Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156654 puta)

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #100 poslato: 01. Februar 2011. u 20:12 »
Bravo Boki,evo i EC vidi  oko 10.feb.moguce stvaranje AC iznad Britanije i delom Skandinavije sto bi omogucio prodor hladnog vazduha kod nas.Jos kad bi kreno gfs njegovim putem.Videcemo veceras.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #101 poslato: 01. Februar 2011. u 21:40 »
Lep blok nad Skandinavijom,šteta da je tek u 240-om satu...

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #102 poslato: 01. Februar 2011. u 23:15 »
Polako ljudi sa tim prognozama posle 10. februara jos je rano da se kaze da li je Todorovic pogresio i da ce se zima vratiti posle 10-og, jos uvek nije sigurno ni sta ce biti do kraja nedelje, mislim na situaciju sa inverzijom koja vec zestoko prelazi u dosadu evo novi GFS 18z vec ne vidi taj nazovi blok  nad Skandinavijom znaci...zakljucak... jos je rano za prognoziranje vremena iza 10-og mislim da to iskusniji clanovi foruma vec dobro znaju.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #103 poslato: 01. Februar 2011. u 23:20 »
Smorila je inverzija verujem da i zimoljupci jedva čekaju da pukne! ja sam polu zimoljubac ali ove sumaglice i magle su me smorile!

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #104 poslato: 01. Februar 2011. u 23:32 »
Niko ne spori da je Todorovic nas najbolji meteorolog ali ni svetski meteorolozi sa jacom tehnologijom od nase pa nemogu da pogode 15 dana tacno kako ce biti vreme.Inace,bitno je da se neka promena njusi posle 10.feb.a dali ce biti kao na slici koju je Kimi postavio nezna se,videcemo.

Van mreže Emir

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 47
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #105 poslato: 01. Februar 2011. u 23:33 »
Polako ljudi sa tim prognozama posle 10. februara jos je rano da se kaze da li je Todorovic pogresio i da ce se zima vratiti posle 10-og, jos uvek nije sigurno ni sta ce biti do kraja nedelje, mislim na situaciju sa inverzijom koja vec zestoko prelazi u dosadu evo novi GFS 18z vec ne vidi taj nazovi blok  nad Skandinavijom znaci...zakljucak... jos je rano za prognoziranje vremena iza 10-og mislim da to iskusniji clanovi foruma vec dobro znaju.
Blok se po EC-u uspostavlja tek iza 192. sata, a GFS još nije izašao do tada. Uostalom, slažem se potpuno s tobom da je još uvijek rano donositi bilo kakve zaključke...

I, gle ti ga sada, nema bloka po GFS-u... Samo divljanje...  :nelupaj:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #106 poslato: 01. Februar 2011. u 23:35 »
Ono što je sigurno je da nas u naredna dva dana očekuje vrijeme slično današnjem, a petak je prelomni dan kad je u pitanju prognoza za narednih nedjelju dana. Tu ima potencijala da se razbije ovaj inverzioni sloj, a ako ne uspije, imaćemo ovakvo vrijeme i narednih ko zna koliko dana...
Biće i to zanimljivo za praćenje. Nije sve u snijegu, treba u svakoj vremenskoj situaciji pronaći nešto vrijedno pažnje. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #107 poslato: 01. Februar 2011. u 23:38 »
Ma bio Todorovic u pravu ili ne,prognozu na rts kad Bilja vodi svi joj povjeruju pa makar ona bila skroz suprotna!!!!hehheheheheh,najbolja voditeljka u regionu a i siree( znam da totalno odudaram od teme,ali moram da je pohvalim) :)

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #108 poslato: 01. Februar 2011. u 23:50 »
Slozio bih se sa Milosem :super:. Petak je prelomni dan kada je u pitanju temperaturna inverzija, s obzirom da se na kartama ne crta nikakav jaci vetar, vrlo lako moze doci da ova niska oblacnost jos potraje pogotovo u Vojvodini.
Za centralnu i juznu Srbiju postoji veca sansa za razbijanje magle tokom vikenda.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #109 poslato: 01. Februar 2011. u 23:53 »
Moje je misljenje da su modeli poceli da naziru promenu, ali za sledecu nedelju detaljnije u petak.

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #110 poslato: 02. Februar 2011. u 00:04 »
Ala mi zimoljubci sad smaramo ove letoljubce ???
Jos malo drugari, posle dolazi vas period, pa cete vi nas malo da smarate :lmao:

Van mreže Igor123

  • *
  • Poruke: 47
  • Lokacija: Skopje
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #111 poslato: 02. Februar 2011. u 00:07 »
Tek je prvi februar,a 28 dana ima,pa i mart najmanje 15 dana moze biti pravi zimskih,a sjecate li se prosle godine 10-og marta kakav je snijeg pao bar u Bijeljini!!

u skoplje pao je pola metar secam se jer mi tad bio rodjendan ... ali taj sneg je onaj mokar glupavi :)


Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #112 poslato: 02. Februar 2011. u 00:20 »
februar kao februar uvijek promjenjiv i tezak za prognoze.ali ipak od 13-17 mozda i bude snijega i povratka zime,ali i za kisu nije iskljucena mogucnost,mozda i obilniju.ali ne i tako niskih tempertura.ali ipak u februaru je sve moguce,tu se mogu promjeniti 3 godisnja doba.




Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #113 poslato: 02. Februar 2011. u 00:29 »
mozda i bude snijega i povratka zime,ali i za kisu nije iskljucena mogucnost,mozda i obilniju.ali ne i tako niskih tempertura.ali ipak u februaru je sve moguce,tu se mogu promjeniti 3 godisnja doba.





E za ovo debelo grešiš...a nadam se da ćeš ovog februara imati prilike i da se uveriš u to  ;)

Čekam ENSE 18Z,izašli do pola i naravno glavni najtopliji.

Evo izašli do kraja..ne znam,sve je u igri,sad još par preturbacija više nego kod 12Z vidi hladnoću.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #114 poslato: 02. Februar 2011. u 00:39 »
Jel moze neko od iskusnijih kolega da mi objasni sta su peturbacije?

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #115 poslato: 02. Februar 2011. u 00:56 »
znam samo da sam uvjeren u promjenjivost februara.ako je tako ovaj februar ce itekako biti zanimljiv za pracenje.bas da vidimo koliko dugo moze biti stabilno ovo vrijeme.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #116 poslato: 02. Februar 2011. u 01:19 »
Već sam u aktuelnostima napisao da su mi ovi ledeni dani prilično dosadili, a petak mi je, kao što reče Miloš, prilično sumnjiv osim ako neki modeli, koji daju VEOMA MALO snega između petka i subote pogode, mogla bi se konačno razbiti ova inverzija.
Ipak, prilično sam siguran, ako ne u petak da subota i nedelja neće biti ledeni dani.
U odnosu na ovo do sad bila bi to velika promena.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #117 poslato: 02. Februar 2011. u 01:32 »
Ledeni dani definitivno prestaju za vikend kada ce doci do porasta temperature mada ne drasticno kako je najavljeno ali do 4-5 stepeni da.Inace,neko je od kolega rekao da nema sanse da bude 15 dana toplo jer ce verovatno biti povratka zime mnogo ranije!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #118 poslato: 02. Februar 2011. u 09:27 »
GFS i ECMWF se usaglasili? Došlo krajnje vreme... Izgleda da će ipak inverzija da nastrada za vikend. Prošla noć ostaje najhladnija usled najintenzivnije tople advekcije po visini. Kad krene niža temperatura po visini, eto nama u prizemlju otopljenja, vađenja iz ove ledare.

Što se tiče diskusije o Nedeljku Todoroviću, moram da kažem nekoliko činjenica. Prvo, Todorović radi u kratkoročnoj prognozi i on je direktno odgovoran za kratkoročne prognoze u svojoj smeni. Drugo, dugoročna prognoza koju je izneo u javnost nije njegovo delo, već njegovih kolega iz dugoročne prognoze vremena. Kao radnik RHMZ, profesionalno i moralno je dužan da iznese takvu prognozu, pa makar se ne složio sa njom (a ne vidim nijedan razlog zašto se ne bi složio sa tim). Treće, teško je reći ko je najbolji meteorolog u Srbiji, kada javnost samo za njega zna. On je maltene jedini koji se eksponira u javnosti, a u Zavodu radi solidan broj dobrih meteorologa, i to ne samo u prognozi vremena, već i u drugim odeljenjima. I poslednje (ali ne i manje važno), prema mom skromnom mišljenju, Todorović je najkompletnija meteorološka ličnost iz RHMZ, ali postoji par boljih meteorologa koji ne rade u RHMZ. Nije važno koji su to ljudi, jer se ne eksponiraju u javnosti.

Opet, na studijama postoji jedan broj mladih, perspektivnih meteorologa. Najveći kapacitet među njima je ovde, na ovom forumu, među moderatorima (a to nisam ja - on sam zna ko je, i ne mora to da objavljuje). Da ne budem nepravedan, dvojica ih je.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #119 poslato: 02. Februar 2011. u 10:34 »
Slazem se stobom ptprince vezano za Todorovica ali sobzirom da mu skoro cela nacija veruje i sto je dosta eksponiran trebao je da kaze na primer postoji mogucnost da bude toplije ili hladnije bar malo da se ogradi a ne da tvrdi 100% i normalno ljudi ce poceti da prave planove o izletima i desi se velika greska veati se zima mnogo ranije i koje kriv,naro nije jer nezna desavanja u atmosferi e na to sam mislio!