Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156551 puta)

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #480 poslato: 13. Februar 2011. u 11:23 »
Bas tako, modeli su konacno slozni za naredni period.
Meni i nije toliko vazno da se spusti hladan vazduh sa severa, vazno je da ce se formirati ciklon i oterati ovo dosadno vreme.
Vec u sredu vreme ce se polako menjati, kada ciklon iznad Atlantika pokrene formiraje Djenovskog ciklona. Od srede ce poceti da duva kosava, u cetvratak olujne jacine. Putanja ciklona jos nije 100% sigurna pa ce se i kolicina padavina menjati danas i sutra.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #481 poslato: 13. Februar 2011. u 11:30 »
 ^^
Slazem se, Ciklon sa atlantika dolazi do Iberijskog poluostrva poguran juznije od jacajuceg anticiklona iznad Skandinavije. Potom se odvaja jedna cerka ciklon koja nastavlja put Sredozemnog mora, i tamo oko Sicilije se produbi i nastavi preko Egeja ka Turskoj.
Za to vreme u sredu i cetvrtak pojacana kosava, ponegde udari i preko 15m/s, znacajnije otopljenje, i kisa pocev od cetvrtka, ponegde i nesto obilnija.. U timockoj krajini dosta hladnije pod uticajem kosave. Ovo za sada izgleda kao vrlo izgledan scenario, ipak, u utorak ce se znati i definitivno.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #482 poslato: 13. Februar 2011. u 11:53 »
Ako sam te freeze dobro razumeo tvoju prognozu mi bi trebali da imamo sneg od subote?

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #483 poslato: 13. Februar 2011. u 12:02 »
Sneg?
Nigde nema snega, ni na kartama ni u postovima.
Ima kise sto je jos bolje!

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #484 poslato: 13. Februar 2011. u 12:07 »
Tacno tako niko nije pisao o snegu, sto ne znaci da od sledeceg vikenda ne moze biti...trenutno ne vredi o tome pricati. Ono o cemu smo pricali to ce se ostvariti od sredine sledece nedelje ciklonska aktivnost, od cetvrtka ponegde veca kolicina kise (zato sam jos tokom sredine ove nedelje i reko da se ne misli na sneg kada sam pricao o padavinama od sredine sledece nedelje). Videcemo posle sta i kako od sledeceg vikenda o tome cemo narednih dana.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #485 poslato: 13. Februar 2011. u 12:54 »
Ako sam te freeze dobro razumeo tvoju prognozu mi bi trebali da imamo sneg od subote?

Subota je daleka za bilo kakav ozbiljan komentar o razvoju vremena. Postoji mogucnost kako sada stvari stoje da ga i bude u subotu, ali mislim da si se do sada i sam uverio da gledanje i komentarisanje onoga sto modeli crtaju preko 100-og casa nije vredno ozbiljnije paznje.. Moj post od juce, ako si na njega mislio, bio je malko ironican, pa sam u njemu spomenuo sneg u subotu jer se poceo crtati ali posle 100-og h.., tako da to jos uvek nije vredno ozbiljnijih analiza (uskoro ce verovatno biti)..
Za sada je jedino relativno sigurno da se od sredine naredne nedelje ocekuju prvo kosava i otopljenje, a potom naoblacenje i kisa..

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #486 poslato: 13. Februar 2011. u 14:31 »
Znachi od chetvrtka kisha,i ako sam dobro razumeo ne postoji nikakva shansa za sneg ili suznezicu barem do vikenda? A o vikendu kad dodje vreme...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #487 poslato: 13. Februar 2011. u 15:05 »
Znachi od chetvrtka kisha,i ako sam dobro razumeo ne postoji nikakva shansa za sneg ili suznezicu barem do vikenda? A o vikendu kad dodje vreme...
Bas tako!

Po meni za pracenje moze biti jedino zanimljiv vetar koji se najavljuje i nista vise.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #488 poslato: 13. Februar 2011. u 15:05 »
^^ ^^  Da da ima baš jako da duva košava u sredu popodne i u četvrtak !!
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #489 poslato: 13. Februar 2011. u 17:20 »
Nazire se kraj suši. Modeli su krenuli da crtaju ozbiljan ciklon za vikend koji može doneti sneg i povratak zime. EC i GFS se slažu. EC čak i bolji i crta dublji ciklon.
Dakle doćiće definiitvno do promene vremena. Promeni vremena će prethoditi košava koja kreće sredinom nedelje. Nakon toga nas očekuje period sa padavinama, a vrlo verovatno je da će zima opet pokazati zube od narednog vikenda. 

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #490 poslato: 13. Februar 2011. u 18:59 »
Za mene je dovoljno što sledi prva ciklonalna aktivnost i prvi pad pritiska ispod 1010hPa u drugoj polovini sledeće nedelje, nakon 7 "anticiklonalnih" nedelja ove godine :o

Vrlo su interesantne izobare, čak 10hPa razlika između zapada i istoka

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #491 poslato: 13. Februar 2011. u 19:34 »
od 15 do 20 krecu padavine,stim so su obilnije padavine moguce u intervalu od 17 do 19.a za daljni period dosta tesko je dati bilo kakvu prognozu.


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #492 poslato: 13. Februar 2011. u 19:39 »
Hteo sam da citiram svoj post od sredine decembra al nema ta opcija, napisao sam nesto u vezi AC-a i to da on moze da potraje mesec dana.
Na svu srecu napusta nase podrucje a kako sada stvari stoje u narednom periodu imacemo seriju ciklona u Mediteranu.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #493 poslato: 13. Februar 2011. u 20:08 »
EC dosta topliji dok ostali prate glavni!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #494 poslato: 13. Februar 2011. u 21:11 »
Svi oni koji očekuju neki sneg noćas nek se ne iznenade samo slabe kiše i susnežice. Toplo je da bi padao čist sneg.


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #495 poslato: 13. Februar 2011. u 21:26 »
Da, i WRF-NMM vidi taj klin toplijeg vazduha na visini od 925mb, mada iznad Beograda vidi sasvim blagi plus, možda +0.2°C na toj visini.
Tako da se slažem da može biti i kiše i susnježice i ledenih zrnaca. Uostalom, nije toliko ni bitno kakve će biti padavine, ako padne 0.1-2mm.



padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #496 poslato: 13. Februar 2011. u 21:31 »
Da li će biti noćas i sutra ujutru snega u Timočkoj krajini videćemo. Šanse 51:49, da bude.
Kao što sam to već nagovestio, a i puno vas, naredna nedelja će biti sa košavskom sitacijom i to ovde na istoku stvara čuvenu inverziju tako da ćemo biti hladniji i za 10-ak stepeni od nekih gradova na zapadu Srbije. U četvrtak izgleda da će ovde biti snega (u ostalim krajevima kiša) a posle toga sve je otvoreno ali najverovatnije i ovde sledi otopljenje.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #497 poslato: 13. Februar 2011. u 23:49 »
Kakav žestok izlaz 18Z GFS-a nakon 192h ono vredi videti......

Kakve crtarije,šteta samo što se to nikad ne ostvari.

Inače,prvobitno je trebalo da zahladi u petak uveče pa je to sada pomereno na subotu tokom dana.

Padavine koje se crtaju od srede uveče lepo izgledaju,ali tipujem da zbog košave biće dobro ako uhvatimo i do 5mm.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #498 poslato: 14. Februar 2011. u 00:00 »
Upravu si Kimi stvarno jak izlaz 18z koji vidi jak ciklon za 8 dana ali je nazalost to mnogo daleko ali lepo izgleda na oko i ako bi se kojim slucajem to i ostvarilo bio bi to jako lep sneg za kraj ali verujem da ce pasti do kraja feb.

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #499 poslato: 14. Februar 2011. u 00:58 »
cim se ono odgadja,moje je misljenje da tog zahladjenja mozda i nebude,i ako ga bude mozda bude blago.
iducih dana bice dobrih padavina.a ovo poslije 20 februara vrlo tesko je ista reci sa sigurnoscu.kosava zna donijeti mnoga iznenađenja.
na osnovu dugogodisnjeg pracenja vremenskih pojava,uocio sam neke pojave koje se cesto dogadjaju,a to su:pojava snijega nakon smirivanja SSE vjetra,mogucnost probijanja nekakavog grebena anticiklone s mediterana,pa da donese lijepo i suncano vrijeme,ali ne i dugotrajno.