazem svoje licno misljenje da Aca preteruje sa postovima,lepo je to sto prati modele,prognoze itd,ali se zato na svakih pola sata oglasi sa nekom drugom prognozom,ja se izvinjavam na ovom offtopicu,ali samo bih zeleo da skrenem paznju da ovde sve manje mogu da procitam nesto konkretno za ovu temu,a sve vise nekih gluposti.....zeljno iscekujem postove iskusnih clanova......

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #448 poslato: 11. Februar 2011. u 17:18 »
^^ ne brini ni ti ni drugi clanovi, jer cemo ovo resiti jos koliko danas... kao sto rekoh, necu dozvoliti da bilo ko gazi preko naseg truda... svako moze da napravi svoj sajt i forum i da pise sta hoce... ovde ne moze da se pise bas sve sto nekom padne na pamet, jer postoje neka pisana i neka nepisana pravila, ali i jedna i druga moraju da se postuju...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #449 poslato: 11. Februar 2011. u 17:29 »


Evo jedan od dokaza da je sve preko 4-5 dana teško za prognozu.
05.02 je po GFS-u i ensemblima trebalo zahlađenje da dođe 09.02
a realno je da dolazi tek sutra 12.02

Za vikend više oblaka i svežije. Padavine će biti simbolične.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #450 poslato: 11. Februar 2011. u 17:50 »
Ama dosta ljudi sta vrsite napad na mene,niti sam nekog povredio niti sam dao neku laznu prognozu i uvek se obracam za ono sto neznam iskusnijim kolegama a jedan od njih da ga neimenujem izrekao javnu opomenu jer sam ga u nekom postu spomeno a spominju ga i druge novajlije a tad cuti.Ako sam pretero u postovima izvinjavam se svima unapred i nemojte me stavljati vise usta!

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #451 poslato: 11. Februar 2011. u 20:05 »
Aco, opusteno, svi smo mi ovde amateri, pa i oni koji studiraju meteorologiju, a i bilo bi dosadno kada ne bi bilo verbalnih prepucavanja:)


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #452 poslato: 12. Februar 2011. u 02:34 »
dobro ajde sad vi koji ste kritikovail,dajte neku prognozu ovaj forum trenutno deluje mrtvo...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #453 poslato: 12. Februar 2011. u 06:47 »
Nije dosta prognoza za vikend?

U subotu ćemo biti pod uticajem hladnog fronta u sklopu ovog prostranog ciklona iznad istočne Evrope. Front će donijeti pad temperature i tek ponegdje slabije padavine.

Tokom noci i sutra u Vojvodini i Beogradu je moguca slaba kisa. Tokom noci u Vojvodini ce poceti da duva slab do umeren zapadni vetar. U subotu ce duvati umeren do jak severozapadni vetar u Vojvodini i na istoku Srbije, u Beogradu i Pomoravlju slab do umeren, posle podne u slabljenju. Uz vetar i temperatura ce opasti za 5C prvo u Vojvodini a do kraja dana u svim predelima.

Za vikend više oblaka i svežije. Padavine će biti simbolične.

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #454 poslato: 12. Februar 2011. u 10:22 »
EC jutros jedini vredan pomena.

A i ENSI EC-a prate glavni izlaz.

WRF njuši moguću susnežicu i sneg u noći nedelja na ponedeljak.
« Poslednja izmena: 12. Februar 2011. u 10:34 Kimi »
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #455 poslato: 12. Februar 2011. u 10:58 »
Jeste Kimi, vidjeh i ja to sinoć, ali nisam htio ništa da pričam dok to ne ponovi jutrošnji izlaz.
Dakle, novi talas slabijih padavina dolazi već sutra uveče, i to prvo na sjeveru i zapadu zemlje, a u toku noći i u ponedjeljak ujutru i u ostalim krajevima. Padavine će biti uglavnom u obliku snijega, ali s obzirom na intenzitet i temperature u plusu, ne treba očekivati formiranje sniježnog pokrivača u nižim krajevima.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #456 poslato: 12. Februar 2011. u 11:06 »
koliko ce te padavine iznositi u mm otprilike ?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #457 poslato: 12. Februar 2011. u 11:11 »
U Vojvodini do 1mm, u ostatku zemlje do 3mm, na krajnjem jugoistoku do 5mm. Tako kaže WRF, ostali modeli crtaju nešto manje padavina, al' bi trebalo da ih bude. U svakom slučaju, tek da nas vrijeme makar na trenutak podsjeti da je još uvijek zima. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Emir

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 47
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #458 poslato: 12. Februar 2011. u 11:14 »
GFS 6Z bi se mogao približiti EC-u 0Z. U 108. satu nema ciklone iznad Britanije, a anticiklona iznad Skandinavije dosta jača. Čekamo dalje izlaze...

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #459 poslato: 12. Februar 2011. u 11:19 »
Bice to slabe padavine, neverujem da ce pasti vise od 2-3mm.
Sumnjam da ce te padavine biti u obliku snega, mozda jedino na severu i na planinama. Nije toliko niska temperatura za sneg. Pre bi rekao da ce to biti susnezica i kisa juznije od Beograda, susnezica ili sneg u Vojvodini koji se nece zarzavati, sneg na planinama. Da su padavine jace verovatno bio sneg u svim predelima.