Autor Tema: Februar 2011.  (Pročitano 156506 puta)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #640 poslato: 17. Februar 2011. u 20:07 »
Hoće, isto kao krajem januara.


Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #641 poslato: 17. Februar 2011. u 20:10 »
Hvala Dejo jos samo da temp.budu oko nule i eto nama mozda poslednjeg lepog snega.Vidim da bi svi dobro prosli sem krajnjeg severa Vojvodine!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #642 poslato: 17. Februar 2011. u 20:13 »
Pričaj mi o krajnjem severu, temperature i preko dana oko nule, mislim da ne bi bilo problema za sneg. Ali nije ovo konačan položaj ciklona, još on može otići i 200km na bilo koju stranu sveta, pa će i raspored padavina biti drugačiji.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #643 poslato: 17. Februar 2011. u 20:22 »
Znam da nije ali bitno je da modeli vide budjenje mediterana sl.nedelje.Inace,velika razlika izmedju EC i Gfs,prvi mnogo hladniji kao sto je i Kimi napiso.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #644 poslato: 17. Februar 2011. u 21:11 »
Evo kako to izgleda za Goč...konačno jedna prava porcija snega.  :D :D

Evo sa Yr.no,mrzi me da sabiram na pojedinačnim padavinskim kartama



NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #645 poslato: 17. Februar 2011. u 21:13 »
Ma biće narednih nedelju dana vrlo neizvesno i uzbudljivo sa očiglednim buđenjem Sredozemlja.
Vrlo je teško predvideti vreme u ovakvim situacijama, ali kako je hladan vazduh sve bliži Balkanu ima potencijala da u kombinaciji sa obilnijim padavinama bude interesntnih zimskih trenutaka. Ako ništa drugo najverovatnije će planine dobiti konačno poveći snežni pokrivač. Ovo je moje generalno mišljenje na tendenciju koja se primećuje na kartama modela.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #646 poslato: 17. Februar 2011. u 21:59 »
Današnji izlazi naginju ka sniježnom scenariju naredne sedmice u većem dijelu Srbije osim na krajnjem sjeveru. Za sada postoji takva tendecija, a ako se sutra tako nešto ponovi ili pojača, eto konačno radosti za snjegoljupce.
Znači, ne kažem da će biti sigurno snijega naredne sedmice, postoji mnogo opcija, ali modeli danas naginju ka sniježnoj, naročito EC.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #647 poslato: 17. Februar 2011. u 22:26 »
 ^^ ^^
Dobro to je sledeca sedmica moze li neko da mi kaze neshto detaljnije za sutra i subotu gde i koliko padavina,kolko snega u timochkoj i negotisnkoj krajni da li ce mozda josh negde biti snega,i koliko otprilike  snega na planinama u cm to me zanima od sutra do nedelje??A to za sledecu sedmicu cemo u nedelju ponedeljak,nishta nije sigurno preko 4 5 dana tako ste barem vi prichali  :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #648 poslato: 17. Februar 2011. u 22:51 »
WRF-NMM lepo predvideo razvoj padavina veceras, sto potvrdjuju i padavine u Crnoj Gori. E sad po ovome bi padavine trebalo do jutra da se prosire i do mene sto ostali modeli ne vide. Tako da cu zvanicnu prognozu na portalu okaciti oko ponoci da vidim kako ce se ponasati ovaj sistem koji ulazi sa jugozapada.








Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #649 poslato: 17. Februar 2011. u 23:11 »
WRF-NMM lepo predvideo razvoj padavina veceras, sto potvrdjuju i padavine u Crnoj Gori. E sad po ovome bi padavine trebalo do jutra da se prosire i do mene sto ostali modeli ne vide. Tako da cu zvanicnu prognozu na portalu okaciti oko ponoci da vidim kako ce se ponasati ovaj sistem koji ulazi sa jugozapada.









Stigle su te padavine do Srbije, čak i ranije nego što je WRF-NMM predvidio (to potvrđuju radarska slika i kiša u Sjenici), tako da nemamo razloga da mu ne vjerujemo i za sutra.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #650 poslato: 17. Februar 2011. u 23:46 »
18z definitivno los ako ne i najlosiji.Valjda ce krenuti sutra putem EC.

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #651 poslato: 18. Februar 2011. u 01:53 »
ciklon sa sredista jadrana 23.02. ,po smijeru kretanja cini mi se da donosi vise kisu nego snijeg.
http://img16.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=ecmwfcld211021712155.jpg


Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #652 poslato: 18. Februar 2011. u 06:52 »
Danas i sutra u većini predela će padati kiša, izuzev krajnjeg severa gde će biti suvo. Susnežica i sneg se u subotu očekuju na jugozapadu, a u toku noći i na krajnjem istoku. Ali zbog pozitivnih temperatura tokom dana ne očekujem stvaranje snežnog pokrivača, osim u noći subota na nedelju, ali i to će biti kratkog veka, jer će i u nedelju temperature biti od 1 do 6 stepeni, a padavine sve slabije, najverovatnije susnežica. Mesta iznad 1000 m.n.v će najbolje proći i imati dobar sneg do kraja vikenda.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #653 poslato: 18. Februar 2011. u 07:38 »
Dejo tako kaže poslednji GFS izlaz za sutra ali bih ja ipak sačekao i EC tj WRF-NMM da vidimo šta će on reći za sutrašnji dan.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #654 poslato: 18. Februar 2011. u 08:30 »
Gledao sam ja i EC i WRF samo sinoćne izlaze, ali evo ni jutrošnji nisu drugačiji. Ljubitelji snega neka posete najbližu planinu za vikend ili nek sačekaju subotu veče i videće slab sneg, naravno južnije od Beograda.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #655 poslato: 18. Februar 2011. u 08:38 »
Dejo misliš da nema uslova za sneg sada u noći na subotu...  :?: :?:

Mene brine NMM,on vidi ispod 0 na 850Hpa tek u subotu sredinom dana,dok po ostalim modelima to ide znatno brže.

Npr, UKMO,minus na visini već od ponoći,a GFS kaže minus stiže pred jutro.

Sve zavisi od dubine ciklona,videćemo koliko brzo će se uvlačiti taj hladniji vazduh na visini ka nama.

Mislim da bi u slučaju jakih padavina bilo uslova za sneg i u nižim predelima
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #656 poslato: 18. Februar 2011. u 08:56 »
Da WRF potvrđuje da snega nema do subote popodne.
Posle toga biće pojave snega i u nižim predelima, a o formiranju snežnog pokrivača odlučivaće najviše nadmorska visina. Uglavnom nedelja jutro biće sa manjim snežnim pokrivačem u nižim predelima. Dok će planine imati naravno puno više snega.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #657 poslato: 18. Februar 2011. u 11:09 »
Uf koji ciklon nacrta GFS za ponedeljak i utorak.. :o

Padavine maltene u celoj zemlji, i to obilne !
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #658 poslato: 18. Februar 2011. u 11:41 »
GFS stvarno vidi obilne padavine sledece nedelje, ali ovo je prvi izlaz koji vidi tako nesto, a pored toga sanse su male da se ostvari taj scenario. EC je za razliku od GFS-a skoro bez padavina pocetkom sledece nedelje, tako da je bolje sacekati jos koji izlaz da potrvdi taj scenario kao moguc.


Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Februar 2011.
« Odgovor #659 poslato: 18. Februar 2011. u 11:48 »
Po cemu zakljucujes Laky da su sanse male da se ostvari scenario?Ja mislim da kad bi crto suvo vreme sa malo snega e to bi bilo realno sve drugo je nerealno!Jeste prvi izlaz koji vidi tako nesto ali nije nemoguce jer je ostalo jos 4 dana do toga.