Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156544 puta)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #560 poslato: 15. Februar 2011. u 23:08 »
 ^^ ^^
ok,odlichan odgovor...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #561 poslato: 15. Februar 2011. u 23:43 »
E mozda sam malo dosadan  :D ali zanima me koliko je pouzdan ovaj ETA model na w2u sajtu vec u tri razlichita termina crta stvarno dobre padavine za Ivanjicu,ovaj je dosad mozda i sa najvishe... Pa me zanima moze li se verovati i koliko je pouzdan :?:
http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-ivanjica/eta/11/1928745/1/meteogram

Van mreže Emir

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 47
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #562 poslato: 15. Februar 2011. u 23:45 »
E mozda sam malo dosadan  :D ali zanima me koliko je pouzdan ovaj ETA model na w2u sajtu vec u tri razlichita termina crta stvarno dobre padavine za Ivanjicu,ovaj je dosad mozda i sa najvishe... Pa me zanima moze li se verovati i koliko je pouzdan :?:
ETA model gotovo redovno pretjeruje s količinom padavina. Naravno, što je termin prognoziranja dalji, odstupanja su veća. ETA2 je još gori po tom pitanju...

P.S. GFS 18Z grozan, suha zima od sljedeće sedmice...  :evil: Čekamo ensemble...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #563 poslato: 15. Februar 2011. u 23:51 »
a na w2u pishe da su oni najpouzdaniji  :D a b92 daje prognozu na osnovu w2u Ne pratim ih chesto al sad cu bash da pratim da vidim dal ce pogreshiti,i ako koliko,pa cu znati za ubuduce koliko su pouzdani  xD
Mislim da je ne moguce da o5 od svega ispadne susha xD mada...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #564 poslato: 15. Februar 2011. u 23:59 »
To stoji još od kraja januara. Ali kod mene ima baner na kojem pišu svi podaci sa stanice i mesto, ali nije mi problem da stavim pravu lokaciju.

sala mala, naravno da je ocito odakle si kad imas baner -)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #565 poslato: 16. Februar 2011. u 08:30 »
Videćemo šta će noćas padati...ali lepo je rekao Dikile,verovatno ledena kiša i ledena zrnca.  :-:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #566 poslato: 16. Februar 2011. u 11:49 »
06z definitivno za vikend i pocetkom sledece nedelje nema zime temp.izmedju 5-8 stepeni sem Timocke Krajine.Modeli vide jak ciklon u sredu koji bi nam za sada doneo obilnu kisu a zahladjenje tek za 8 dana sto je daleko a za dalje netreba komentarisati.Inace modeli se primetio sam lome za utorak-sredu  vezano za putanju hladnog talasa pa cemo videti.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #567 poslato: 16. Februar 2011. u 12:03 »
Dal je moguce,u petak uveche i subotu je trebalo da zahladni a od nedelje josh hladnije skoro pa ledara,a sad temperature +8 kisha,a zahladjenje odlozeneo za ko zna kad :?: Nisha meni nije jasno....
Mislim ja ne gledam modele,nego sam tako zakljuchio na osnovu onoga shto vi pishete,a sad vidim da od svega toga nema nishta....

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #568 poslato: 16. Februar 2011. u 12:13 »
Problem je sto neki ne gledaju temperaturu na 2m nego samo na 850mb. Zahladjenja ce bili ali je ublazeno u odnosu na prethodne izlaze.

Kasno posle podne stizu padavine. Kisa ce prvo poceti na jugozapadu i zapadu, a tokom noci u svim predelima.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #569 poslato: 16. Februar 2011. u 12:19 »
Pa Laky to sam i napiso Srbinu da nece biti zahladjenja kako je on mislio tj.kako su modeli crtali,a inace gledam temp.na 2m i za vikend oko 6 stepeni to jeste hladno ali nije zima a zna se sta se pod njom podrazumeva.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #570 poslato: 16. Februar 2011. u 12:38 »
Evo izasla mesecna prognoza RHMZ-a.  Ja kacim naravno prognozu za NS.


Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #571 poslato: 16. Februar 2011. u 12:54 »
Koliko Cikolon mogu da primetim po njihivoj prognozi ledenih dana necemo imati uopste a ni cistog snega vec samo susnezice a vec su se pokazale njihove dugorocne za jan.i feb.kad su davali puno snega a bilo ga je znamo svi koliko.Drugim recima neverujem u njihove dugorocne jer se nikad neostvare!


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #572 poslato: 16. Februar 2011. u 12:56 »
Ono što je sigurno da će naredni dani biti vrlo interesantni ovde na istoku Srbije. U toku naredne noći očekuje nas od 5-10 cm snega, a po svemu sudeći i u petak i subotu će biti snežnih padavina. Vikend je naravno još uvek neizvesna da li će biti prvo kiše i kad će preći u sneg, ali deluje mi da bi samo na početku padavina bilo uslova za padavine koje nisu čist sneg. Kako modeli produžuju subotnje padavine ako budu u obliku snega u Timočkoj krajini može biti pristojna visina snega. Posle toga videćemo kako će se razvijati situacija mada su modeli prilično usaglašeni da nas čeka vreme kakvo i priliči kraju februara. Sredinom sledeće nedelje modeli opet vide ciklon u Jonskom moru ali to je za sad daleko.
« Poslednja izmena: 16. Februar 2011. u 13:26 Boce »

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #573 poslato: 16. Februar 2011. u 12:58 »
Boce,kakve su po tebi sanse za snezne padavine u ostatku zemlje?

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #574 poslato: 16. Februar 2011. u 13:18 »
Koliko Cikolon mogu da primetim po njihivoj prognozi ledenih dana necemo imati uopste a ni cistog snega vec samo susnezice a vec su se pokazale njihove dugorocne za jan.i feb.kad su davali puno snega a bilo ga je znamo svi koliko.Drugim recima neverujem u njihove dugorocne jer se nikad neostvare!

Te prognoze se i ne daju da bi se verovalo u njih već samo da se vidi jedna od hiljadu mogućih varijanti! Znači ne gledajte te prognoze!

Boce,kakve su po tebi sanse za snezne padavine u ostatku zemlje?
u subotu postoje šanse za pojavu susnežice i snega ali ne i za formiranje snežnog pokrivača

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #575 poslato: 16. Februar 2011. u 13:19 »
Po meni za vikend snega će biti samo na planinama i na krajnjem istoku zemlje. Vojvodina nema nikakve šanse. Kod mene će bar biti kiše noćas i sutra prepodne i opet u petak. Ono što sad možemo gledati jeste sledeći utorak i kako će se postaviti ciklon, ali vrlo verovatno će završiti daleko u Jonskom moru, a to je za Vojvodinu predaleko...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #576 poslato: 16. Februar 2011. u 14:39 »
Boce, slažem se da su izvjesne sniježne padavine u Timočkoj i Negotinskoj krajini tokom naredne noći, kao i na planinama od preko 1300m u ostatku zemlje. Međutim, petak popodne mi miriše na kišu, čak i na istoku zemlje. U noći između petka i subote postepen prelazak kiše u susnježicu i snijeg u većem dijelu zemlje, ali šanse za sniježni pokrivač nisu velike.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #577 poslato: 16. Februar 2011. u 14:50 »
Ja da dodam jos da  je veceras sneg i mix padavina moguc i u mom delu Pomoravlja, pod uslovom da bude padavina zbog kosave.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #578 poslato: 16. Februar 2011. u 14:51 »
Evo kako GFS vidi naredna 24h u Baru.  :o



Sutra ću se malo prisjetiti kako izgledaju Cb-ovi, i kako zvuči grmljavina, nadam se.  :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #579 poslato: 16. Februar 2011. u 15:21 »
Boce, slažem se da su izvjesne sniježne padavine u Timočkoj i Negotinskoj krajini tokom naredne noći, kao i na planinama od preko 1300m u ostatku zemlje. Međutim, petak popodne mi miriše na kišu, čak i na istoku zemlje. U noći između petka i subote postepen prelazak kiše u susnježicu i snijeg u većem dijelu zemlje, ali šanse za sniježni pokrivač nisu velike.
Granična situacija će biti u pitanju za sneg, tako da je sve moguće. Puno detalja će odlučivati. Koliko će se zadržati hladan vazduh ovde na istoku, od lokalnih karatkteristika klime, od intenziteta padavina ... Biće neizvesno za sneg slažem se. Ali mi nešto miriše da će ipak ovde biti i povećanja snežnog pokrivača za vikend.