Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156614 puta)

Van mreže shimezki

  • *
  • Poruke: 95
  • Starost: 57
  • Lokacija: Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #420 poslato: 10. Februar 2011. u 15:22 »
Buđenje vegetacije je ipak malo nerealno početkom februara.

2005. godine su u okolini Zajecara za Bozic procvetale visnje. Decembar je bio relativno hladan, ali od Nove godine su temperature bile visoko iznad proseka. Prvi sneg i debeli minusi su usledili tek posle 20-tog januara i tako je potrajalo skoro do sredine marta.
Hoću sneg ove zime...

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.199
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #421 poslato: 10. Februar 2011. u 15:53 »
Aco samo nastavi :super: Što se prognoze tiče hladnije od 20-28 februara,kaže jedina prognoza kojoj verujem,a to je madjarska prognoza.Cele zime su predvidjali malo padavina,a ja mislim ma ovi lupaju veze nemaju nemoguće tako malo padavina kod nas u Vojvodini.Vremenom sam video da ljudi uglavnom pogadjaju.Već neko vreme kažu hladno od 19,20-og februara,ali oni kažu suvo zahladjenje kao i stalno do sada.Za sada uživajmo u lepom vremenu,mnogo mi je toplije u stanu,milina
« Poslednja izmena: 10. Februar 2011. u 16:03 Milosh »
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.522
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #422 poslato: 10. Februar 2011. u 17:28 »
EDIT: danas je 10. dan u mesecu a u ovoj temi je napisano 17 strana a februar nikad dosadniji, znaci da se preteruje s postovima i najavama vremena bez ikakvog razloga.
Treba malo razmisliti o tome...

tačno tako.. čini mi se da je pre godinu dana bilo mnogo lakše pratiti ovu temu, čak je sada ređe posećujem jer se većina javlja samo da bi napisala nešto nebitno da li ostale to zanima

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #423 poslato: 10. Februar 2011. u 18:06 »
12z ista prica kao i 06z tako da nema potrebe komentarisati.Dali je neko danas slusao Nedeljka Todorovica na tv Avali jer sam se ukljucio kad je prico o global.otopljenju i da li je pominjo kakvo se vreme oceuje do kraja mes.tj.dali je promenio misljenje?

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #424 poslato: 10. Februar 2011. u 18:57 »
Pa normalno,ljudi moji zima je jos uvek,pa sta bi hteli krajem feb.18.stepeni doduse ima ovde pojedinaca koji bi to voleli i zato kazu da je scenario 06z SF a da pokazuju modeli 10 stepeni e to je onda normalno.Ajte ljudi nasta ovo lici,nekima sve smeta kad je zima sto je temp.niska a kad je lepo hocemo zimu.Tako cu i ja kad bude sred.leta u julu hocu 15 stepeni preko dana?!Budimo relni!
:bang:
Ne,ja se pitam NA STA OVO lici,hoce li neko vise odreagovati?
Volim ovaj forum,posecujem ga i postujem vec 3-4 godine,a sad cu biti kao i neki drugi clanovi prinudjen da bezim.
Pa ovo je cista degradacija foruma,ljudi koji ga posete se smeju i pitaju "gde su prognoze?" (pricam o kolegama i nekim drugarima koje uputim na forum).
Svaku meru vise je prevrsilo ovo navijanje,nagadjanje,proricanje.
Ti decko ili covece,sta si,ako ne znas da prognoziras molim te uzdrzi se i pusti mudrije clanove,ne siluj ovu temu vise sa 15 postova dnevno gde prorices i navijas za -15C za 20 dana! Mislim AMAN vise!
Svoje strasti ka debelom minusu i snegu do krova zadovoljavaj na nekoj pricaonici sa istomisljenicima ili leci selidbom u Sibir.
Izvinjavam se duboko Stefanu i svim moderatorima,jer ni ovakvim postovima nije mesto na forumu,ali ovo je vec prevrsilo svaku mogucu zdravorazumnu meru!

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #425 poslato: 10. Februar 2011. u 19:20 »
To sto ti posecujes ovaj forum 3-4 go.to je tvoj problem.Ovde ga niko nedegradira i ako si Palmark malo bolje citao ja sam samo replciro pojedinim clanovima na njihove postove vezane za period od 20.feb.Da se razumemo nismo pricali za Mart nego za razvoj moguce sinopticke situacije za nar.10 dana jer se vec zna vreme za vikend i pocetkom iduce sedmice!Prvo procitaj pa onda kritikuj!

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #426 poslato: 10. Februar 2011. u 19:20 »
ja se pitam NA STA OVO lici

ma pusti, novajlije ce se vremenom nauciti i prilagoditi, uozbiljiti kad im dodje iz d... u glavu -
/u medjuvremenu imamo sta da preskacemo u citanju/

btw, i mene raduje konacno neko stabilno vreme, ali niko nema da mi javi kad ce nestati poledica ispred moje nesretne zgrade na severnoj strani sveta...

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #427 poslato: 10. Februar 2011. u 19:59 »
Prost odgovor: kada se istopi sav sneg i led, bas kao i ispred mog ulaza na NE strani sveta :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #428 poslato: 10. Februar 2011. u 20:07 »
i mene raduje konacno neko stabilno vreme, ali niko nema da mi javi kad ce nestati poledica ispred moje nesretne zgrade na severnoj strani sveta...

Prost odgovor: kada se istopi sav sneg i led, bas kao i ispred mog ulaza na NE strani sveta :)

Može odgovor da se malo i zakomplikuje, ako uzmemo u obzir uticaj oblačnosti na radijaciono hlađenje podloge. Pri oblačnom vremenu je hlađenje tla neuporedivo slabijeg intenziteta, nego pri vedrom vremenu, pa se i poledica tada javlja na znatno nižim temperaturama. A s obzirom da će se naoblačiti u subotu, čak i ako se sutra ne istopi to malo snijega i leda što je ostalo, u subotu bi trebalo da je gotovo. :)

Btw... Ljudi, pretjerujete sa offtopicom i temama koje nemaju veze sa prognozom za naredni period. Prvo što zaista ima previše poruka koje i nemaju neki značajniji smisao u ovoj temi, a onda uslijede i preoštre kritike. Nemam više živaca da ispravljam i korigujem poruke i da dajem dobronamjerne sugestije. Nadam se da će se atmosfera na forumu ubrzo vratiti na onu kakva je krasila forum u prethodnom periodu. U suprotnom, postoje i drugačija rešenja...


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #429 poslato: 10. Februar 2011. u 20:12 »
Da se vratimo mi modelima EC hladniji od GFS za naredne dane i kao sto je Ptprince rekao od srede EC vidi jak ciklon mada bih voleo da mi neko iskusniji kaze dali bi to za sad bila kisa ili sneg?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #430 poslato: 10. Februar 2011. u 20:18 »
Da, fin ciklončić u Jadranu, ali bi "povukao" sa sobom dosta toplog vazduha sa juga. A kako bismo se nalazili u njegovom toplom sektoru, ovo bi bez dileme bila čista kiša. Mada, i to je dosta daleko, ali makar su modeli konačno počeli da crtaju neke zanimljivije scenarije u narednih 192h.



padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #431 poslato: 10. Februar 2011. u 20:29 »
U subotu ćemo biti pod uticajem hladnog fronta u sklopu ovog prostranog ciklona iznad istočne Evrope. Front će donijeti pad temperature i tek ponegdje slabije padavine.
Međutim, ono što je meni mnogo više privuklo pažnju je ovaj nevjerovatan ciklon južno od Grenlanda. Ovakvi gradijenti pritiska se zaista rijetko viđaju da prognostičkim kartama. I EC i GFS prognoziraju da će centar ciklona imati idpod 940mb u centru.  :o



Olujni vjetar u širokoj oblasti ciklona. A mi se žalimo na košavu. :)



padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #432 poslato: 10. Februar 2011. u 20:39 »
Hvala ti Miloshe na ovom detaljnom objasnjenju,upravu si ima tu dosta mesta za promenu ali bitno da mediteran proradi pa ce biti tu mesta i za sneg verovatno.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #433 poslato: 10. Februar 2011. u 20:46 »
Tacno tako Milose, vidi se budenje mediterana vec 2-3 dana, meni su bitni ENSi...ono na sta i ja vec probam dva tri dana da skrenem paznju, jeste prekid dosadnom vremenu od sredine sledece nedelje...to se vidi vec 2-3 dana, sanse rastu samo rastu. Da ne ulazimo u detaljne analize, ostanimo tu do toga ciklonska aktivnost od sledeceg cetvrtka...to je to sto je bitno sto se tice duze prognoze.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #434 poslato: 10. Februar 2011. u 20:58 »
Evo, već smo u periodu od 15-ak dana kako nije bilo nikakve ciklonske aktivnosti u ovom dijelu Sredozemlja, a sve su veće šanse da će taj broj dana preskočiti i 20. To se ne dešava tako često u ovo doba godine, s obzirom da je poznato da je oblast zapadnog Sredozemlja (naročito Đenovski zaliv) područje najčešće ciklogeneze na sjevernoj zemljinoj polulopti. Naravno da najveći uticaj na to imaju planinski masiv Alpi. Za koji dan ću u posebnoj temi napisati nešto više o svemu tome.
Tako da bi zaista bilo čudo da se Mediteran ne "probudi" ni u periodu od 15. do 20. februara. A ono što ste uočili je da modeli sve više naginju ka takvom scenariju. Naravno da je rano za konretnije prognoze.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #435 poslato: 11. Februar 2011. u 00:00 »
18z je toliko smesan da ga necu komentarisati!

Van mreže Emir

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 47
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #436 poslato: 11. Februar 2011. u 00:11 »
18z je toliko smesan da ga necu komentarisati!
Ha, ha, koji 18Z, ne da je totalni obrat u odnosu na 12z, ne da je totalno drugaciji od EC-a 12Z, nego... I sve perturbacije su drugačije od 12Z...  :lmao:

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #437 poslato: 11. Februar 2011. u 00:16 »
18z je toliko smesan da ga necu komentarisati!
Zasto Acooo? 18z nimalo lijep po pitanju nas snjegoljubaca, po njemu ni jedan od tvojih mnogobrojnih predhodnih postova se nece ostvariti,jel to u pitanju?

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #438 poslato: 11. Februar 2011. u 00:29 »
Sad cu se nadovezati na jednog kolegu sa foruma koji je rekao na moje postove da su samo u domenu SF,jer gledam i strane forume na ACCUWEATHER i oni nemogu da veruju ali kazu malo strpljenja jer nesto nije u redu cim je ovolika EXTREMNA razlika u modelima!

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #439 poslato: 11. Februar 2011. u 09:16 »
^^ ^^ Zakljudak sa karata, u subotu nemojte pokusavati da krstarite atlantskim okeanom, ne cete dobro proci! :)