Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156640 puta)

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #320 poslato: 08. Februar 2011. u 02:35 »
Pa dali su ti u RHMZ moguc sneg za subotu, i to sa ovim novim kompletno retardiranim ikonicama. Bolje od njih neces dobiti narednih dana :)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #321 poslato: 08. Februar 2011. u 03:30 »
Pa dali su ti u RHMZ moguc sneg za subotu, i to sa ovim novim kompletno retardiranim ikonicama. Bolje od njih neces dobiti narednih dana :)
xaaxxaaxax najjache su im ikonice,gotovo isti znak im stoji u gornjem desnom uglu tih ikonica KOD:Poslepodnevni pljuskovi,moguci pljuskovi,moguca kisha,promenljivo oblachno(stv ne kapiram zashto tu),moguci kratkotraljni pljuskovi,mada su ponegde dodali nekakve crvene ili plave strelice  :D I mislim da su oni jedini hidrometeoroloshki zavod na svetu koji imaju u opisu vremena: pljuskove zatim moguce pljuskove,poslepodnevne pjluskove i moguce kratkotraljne pljuskove xaaxaxaxa ludi su  :rofl:

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #322 poslato: 08. Februar 2011. u 07:06 »
00z od pon.prava ledara sa malo snega sve do 23.kad navodno vidi cilklon a  dotle cemo biti pod jakim AC.Drugim recima nevidi aktivnost mediterana iduce ned.ali to je samo jedan izlaz.Cekamo EC.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #323 poslato: 08. Februar 2011. u 08:32 »
EC otoplio, glavni GFS-a usamljen,jer su se ENS-i podigli, i sa njima je i kontrolni.. I dalje se nista ne zna osim da za vikend moze biti i kise na severu umesto snega.. Pored ona tri scenarija od juce rekao bih da postoji i cetvrti, a to je umereno prolece..

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #324 poslato: 08. Februar 2011. u 08:57 »
Ipak nije najsrecnije reci u prednjem delu ciklona. Ciklon je vrtlog u kome ucestvuju tri vazdusne mase. On ima dve hladne i jednu toplu vazdusnu masu. Topao vazduh se transportuje u toplom sektoru, a to je sektor iza toplog i ispred hladnog fronta. Dalje na na istoku je stara hladna vazdusna masa, tako da je sema malo komplikovanija. To je dakle, po bergenskoj skoli.


E ovoga treba više da ima na forumu , mislim da bi tada mi laici bolje razumeli stvari pa bi samim tim bilo manje lupetanja i proizvoljnih tumačenja a i sam nivo foruma bi se značajno podigao ...

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #325 poslato: 08. Februar 2011. u 09:20 »
GFS je usamljen vec dosta izlaza u nazad ali tera svoju pricu,videcemo!

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #326 poslato: 08. Februar 2011. u 10:34 »
Izvesno je to da na mesajucu zonu mozemo racunati od sledece nedelje, ciklonske aktivnosti ce biti, a sad da ne ulazimo u to sa kakvim ishodom jel nema smisla. Potvrduje i ENS prosek...


To je ono na sta se moze racunati. A do tad samo nek se vrebaju izlazi :D

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #327 poslato: 08. Februar 2011. u 11:46 »
Tako je gabesz20 i 06z pokazuje 80% da nas sve izgledniji povratak zime ocekuje od pon.-uto stim sto modeli vide jak cilklon iduce srede sto uz povoljne temp.moze doneti lep sneg.Vec mozemo polako ako se neki veleobrt nedesi da cemo za vikend imati mozda kisu i nize temp.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #328 poslato: 08. Februar 2011. u 12:06 »
Evo kako Italijani vide moguci scenario oko 15.feb.po kome su oni pod znakom pitanja a mi dobijamo zimu.http://meteolive.leonardo.it/admin/immaginiNotizie/X-450/__039547___2011-02-08_102533.gif

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #329 poslato: 08. Februar 2011. u 12:18 »
Ono sto isto primecujem na kartama svih ovih dana je da se znacajna kolicina toplog vazduha premesta na sever izmedju Skandinavije i Grenlanda. U takvoj situaciji smo sigurni u stabilan anticiklon tu negde iznad Skandinavije. Anticiklon na tom mestu, kao sto svi znamo, moze da donese dosta zime nasim krajevima, ali zasad ipak treba samo posmatrati karte i ne zaletati se u prognozi.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #330 poslato: 08. Februar 2011. u 12:49 »
AC iznad Skandinavije odavno nije bio tako siguran i konstantan iz izlaza u izlaz.
Na osnovu nekog iskustva mogu da kazem da bi bilo pravo cudo da takav razvoj dogadjaja ne donese zimu pa i sneg u nas krajeva.
Mislim da je sredina sledece nedelje rezervisana za pravu zimu!


Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #331 poslato: 08. Februar 2011. u 12:55 »
Nekako tako...dali ce biti prava to ce mo videti!Ali kazem sanse se povecale za sredinu sledece nedelje sto se tice mediteranca, ali to su se samo sanse povecale, i ako bude mediteranca nista nije sigurno sto se tice snega!




Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #332 poslato: 08. Februar 2011. u 14:30 »
Ipak nije najsrecnije reci u prednjem delu ciklona. Ciklon je vrtlog u kome ucestvuju tri vazdusne mase. On ima dve hladne i jednu toplu vazdusnu masu. Topao vazduh se transportuje u toplom sektoru, a to je sektor iza toplog i ispred hladnog fronta. Dalje na na istoku je stara hladna vazdusna masa, tako da je sema malo komplikovanija. To je dakle, po bergenskoj skoli.




E ovoga treba više da ima na forumu , mislim da bi tada mi laici bolje razumeli stvari pa bi samim tim bilo manje lupetanja i proizvoljnih tumačenja a i sam nivo foruma bi se značajno podigao ...

Ma Genča je car! Odavno pričam to isto, ali sada se još bojle vidi šta znači kada neko ko zna to podeli sa drugima, te tako spreči širenje gluposti i neznanja.

Podržavam ove napore 90% (10% ne podržavam dok ne završiš fax, da ne gubiš previše vremena, iako prema napredovanju na studijama vidim da to ti generalno ne smeta).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #333 poslato: 08. Februar 2011. u 16:51 »
ciklon u jonskom moru.kisa i susnjezica na jugu snijeg na sjeveru,nesto slicno kao pocetkom decembra.
ova varijanta je ima najvecu sansu.od 14 do 20 februra.padavine mogu biti i obilnije u sredisnjim i jugistocnim dijelovima,a u sjevrenim slabije.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #334 poslato: 08. Februar 2011. u 16:55 »
^^ ^^ U jedno sam 100% siguran..ako je ciklon u Jonskom moru,cela Srbija dobija sneg.

Nema tu mesta za nikakvu kišu.

Ali,ja takav scenario nigde ne vidim,jer su modeli iskreno rečeno svi u nokautu što se tiče prognoze.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #335 poslato: 08. Februar 2011. u 17:07 »
siguran sam da ako bude ciklona u jonskom moru bice dobrih padavina.ali sve zavisi i od kretanja tog ciklona,tj pravca.moje zapazanje je da ce ici u pravcu sjeveroistoka,pa onda prema crnom moru.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #336 poslato: 08. Februar 2011. u 17:10 »
Ja očekujem da GFS popravi malo stanje za vikend,kad oćeš đavola !

GFS tone sve dublje i dublje,hladnoća sve dalje od nas....

Jedina pozitivna stvar je da je nakon vikenda blok jači..

Ali na šta smo spali,od mogućeg snega za vikend jedva da imamo 0-lu po visini  :doh: :doh:
« Poslednja izmena: 08. Februar 2011. u 17:21 Kimi »
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #337 poslato: 08. Februar 2011. u 17:18 »
Ja mislim da neće biti neke ozbiljnije hladnoće, a delimični izuzetak bi mogli biti ponedeljak i utorak sa slabim padavinama na granici kiše i snega. Osim što se nadam razvoju ove situacije i navijam za istu.
Međutim, moram da dodam da je po meni svako ozbiljnije (oduvek imam takvo mišljenje) prognoziranje dalje od subote više relativno nego relevantno! 8)

Da pojasnim: mislim naravno na period do 5 dana

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #338 poslato: 08. Februar 2011. u 17:40 »
228 sat...konačno.....AC iznad istočne obale Kanade..  :oboze: :oboze: :pop: :pop:

Posle 228 sati padavina i 243265262 ciklona ....   :jupi: :jupi:

Na šta smo mi prinuđeni da gledamo.  :doh: :doh:

Ja se izvinjam stvarno,ovaj post jeste smešan,ali ja drugi način da se ugase ova petoglava čudovišta na Atlantiku ne vidim.  :neznam: :neznam:

NON stop sve do 228 sata ciklon sa istoka Kanade umesto da bude odgurnut ka Grenlandu,non stop se gura na jugoistok i cikloni se kote i kote i kotee.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #339 poslato: 08. Februar 2011. u 17:52 »
Ja imam tri scenarija za iducu nedelju posto se polako oprastamo od snega za vikend a i za pocetak sl.sedmice je pod znakom pitanja imacemo ili pravu zimu,suvomrazicu ili nedaj boze prolece kao sto ga crta 12z jer GFS iz izlaza u izlaz ide iz krajnostu u krajnost!